Genadeloze afrekening: ‘klasbak moet Anderlecht verlaten’

704
Genadeloze afrekening: ‘klasbak moet Anderlecht verlaten’

Anderlecht versterkte zich in januari met de Deense doelman Mads Kikkenborg van Lyngby BK voor een transfersom van 10 miljoen Deense kronen, omgerekend zo’n 1,34 miljoen euro.

Hij werd binnengehaald als concurrent voor nummer één Kasper Schmeichel. Hoewel Anderlecht hem als een langetermijnproject beschouwt, haalt hij amper het wedstrijdblad.

 Freyr Alexandersson, de huidige coach van KV Kortrijk had Kikkenborg onder zijn hoede bij Lyngby, vindt dat de doelman niet mag vastroesten op de bank en snel ballen moet gaan pakken om het waar te maken. Alexandersson denkt zelfs dat Kikkenborg nooit in het doel van Anderlecht zal staan.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Record Club Brugge nakend, oplossing Bertaccini’

Anderlecht heeft veel werk gehad om Kikkenborg te halen

De Deense enclave van Anderlecht won in januari weer flink aan terrein. Met de reeds aanwezige spelers Kasper Schmeichel, Thomas Delaney, Anders Dreyer en Kasper Dolberg, werd deze enclave nog verder versterkt met de komst van de Mads Kikkenborg van Lyngby BK.

De 24-jarige doelman ondertekende een contract van 4,5 jaar, en Anderlecht telde een transfersom van 10 miljoen Deense kronen neer voor hem, wat neerkomt op zo’n 1,34 miljoen euro.

Met aanvullende bonussen kan de totale waarde van de deal in de toekomst zelfs nog verder stijgen. Anderlecht heeft veel werk gehad om Lyngby BK te overtuigen om een akkoord te bereiken over de transfer van Kikkenborg.

Een verkoop tijdens de wintermercato stond namelijk zeker niet bovenaan de agenda van de Deense club. “Natuurlijk is Kikkenborg ambitieus. Hij heeft het goed gedaan bij ons en zal op een dag verkocht worden, maar momenteel staat een transfer niet op de planning”, verklaarde Niclas Kjeldsen, Talentchef bij Lynbgy, vorige winter.

“Hij is een speler die bijzonder succesvol is geweest bij ons, dus het plan is om hem uiteindelijk te verkopen.”

Kikkenborg had in de afgelopen maanden ook de interesse gewekt van FC Kopenhagen, terwijl ook Luton Town en Sheffield United eerder al geïnteresseerd waren in zijn diensten.

Beste doelman in Denemarken: Kikkenborg moet Schmeichel prikkelen

Door het vertrek van Maxime Dupé naar OGC Nice haalde Anderlecht met Mads Kikkenborg een nieuwe tweede doelman, aan een lager salaris dan de Fransman, die de concurrentie met nummer één en landgenoot Kasper Schmeichel moest aangaan.

Anderlecht streefde ernaar om twee volwaardige eerste doelmannen met heel wat kilometers op de teller in de selectie te hebben. Colin Coosemans, toen beschouwd als derde doelman, wordt niet gezien als zo’n profiel.

Kikkenborg wordt wel gezien als de ideale kandidaat om de nummer twee positie in te nemen, toen Dupé de club verliet. “Zou de komst van jonge keeper Mads Kikkenborg The Great Dane extra prikkelen?” vroeg Het Nieuwsblad zich daarom af.

Kikkenborg speelde sinds de zomer van 2021 bij Lyngby BK, waar hij enorme vooruitgang heeft geboekt in zijn ontwikkeling als doelman, hij achtte de tijd rijp om een stapje hogerop te zetten in zijn carrière.

Lyngby wist zich vorig seizoen op sensationele wijze te handhaven in de Superligaen, en dit seizoen hebben ze laten zien dat ze thuishoren op het hoogste niveau van Denemarken.

Een groot deel van dat succes kon worden toegeschreven aan spelers zoals Kikkenborg, wiens snelle ontwikkeling een cruciale rol heeft gespeeld. Zijn uitstekende prestaties werden zelfs erkend met een vijfde plaats in de verkiezing van de beste doelman van het jaar 2023 door Tipsbladet.

Anderlecht heeft grote plannen: “Kikkenborg is geen nummer drie”

Met een indrukwekkende gestalte van 1 meter 97 werd Mads Kikkenborg de langste speler in de selectie van Anderlecht, en bovendien is hij bekwaam in het uitvoetballen, wat hem een extra troef geeft op het veld.

“Een grote doelman met een groot bereik”, stelde Jesper Fredberg op de clubwebsite. Met Kikkenborg voegde Anderlecht een ander profiel en extra concurrentie toe aan de kern. Sporting geeft hem alle tijd om zich aan te passen en te ontwikkelen, en ziet een langetermijnproject in hem.

Maar dat betekent niet dat er op korte termijn niet op Kikkenborg gerekend wordt. “Hij is geen nummer drie”, zei Brian Riemer aan La Dernière Heure. Volgens Gazet van Antwerpen is het zelfs de bedoeling dat Kikkenborg op termijn doorgroeit tot de nieuwe eerste doelman.

Hij moet eerst leren van Kasper Schmeichel vooraleer hij de nummer één kan overnemen.

Klasbak Kikkenborg: “Hij zal nooit in het doel staan van Anderlecht”

Voorlopig is het nog uitkijken om Mad Kikkenborg in actie te zien in het Anderlecht-shirt, en opvallend genoeg haalde hij sinds zijn transfer nog maar twee keer de wedstrijdselectie bij de eerste ploeg.

