Genadeloze afrekening: ‘klasbak moet Anderlecht verlaten’

door
Genadeloze afrekening: ‘klasbak moet Anderlecht verlaten’

Anderlecht versterkte zich in januari met de Deense doelman Mads Kikkenborg van Lyngby BK voor een transfersom van 10 miljoen Deense kronen, omgerekend zo’n 1,34 miljoen euro.

Hij werd binnengehaald als concurrent voor nummer één Kasper Schmeichel. Hoewel Anderlecht hem als een langetermijnproject beschouwt, haalt hij amper het wedstrijdblad.

 Freyr Alexandersson, de huidige coach van KV Kortrijk had Kikkenborg onder zijn hoede bij Lyngby, vindt dat de doelman niet mag vastroesten op de bank en snel ballen moet gaan pakken om het waar te maken. Alexandersson denkt zelfs dat Kikkenborg nooit in het doel van Anderlecht zal staan.

LEES OOK: Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

Anderlecht heeft veel werk gehad om Kikkenborg te halen

De Deense enclave van Anderlecht won in januari weer flink aan terrein. Met de reeds aanwezige spelers Kasper Schmeichel, Thomas Delaney, Anders Dreyer en Kasper Dolberg, werd deze enclave nog verder versterkt met de komst van de Mads Kikkenborg van Lyngby BK.

De 24-jarige doelman ondertekende een contract van 4,5 jaar, en Anderlecht telde een transfersom van 10 miljoen Deense kronen neer voor hem, wat neerkomt op zo’n 1,34 miljoen euro.

Met aanvullende bonussen kan de totale waarde van de deal in de toekomst zelfs nog verder stijgen. Anderlecht heeft veel werk gehad om Lyngby BK te overtuigen om een akkoord te bereiken over de transfer van Kikkenborg.

Een verkoop tijdens de wintermercato stond namelijk zeker niet bovenaan de agenda van de Deense club. “Natuurlijk is Kikkenborg ambitieus. Hij heeft het goed gedaan bij ons en zal op een dag verkocht worden, maar momenteel staat een transfer niet op de planning”, verklaarde Niclas Kjeldsen, Talentchef bij Lynbgy, vorige winter.

“Hij is een speler die bijzonder succesvol is geweest bij ons, dus het plan is om hem uiteindelijk te verkopen.”

Kikkenborg had in de afgelopen maanden ook de interesse gewekt van FC Kopenhagen, terwijl ook Luton Town en Sheffield United eerder al geïnteresseerd waren in zijn diensten.

Beste doelman in Denemarken: Kikkenborg moet Schmeichel prikkelen

Door het vertrek van Maxime Dupé naar OGC Nice haalde Anderlecht met Mads Kikkenborg een nieuwe tweede doelman, aan een lager salaris dan de Fransman, die de concurrentie met nummer één en landgenoot Kasper Schmeichel moest aangaan.

Anderlecht streefde ernaar om twee volwaardige eerste doelmannen met heel wat kilometers op de teller in de selectie te hebben. Colin Coosemans, toen beschouwd als derde doelman, wordt niet gezien als zo’n profiel.

Kikkenborg wordt wel gezien als de ideale kandidaat om de nummer twee positie in te nemen, toen Dupé de club verliet. “Zou de komst van jonge keeper Mads Kikkenborg The Great Dane extra prikkelen?” vroeg Het Nieuwsblad zich daarom af.

Kikkenborg speelde sinds de zomer van 2021 bij Lyngby BK, waar hij enorme vooruitgang heeft geboekt in zijn ontwikkeling als doelman, hij achtte de tijd rijp om een stapje hogerop te zetten in zijn carrière.

Lyngby wist zich vorig seizoen op sensationele wijze te handhaven in de Superligaen, en dit seizoen hebben ze laten zien dat ze thuishoren op het hoogste niveau van Denemarken.

Een groot deel van dat succes kon worden toegeschreven aan spelers zoals Kikkenborg, wiens snelle ontwikkeling een cruciale rol heeft gespeeld. Zijn uitstekende prestaties werden zelfs erkend met een vijfde plaats in de verkiezing van de beste doelman van het jaar 2023 door Tipsbladet.

Anderlecht heeft grote plannen: “Kikkenborg is geen nummer drie”

Met een indrukwekkende gestalte van 1 meter 97 werd Mads Kikkenborg de langste speler in de selectie van Anderlecht, en bovendien is hij bekwaam in het uitvoetballen, wat hem een extra troef geeft op het veld.

“Een grote doelman met een groot bereik”, stelde Jesper Fredberg op de clubwebsite. Met Kikkenborg voegde Anderlecht een ander profiel en extra concurrentie toe aan de kern. Sporting geeft hem alle tijd om zich aan te passen en te ontwikkelen, en ziet een langetermijnproject in hem.

Maar dat betekent niet dat er op korte termijn niet op Kikkenborg gerekend wordt. “Hij is geen nummer drie”, zei Brian Riemer aan La Dernière Heure. Volgens Gazet van Antwerpen is het zelfs de bedoeling dat Kikkenborg op termijn doorgroeit tot de nieuwe eerste doelman.

Hij moet eerst leren van Kasper Schmeichel vooraleer hij de nummer één kan overnemen.

Klasbak Kikkenborg: “Hij zal nooit in het doel staan van Anderlecht”

Voorlopig is het nog uitkijken om Mad Kikkenborg in actie te zien in het Anderlecht-shirt, en opvallend genoeg haalde hij sinds zijn transfer nog maar twee keer de wedstrijdselectie bij de eerste ploeg.

“Mads moet nog leren van de cultuur bij een grote club en hij moet groeien voordat hij er klaar voor is”, signaleerde Brian Riemer onlangs in La Libre. Eind maart mocht de Deen wel minuten maken in de oefenwedstrijd tegen Zulte Waregem, waarin hij een bevredigende indruk naliet.

Kikkenborg speelde bij Lyngby BK onder Freyr Alexandersson, de huidige coach van KV Kortrijk. De IJslander denkt niet dat Kikkenborg ooit in het doel zal staan van Anderlecht, ondanks het langetermijnproject en het geloof dat Sporting in hem stelt.

Tegelijkertijd zou het Alexandersson niet verbazen wanneer hij binnen drie jaar in de goal staat bij Denemarken. “Schrijf maar op, het is een echte klasbak. Hij heeft de mindset van een winnaar, wil elke dag beter worden en is nergens bang van”, zei Alexandersson aan Het Nieuwsblad.

“De manier waarop hij zijn zestienmeter gebied controleert, vind ik indrukwekkend. Hij mag niet te lang op een bank vastroesten. Die moet snel ballen gaan pakken om waar te maken wat er van hem verwacht wordt.”

Kikkenborg moet een kans krijgen bij Anderlecht

Meest recent

'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

9
9
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

32
32
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

79
79
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

87
87
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

118
118
'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

73
73
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

42
42
Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

48
48
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

71
71
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

77
77
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

40
40
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

68
68
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

174
174
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

117
117
'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

174
174
'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

168
168
Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

570
570
Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

84
84
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

207
207
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

104
104
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

207
207
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

257
257
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

191
191
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

401
401
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

470
470

Meer sportnieuws