Hoe Alexander Blessin Union SG zelf onbewust onder druk zet

103 stemmen
Hoe Alexander Blessin Union SG zelf onbewust onder druk zet

Alexander Blessin doet het fantastisch bij Union SG en hij reageerde altijd zeer correct. Zowel bij verlies als bij winst. Vandaag ging de Duitse trainer toch stevig de mist in. Hij zet zijn team ongewild nog meer onder druk.

Topclubs liggen onder een vergrootglas. Vraag dat maar aan Ronny Deila of Brian Riemer. Ook Wouter Vrancken kreeg het de afgelopen weken te horen. De druk wordt opgevoerd in bepaalde situaties en dat ook Union SG volop aandacht krijgt, is een teken dat de club ook als een topclub wordt aanzien. Dat is een pluim voor de Brusselaars, die het al drie jaar fantastisch doen.

LEES OOK: 'Union SG aast op verrassende Belgische transfer'

Overdreven reactie

Maar de laatste weken is er meer frustratie. Zo was er de bedenkelijke actie van Christian Burgess tegen KRC Genk, waar Blessin heel correct en volwassen op reageerde. Daarom was het ook des te opvallender dat hij zo fel van leer trok.

"Volgens sommige media is dit nu het moment voor Anderlecht. Tja, het is dan ook duidelijk dat sommige media veel liever willen dat Anderlecht kampioen wordt. Misschien ben ik hier wel extra gevoelig voor door mijn periode bij Oostende. We beleefden een mooi seizoen, maar heel wat van onze goals werden afgekeurd door de VAR terwijl beslissingen bij de topclubs wél in hun voordeel uitdraaiden. Het is altijd hetzelfde met de grote clubs, en ik heb nu het gevoel dat het dezelfde richting uitgaat. En dat wil ik echt niet. We moeten in een faire situatie kunnen voetballen waarin de beste ploeg de titel pakt. In dat geval heb ik er absoluut geen problemen mee. Maar hoe het nu gaat..", zei Blessin.

Union SG moet winnen

Blessin voedt de verhalen dat Union SG moeite heeft met de druk alleen maar feller. 'De media' zullen bij matchen van Union SG tegen Anderlecht evenzeer de druk opvoeren dat het van moéten is voor RSCA na 8 matchen zonder zege tegen USG. Als Anderlecht drie matchen op rij niet wint, zal ook daar kritiek komen. Het is eigen aan het leven bij een topteam. Je ligt constant onder een vergrootglas.

Blessin begeeft zich op dun ijs in verband met dergelijke uitspraken. Uiteraard kan dit eens gebeuren, maar hij zet zijn ploeg nu nog meer onder druk. Ongewild wellicht. Tegen Cercle Brugge moet het er ‘boenk’ op zijn. Een zege is een must, anders zal 'de media' wellicht nog meer gaan focussen op het dipje van Union SG… Het leven bij een topclub.

CR

Handig aangepakt van Blessin?

Meest recent

'Club haalt portefeuille boven: miljoenen voor sleuteltransfer'

Club Brugge begint stilaan onder stoom te raken op de transfermarkt. Met de Zwitsers Cheveyo Tsawa, ...

122
122
Marc Coucke en Jan Vertonghen bundelen plots de krachten

Marc Coucke zit in volle voorbereiding van het nieuwe seizoen bij Anderlecht. De trouwe fans van ...

18
18
Van Bommel en Mannaert: onderlinge vete laait weer op

Mark van Bommel werd al drie keer gepasseerd in dossiers waarin Vincent Mannaert een belangrijke ...

288
288
'Standard slaat wéér toe en vindt vervanger Teuma'

Standard beleefde al een zeer actieve transferzomer. De Rouches willen komend seizoen meestrijden ...

32
32
'Antwerp laat fans nog wat langer in spanning'

Het zijn spannende dagen voor de supporters van Antwerp, want de toekomst van hun club moet stilaan ...

198
198
Nu ook definitief: Trossard heeft lucratieve transfer beet

De uitschakeling in de kwartfinale van het WK betekende voor de Rode Duivels dat ze nu tijd hebben ...

11
11
Emotioneel afscheid bij Anderlecht: "CEO van mijn leven"

Opvallend nieuws uit Neerpede. Niet een speler of trainer, maar een bekend gezicht achter de ...

103
103
'Arteta meteen zwaar onder indruk: Tzolis scoort punten'

Club Brugge was de voorbije dagen al zeer actief op de transfermarkt, want na Cheveyo Tsawa streken ...

161
161
'Zeer straffe transferwending rond Openda op komst'

Nu het WK voor hen voorbij is, vinden heel wat Rode Duivels een nieuwe club. Dat geldt ook voor ...

47
47
'Dender-speler na degradatie naar landskampioen'

Voor FCV Dender kwam er afgelopen seizoen na twee jaar een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

39
39
Pro League kondigt héél wat nieuwe regels aan

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen van start met de Supercup tussen ...

175
175
Vertrek Karetsas en Adedeji-Sternberg: De Condé spreekt

Bij KRC Genk zullen ze de voorbije weken toch even geschrokken zijn toen Nicky Hayen plots op weg ...

430
430
'Transferbom bij Bayern: Olise dringt aan op vertrek'

Vincent Kompany pakte vorig seizoen met Bayern München op overtuigende wijze de dubbel, maar ...

318
318
Rooney: "Hij is de beste speler op het WK"

Nog drie matchen en het WK is voorbij. Een halve finale, een troostfinale en de finale. Wayne Rooney ...

103
103
'Anderlecht kent prijs vanuit Nederland: weldra bod?'

RSC Anderlecht heeft nog héél veel werk om een ploeg samen te stellen die top drie ...

598
598
'Manchester City en Lommel SK op weg naar nieuwe deals'

Manchester City en Lommel SK hebben dezelfde eigenaar met The City Football Group. Door de promotie ...

68
68
Sibierski wil na Nga Kana nieuwe slag slaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft geleerd uit de fouten van het verleden. De Brusselaars wisten Joshua Nga Kana ...

411
411
Anderlecht hakt knoop door: twee spelers keren terug

RSC Anderlecht speelt volgende week donderdag tegen Hammarby. Als er één ding ...

760
760
Toptransfers Tielemans en Trossard: Defour geeft mening

Leandro Trossard en Youri Tielemans hebben hun goed WK meteen verzilverd met een transfer. Tielemans ...

284
284
Opvallende reünie na blitzvertrek: De Condé en Thorup spreken

KRC Genk moest deze zomer plots op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Nicky Hayen weggekaapt werdt ...

163
163
'Vrancken mag volgende 1B-sensatie bij Hearts verwelkomen'

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

86
86
'Anderlecht laat talent naar reeksgenoot vertrekken'

Bij Anderlecht ligt er nog heel wat transferwerk op de planken. Sportief directeur Antoine Sibierski ...

177
177
'Exit Bounida bij Ajax wordt concreet'

Bij Ajax staat er deze zomer heel wat op til, want na een tegenvallend jaar willen ze het over een ...

157
157
'Club Brugge gaat loodzware transferstrijd aan'

Het leeft langer geduurd dan gebruikelijk, maar tijdens de eindfase van het WK is Club Brugge ...

642
642
'Clement wil bij Cercle Brugge komen shoppen'

Sinds november is Philippe Clement aan de slag in Engeland, waar hij trainer werd bij Norwich City. ...

123
123

Meer sportnieuws