Hoe Alexander Blessin Union SG zelf onbewust onder druk zet

door
Hoe Alexander Blessin Union SG zelf onbewust onder druk zet

Alexander Blessin doet het fantastisch bij Union SG en hij reageerde altijd zeer correct. Zowel bij verlies als bij winst. Vandaag ging de Duitse trainer toch stevig de mist in. Hij zet zijn team ongewild nog meer onder druk.

Topclubs liggen onder een vergrootglas. Vraag dat maar aan Ronny Deila of Brian Riemer. Ook Wouter Vrancken kreeg het de afgelopen weken te horen. De druk wordt opgevoerd in bepaalde situaties en dat ook Union SG volop aandacht krijgt, is een teken dat de club ook als een topclub wordt aanzien. Dat is een pluim voor de Brusselaars, die het al drie jaar fantastisch doen.

LEES OOK: Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Overdreven reactie

Maar de laatste weken is er meer frustratie. Zo was er de bedenkelijke actie van Christian Burgess tegen KRC Genk, waar Blessin heel correct en volwassen op reageerde. Daarom was het ook des te opvallender dat hij zo fel van leer trok.

"Volgens sommige media is dit nu het moment voor Anderlecht. Tja, het is dan ook duidelijk dat sommige media veel liever willen dat Anderlecht kampioen wordt. Misschien ben ik hier wel extra gevoelig voor door mijn periode bij Oostende. We beleefden een mooi seizoen, maar heel wat van onze goals werden afgekeurd door de VAR terwijl beslissingen bij de topclubs wél in hun voordeel uitdraaiden. Het is altijd hetzelfde met de grote clubs, en ik heb nu het gevoel dat het dezelfde richting uitgaat. En dat wil ik echt niet. We moeten in een faire situatie kunnen voetballen waarin de beste ploeg de titel pakt. In dat geval heb ik er absoluut geen problemen mee. Maar hoe het nu gaat..", zei Blessin.

Union SG moet winnen

Blessin voedt de verhalen dat Union SG moeite heeft met de druk alleen maar feller. 'De media' zullen bij matchen van Union SG tegen Anderlecht evenzeer de druk opvoeren dat het van moéten is voor RSCA na 8 matchen zonder zege tegen USG. Als Anderlecht drie matchen op rij niet wint, zal ook daar kritiek komen. Het is eigen aan het leven bij een topteam. Je ligt constant onder een vergrootglas.

Blessin begeeft zich op dun ijs in verband met dergelijke uitspraken. Uiteraard kan dit eens gebeuren, maar hij zet zijn ploeg nu nog meer onder druk. Ongewild wellicht. Tegen Cercle Brugge moet het er ‘boenk’ op zijn. Een zege is een must, anders zal 'de media' wellicht nog meer gaan focussen op het dipje van Union SG… Het leven bij een topclub.

CR

Handig aangepakt van Blessin?

Meest recent

Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

5
5
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

38
38
Vanhaezebrouck ziet één grote fout bij Club Brugge

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

37
37
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

145
145
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

86
86
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

139
139
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

93
93
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

161
161
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

201
201
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

157
157
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

153
153
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

36
36
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

227
227
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

449
449
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

315
315
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

167
167
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

64
64
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

161
161
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

127
127
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

467
467
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

155
155
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

302
302
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

60
60
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

77
77
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

420
420

Meer sportnieuws