Genadeloze afrekening: ‘klasbak moet Anderlecht verlaten’

704
Genadeloze afrekening: ‘klasbak moet Anderlecht verlaten’

Anderlecht versterkte zich in januari met de Deense doelman Mads Kikkenborg van Lyngby BK voor een transfersom van 10 miljoen Deense kronen, omgerekend zo’n 1,34 miljoen euro.

Hij werd binnengehaald als concurrent voor nummer één Kasper Schmeichel. Hoewel Anderlecht hem als een langetermijnproject beschouwt, haalt hij amper het wedstrijdblad.

 Freyr Alexandersson, de huidige coach van KV Kortrijk had Kikkenborg onder zijn hoede bij Lyngby, vindt dat de doelman niet mag vastroesten op de bank en snel ballen moet gaan pakken om het waar te maken. Alexandersson denkt zelfs dat Kikkenborg nooit in het doel van Anderlecht zal staan.

LEES OOK: Anderlecht kondigt definitief vertrek van flop aan

Anderlecht heeft veel werk gehad om Kikkenborg te halen

De Deense enclave van Anderlecht won in januari weer flink aan terrein. Met de reeds aanwezige spelers Kasper Schmeichel, Thomas Delaney, Anders Dreyer en Kasper Dolberg, werd deze enclave nog verder versterkt met de komst van de Mads Kikkenborg van Lyngby BK.

De 24-jarige doelman ondertekende een contract van 4,5 jaar, en Anderlecht telde een transfersom van 10 miljoen Deense kronen neer voor hem, wat neerkomt op zo’n 1,34 miljoen euro.

Met aanvullende bonussen kan de totale waarde van de deal in de toekomst zelfs nog verder stijgen. Anderlecht heeft veel werk gehad om Lyngby BK te overtuigen om een akkoord te bereiken over de transfer van Kikkenborg.

Een verkoop tijdens de wintermercato stond namelijk zeker niet bovenaan de agenda van de Deense club. “Natuurlijk is Kikkenborg ambitieus. Hij heeft het goed gedaan bij ons en zal op een dag verkocht worden, maar momenteel staat een transfer niet op de planning”, verklaarde Niclas Kjeldsen, Talentchef bij Lynbgy, vorige winter.

“Hij is een speler die bijzonder succesvol is geweest bij ons, dus het plan is om hem uiteindelijk te verkopen.”

Kikkenborg had in de afgelopen maanden ook de interesse gewekt van FC Kopenhagen, terwijl ook Luton Town en Sheffield United eerder al geïnteresseerd waren in zijn diensten.

Beste doelman in Denemarken: Kikkenborg moet Schmeichel prikkelen

Door het vertrek van Maxime Dupé naar OGC Nice haalde Anderlecht met Mads Kikkenborg een nieuwe tweede doelman, aan een lager salaris dan de Fransman, die de concurrentie met nummer één en landgenoot Kasper Schmeichel moest aangaan.

Anderlecht streefde ernaar om twee volwaardige eerste doelmannen met heel wat kilometers op de teller in de selectie te hebben. Colin Coosemans, toen beschouwd als derde doelman, wordt niet gezien als zo’n profiel.

Kikkenborg wordt wel gezien als de ideale kandidaat om de nummer twee positie in te nemen, toen Dupé de club verliet. “Zou de komst van jonge keeper Mads Kikkenborg The Great Dane extra prikkelen?” vroeg Het Nieuwsblad zich daarom af.

Kikkenborg speelde sinds de zomer van 2021 bij Lyngby BK, waar hij enorme vooruitgang heeft geboekt in zijn ontwikkeling als doelman, hij achtte de tijd rijp om een stapje hogerop te zetten in zijn carrière.

Lyngby wist zich vorig seizoen op sensationele wijze te handhaven in de Superligaen, en dit seizoen hebben ze laten zien dat ze thuishoren op het hoogste niveau van Denemarken.