“Mads moet nog leren van de cultuur bij een grote club en hij moet groeien voordat hij er klaar voor is”, signaleerde Brian Riemer onlangs in La Libre. Eind maart mocht de Deen wel minuten maken in de oefenwedstrijd tegen Zulte Waregem, waarin hij een bevredigende indruk naliet.

Kikkenborg speelde bij Lyngby BK onder Freyr Alexandersson, de huidige coach van KV Kortrijk. De IJslander denkt niet dat Kikkenborg ooit in het doel zal staan van Anderlecht, ondanks het langetermijnproject en het geloof dat Sporting in hem stelt.

Tegelijkertijd zou het Alexandersson niet verbazen wanneer hij binnen drie jaar in de goal staat bij Denemarken. “Schrijf maar op, het is een echte klasbak. Hij heeft de mindset van een winnaar, wil elke dag beter worden en is nergens bang van”, zei Alexandersson aan Het Nieuwsblad.

“De manier waarop hij zijn zestienmeter gebied controleert, vind ik indrukwekkend. Hij mag niet te lang op een bank vastroesten. Die moet snel ballen gaan pakken om waar te maken wat er van hem verwacht wordt.”

Kikkenborg moet een kans krijgen bij Anderlecht

Meest recent

Joos waarschuwt Leko: “Dan hangt Club Brugge eraan”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Internazionale. De Italiaanse topclub is de ...

1
1
TRANSFERUURTJE: ‘Record Club Brugge nakend, oplossing Bertaccini’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

63
63
Enorm Antwerp-pijnpunt bloot: pion compleet afgemaakt

Royal Antwerp FC begon goed tegen Westerlo, maar ging uiteindelijk nog met de billen bloot. ...

41
41
Nieuw Anderlecht-goudhaantje staat op: switch naar Marokko

Bij RSC Anderlecht staat plots een nieuw goudhaantje op met een bekend gezicht. Kaïs Barry (20) ...

86
86
Duchâtelet voorspelt VAR-revolutie: “Geen assistenten meer”

Afgelopen speeldag was er heel wat controverse rond de VAR. Bij Standard Luik werd een penalty niet ...

24
24
Union SG vreest Israëlische rel voor Europa League-clash

Union SG neemt het binnenkort op tegen Hapoel Be’er Sheva in de Europa League. De wedstrijd ...

34
34
Vader Tresoldi onthult grote transferdroom: record in zicht

Nicolo Tresoldi was afgelopen zomer grof wild op de mercato. Die interesse zal er ook volgende ...

122
122
Compper zwaar onder vuur bij Antwerp: “Hij ging erover”

Royal Antwerp FC zit ook na de interlandbreak in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old ging ...

187
187
Leko bejubelt Club-tweetal: "Sowieso naar Europese top"

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Internazionale in de Champions League. Traditiegetrouw ...

100
100
'Real bedient Mourinho: eerste toptransfer 2027 staat vast'

Real Madrid haalde in het tussenseizoen een straf lijstje aan versterkingen in huis. Desondanks ...

66
66
AA Gent kampioen? Analisten draaien helemaal bij

AA Gent blijft zijn sterke prestaties bevestigen. Na acht speeldagen staan de Buffalo's alleen aan ...

333
333
'Masterplan bij Club: bestuur plant nieuwe recordtransfer'

Club Brugge haalde tijdens de voorbije zomermercato een pak miljoenen op, maar het weigerde ook ...

427
427
Groot 'slachtoffer' bij Genk: Thorup krijgt lastige opdracht

KRC Genk heeft zaterdag zijn eerste zege sinds eind augustus geboekt. Dat was deels te wijten aan de ...

219
219
Alderweireld in 'Match of the Day': eerste kritiek duikt op

Toby Alderweireld heeft zondagavond een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn carrière als ...

428
428
Standard krijgt klappen: Euvrard ziet groot probleem

Standard begon erg veelbelovend aan het huidige seizoen. Maar momenteel zijn de Rouches op een ...

150
150
Inter-Club: twéé cruciale wissels in Brugse basisploeg?

Dinsdagavond is het zover, dan hervat het seizoen in de Champions League. Club Brugge moet dan ...

257
257
Motie van wantrouwen Anderlecht: ondermaats duo krijgt signaal

RSC Anderlecht haalde afgelopen weekend zowaar Mario Stroeykens als Adriano Bertaccini weer onder ...

271
271
Hommeles bij Bayern: Kompany ontsnapt aan netelige situatie

In de Champions League gaat Bayern München dinsdagavond op bezoek bij debutant Viking FK. Aan ...

188
188
'Club Brugge ruikt zijn kans: Stankovic zorgt voor nieuwe hoop'

Club Brugge speelt dinsdagavond in San Siro tegen Inter, en daar loopt een oude bekende rond. ...

388
388
Europees ontzag voor Club: Inter-topper geeft straf compliment

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

303
303
Simons slaat en zalft: "Vergeef ik hem met plezier"

Oud-Heverlee Leuven heeft een knap punt gepakt op het veld van bekerwinnaar Union SG. Na het ...

50
50
"Het was zot": Vanderbiest kritisch én lovend na spektakel

KV Mechelen won met 4-3 van STVV. Het was de eerste zege van het seizoen voor de Maneblussers. En of ...

54
54
Biancone ziet uitblinker bij RSCA: "Geschenk uit de hemel"

Sommige spelers maken het verschil met hun loopvermogen, anderen met één geniale ...

226
226
Charleroi met groots plan: Antwerpen moet vrezen

Sporting Charleroi droomt groot. Het nieuwe stadion van de Zebra’s moet niet alleen een ...

81
81
Ervaren Belgische coach: "Westerlo, OHL, KVM… Niemand belde"

In de Jupiler Pro League werken er heel wat buitenlandse trainers. Voor Belgische coaches is het ...

148
148

Meer sportnieuws