Het zweet breekt Club Brugge uit: nieuwe TD roept vragen op

992
Het zweet breekt Club Brugge uit: nieuwe TD roept vragen op

Club Brugge bevindt zich in een zoektocht naar een nieuwe Technical Director, een cruciale rol voor het sportieve plannen van de club. Hoewel er enkele namen zijn genoemd, waaronder Hugo Broos en Francky Dury, is er nog steeds geen definitieve beslissing genomen over deze vacante functie.

Blauw-zwart lijkt erg langzaam te handelen, wat vragen oproept over waarom er nog geen concrete stappen zijn gezet, vooral gezien de naderende zomermercato en voorbereiding op het nieuwe seizoen.

LEES OOK: 'Geen Serie A, wel Championship voor Krépin Diatta'

Club Brugge nog steeds op zoek naar Technical Director

Club Brugge heeft besloten om het sportieve departement opnieuw vorm te geven, waarbij de rol van sportief directeur is opgesplitst in drie verschillende functies: Sports Director, Director of Football en Technical Director.

In zijn rol als Sports Director zal Maarten Dedobbeleer verantwoordelijk zijn voor het management, de planning en de organisatie van alle aspecten van sportwetenschap, data-analyse en technologie. Als Director of Football zal Dévy Rigaux zich concentreren op transfers en rekrutering.

De rol van Technical Director blijft nog open en is van cruciaal belang voor het behoud van de clubcultuur en speelstijl. Deze persoon zal een klankbord zijn voor de hoofdcoach, met gedegen kennis van het Belgische voetbal.

Hij moet zeer dicht bij de ploeg functioneren en de kleedkamer goed kennen. Hij moet één-op-één kunnen overleggen met de hoofdcoach en met de technische staff, voldoende ervaring en echte voetbalinhoud hebben zodat een trainer hem gelooft.

Maar hij moet ook vertrouwen kunnen geven aan een trainer, zoals Frank Vercauteren bij de voetbalbond. Het profiel is iemand met voldoende senioriteit en voetbalinhoud, die bovendien graag mee op het veld wil staan.

Club Brugge (lijkt) snel te schakelen na vertrek Mannaert

Club Brugge leek snel te schakelen na de aankondiging van Vincent Mannaert om na dit seizoen te vertrekken. Met de definitieve aanstelling van Bob Madou als nieuwe CEO en gesprekken met John de Jong als potentiële sportief directeur, leek de club snel een nieuwe toekomst tegemoet te gaan.

Ondanks de Brugse interesse koos De Jong echter voor een ander pad als spelersmakelaar, waardoor Club Brugge andere opties moest heroverwegen. Na deze ontwikkelingen stond Hugo Broos hoog op het verlanglijstje als mogelijke Technical Director.

Zijn indrukwekkende ervaring als speler en coach, rijke geschiedenis met de club en diepgaande kennis van het Belgische voetbal maken hem een ideale kandidaat. Broos wordt omschreven als een ouderwetse coach, maar nochtans staat hij open voor moderne benaderingen.

Hij durft te botsen met vedetten en is niet bang om de kleedkamer wakker te schudden. Gecombineerd met zijn nadruk op organisatie en teambuilding, belooft hij een frisse wind door Club Brugge te laten waaien.

Voorlopig heeft hij echter aangegeven dat er nog geen gesprekken met de club hebben plaatsgevonden.

De Jong - Broos - Preud’homme - Dury

Michel Preud'homme werd beschouwd als dé ideale kandidaat voor de functie van Technical Director bij Club Brugge, die cruciaal is voor het behoud van de clubcultuur en speelstijl.

Hij was de grondlegger in het herstel van het Club Brugge-DNA tijdens zijn periode als hoofdcoach en de functieomschrijving als TD lijkt op maat gemaakt te zijn voor MPH. Hoewel hij hoog wordt aangeschreven, heeft Preud'homme aangegeven niet terug te keren naar het voetbal vanwege zijn pensioen in Tenerife.

Bij Club Brugge wordt hij hoog aangeschreven, maar alle pogingen lijken tevergeefs te zijn.

Club Brugge heeft ook Francky Dury in het vizier voor de rol van Technical Director. Dury ziet het als een interessante kans om het sportieve ‘blok’ van de club te leiden, en Vincent Mannaert heeft in het verleden al geprobeerd Dury naar Club Brugge te halen als hoofdcoach.

Dury's ervaring en invloed op het aankoopbeleid maken hem een sterke kandidaat voor deze cruciale rol bij Club Brugge, waar ook een stem zou hebben in het selecteren van een nieuwe hoofdcoach.

Op die manier zou Dury bijna de sleutels van de club in handen hebben.

Waarom wacht Club Brugge zo lang met nieuwe TD?

Simon Mignolet benadrukte in Het Laatste Nieuws de belangrijkste kenmerken die de ideale Technical Director van Club Brugge moet hebben. Het is iemand die knowhow moet hebben en deze kan implementeren in de technische staf en in de spelersgroep.

Deze persoon moet autoritair zijn en corrigerend optreden wanneer de ploeg van de juiste koers dreigt af te wijken, bij voorkeur nog voordat problemen zich voordoen en niet pas als het te laat is.

Terwijl de zomermercato nadert en het volgende seizoen in aantocht is, blijft het bij Club Brugge tot dusver alleen maar namen noemen in plaats van concrete stappen te zetten voor de benoeming van een nieuwe Technical Director.

