Het zweet breekt Club Brugge uit: nieuwe TD roept vragen op

992
Het zweet breekt Club Brugge uit: nieuwe TD roept vragen op

Club Brugge bevindt zich in een zoektocht naar een nieuwe Technical Director, een cruciale rol voor het sportieve plannen van de club. Hoewel er enkele namen zijn genoemd, waaronder Hugo Broos en Francky Dury, is er nog steeds geen definitieve beslissing genomen over deze vacante functie.

Blauw-zwart lijkt erg langzaam te handelen, wat vragen oproept over waarom er nog geen concrete stappen zijn gezet, vooral gezien de naderende zomermercato en voorbereiding op het nieuwe seizoen.

LEES OOK: Gigantisch succes bij Club Brugge, flop in NL: "Mooie aan voetbal"

Club Brugge nog steeds op zoek naar Technical Director

Club Brugge heeft besloten om het sportieve departement opnieuw vorm te geven, waarbij de rol van sportief directeur is opgesplitst in drie verschillende functies: Sports Director, Director of Football en Technical Director.

In zijn rol als Sports Director zal Maarten Dedobbeleer verantwoordelijk zijn voor het management, de planning en de organisatie van alle aspecten van sportwetenschap, data-analyse en technologie. Als Director of Football zal Dévy Rigaux zich concentreren op transfers en rekrutering.

De rol van Technical Director blijft nog open en is van cruciaal belang voor het behoud van de clubcultuur en speelstijl. Deze persoon zal een klankbord zijn voor de hoofdcoach, met gedegen kennis van het Belgische voetbal.

Hij moet zeer dicht bij de ploeg functioneren en de kleedkamer goed kennen. Hij moet één-op-één kunnen overleggen met de hoofdcoach en met de technische staff, voldoende ervaring en echte voetbalinhoud hebben zodat een trainer hem gelooft.

Maar hij moet ook vertrouwen kunnen geven aan een trainer, zoals Frank Vercauteren bij de voetbalbond. Het profiel is iemand met voldoende senioriteit en voetbalinhoud, die bovendien graag mee op het veld wil staan.

Club Brugge (lijkt) snel te schakelen na vertrek Mannaert

Club Brugge leek snel te schakelen na de aankondiging van Vincent Mannaert om na dit seizoen te vertrekken. Met de definitieve aanstelling van Bob Madou als nieuwe CEO en gesprekken met John de Jong als potentiële sportief directeur, leek de club snel een nieuwe toekomst tegemoet te gaan.

Ondanks de Brugse interesse koos De Jong echter voor een ander pad als spelersmakelaar, waardoor Club Brugge andere opties moest heroverwegen. Na deze ontwikkelingen stond Hugo Broos hoog op het verlanglijstje als mogelijke Technical Director.

Zijn indrukwekkende ervaring als speler en coach, rijke geschiedenis met de club en diepgaande kennis van het Belgische voetbal maken hem een ideale kandidaat. Broos wordt omschreven als een ouderwetse coach, maar nochtans staat hij open voor moderne benaderingen.

Hij durft te botsen met vedetten en is niet bang om de kleedkamer wakker te schudden. Gecombineerd met zijn nadruk op organisatie en teambuilding, belooft hij een frisse wind door Club Brugge te laten waaien.

Voorlopig heeft hij echter aangegeven dat er nog geen gesprekken met de club hebben plaatsgevonden.

De Jong - Broos - Preud’homme - Dury

Michel Preud'homme werd beschouwd als dé ideale kandidaat voor de functie van Technical Director bij Club Brugge, die cruciaal is voor het behoud van de clubcultuur en speelstijl.

Hij was de grondlegger in het herstel van het Club Brugge-DNA tijdens zijn periode als hoofdcoach en de functieomschrijving als TD lijkt op maat gemaakt te zijn voor MPH. Hoewel hij hoog wordt aangeschreven, heeft Preud'homme aangegeven niet terug te keren naar het voetbal vanwege zijn pensioen in Tenerife.

Bij Club Brugge wordt hij hoog aangeschreven, maar alle pogingen lijken tevergeefs te zijn.

Club Brugge heeft ook Francky Dury in het vizier voor de rol van Technical Director. Dury ziet het als een interessante kans om het sportieve ‘blok’ van de club te leiden, en Vincent Mannaert heeft in het verleden al geprobeerd Dury naar Club Brugge te halen als hoofdcoach.

Dury's ervaring en invloed op het aankoopbeleid maken hem een sterke kandidaat voor deze cruciale rol bij Club Brugge, waar ook een stem zou hebben in het selecteren van een nieuwe hoofdcoach.

Op die manier zou Dury bijna de sleutels van de club in handen hebben.

Waarom wacht Club Brugge zo lang met nieuwe TD?

Simon Mignolet benadrukte in Het Laatste Nieuws de belangrijkste kenmerken die de ideale Technical Director van Club Brugge moet hebben. Het is iemand die knowhow moet hebben en deze kan implementeren in de technische staf en in de spelersgroep.

Deze persoon moet autoritair zijn en corrigerend optreden wanneer de ploeg van de juiste koers dreigt af te wijken, bij voorkeur nog voordat problemen zich voordoen en niet pas als het te laat is.

Terwijl de zomermercato nadert en het volgende seizoen in aantocht is, blijft het bij Club Brugge tot dusver alleen maar namen noemen in plaats van concrete stappen te zetten voor de benoeming van een nieuwe Technical Director.

