Genadeloze afrekening: ‘klasbak moet Anderlecht verlaten’

704
Genadeloze afrekening: ‘klasbak moet Anderlecht verlaten’

Anderlecht versterkte zich in januari met de Deense doelman Mads Kikkenborg van Lyngby BK voor een transfersom van 10 miljoen Deense kronen, omgerekend zo’n 1,34 miljoen euro.

Hij werd binnengehaald als concurrent voor nummer één Kasper Schmeichel. Hoewel Anderlecht hem als een langetermijnproject beschouwt, haalt hij amper het wedstrijdblad.

 Freyr Alexandersson, de huidige coach van KV Kortrijk had Kikkenborg onder zijn hoede bij Lyngby, vindt dat de doelman niet mag vastroesten op de bank en snel ballen moet gaan pakken om het waar te maken. Alexandersson denkt zelfs dat Kikkenborg nooit in het doel van Anderlecht zal staan.

LEES OOK: Nu al onbegrip na debuut Romelu Lukaku bij Fenerbahçe

Anderlecht heeft veel werk gehad om Kikkenborg te halen

De Deense enclave van Anderlecht won in januari weer flink aan terrein. Met de reeds aanwezige spelers Kasper Schmeichel, Thomas Delaney, Anders Dreyer en Kasper Dolberg, werd deze enclave nog verder versterkt met de komst van de Mads Kikkenborg van Lyngby BK.

De 24-jarige doelman ondertekende een contract van 4,5 jaar, en Anderlecht telde een transfersom van 10 miljoen Deense kronen neer voor hem, wat neerkomt op zo’n 1,34 miljoen euro.

Met aanvullende bonussen kan de totale waarde van de deal in de toekomst zelfs nog verder stijgen. Anderlecht heeft veel werk gehad om Lyngby BK te overtuigen om een akkoord te bereiken over de transfer van Kikkenborg.

Een verkoop tijdens de wintermercato stond namelijk zeker niet bovenaan de agenda van de Deense club. “Natuurlijk is Kikkenborg ambitieus. Hij heeft het goed gedaan bij ons en zal op een dag verkocht worden, maar momenteel staat een transfer niet op de planning”, verklaarde Niclas Kjeldsen, Talentchef bij Lynbgy, vorige winter.

“Hij is een speler die bijzonder succesvol is geweest bij ons, dus het plan is om hem uiteindelijk te verkopen.”

Kikkenborg had in de afgelopen maanden ook de interesse gewekt van FC Kopenhagen, terwijl ook Luton Town en Sheffield United eerder al geïnteresseerd waren in zijn diensten.

Beste doelman in Denemarken: Kikkenborg moet Schmeichel prikkelen

Door het vertrek van Maxime Dupé naar OGC Nice haalde Anderlecht met Mads Kikkenborg een nieuwe tweede doelman, aan een lager salaris dan de Fransman, die de concurrentie met nummer één en landgenoot Kasper Schmeichel moest aangaan.

Anderlecht streefde ernaar om twee volwaardige eerste doelmannen met heel wat kilometers op de teller in de selectie te hebben. Colin Coosemans, toen beschouwd als derde doelman, wordt niet gezien als zo’n profiel.

Kikkenborg wordt wel gezien als de ideale kandidaat om de nummer twee positie in te nemen, toen Dupé de club verliet. “Zou de komst van jonge keeper Mads Kikkenborg The Great Dane extra prikkelen?” vroeg Het Nieuwsblad zich daarom af.

Kikkenborg speelde sinds de zomer van 2021 bij Lyngby BK, waar hij enorme vooruitgang heeft geboekt in zijn ontwikkeling als doelman, hij achtte de tijd rijp om een stapje hogerop te zetten in zijn carrière.

Lyngby wist zich vorig seizoen op sensationele wijze te handhaven in de Superligaen, en dit seizoen hebben ze laten zien dat ze thuishoren op het hoogste niveau van Denemarken.

