Het zweet breekt Club Brugge uit: nieuwe TD roept vragen op

992
Het zweet breekt Club Brugge uit: nieuwe TD roept vragen op

Club Brugge bevindt zich in een zoektocht naar een nieuwe Technical Director, een cruciale rol voor het sportieve plannen van de club. Hoewel er enkele namen zijn genoemd, waaronder Hugo Broos en Francky Dury, is er nog steeds geen definitieve beslissing genomen over deze vacante functie.

Blauw-zwart lijkt erg langzaam te handelen, wat vragen oproept over waarom er nog geen concrete stappen zijn gezet, vooral gezien de naderende zomermercato en voorbereiding op het nieuwe seizoen.

LEES OOK: Stunt Club Brugge in CL krijgt plots heel ander gezicht

Club Brugge nog steeds op zoek naar Technical Director

Club Brugge heeft besloten om het sportieve departement opnieuw vorm te geven, waarbij de rol van sportief directeur is opgesplitst in drie verschillende functies: Sports Director, Director of Football en Technical Director.

In zijn rol als Sports Director zal Maarten Dedobbeleer verantwoordelijk zijn voor het management, de planning en de organisatie van alle aspecten van sportwetenschap, data-analyse en technologie. Als Director of Football zal Dévy Rigaux zich concentreren op transfers en rekrutering.

De rol van Technical Director blijft nog open en is van cruciaal belang voor het behoud van de clubcultuur en speelstijl. Deze persoon zal een klankbord zijn voor de hoofdcoach, met gedegen kennis van het Belgische voetbal.

Hij moet zeer dicht bij de ploeg functioneren en de kleedkamer goed kennen. Hij moet één-op-één kunnen overleggen met de hoofdcoach en met de technische staff, voldoende ervaring en echte voetbalinhoud hebben zodat een trainer hem gelooft.

Maar hij moet ook vertrouwen kunnen geven aan een trainer, zoals Frank Vercauteren bij de voetbalbond. Het profiel is iemand met voldoende senioriteit en voetbalinhoud, die bovendien graag mee op het veld wil staan.

Club Brugge (lijkt) snel te schakelen na vertrek Mannaert

Club Brugge leek snel te schakelen na de aankondiging van Vincent Mannaert om na dit seizoen te vertrekken. Met de definitieve aanstelling van Bob Madou als nieuwe CEO en gesprekken met John de Jong als potentiële sportief directeur, leek de club snel een nieuwe toekomst tegemoet te gaan.

Ondanks de Brugse interesse koos De Jong echter voor een ander pad als spelersmakelaar, waardoor Club Brugge andere opties moest heroverwegen. Na deze ontwikkelingen stond Hugo Broos hoog op het verlanglijstje als mogelijke Technical Director.

Zijn indrukwekkende ervaring als speler en coach, rijke geschiedenis met de club en diepgaande kennis van het Belgische voetbal maken hem een ideale kandidaat. Broos wordt omschreven als een ouderwetse coach, maar nochtans staat hij open voor moderne benaderingen.

Hij durft te botsen met vedetten en is niet bang om de kleedkamer wakker te schudden. Gecombineerd met zijn nadruk op organisatie en teambuilding, belooft hij een frisse wind door Club Brugge te laten waaien.

Voorlopig heeft hij echter aangegeven dat er nog geen gesprekken met de club hebben plaatsgevonden.

De Jong - Broos - Preud’homme - Dury

Michel Preud'homme werd beschouwd als dé ideale kandidaat voor de functie van Technical Director bij Club Brugge, die cruciaal is voor het behoud van de clubcultuur en speelstijl.

Hij was de grondlegger in het herstel van het Club Brugge-DNA tijdens zijn periode als hoofdcoach en de functieomschrijving als TD lijkt op maat gemaakt te zijn voor MPH. Hoewel hij hoog wordt aangeschreven, heeft Preud'homme aangegeven niet terug te keren naar het voetbal vanwege zijn pensioen in Tenerife.

Bij Club Brugge wordt hij hoog aangeschreven, maar alle pogingen lijken tevergeefs te zijn.

Club Brugge heeft ook Francky Dury in het vizier voor de rol van Technical Director. Dury ziet het als een interessante kans om het sportieve ‘blok’ van de club te leiden, en Vincent Mannaert heeft in het verleden al geprobeerd Dury naar Club Brugge te halen als hoofdcoach.

Dury's ervaring en invloed op het aankoopbeleid maken hem een sterke kandidaat voor deze cruciale rol bij Club Brugge, waar ook een stem zou hebben in het selecteren van een nieuwe hoofdcoach.

Op die manier zou Dury bijna de sleutels van de club in handen hebben.

Waarom wacht Club Brugge zo lang met nieuwe TD?

Simon Mignolet benadrukte in Het Laatste Nieuws de belangrijkste kenmerken die de ideale Technical Director van Club Brugge moet hebben. Het is iemand die knowhow moet hebben en deze kan implementeren in de technische staf en in de spelersgroep.

Deze persoon moet autoritair zijn en corrigerend optreden wanneer de ploeg van de juiste koers dreigt af te wijken, bij voorkeur nog voordat problemen zich voordoen en niet pas als het te laat is.

Terwijl de zomermercato nadert en het volgende seizoen in aantocht is, blijft het bij Club Brugge tot dusver alleen maar namen noemen in plaats van concrete stappen te zetten voor de benoeming van een nieuwe Technical Director.

