Genadeloze afrekening: ‘klasbak moet Anderlecht verlaten’

704 stemmen
Genadeloze afrekening: ‘klasbak moet Anderlecht verlaten’

Anderlecht versterkte zich in januari met de Deense doelman Mads Kikkenborg van Lyngby BK voor een transfersom van 10 miljoen Deense kronen, omgerekend zo’n 1,34 miljoen euro.

Hij werd binnengehaald als concurrent voor nummer één Kasper Schmeichel. Hoewel Anderlecht hem als een langetermijnproject beschouwt, haalt hij amper het wedstrijdblad.

 Freyr Alexandersson, de huidige coach van KV Kortrijk had Kikkenborg onder zijn hoede bij Lyngby, vindt dat de doelman niet mag vastroesten op de bank en snel ballen moet gaan pakken om het waar te maken. Alexandersson denkt zelfs dat Kikkenborg nooit in het doel van Anderlecht zal staan.

LEES OOK: Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Anderlecht heeft veel werk gehad om Kikkenborg te halen

De Deense enclave van Anderlecht won in januari weer flink aan terrein. Met de reeds aanwezige spelers Kasper Schmeichel, Thomas Delaney, Anders Dreyer en Kasper Dolberg, werd deze enclave nog verder versterkt met de komst van de Mads Kikkenborg van Lyngby BK.

De 24-jarige doelman ondertekende een contract van 4,5 jaar, en Anderlecht telde een transfersom van 10 miljoen Deense kronen neer voor hem, wat neerkomt op zo’n 1,34 miljoen euro.

Met aanvullende bonussen kan de totale waarde van de deal in de toekomst zelfs nog verder stijgen. Anderlecht heeft veel werk gehad om Lyngby BK te overtuigen om een akkoord te bereiken over de transfer van Kikkenborg.

Een verkoop tijdens de wintermercato stond namelijk zeker niet bovenaan de agenda van de Deense club. “Natuurlijk is Kikkenborg ambitieus. Hij heeft het goed gedaan bij ons en zal op een dag verkocht worden, maar momenteel staat een transfer niet op de planning”, verklaarde Niclas Kjeldsen, Talentchef bij Lynbgy, vorige winter.

“Hij is een speler die bijzonder succesvol is geweest bij ons, dus het plan is om hem uiteindelijk te verkopen.”

Kikkenborg had in de afgelopen maanden ook de interesse gewekt van FC Kopenhagen, terwijl ook Luton Town en Sheffield United eerder al geïnteresseerd waren in zijn diensten.

Beste doelman in Denemarken: Kikkenborg moet Schmeichel prikkelen

Door het vertrek van Maxime Dupé naar OGC Nice haalde Anderlecht met Mads Kikkenborg een nieuwe tweede doelman, aan een lager salaris dan de Fransman, die de concurrentie met nummer één en landgenoot Kasper Schmeichel moest aangaan.

Anderlecht streefde ernaar om twee volwaardige eerste doelmannen met heel wat kilometers op de teller in de selectie te hebben. Colin Coosemans, toen beschouwd als derde doelman, wordt niet gezien als zo’n profiel.

Kikkenborg wordt wel gezien als de ideale kandidaat om de nummer twee positie in te nemen, toen Dupé de club verliet. “Zou de komst van jonge keeper Mads Kikkenborg The Great Dane extra prikkelen?” vroeg Het Nieuwsblad zich daarom af.

Kikkenborg speelde sinds de zomer van 2021 bij Lyngby BK, waar hij enorme vooruitgang heeft geboekt in zijn ontwikkeling als doelman, hij achtte de tijd rijp om een stapje hogerop te zetten in zijn carrière.

Lyngby wist zich vorig seizoen op sensationele wijze te handhaven in de Superligaen, en dit seizoen hebben ze laten zien dat ze thuishoren op het hoogste niveau van Denemarken.

Een groot deel van dat succes kon worden toegeschreven aan spelers zoals Kikkenborg, wiens snelle ontwikkeling een cruciale rol heeft gespeeld. Zijn uitstekende prestaties werden zelfs erkend met een vijfde plaats in de verkiezing van de beste doelman van het jaar 2023 door Tipsbladet.

Anderlecht heeft grote plannen: “Kikkenborg is geen nummer drie”

Met een indrukwekkende gestalte van 1 meter 97 werd Mads Kikkenborg de langste speler in de selectie van Anderlecht, en bovendien is hij bekwaam in het uitvoetballen, wat hem een extra troef geeft op het veld.

“Een grote doelman met een groot bereik”, stelde Jesper Fredberg op de clubwebsite. Met Kikkenborg voegde Anderlecht een ander profiel en extra concurrentie toe aan de kern. Sporting geeft hem alle tijd om zich aan te passen en te ontwikkelen, en ziet een langetermijnproject in hem.

Maar dat betekent niet dat er op korte termijn niet op Kikkenborg gerekend wordt. “Hij is geen nummer drie”, zei Brian Riemer aan La Dernière Heure. Volgens Gazet van Antwerpen is het zelfs de bedoeling dat Kikkenborg op termijn doorgroeit tot de nieuwe eerste doelman.

Hij moet eerst leren van Kasper Schmeichel vooraleer hij de nummer één kan overnemen.