Een groot deel van dat succes kon worden toegeschreven aan spelers zoals Kikkenborg, wiens snelle ontwikkeling een cruciale rol heeft gespeeld. Zijn uitstekende prestaties werden zelfs erkend met een vijfde plaats in de verkiezing van de beste doelman van het jaar 2023 door Tipsbladet.

Anderlecht heeft grote plannen: “Kikkenborg is geen nummer drie”

Met een indrukwekkende gestalte van 1 meter 97 werd Mads Kikkenborg de langste speler in de selectie van Anderlecht, en bovendien is hij bekwaam in het uitvoetballen, wat hem een extra troef geeft op het veld.

“Een grote doelman met een groot bereik”, stelde Jesper Fredberg op de clubwebsite. Met Kikkenborg voegde Anderlecht een ander profiel en extra concurrentie toe aan de kern. Sporting geeft hem alle tijd om zich aan te passen en te ontwikkelen, en ziet een langetermijnproject in hem.

Maar dat betekent niet dat er op korte termijn niet op Kikkenborg gerekend wordt. “Hij is geen nummer drie”, zei Brian Riemer aan La Dernière Heure. Volgens Gazet van Antwerpen is het zelfs de bedoeling dat Kikkenborg op termijn doorgroeit tot de nieuwe eerste doelman.

Hij moet eerst leren van Kasper Schmeichel vooraleer hij de nummer één kan overnemen.

Klasbak Kikkenborg: “Hij zal nooit in het doel staan van Anderlecht”

Voorlopig is het nog uitkijken om Mad Kikkenborg in actie te zien in het Anderlecht-shirt, en opvallend genoeg haalde hij sinds zijn transfer nog maar twee keer de wedstrijdselectie bij de eerste ploeg.

“Mads moet nog leren van de cultuur bij een grote club en hij moet groeien voordat hij er klaar voor is”, signaleerde Brian Riemer onlangs in La Libre. Eind maart mocht de Deen wel minuten maken in de oefenwedstrijd tegen Zulte Waregem, waarin hij een bevredigende indruk naliet.

Kikkenborg speelde bij Lyngby BK onder Freyr Alexandersson, de huidige coach van KV Kortrijk. De IJslander denkt niet dat Kikkenborg ooit in het doel zal staan van Anderlecht, ondanks het langetermijnproject en het geloof dat Sporting in hem stelt.

Tegelijkertijd zou het Alexandersson niet verbazen wanneer hij binnen drie jaar in de goal staat bij Denemarken. “Schrijf maar op, het is een echte klasbak. Hij heeft de mindset van een winnaar, wil elke dag beter worden en is nergens bang van”, zei Alexandersson aan Het Nieuwsblad.

“De manier waarop hij zijn zestienmeter gebied controleert, vind ik indrukwekkend. Hij mag niet te lang op een bank vastroesten. Die moet snel ballen gaan pakken om waar te maken wat er van hem verwacht wordt.”

Kikkenborg moet een kans krijgen bij Anderlecht

Meest recent

Mark van Bommel jubelt: Openda bloeit open bij Lyon

Lois Openda miste het WK na een miserabel seizoen bij Juventus. De aanvaller zit dit seizoen bij ...

0
0
Coucke kookt van woede en deelt snoeiharde boodschap

Marc Coucke heeft de voorbije uren opnieuw duidelijk laten merken dat hij zich niet zomaar neerlegt ...

28
28
Nu al onbegrip na debuut Romelu Lukaku bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku heeft zijn debuut bij Fenerbahçe gemaakt. In de Champions League ...

37
37
'Doorbraak in zicht: Club dicht bij zevende zomeraanwinst'

Club Brugge haalde deze zomermercato al een zestal verse krachten in huis. En ook de zevende ...

190
190
'Jamie Vardy zorgt op 39ste nog voor stunttransfer'

De transfermarkt is nog een tweetal weken geopend, maar ondertussen lopen er ook nog heel wat ...