Het Laatste Nieuws merkt op dat de club in de afgelopen weken prioriteit had moeten geven aan het vinden van een geschikte TD. “Maar zo snel het in dezelfde week dat Mannaert aangaf na dit seizoen te stoppen, al belde naar John de Jong om het sportieve beleid in handen te nemen, zo langzaam handelt Club nu.”

De krant vraagt zich af waarom het zo lang duurt voordat een beslissing wordt genomen, vooral gezien het feit dat Bart Verhaeghe, als voormalig lid van de Task Force van de voetbalbond, uitstekend op de hoogte is van het proces.

Verhaeghe speelde een leidende rol bij de aanstelling van Frank Vercauteren als Technisch Directeur anderhalf jaar geleden.

Moet Club Brugge dringend een TD vinden?

Meest recent

Europa ontdekt RSCA-aankoop: "Zeer positieve verrassing"

Bij RSC Anderlecht haalden ze vooral meer kwaliteit in de zomer. Lukas Ambros is één ...

6
6
Ooit dé hoop van de Belgische defensie, nu clubloos op 31ste

De afgelopen dagen konden jullie al de verhalen lezen van Adnan Januzaj en Zakkari Bakkali. Ooit ...

19
19
Furieuze Vandenbempt schudt voetbalwereld door mekaar

Een snoeiharde aanklacht tegen de internationale voetbalwereld legt de dubbele standaarden bloot die ...

12
12
'Anderlecht zet zinnen op buitenlandse parel'

Gaat RSC Anderlecht in januari versterking halen? Het zou zomaar kunnen. Volgens buitenlandse media ...

25
25
Gigantisch succes bij Club Brugge, flop in NL: "Mooie aan voetbal"

Club Brugge kende geweldige tijden met Christos Tzolis. Ze verkochten de Griek voor 40 miljoen euro ...

45
45
Onder zware politiek druk: nieuwe wending Ronaldo-soap

Het Portugese voetbal daverde de voorbije dagen op zijn grondvesten. Cristiano Ronaldo besloot de ...

32
32
'Droomtransfer Tresoldi: monsterlijk bedrag in januari'

Het is momenteel erg rustig op het Alheembouw Basecamp van Club Brugge. Zo zag Blauw-Zwart een pak ...

89
89
Tielemans en KDB geschorst: Vanaken-verrassing in Frankrijk?

De Rode Duivels kruisen maandagavond opnieuw de degens met Frankrijk. Maar bondscoach Mark van ...

179
179
City drijft affaire op de spits: draconische consequenties

Manchester City blijft zich verzetten tegen de veroordeling van de Premier League wegens ...

71
71
"Ik ben woest!"-Coucke haalt hakbijl boven tegen populaire krant

Marc Coucke heeft scherp gereageerd op de berichtgeving van een populaire krant over zijn holding ...

50
50
Lukaku doodeerlijk: directe oorzaak Fenerbahçe-malaise

Romelu Lukaku heeft opnieuw de weg naar doel gevonden bij de Rode Duivels. Vrijdagavond legde hij de ...

141
141
TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Club; Anderlecht-jonkie grof wild'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

216
216
Vandenbempt kiest verrassende uitblinker: “Meest constante”

België staat met zes punten na drie wedstrijden tweede in de Nations League-poulefase. Na de ...

144
144
Verhaeghe slaat op tafel: “Dat moet dringend veranderen”

De afgelopen jaren is er veel veranderd in de voetbalwereld en er staan nog veranderingen op til. Zo ...

220
220
Schrijnend: Nathan Ngoy racistisch bejegend na Turkije

De Rode Duivels wonnen met 3-0 van Turkije en dat konden de Turkse fans moeilijke verkroppen. ...

297
297
Turkse media genadeloos na zege Rode Duivels

België en Turkije stonden voor het eerst in 15 jaar nog eens tegenover elkaar in een ...

344
344
Lukaku op zijn plek gezet bij Rode Duivels: “Omgekeerde wereld”

België won in de Nations League met 3-0 van Turkije. Romelu Lukaku was weer invaller en lijkt ...

179
179
Harde les voor Mark van Bommel: “Werkt gewoon niet”

De Rode Duivels wonnen overtuigend van Turkije namens de Nations League terwijl Frankrijk en ...

301
301
Verkeerde keuze Van Bommel? Coach is het niét eens

De Rode Duivels wonnen met 3-0 van Turkije en dat is uiteraard een zeer goed resultaat. Alleen ...

184
184
Albert stelt zich vragen bij één keuze van Van Bommel

België won met 3-0 van Turkije, maar dat was een overdreven score. De Turken hadden zelfs een ...

144
144
Verschaeren schept duidelijkheid: "Daarom verliet ik RSCA"

Yari Verschaeren vertrok afgelopen zomer transfervrij bij RSC Anderlecht. Enkele weken later tekende ...

283
283
Geurtje aan gele kaart De Bruyne? Van Bommel reageert

Na de 3-0-overwinning tegen Turkije, kunnen de Rode Duivels maandag met het nodige vertrouwen ...

199
199
Europese pers trekt grote ogen: één Duivel eist headlines op

De Rode Duivels blijven het goed doen onder het bewind van bondscoach Mark van Bommel. In de Nations ...

451
451
Vanaken krijgt kans in basis: kranten vellen hard verdict

Bondscoach Mark van Bommel speelde vrijdagavond op de verrassing met zijn basiself tegen Turkije. Zo ...

1379
1379
'Van Bommel belt Madrid: Courtois keert tóch terug'

Mark van Bommel zocht Thibaut Courtois op in Madrid en daar werd het afgesproken: geen Nations ...

332
332

Meer sportnieuws