Het zweet breekt Club Brugge uit: nieuwe TD roept vragen op

992
Het zweet breekt Club Brugge uit: nieuwe TD roept vragen op

Club Brugge bevindt zich in een zoektocht naar een nieuwe Technical Director, een cruciale rol voor het sportieve plannen van de club. Hoewel er enkele namen zijn genoemd, waaronder Hugo Broos en Francky Dury, is er nog steeds geen definitieve beslissing genomen over deze vacante functie.

Blauw-zwart lijkt erg langzaam te handelen, wat vragen oproept over waarom er nog geen concrete stappen zijn gezet, vooral gezien de naderende zomermercato en voorbereiding op het nieuwe seizoen.

LEES OOK: Romeo Vermant stuurt zinderende boodschap de wereld in

Club Brugge nog steeds op zoek naar Technical Director

Club Brugge heeft besloten om het sportieve departement opnieuw vorm te geven, waarbij de rol van sportief directeur is opgesplitst in drie verschillende functies: Sports Director, Director of Football en Technical Director.

In zijn rol als Sports Director zal Maarten Dedobbeleer verantwoordelijk zijn voor het management, de planning en de organisatie van alle aspecten van sportwetenschap, data-analyse en technologie. Als Director of Football zal Dévy Rigaux zich concentreren op transfers en rekrutering.

De rol van Technical Director blijft nog open en is van cruciaal belang voor het behoud van de clubcultuur en speelstijl. Deze persoon zal een klankbord zijn voor de hoofdcoach, met gedegen kennis van het Belgische voetbal.

Hij moet zeer dicht bij de ploeg functioneren en de kleedkamer goed kennen. Hij moet één-op-één kunnen overleggen met de hoofdcoach en met de technische staff, voldoende ervaring en echte voetbalinhoud hebben zodat een trainer hem gelooft.

Maar hij moet ook vertrouwen kunnen geven aan een trainer, zoals Frank Vercauteren bij de voetbalbond. Het profiel is iemand met voldoende senioriteit en voetbalinhoud, die bovendien graag mee op het veld wil staan.

Club Brugge (lijkt) snel te schakelen na vertrek Mannaert

Club Brugge leek snel te schakelen na de aankondiging van Vincent Mannaert om na dit seizoen te vertrekken. Met de definitieve aanstelling van Bob Madou als nieuwe CEO en gesprekken met John de Jong als potentiële sportief directeur, leek de club snel een nieuwe toekomst tegemoet te gaan.

Ondanks de Brugse interesse koos De Jong echter voor een ander pad als spelersmakelaar, waardoor Club Brugge andere opties moest heroverwegen. Na deze ontwikkelingen stond Hugo Broos hoog op het verlanglijstje als mogelijke Technical Director.

Zijn indrukwekkende ervaring als speler en coach, rijke geschiedenis met de club en diepgaande kennis van het Belgische voetbal maken hem een ideale kandidaat. Broos wordt omschreven als een ouderwetse coach, maar nochtans staat hij open voor moderne benaderingen.

Hij durft te botsen met vedetten en is niet bang om de kleedkamer wakker te schudden. Gecombineerd met zijn nadruk op organisatie en teambuilding, belooft hij een frisse wind door Club Brugge te laten waaien.

Voorlopig heeft hij echter aangegeven dat er nog geen gesprekken met de club hebben plaatsgevonden.

De Jong - Broos - Preud’homme - Dury

Michel Preud'homme werd beschouwd als dé ideale kandidaat voor de functie van Technical Director bij Club Brugge, die cruciaal is voor het behoud van de clubcultuur en speelstijl.

Hij was de grondlegger in het herstel van het Club Brugge-DNA tijdens zijn periode als hoofdcoach en de functieomschrijving als TD lijkt op maat gemaakt te zijn voor MPH. Hoewel hij hoog wordt aangeschreven, heeft Preud'homme aangegeven niet terug te keren naar het voetbal vanwege zijn pensioen in Tenerife.