Een groot deel van dat succes kon worden toegeschreven aan spelers zoals Kikkenborg, wiens snelle ontwikkeling een cruciale rol heeft gespeeld. Zijn uitstekende prestaties werden zelfs erkend met een vijfde plaats in de verkiezing van de beste doelman van het jaar 2023 door Tipsbladet.

Anderlecht heeft grote plannen: “Kikkenborg is geen nummer drie”

Met een indrukwekkende gestalte van 1 meter 97 werd Mads Kikkenborg de langste speler in de selectie van Anderlecht, en bovendien is hij bekwaam in het uitvoetballen, wat hem een extra troef geeft op het veld.

“Een grote doelman met een groot bereik”, stelde Jesper Fredberg op de clubwebsite. Met Kikkenborg voegde Anderlecht een ander profiel en extra concurrentie toe aan de kern. Sporting geeft hem alle tijd om zich aan te passen en te ontwikkelen, en ziet een langetermijnproject in hem.

Maar dat betekent niet dat er op korte termijn niet op Kikkenborg gerekend wordt. “Hij is geen nummer drie”, zei Brian Riemer aan La Dernière Heure. Volgens Gazet van Antwerpen is het zelfs de bedoeling dat Kikkenborg op termijn doorgroeit tot de nieuwe eerste doelman.

Hij moet eerst leren van Kasper Schmeichel vooraleer hij de nummer één kan overnemen.

Klasbak Kikkenborg: “Hij zal nooit in het doel staan van Anderlecht”

Voorlopig is het nog uitkijken om Mad Kikkenborg in actie te zien in het Anderlecht-shirt, en opvallend genoeg haalde hij sinds zijn transfer nog maar twee keer de wedstrijdselectie bij de eerste ploeg.

“Mads moet nog leren van de cultuur bij een grote club en hij moet groeien voordat hij er klaar voor is”, signaleerde Brian Riemer onlangs in La Libre. Eind maart mocht de Deen wel minuten maken in de oefenwedstrijd tegen Zulte Waregem, waarin hij een bevredigende indruk naliet.

Kikkenborg speelde bij Lyngby BK onder Freyr Alexandersson, de huidige coach van KV Kortrijk. De IJslander denkt niet dat Kikkenborg ooit in het doel zal staan van Anderlecht, ondanks het langetermijnproject en het geloof dat Sporting in hem stelt.

Tegelijkertijd zou het Alexandersson niet verbazen wanneer hij binnen drie jaar in de goal staat bij Denemarken. “Schrijf maar op, het is een echte klasbak. Hij heeft de mindset van een winnaar, wil elke dag beter worden en is nergens bang van”, zei Alexandersson aan Het Nieuwsblad.

“De manier waarop hij zijn zestienmeter gebied controleert, vind ik indrukwekkend. Hij mag niet te lang op een bank vastroesten. Die moet snel ballen gaan pakken om waar te maken wat er van hem verwacht wordt.”

Kikkenborg moet een kans krijgen bij Anderlecht

Meest recent

Vertrek bij Anderlecht: speler verlaat de club na elf jaar

Bij RSC Anderlecht gaan er nog de nodige spelers de club verlaten. Paars-Wit ziet alvast ...

11
11
“Vitor Bruno neemt alles op zich”: X gaat helemaal los

Vitor Bruno wilde na de zoveelste pijnlijke nederlaag van Anderlecht tegen Union duidelijk niets aan ...

19
19
'Fernandez-Pardo heeft transfer beet, AA Gent viert feest'

Matias Fernandez-Pardo staat voor een absolute toptransfer. De Belgische aanvaller verkast voor een ...

64
64
'Bologna heeft beet met tweede Belgische aanwinst'

Samuel Mbangula staat voor een nieuwe stap in zijn carrière. De Belgische aanvaller verlaat ...

