'Marc Brys mag topjob plots vergeten'

door
'Marc Brys mag topjob plots vergeten'

Marc Brys heeft een nieuwe mooie uitdaging te pakken. De voormalige coach van onder meer OH Leuven gaan aan de slag bij Kameroen. Of toch niet?

Marc Brys is door zijn uitgebreide netwerk in beeld geraakt bij Kameroen. Een contact die dicht bij Samuel Eto'o staat, bood zijn diensten daar aan en zo ging de bal aan het rollen. Brys stapt er in de voetsporen van Hugo Broos, die er in het verleden al aan de slag was.

LEES OOK: 'Nieuwe bondscoach' Kameroen maakt Brys compleet af

Volledige plaatje klopte voor Brys

"De puzzel klopte bij Kameroen, sportief en financieel. Het is ook een uitdaging om op een andere manier te werken. Ik ben nog nooit bondscoach geweest. Je moet proberen om een groep die je heel weinig ziet, toch te binden", vertelde hij.

Brys hoopt met Kameroen in de voetsporen te treden van Hugo Broos. Die won er de Afrika Cup. Brys zal ook meteen moeten presteren, want de druk zal zeer hoog zijn. Kameroen is een topland in Afrika en kwalificatie voor het WK 2026 is daarbij een must. Net als sterke prestaties op de Afrika Cup.

Job Brys toch nog op de helling?

Volgens Sporza is het echter nog niet zeker of Brys aan de slag gaat bij Kameroen. Brys werd aangebracht door de minister van Sport van Kameroen, en dat is niet naar de zin van de Kameroense voetbalbond, die de aanstelling van Brys niet aanvaardt. Voorzitter Samuel Eto'o reageerde in een brief. "Er bestaat geen twijfel dat de sollicitatie en aanstelling van een coach onze bevoegdheid is", aldus Eto'o.

"Ons orgaan moet kandidaten ontvangen, beoordelen en voordragen aan toezichthoudende overheden (...) Ondanks onze ijverige voorstellen en na tevergeefs wachten, kregen we de opdracht een nieuwe coach en staf voor de nationale ploeg te rekruteren. Maar in dat proces is de federatie niet (in)direct betrokken geweest." Afwachten dus voor Brys.

Zal Brys aan de slag gaan bij Kameroen?

Meest recent

'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

195
195
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

198
198
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

119
119
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

335
335
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

639
639
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

228
228
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

615
615
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

428
428
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

271
271
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

29
29
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

76
76
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

376
376
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

95
95
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

36
36
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

1874
1874
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

382
382
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

271
271
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

384
384
TRANSFERUURTJE: 'Iconische naam voor Ajax, schoktransfer De Winter'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

155
155
Hein vol ongeloof: “Dat is de beste transfer van Antwerp”

Royal Antwerp FC kende een jaar vol ups en downs. Van het mislopen van Europees voetbal en de ...

242
242
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

98
98
Courtois vult voorpagina’s: Spanje in de ban van Duivel

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 van Real Madrid en zijn status in de Spaanse hoofdstad ...

160
160
‘De Mil stroopt mouwen op: grote transferplannen KAA Gent'

KAA Gent hoopt op een beter 2026. De Buffalo’s zagen coach Ivan Leko vertrekken naar rivaal ...

528
528
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

301
301
Conte geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Napoli sloot 2025 af met een zege tegen Cremonese. Dat gebeurde zonder Romelu Lukaku en Kevin De ...

92
92

Meer sportnieuws