Het Laatste Nieuws merkt op dat de club in de afgelopen weken prioriteit had moeten geven aan het vinden van een geschikte TD. “Maar zo snel het in dezelfde week dat Mannaert aangaf na dit seizoen te stoppen, al belde naar John de Jong om het sportieve beleid in handen te nemen, zo langzaam handelt Club nu.”

De krant vraagt zich af waarom het zo lang duurt voordat een beslissing wordt genomen, vooral gezien het feit dat Bart Verhaeghe, als voormalig lid van de Task Force van de voetbalbond, uitstekend op de hoogte is van het proces.

Verhaeghe speelde een leidende rol bij de aanstelling van Frank Vercauteren als Technisch Directeur anderhalf jaar geleden.

Moet Club Brugge dringend een TD vinden?

Meest recent

Laporta open: "Wilde hem tot elke prijs naar Barça halen"

Het is bij FC Barcelona alweer een zeer bewogen transferzomer geweest. De Spaanse kampioen pakte ...

0
0
Anderlecht houdt fandag met opvallende gezichten

Bij Anderlecht hebben ze van de lange interlandbreak gebruik gemaakt om even op adem te komen. Na ...

18
18
KBVB meldt geweldige opsteker voor België-Turkije

De Rode Duivels zijn halfweg hun opdracht in deze extra lange interlandbreak. De nieuwe campagne in ...

87
87
Keita onthult ‘gemiste transfer’ en spreekt over Rode Duivels

Mark van Bommel heeft momenteel Roméo Lavia en Nicolas Raskin als de twee spelers voor de ...

30
30
Lommel SK rondde deal op vier minuten van de deadline af

PEC Zwolle beleefde een spectaculaire deadline day. De Nederlandse club leek de transferperiode al ...

14
14
'Geen Serie A, wel Championship voor Krépin Diatta'

De zomermercato is intussen al bijna een maand voorbij, maar verschillende grote namen zitten nog ...

21
21
Sam Baro laat Schepens perplex staan, uitdaging zindert na

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen. De Buffalo’s staan verrassend mee aan ...

101
101
Vanderbiest buiten? Raman zet puntjes op de i

KV Mechelen staat laatste in de Jupiler Pro League. Het is daarom des te opvallender dat Benito ...

177
177
Yamal lacht: "Maand geleden vonden jullie mij niet goed"

De Spaanse media zijn lyrisch, de statistieken spreken voor zich en zelfs de Ballon d’Or wordt ...

39
39
'Midden in commotie: Ronaldo koestert straf Portugal-plan'

Bij de Portugese nationale ploeg heerst er de laatste dagen hoogspanning. De oorzaak: Cristiano ...

39
39
Guardiola reageert voor het eerst op veroordeling Man City

De Engelse voetbalwereld davert momenteel op zijn grondvesten, nadat deze week de officiële ...

62
62
Virgili maakt meteen indruk bij Club: transferplan onthuld

Club Brugge beleefde een zeer bewogen zomermercato. Daarin zag het niet alleen de kassa flink ...

224
224
'Kompany jubelt: Bayern wil weer toeslaan met ster'

Voor Vincent Kompany en Bayern München is het seizoen alweer uitstekend begonnen. In de ...

72
72
Doku of Godts? Defour geeft oplossing voor Duivels dilemma

In zijn eerste twee wedstrijden als bondscoach van de Rode Duivels heeft Mark van Bommel meteen een ...

105
105
Engelsen steigeren over City: Carragher toont mededogen

Engeland staat dezer dagen in rep en roer. Dinsdag kwam de officiële bevestiging van de Premier ...

121
121
'Verrassende transferwending rond Nicolas Raskin'

Onder Rudi Garcia groeide Nicolas Raskin uit tot een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels ...

103
103
Stadionverboden en politie: amateurderby zorgt voor spanning

Een derby in Derde Amateur zorgt voor veiligheidsmaatregelen die je normaal veel hogerop in het ...

40
40
Kalender Croky Cup bekend: fans kunnen hart ophalen

Tijdens de interlandbreak stond er geen voetbal op het programma in de Jupiler en Challenger Pro ...

295
295
Gouden zet voor Rode Duivels: "Voorsprong die zij nemen..."

De Rode Duivels zijn zeer degelijk begonnen aan hun campagne in de Nations League met winst in ...

181
181
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, stijlbreuk bij Real'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

206
206
Man City slaat hard terug op veroordeling: “Complottheorie!”

Manchester City kreeg te horen dat het schuldig is bevonden van zowat alle aanklachten in verband ...

84
84
Marc Coucke gaat helemaal los: "Stop met die excuses!"

Marc Coucke staat bekend als een man die zelden rond de pot draait. De ondernemer, eigenaar van RSC ...

85
85
Weer verrassende uitblinker bij Jonge Duivels

De Jonge Duivels hebben een nipte overwinning over de streep getrokken tegen een tienkoppig Wales. ...

162
162
De Bruyne vroeg gewisseld: "Moet vechten voor zijn plaats"

Kevin De Bruyne startte twee keer in de basis tegen Italië en Frankrijk. Twee keer werd hij na ...

164
164
Riemer komt met alarmerend nieuws over Dolberg

Een opvallende uitspraak van Brian Riemer doet de alarmbellen rinkelen rond Kasper Dolberg. De ...

56
56

Meer sportnieuws