Het zweet breekt Club Brugge uit: nieuwe TD roept vragen op

992
Het zweet breekt Club Brugge uit: nieuwe TD roept vragen op

Club Brugge bevindt zich in een zoektocht naar een nieuwe Technical Director, een cruciale rol voor het sportieve plannen van de club. Hoewel er enkele namen zijn genoemd, waaronder Hugo Broos en Francky Dury, is er nog steeds geen definitieve beslissing genomen over deze vacante functie.

Blauw-zwart lijkt erg langzaam te handelen, wat vragen oproept over waarom er nog geen concrete stappen zijn gezet, vooral gezien de naderende zomermercato en voorbereiding op het nieuwe seizoen.

LEES OOK: Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Club Brugge nog steeds op zoek naar Technical Director

Club Brugge heeft besloten om het sportieve departement opnieuw vorm te geven, waarbij de rol van sportief directeur is opgesplitst in drie verschillende functies: Sports Director, Director of Football en Technical Director.

In zijn rol als Sports Director zal Maarten Dedobbeleer verantwoordelijk zijn voor het management, de planning en de organisatie van alle aspecten van sportwetenschap, data-analyse en technologie. Als Director of Football zal Dévy Rigaux zich concentreren op transfers en rekrutering.

De rol van Technical Director blijft nog open en is van cruciaal belang voor het behoud van de clubcultuur en speelstijl. Deze persoon zal een klankbord zijn voor de hoofdcoach, met gedegen kennis van het Belgische voetbal.

Hij moet zeer dicht bij de ploeg functioneren en de kleedkamer goed kennen. Hij moet één-op-één kunnen overleggen met de hoofdcoach en met de technische staff, voldoende ervaring en echte voetbalinhoud hebben zodat een trainer hem gelooft.

Maar hij moet ook vertrouwen kunnen geven aan een trainer, zoals Frank Vercauteren bij de voetbalbond. Het profiel is iemand met voldoende senioriteit en voetbalinhoud, die bovendien graag mee op het veld wil staan.

Club Brugge (lijkt) snel te schakelen na vertrek Mannaert

Club Brugge leek snel te schakelen na de aankondiging van Vincent Mannaert om na dit seizoen te vertrekken. Met de definitieve aanstelling van Bob Madou als nieuwe CEO en gesprekken met John de Jong als potentiële sportief directeur, leek de club snel een nieuwe toekomst tegemoet te gaan.

Ondanks de Brugse interesse koos De Jong echter voor een ander pad als spelersmakelaar, waardoor Club Brugge andere opties moest heroverwegen. Na deze ontwikkelingen stond Hugo Broos hoog op het verlanglijstje als mogelijke Technical Director.

Zijn indrukwekkende ervaring als speler en coach, rijke geschiedenis met de club en diepgaande kennis van het Belgische voetbal maken hem een ideale kandidaat. Broos wordt omschreven als een ouderwetse coach, maar nochtans staat hij open voor moderne benaderingen.

Hij durft te botsen met vedetten en is niet bang om de kleedkamer wakker te schudden. Gecombineerd met zijn nadruk op organisatie en teambuilding, belooft hij een frisse wind door Club Brugge te laten waaien.

Voorlopig heeft hij echter aangegeven dat er nog geen gesprekken met de club hebben plaatsgevonden.

De Jong - Broos - Preud’homme - Dury

Michel Preud'homme werd beschouwd als dé ideale kandidaat voor de functie van Technical Director bij Club Brugge, die cruciaal is voor het behoud van de clubcultuur en speelstijl.

Hij was de grondlegger in het herstel van het Club Brugge-DNA tijdens zijn periode als hoofdcoach en de functieomschrijving als TD lijkt op maat gemaakt te zijn voor MPH. Hoewel hij hoog wordt aangeschreven, heeft Preud'homme aangegeven niet terug te keren naar het voetbal vanwege zijn pensioen in Tenerife.

Bij Club Brugge wordt hij hoog aangeschreven, maar alle pogingen lijken tevergeefs te zijn.

Club Brugge heeft ook Francky Dury in het vizier voor de rol van Technical Director. Dury ziet het als een interessante kans om het sportieve ‘blok’ van de club te leiden, en Vincent Mannaert heeft in het verleden al geprobeerd Dury naar Club Brugge te halen als hoofdcoach.

Dury's ervaring en invloed op het aankoopbeleid maken hem een sterke kandidaat voor deze cruciale rol bij Club Brugge, waar ook een stem zou hebben in het selecteren van een nieuwe hoofdcoach.

Op die manier zou Dury bijna de sleutels van de club in handen hebben.

Waarom wacht Club Brugge zo lang met nieuwe TD?

Simon Mignolet benadrukte in Het Laatste Nieuws de belangrijkste kenmerken die de ideale Technical Director van Club Brugge moet hebben. Het is iemand die knowhow moet hebben en deze kan implementeren in de technische staf en in de spelersgroep.

Deze persoon moet autoritair zijn en corrigerend optreden wanneer de ploeg van de juiste koers dreigt af te wijken, bij voorkeur nog voordat problemen zich voordoen en niet pas als het te laat is.

Terwijl de zomermercato nadert en het volgende seizoen in aantocht is, blijft het bij Club Brugge tot dusver alleen maar namen noemen in plaats van concrete stappen te zetten voor de benoeming van een nieuwe Technical Director.