Klasbak Kikkenborg: “Hij zal nooit in het doel staan van Anderlecht”

Voorlopig is het nog uitkijken om Mad Kikkenborg in actie te zien in het Anderlecht-shirt, en opvallend genoeg haalde hij sinds zijn transfer nog maar twee keer de wedstrijdselectie bij de eerste ploeg.

“Mads moet nog leren van de cultuur bij een grote club en hij moet groeien voordat hij er klaar voor is”, signaleerde Brian Riemer onlangs in La Libre. Eind maart mocht de Deen wel minuten maken in de oefenwedstrijd tegen Zulte Waregem, waarin hij een bevredigende indruk naliet.

Kikkenborg speelde bij Lyngby BK onder Freyr Alexandersson, de huidige coach van KV Kortrijk. De IJslander denkt niet dat Kikkenborg ooit in het doel zal staan van Anderlecht, ondanks het langetermijnproject en het geloof dat Sporting in hem stelt.

Tegelijkertijd zou het Alexandersson niet verbazen wanneer hij binnen drie jaar in de goal staat bij Denemarken. “Schrijf maar op, het is een echte klasbak. Hij heeft de mindset van een winnaar, wil elke dag beter worden en is nergens bang van”, zei Alexandersson aan Het Nieuwsblad.

“De manier waarop hij zijn zestienmeter gebied controleert, vind ik indrukwekkend. Hij mag niet te lang op een bank vastroesten. Die moet snel ballen gaan pakken om waar te maken wat er van hem verwacht wordt.”

Kikkenborg moet een kans krijgen bij Anderlecht

Meest recent

Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

21
21
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

47
47
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

8
8
'Uittocht Club: volgende deal komt op gang'

Club Brugge heeft dit seizoen opnieuw de landstitel veroverd en een sterke campagne afgewerkt in de ...

212
212
'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

49
49
Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Club Brugge zal deze zomer zijn werk hebben op de transfermarkt. Het lijkt erop dat er voor heel wat ...

140
140
'Verrassende oude bekende trainerskandidaat bij Anderlecht'

Het eerste werk van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht lijkt het vinden van een ...

338
338
Wat een farce: proces rond verkoop RSCA weer uitgesteld

Normaal gezien zou donderdag eindelijk het proces rond mogelijke fraude bij de verkoop van ...

100
100
Rode Duivel solliciteert: "Ben klaar voor Club Brugge"

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel veel spelers de club verlaten. ...

475
475
Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Bij RSC Anderlecht gaat er het een en ander gebeuren deze zomer. Antoine Sibierski gaat samen met de ...

276
276
Exit De Bruyne? Napoli schrikt van opvallende evolutie

Kevin De Bruyne heeft zijn eerste seizoen bij Napoli achter de rug. Een groot succes werd dat niet. ...

161
161
Deschacht weet wie dé ideale coach is voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hopen ze binnen dit en een paar weken de nieuwe coach voor te stellen. Olivier ...

335
335
De Mil speelt open kaart over zijn toekomst bij AA Gent

Rik De Mil hoopt AA Gent alsnog naar een Europees ticket te kunnen loodsen. Echt overtuigend was het ...

490
490
Lommel SK geniet en geeft JPL-ambities meteen prijs

Lommel SK is na 23 jaar weer in de Jupiler Pro League. Het wist FCV Dender af te houden en uiteraard ...

112
112
'Verschaeren verrast met opvallende transferpiste'

Na zestien jaar verlaat Yari Verschaeren deze zomer Anderlecht. Het aflopende contract van de ...

355
355
Volgende trainersontslag: OHL dumpt Mazzu

Het lijkt erop dat heel wat eersteklassers volgend seizoen met een andere trainer zullen gaan ...

162
162
Dender bevestigt exit Ferrera, nog bekende naam vertrekt

Voor FCV Dender kwam na twee seizoenen een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro League. Ze ...

59
59
Overmars krijgt advies: "Antwerp moet met hen samenwerken"

Bij Antwerp staat er een zeer drukke transferzomer voor de deur. De Great Old ziet immers heel wat ...

292
292
'Kompany baalt: Barça kaapt droomtarget Bayern'

Vincent Kompany sloot zijn tweede seizoen bij Bayern München uiteindelijk af met de Duitse ...

170
170
AA Gent blijft gaan: debutant tekent bij

Voor AA Gent zit het seizoen er nog niet op, want zondag strijden ze nog in een barragematch met KRC ...

69
69
Lommel brengt geweldig nieuws: sensatie mee naar 1A

We krijgen volgend seizoen drie nieuwkomers in de Jupiler Pro League. Na rechtstreekse stijgers ...

92
92
'Rigaux gaat meteen voor JPL-knaltransfer bij Feyenoord'

De voorbije dagen werd ook officieel bevestigd wat al een tijdje in de lucht hing: Dévy ...

130
130
Verhaeghe staat Paf! Onverwachte ontmoeting zindert na

Tussen de trofeeën, applausmomenten en kampioenenfoto’s door zorgde een onverwachte ...

346
346
De Boever ziet luxeprobleem voor Garcia: “Alleen Spanje heeft dit”

De Rode Duivels zijn deze week in het Proximus Basecamp in Tubeke al begonnen aan hun voorbereiding ...

247
247
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil nieuwe parel, Antwerp heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

160
160

Meer sportnieuws