15
15
Ruben Van Gucht maakt brandhout van Miss België-circus

Ruben Van Gucht haalt stevig uit naar de mensen die volgens hem misbruik maken van zijn relatie met ...

83
83
Sibierski aan zet: twéé extra spelers nodig op cruciale posities

Anderlecht kreeg een tikje van Union SG. Paars-Wit toonde weliswaar beterschap inzake doelgevaar, ...

256
256
'Genk vangt zeer straf bedrag met doorverkooppercentages'

Het lijkt voor KRC Genk een zeer lucratieve transferzomer te gaan worden. In de laatste dagen van de ...

144
144
Verrassende transfer in de maak voor Vermeeren?

Op zijn 21ste lijkt Arthur Vermeeren stilaan op een kruispunt in zijn carrière te staan. ...

150
150
'Done deal El Ouahdi: deze exacte som vangt Genk'

Het is nog een zeer bewogen einde van de zomermercato voor Genk. Dat stelde zondag nog Benjamin ...

161
161
Anderlecht kondigt definitief vertrek van flop aan

Anderlecht staat nog voor enkele zeer drukke dagen. Sportief directeur Antoine Sibierski is nog op ...

187
187
'Sensatietransfer Brughmans: alle details bekend'

Het slot van de mercato brengt bij KRC Genk nog een enorme verrassing. Terwijl de ogen veelal ...

419
419
'Knaltransfer Fofana: drie clubs in de running'

Voor Malick Fofana lijkt er in het slot van de mercato nog een transfer op komst te zijn. De ...

107
107
'Mbangula versiert op de valreep nog transfer'

De voorbije jaren maakten heel wat Belgische talenten een veelbelovend debuut, maar dat kreeg lang ...

42
42
'Twee vliegen in één klap: Standard loost overbodig duo'

Standard is goed aan het seizoen begonnen en is na vier speeldagen nog steeds ongeslagen. Met een ...

163
163
'Grote drukte Anderlecht: ook Stroeykens vertrekt nog'

Het slot van de mercato belooft nog zeer druk te worden voor Anderlecht. Dat maakt volop werk van de ...

692
692
TRANSFERUURTJE: 'Topbod op Vermant, transferbom bij Genk'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

312
312
‘Anderlecht zoekt oplossing: drie clubs strijden om Bertaccini’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Adriano Bertaccini. Onder Vitor Bruno is de ...

342
342
‘Brughmans richting Liverpool: Genk vangt wéér recordbedrag’

Het gaat plots snel voor Lucca Brughmans. De 18-jarige doelman brak vorig seizoen pas door bij KRC ...

403
403
'Westerlo slaat toe met transfer in de Serie A'

Westerlo heeft een nieuwe versterking beet, dat vernam onze redactie via buitenlandse bronnen. De ...

92
92
Play4 lanceert Zondag Matchdag en fans reageren massaal

Gert Verheyen was zondag plots niet alleen analist, maar ook het gezelschap waarmee Carl Dircksens ...

183
183
Vandenbempt bijzonder hard voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor met 3-0 van Union SG. Een zeer verdiende zege, maar de score was inzake ...

368
368
'Westerlo en Fenerbahçe op zucht van akkoord'

Bij KVC Westerlo gaat een van de jonge talenten mogelijk nog een toptransfer versieren. ...

70
70
Lommel SK baalt: "Jammer dat hij vertrekt"

Lommel SK is zeer goed begonnen aan het seizoen en boekte een zeven op twaalf. De club zag dit ...

71
71
'Anderlecht biedt tot 6 miljoen voor twee spelers'

RSC Anderlecht roert zich nadrukkelijk op de transfermarkt. De Brusselaars hebben een betere ploeg ...

714
714
Degryse scherp voor dure Club-aankoop: "Loopt er maar tussen"

Club Brugge speelde voor de tweede week op rij matig. Tegen Cercle Brugge werd nog gewonnen, tegen ...

770
770

Meer sportnieuws