Hoe Alexander Blessin Union SG zelf onbewust onder druk zet

103 stemmen
Hoe Alexander Blessin Union SG zelf onbewust onder druk zet

Alexander Blessin doet het fantastisch bij Union SG en hij reageerde altijd zeer correct. Zowel bij verlies als bij winst. Vandaag ging de Duitse trainer toch stevig de mist in. Hij zet zijn team ongewild nog meer onder druk.

Topclubs liggen onder een vergrootglas. Vraag dat maar aan Ronny Deila of Brian Riemer. Ook Wouter Vrancken kreeg het de afgelopen weken te horen. De druk wordt opgevoerd in bepaalde situaties en dat ook Union SG volop aandacht krijgt, is een teken dat de club ook als een topclub wordt aanzien. Dat is een pluim voor de Brusselaars, die het al drie jaar fantastisch doen.

LEES OOK: 'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Overdreven reactie

Maar de laatste weken is er meer frustratie. Zo was er de bedenkelijke actie van Christian Burgess tegen KRC Genk, waar Blessin heel correct en volwassen op reageerde. Daarom was het ook des te opvallender dat hij zo fel van leer trok.

"Volgens sommige media is dit nu het moment voor Anderlecht. Tja, het is dan ook duidelijk dat sommige media veel liever willen dat Anderlecht kampioen wordt. Misschien ben ik hier wel extra gevoelig voor door mijn periode bij Oostende. We beleefden een mooi seizoen, maar heel wat van onze goals werden afgekeurd door de VAR terwijl beslissingen bij de topclubs wél in hun voordeel uitdraaiden. Het is altijd hetzelfde met de grote clubs, en ik heb nu het gevoel dat het dezelfde richting uitgaat. En dat wil ik echt niet. We moeten in een faire situatie kunnen voetballen waarin de beste ploeg de titel pakt. In dat geval heb ik er absoluut geen problemen mee. Maar hoe het nu gaat..", zei Blessin.

Union SG moet winnen

Blessin voedt de verhalen dat Union SG moeite heeft met de druk alleen maar feller. 'De media' zullen bij matchen van Union SG tegen Anderlecht evenzeer de druk opvoeren dat het van moéten is voor RSCA na 8 matchen zonder zege tegen USG. Als Anderlecht drie matchen op rij niet wint, zal ook daar kritiek komen. Het is eigen aan het leven bij een topteam. Je ligt constant onder een vergrootglas.

Blessin begeeft zich op dun ijs in verband met dergelijke uitspraken. Uiteraard kan dit eens gebeuren, maar hij zet zijn ploeg nu nog meer onder druk. Ongewild wellicht. Tegen Cercle Brugge moet het er ‘boenk’ op zijn. Een zege is een must, anders zal 'de media' wellicht nog meer gaan focussen op het dipje van Union SG… Het leven bij een topclub.

CR

Handig aangepakt van Blessin?

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

90
90
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

15
15
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

47
47
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

30
30
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

106
106
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

117
117
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

27
27
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

46
46
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

56
56
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

278
278
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

157
157
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

44
44
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

212
212
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

142
142
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

140
140
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

92
92
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

427
427
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

335
335
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

133
133
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

136
136
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

97
97
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

34
34
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

166
166
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

200
200
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

42
42

Meer sportnieuws