Het Laatste Nieuws merkt op dat de club in de afgelopen weken prioriteit had moeten geven aan het vinden van een geschikte TD. “Maar zo snel het in dezelfde week dat Mannaert aangaf na dit seizoen te stoppen, al belde naar John de Jong om het sportieve beleid in handen te nemen, zo langzaam handelt Club nu.”

De krant vraagt zich af waarom het zo lang duurt voordat een beslissing wordt genomen, vooral gezien het feit dat Bart Verhaeghe, als voormalig lid van de Task Force van de voetbalbond, uitstekend op de hoogte is van het proces.

Verhaeghe speelde een leidende rol bij de aanstelling van Frank Vercauteren als Technisch Directeur anderhalf jaar geleden.

Moet Club Brugge dringend een TD vinden?

Meest recent

L'Equipe ziet grote held bij Club; ook twee keer 4 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal indruk gemaakt in de Champions League. Ondanks een vrij ...

113
113
Pakkend! Alderweireld bejubelt Club-uitblinker live op TV

Club Brugge heeft woensdag weer een uitstekend resultaat neergezet in de Champions League en won met ...

251
251
UCL: Bayern geeft topzege weg, Vandevoordt in de fout tegen Courtois

In Champions League is Bayern München er niet in geslaagd om dé topaffiche van de avond ...

29
29
6 op 9! Club wervelt ook voorbij Lens in Champions League

Club Brugge heeft woensdagavond opnieuw een grote stap gezet richting de volgende fase van de ...

92
92
"Onaanvaardbaar" - analisten spreken schande bij Club-Lens

Het Jan Breydel-stadion liep woensdagavond weer helemaal vol voor de Champions League-match van Club ...

146
146
Job Vitor Bruno in gevaar? Anderlecht-kleedkamer duidelijk

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

183
183
Vanaken redt stroef Club Brugge: zondebok krijgt volle laag

Amper een week na de enorme stunt op Internazionale, moest Club Brugge opnieuw aan de bak in de ...

162
162
Club-Lens stilgelegd: Franse 'supporters' zwaar over de schreef

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen RC Lens. Maar na een klein ...

139
139
'Haaland on the move: entourage heeft uitgesproken voorkeur'

Volgens de laatste berichten moet Manchester City wel degelijk rekening houden met degradatie als ...

91
91
UCL: Afgang Lammens en Tielemans, ook Ngoy krijgt klappen

Voorlopig geen goede avond voor de Belgen in de Champions League. Senne Lammens en Youri Tielemans ...

47
47
Club favoriet tegen Lens? Ervaringsdeskundige geeft percentage

Club Brugge wordt door de meeste waarnemers getipt als favoriet voor het Champions League-duel van ...

422
422
Leko zorgt voor twee verrassingen, Hazard start bij Lens

Club Brugge stuntte vorige week in de Champions League door met 3-4 te gaan winnen op het veld van ...

81
81
De Mil slaat terug op kritiek na bekeruitschakeling

Dit seizoen was tot dusver een grote goednieuwsshow geweest voor AA Gent, want het gaat aan de ...

122
122
'Club stuurt grootmachten glasheldere Tresoldi-boodschap'

Club Brugge komt om 21u weer in actie in de Champions League en dat wordt een nieuwe kans voor ...

103
103
STVV als door wesp gestoken: "Dat moet ons motiveren"

STVV nam vorige week een droomstart in de league phase van de Conference League, want het boekte ...

38
38
Essevee pakt uit en legt weer jong talent vast

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar is de laatste weken wat weggezakt met ...

28
28
Opvallend: 'ruzie' bij Jagiellonia na Anderlecht-vraag

Anderlecht moet zich donderdag zien te herpakken na een zwarte week door zijn eerste punten in de ...

131
131
Duitsland is klaar met Kompany: 5 snoeiharde uithalen

In Duitsland is de toon rond Vincent Kompany plots helemaal omgeslagen. Kranten, analisten en ...

518
518
'Raskin maakt wintertransfer naar CL-club'

Vorige zomer bleef Nicolas Raskin tot veler verbazing bij Rangers. De verwachting was nochtans dat ...

128
128
Beichler kondigt 'nieuw' KV Kortrijk aan

Vrijdagavond wordt de negende speeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. Dat gebeurt meteen met ...

227
227
Club NXT geeft goede voorbeeld met zege in Youth League

Om 21u probeert Club Brugge om tegen RC Lens zijn tweede zege in deze Champions League-campagne te ...

224
224
Union SG staat voor "rare match": "Nog nooit meegemaakt"

Union SG speelt in het stadion van Fortuna Düsseldorf zijn Europees duel tegen Hapoel Be'er ...

75
75
Pakt Ajax wéér uit met een grote transfer?

Ajax heeft Oleksandr Zinchenko opnieuw met open armen ontvangen. De Oekraïense international ...

56
56
Club grote favoriet tegen Lens: statistiek spreekt boekdelen

Club Brugge neemt het vanavond op tegen RC Lens. De Bruggelingen zijn de grote favoriet door hun ...

126
126
Buitenlandse lof voor STVV: "Geen typische Belgische ploeg"

STVV staat voor zijn tweede match in de Conference League. De Limburgers spelen in en tegen FC ...

42
42

Meer sportnieuws