'Marc Brys mag topjob plots vergeten'

door
'Marc Brys mag topjob plots vergeten'

Marc Brys heeft een nieuwe mooie uitdaging te pakken. De voormalige coach van onder meer OH Leuven gaan aan de slag bij Kameroen. Of toch niet?

Marc Brys is door zijn uitgebreide netwerk in beeld geraakt bij Kameroen. Een contact die dicht bij Samuel Eto'o staat, bood zijn diensten daar aan en zo ging de bal aan het rollen. Brys stapt er in de voetsporen van Hugo Broos, die er in het verleden al aan de slag was.

Volledige plaatje klopte voor Brys

"De puzzel klopte bij Kameroen, sportief en financieel. Het is ook een uitdaging om op een andere manier te werken. Ik ben nog nooit bondscoach geweest. Je moet proberen om een groep die je heel weinig ziet, toch te binden", vertelde hij.

Brys hoopt met Kameroen in de voetsporen te treden van Hugo Broos. Die won er de Afrika Cup. Brys zal ook meteen moeten presteren, want de druk zal zeer hoog zijn. Kameroen is een topland in Afrika en kwalificatie voor het WK 2026 is daarbij een must. Net als sterke prestaties op de Afrika Cup.

Job Brys toch nog op de helling?

Volgens Sporza is het echter nog niet zeker of Brys aan de slag gaat bij Kameroen. Brys werd aangebracht door de minister van Sport van Kameroen, en dat is niet naar de zin van de Kameroense voetbalbond, die de aanstelling van Brys niet aanvaardt. Voorzitter Samuel Eto'o reageerde in een brief. "Er bestaat geen twijfel dat de sollicitatie en aanstelling van een coach onze bevoegdheid is", aldus Eto'o.

"Ons orgaan moet kandidaten ontvangen, beoordelen en voordragen aan toezichthoudende overheden (...) Ondanks onze ijverige voorstellen en na tevergeefs wachten, kregen we de opdracht een nieuwe coach en staf voor de nationale ploeg te rekruteren. Maar in dat proces is de federatie niet (in)direct betrokken geweest." Afwachten dus voor Brys.

Zal Brys aan de slag gaan bij Kameroen?

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

111
111
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

58
58
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

274
274
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

98
98
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

201
201
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

132
132
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

161
161
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

361
361
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

247
247
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

124
124
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

275
275
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

62
62
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

155
155
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

143
143
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

75
75
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

270
270
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

271
271
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

425
425
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

64
64
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

207
207
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

98
98
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

339
339
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

154
154
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

558
558

Meer sportnieuws