Bij Club Brugge wordt hij hoog aangeschreven, maar alle pogingen lijken tevergeefs te zijn.

Club Brugge heeft ook Francky Dury in het vizier voor de rol van Technical Director. Dury ziet het als een interessante kans om het sportieve ‘blok’ van de club te leiden, en Vincent Mannaert heeft in het verleden al geprobeerd Dury naar Club Brugge te halen als hoofdcoach.

Dury's ervaring en invloed op het aankoopbeleid maken hem een sterke kandidaat voor deze cruciale rol bij Club Brugge, waar ook een stem zou hebben in het selecteren van een nieuwe hoofdcoach.

Op die manier zou Dury bijna de sleutels van de club in handen hebben.

Waarom wacht Club Brugge zo lang met nieuwe TD?

Simon Mignolet benadrukte in Het Laatste Nieuws de belangrijkste kenmerken die de ideale Technical Director van Club Brugge moet hebben. Het is iemand die knowhow moet hebben en deze kan implementeren in de technische staf en in de spelersgroep.

Deze persoon moet autoritair zijn en corrigerend optreden wanneer de ploeg van de juiste koers dreigt af te wijken, bij voorkeur nog voordat problemen zich voordoen en niet pas als het te laat is.

Terwijl de zomermercato nadert en het volgende seizoen in aantocht is, blijft het bij Club Brugge tot dusver alleen maar namen noemen in plaats van concrete stappen te zetten voor de benoeming van een nieuwe Technical Director.

Het Laatste Nieuws merkt op dat de club in de afgelopen weken prioriteit had moeten geven aan het vinden van een geschikte TD. “Maar zo snel het in dezelfde week dat Mannaert aangaf na dit seizoen te stoppen, al belde naar John de Jong om het sportieve beleid in handen te nemen, zo langzaam handelt Club nu.”

De krant vraagt zich af waarom het zo lang duurt voordat een beslissing wordt genomen, vooral gezien het feit dat Bart Verhaeghe, als voormalig lid van de Task Force van de voetbalbond, uitstekend op de hoogte is van het proces.

Verhaeghe speelde een leidende rol bij de aanstelling van Frank Vercauteren als Technisch Directeur anderhalf jaar geleden.

Moet Club Brugge dringend een TD vinden?

Meest recent

Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

3
3
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

31
31
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

22
22
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

133
133
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

23
23
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

43
43
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

23
23
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

140
140
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

39
39
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

63
63
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

22
22
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

66
66
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

74
74
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

49
49
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

154
154
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

272
272
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

105
105
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

333
333
Coosemans stelt vast: "Binnenskamers weten we dat"

RSC Anderlecht won met 0-1 op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars speelden zeker niet ...

209
209
Leko over 'minder' Club: "Dat mogen jullie niet vergeten"

Club Brugge neemt het zondag op tegen Royal Antwerp FC. Op papier een leuke match, maar een topmatch ...

162
162
Ooit indruk gemaakt op Kompany, nu de parel van Beveren

SK Beveren is het seizoen correct begonnen met een zes op vijftien. Bij de Waaslanders komt een ...

73
73
De Meyer looft smaakmaker Beveren: "Klasbak!"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries spelen namiddag op het veld van SK Beveren, dat ...

73
73
'Real broedt op nieuwe Mourinho-transfer: 70 miljoen'

Real Madrid kan dit seizoen goede resultaten voorleggen, maar afgelopen dinsdag tegen Internazionale ...

174
174
Pittige waarschuwing Burgess: "Als ik hem zonder shirt zie ..."

Christian Burgess wordt al enkele weken bejubeld als defensieve leider bij AA Gent. Terecht, want de ...

269
269
Anderlecht wint maar zwoegt: grote winnaar op tribunes

RSC Anderlecht won vrijdagavond van KV Mechelen, maar moest zeker in de tweede helft nog flink ...

356
356

Meer sportnieuws