47
47
Onthuld: 'Garcia dumpte straffe naam vlak voor WK uit selectie'

Tegenover het Waalse 'SudPresse' heeft Rudi Garcia deze week een eerste keer gereageerd op het ...

459
459
Keiharde keuze Leko: Club-uitblinker moet vrezen voor plek

Club Brugge speelde afgelopen weekend geen grootse wedstrijd, maar won uiteindelijk wel verdiend op ...

395
395
'Blauw-zwarte reünie in de maak: transfertwist Noa Lang'

Noa Lang is op weg naar de uitgang bij SSC Napoli. Een terugkeer naar Ajax of Galatasaray leek in de ...

286
286
Alderweireld in hevige discussie: beelden zorgen voor ophef

Toby Alderweireld heeft in zijn carrière al heel wat druk en spanning doorstaan. De ...

162
162
'Samen 354 matchen bij Anderlecht: viertal naar exit geduwd'

De selectie van RSC Anderlecht onderging de voorbije weken een serieuze make-over. Paars-Wit haalde ...

629
629
Club Brugge los kampioen? Waalse analist doet voorspelling

De eerste twee speeldagen van de Jupiler Pro League zijn achter de rug. Het is uiteraard nog te ...

475
475
Mourinho drukt stevige stempel: Courtois krijgt cruciaal nieuws

Aanstaande zaterdag begint Real Madrid aan het nieuwe seizoen met een competitieduel tegen Espanyol. ...

401
401
'Werk aan Genkse winkel: nog víj́f transfers in pijplijn'

KRC Genk kondigde dinsdag de komst van Kevin Amaro en Jerry Affriyie officieel aan. Daarmee lijkt ...

545
545
'Club Brugge verschiet: grote transferwending Ordoñez'

Club Brugge wil deze zomer geen sterkhouders meer laten gaan, maar maakt voor één ...

549
549
'Bommetje bij Bayern: Kane beslist over knaltransfer'

Aanstaande zaterdag is het zover, dan opent Bayern München zijn nieuwe seizoen in de Duitse ...

269
269
Grote woede in Luik: "Dit kan ik niet accepteren!"

Standard liet voor de tweede week op rij twee kostbare punten liggen. Tegen KV Mechelen slikte het ...

506
506
'Droomoplossing Club: spectaculaire Belgische ruildeal'

Club Brugge is in een opvallend transferverhaal met Rangers FC beland. De Schotten willen een speler ...

810
810
'Sibierski zet slotoffensief in: twee topaanwinsten in zicht'

De selectie van RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Kazachstan, waar donderdag de Europese match ...

818
818
Lukaku geeft na debuut Anderlecht meteen hoop op comeback

Na zijn spraakmakende transfer naar Fenerbahçe heeft Romelu Lukaku dinsdagavond ook zijn ...

306
306
Lyon-coach spreekt klare taal over transfer Fofana

De toekomst van Malick Fofana is al een jaar voer voor heel wat gespeculeer. De jonge flankaanvaller ...

95
95
'Union kruist vingers: broodnodige Belg alsnog op komst?'

Het heeft een tijdje geduurd, maar nu lijkt de langverwachte uittocht bij Union er eindelijk te ...

151
151
Geen droomdebuut Lukaku: Openda bezorgt Lyon resultaat

Romelu Lukaku heeft dinsdagavond zijn grote debuut gemaakt voor Fenerbahçe. Een gedroomde ...

94
94
'Benfica eist fors bedrag voor Lukebakio'

Verschillende Rode Duivels hebben deze zomer al een toptransfer gemaakt en in de komende weken ...

101
101
Union verbaast en verkoopt David voor recordbedrag

Het was de verwachting dat er deze zomer een leegloop plaats zou vinden bij Union. Het zag vorige ...

336
336
'Van Bommel pakt meteen uit met Lukaku-plan'

Mark van Bommel is na zijn officiële voorstelling als bondscoach van de Rode Duivels meteen aan ...

231
231

Meer sportnieuws