Hoe Alexander Blessin Union SG zelf onbewust onder druk zet

door
Hoe Alexander Blessin Union SG zelf onbewust onder druk zet

Alexander Blessin doet het fantastisch bij Union SG en hij reageerde altijd zeer correct. Zowel bij verlies als bij winst. Vandaag ging de Duitse trainer toch stevig de mist in. Hij zet zijn team ongewild nog meer onder druk.

Topclubs liggen onder een vergrootglas. Vraag dat maar aan Ronny Deila of Brian Riemer. Ook Wouter Vrancken kreeg het de afgelopen weken te horen. De druk wordt opgevoerd in bepaalde situaties en dat ook Union SG volop aandacht krijgt, is een teken dat de club ook als een topclub wordt aanzien. Dat is een pluim voor de Brusselaars, die het al drie jaar fantastisch doen.

LEES OOK: Union SG haalt zwak Club Brugge meteen van zijn wolk

Overdreven reactie

Maar de laatste weken is er meer frustratie. Zo was er de bedenkelijke actie van Christian Burgess tegen KRC Genk, waar Blessin heel correct en volwassen op reageerde. Daarom was het ook des te opvallender dat hij zo fel van leer trok.

"Volgens sommige media is dit nu het moment voor Anderlecht. Tja, het is dan ook duidelijk dat sommige media veel liever willen dat Anderlecht kampioen wordt. Misschien ben ik hier wel extra gevoelig voor door mijn periode bij Oostende. We beleefden een mooi seizoen, maar heel wat van onze goals werden afgekeurd door de VAR terwijl beslissingen bij de topclubs wél in hun voordeel uitdraaiden. Het is altijd hetzelfde met de grote clubs, en ik heb nu het gevoel dat het dezelfde richting uitgaat. En dat wil ik echt niet. We moeten in een faire situatie kunnen voetballen waarin de beste ploeg de titel pakt. In dat geval heb ik er absoluut geen problemen mee. Maar hoe het nu gaat..", zei Blessin.

Union SG moet winnen

Blessin voedt de verhalen dat Union SG moeite heeft met de druk alleen maar feller. 'De media' zullen bij matchen van Union SG tegen Anderlecht evenzeer de druk opvoeren dat het van moéten is voor RSCA na 8 matchen zonder zege tegen USG. Als Anderlecht drie matchen op rij niet wint, zal ook daar kritiek komen. Het is eigen aan het leven bij een topteam. Je ligt constant onder een vergrootglas.

Blessin begeeft zich op dun ijs in verband met dergelijke uitspraken. Uiteraard kan dit eens gebeuren, maar hij zet zijn ploeg nu nog meer onder druk. Ongewild wellicht. Tegen Cercle Brugge moet het er ‘boenk’ op zijn. Een zege is een must, anders zal 'de media' wellicht nog meer gaan focussen op het dipje van Union SG… Het leven bij een topclub.

CR

Handig aangepakt van Blessin?

Meest recent

Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

43
43
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

34
34
DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

65
65
'Genk hakt knoop door: nog één last-minute transfer'

De wintermercato is sinds maandagavond gesloten in de meeste Europese voetbalnaties. Maar in ...

65
65
'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Een uitspraak van Marc Delire heeft een nieuwe coach-discussie meteen explosief gemaakt bij ...

212
212
'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Club Brugge heeft een onverwacht kalme wintermercato achter de rug. De vicekampioen haalde ...

215
215
Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Maandagavond om middernacht sloot de transfermarkt weer onverbiddelijk zijn deuren in België. ...

106
106
'Club Brugge neemt enorme gok: recordtransfer op spel'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

625
625
Anderlecht zoekt trainer: twee grote namen al geschrapt

De wintermercato zit erop in de meeste grote voetballanden, ook in België is de transferperiode ...

354
354
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

110
110
'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

292
292
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

52
52
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

59
59
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

405
405
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

77
77
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

492
492
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

264
264
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

449
449
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

370
370
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

345
345
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

1456
1456
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

450
450
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

756
756
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

328
328
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

417
417

Meer sportnieuws