Het Laatste Nieuws merkt op dat de club in de afgelopen weken prioriteit had moeten geven aan het vinden van een geschikte TD. “Maar zo snel het in dezelfde week dat Mannaert aangaf na dit seizoen te stoppen, al belde naar John de Jong om het sportieve beleid in handen te nemen, zo langzaam handelt Club nu.”

De krant vraagt zich af waarom het zo lang duurt voordat een beslissing wordt genomen, vooral gezien het feit dat Bart Verhaeghe, als voormalig lid van de Task Force van de voetbalbond, uitstekend op de hoogte is van het proces.

Verhaeghe speelde een leidende rol bij de aanstelling van Frank Vercauteren als Technisch Directeur anderhalf jaar geleden.

Moet Club Brugge dringend een TD vinden?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Winters miljoenenbod voor Club, Anderlecht legt talent vast'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

2
2
Anderlecht-crisis voor de deur? Sibierski reageert

RSC Anderlecht is wisselvallig aan het seizoen begonnen onder Vitor Bruno. Sportieve baas Antoine ...

54
54
Britse pers volledig in de ban van Tielemans: plan voor City

Manchester United won in de Champions League zonder problemen van debutant Sabah FK. Youri Tielemans ...

40
40
Jan Boskamp blijft vechten ondanks verborgen strijd

Jan Boskamp heeft de voorbije jaren een bijzonder moeilijke periode achter de rug. De goedlachse ...

36
36
Verhaeghe legt ambities bloot: volgende stappen Club Brugge

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen straffe stappen gezet. Vooral in Europa wist Blauw-Zwart ...

163
163
Kane heeft duidelijke transferboodschap voor Kompany

Afgelopen transferperiode werd Harry Kane verschillende keren genoemd bij een vertrek bij Bayern ...

64
64
De Bruyne foetert bij Napoli: mentale test voor Rode Duivel

Kevin De Bruyne stond in de Champions League eindelijk nog eens in de basis bij Napoli. Tegen ...

32
32
'Club begint bouwwerken: Cercle moet ingrijpen'

Bij Club Brugge jubelen ze dezer dagen, want zij kunnen eindelijk beginnen aan de bouw van hun ...

404
404
Rode Duivels zien weer een talent door de vingers glippen

Sinds zijn aanstelling als technisch directeur van de KBVB moest Vincent Mannaert al heel wat werk ...

108
108
Plotwending tussen Lukaku en Anderlecht in de maak?

Voor Romelu Lukaku begon de Champions League niet geweldig. Zijn Fenerbahçe raakte ...

318
318
Wéér FIFA-hetze: Marokko en Spanje in clinch over WK-finale

De laatste weken stormt het stevig bij de FIFA. Daar wankelt de stoel van voorzitter Gianni ...

144
144
'Van Gucht en VTM clashen: “Vuilbak gaat open'

Ruben Van Gucht lijkt nog lang niet klaar met de gebeurtenissen die zich achter de schermen hebben ...

166
166
Enorm probleem voor promotiedroom Beerschot? "Dat mis ik"

In de Challenger Pro League zijn we komend weekend ook al toe aan de vijfde speeldag. Die wordt ...

199
199
Euvrard gooit straffe ambitie Standard op tafel

Het seizoen in de Jupiler Pro League is nog maar vijf speeldagen ver, maar stilaan kunnen we toch al ...

176
176
Tielemans doet United-icoon watertanden: "Hij is een baller"

Manchester United heeft zijn terugkeer in de Champions League donderdagavond gevierd met een ...

93
93
‘Courtois werkt nóg een Rode Duivel buiten’

De komende maanden krijgt een nieuwe doelman zijn grote kans bij de Rode Duivels. Alleen dreigt ...

546
546
Theate komt met verklaring voor zeer verrassende transfer

Heel wat Rode Duivels versierden in het slot van de zomermercato nog een transfer. Eén van de ...

50
50
Union krijgt concurrentie: "Zelfde vijver, maar minder geld"

Union was de voorbije jaren hét succesverhaal van de Belgische voetbalwereld. De Brusselaars ...

132
132
Sibierski legt uit waarom Anderlecht paste voor megatransfer

Anderlecht heeft een zeer drukke mercato aan de rug. Zeker in de slotweek was sportief directeur ...

479
479
Kompany spreekt heldere CL-ambitie met Bayern uit

Bayern München heeft donderdagavond zijn start in de Champions League alvast niet gemist. Het ...

77
77
Nieuwe ambities Anderlecht: Club en Union krijgen waarschuwing

Het is straks alweer tien jaar (!) geleden dat RSC Anderlecht nog een prijs won. En dus werd in het ...

371
371
Circus bij Fener: coach stapt op vlak na match, voorzitter weigert

Fenerbahçe speelde donderdag 1-1-gelijk tegen AS Roma in de Champions League. Het echte ...

115
115
Miljoenenaankoop gooit ruiten in bij Club: "Scheelt iets aan"

Club Brugge wist de voorbije seizoenen gouden zaken te doen op de mercato. Maar niet alle transfers ...

930
930
UCL: Bayern deelt pak slaag uit; puike assist Tielemans

De laatste matchen van de openingsspeeldag in de Champions League zitten erop. Het Bayern ...

90
90
Sibierski geeft genadeloze boodschap aan Stroeykens

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije transferperiode niet enkele heel wat versek krachten in ...

371
371

Meer sportnieuws