AA Gent staat op zijn kop: Baro flikkert de boel om

1478
AA Gent staat op zijn kop: Baro flikkert de boel om

Sam Baro heeft een radicale ommezwaai aangekondigd bij AA Gent. Het stadion zal voortaan bekendstaan als Planet Group Arena na een sponsordeal die de naamrechten verdubbelde.

Baro's ambitieuze strategie omvat het verbeteren van de stadionbeleving door investeringen in de promenade, het zakelijke segment en de licht- en geluidsinfrastructuur.

Daarnaast intensiveert hij de dialoog met supportersgroepen, zoals Tribune 7, die pleiten voor een cultuur van expertise en samenwerking, samen met zotte "ideeën". Deze vernieuwingen zijn bedoeld om meer fans naar de thuiswedstrijden te lokken en de club uiteindelijk weer naar succes te leiden.

LEES OOK: Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

Planet Group Arena: Baro verdubbelt naamrechten

Het tijdperk van de KAA Gent en Ghelamco Arena is voorbij, een nieuwe naam schittert nu aan het stadion van AA Gent. Na een onderhandelingen met verschillende geïnteresseerde partijen, heeft Planet Group Arena zijn positie versterkt als de nieuwe naamsponsor van het stadion.

Gelegen op het kruispunt van twee belangrijke snelwegen en langs de Gentse buitenring, biedt het stadion een unieke locatie voor bedrijven die hun naamsbekendheid willen uitbreiden.

Het HR-bedrijf van voorzitter Sam Baro, Planet Group, heeft zijn naam voor onbepaalde tijd aan het stadion verbonden. Met een jaarlijkse betaling van één miljoen euro voor de naamrechten, verdubbelt Planet Group bijna het bedrag van het vorige sponsorcontract met Ghelamco.

Deze grote investering benadrukt niet alleen de ambitie van Planet Group, maar ook de visie van Baro, die het menens is om de naam van het stadion voor meerdere jaren onveranderd te laten.

De ambitieuze stadionstrategie van Sam Baro

De sponsordeal vormt een integraal onderdeel van Sam Baro's ambitieuze stadionstrategie voor AA Gent. Sinds zijn aantreden in de Gentse bestuurskamer staat beleving centraal.

Het doel is om het stadion weer tot de nok toe te vullen en een elektrische voetbalsfeer te creëren. Baro, zelf psycholoog van opleiding, begrijpt het psychologische effect van een vol stadion.

“Een vol stadion heeft een psychologisch effect, zéker in het eerste kwartier. Het moet dus al dreunen in de tribunes als de spelers op het veld komen, zoals bij Brugge”, zei de voorzitter in september aan Het Laatste Nieuws.

Om deze visie te realiseren, betrekt Baro de nieuwe supportersraad actief bij het verbeteren van de stadionbeleving. Via het mediakanaal AVS zal er een sterke nadruk worden gelegd op de beleving rondom de wedstrijden.

Daarnaast wordt er een nieuw cateringaanbod geïntroduceerd, zullen DJ's hun sets draaien om de sfeer te versterken, en lijkt het probleem van herbruikbare bekers definitief tot het verleden te behoren.

Baro gaat nog een stap verder door te onderzoeken of het stadion kan worden gebruikt voor evenementen, vergelijkbaar met de concerten die plaatsvinden in het Koning Boudewijnstadion.

De AA Gent-hype is gaan liggen: stadion zelden uitverkocht

Ondanks het feit dat AA Gent beschikt over het enige nieuwe, moderne stadion van het land, heeft de club de afgelopen jaren te maken gehad met een uitdaging op het gebied van stadionbezetting.

Ondanks dat het stadion rendabel is en er fraaie recurrente inkomsten worden gegenereerd, zijn de 20.000 beschikbare stoelen vaak niet volledig bezet geweest. Dit staat in schril contrast met het seizoen 2015, toen Gent de titel won en het moeilijk was om überhaupt een kaartje te bemachtigen.

In het seizoen 2017-2018 waren er bijna 18.000 abonnees die trouw elke thuismatch bijwoonden, maar vandaag de dag is dat aantal gedaald tot 14.362 abonnementen. “De blauw-witte hype is gaan liggen” stelde De Standaard vast.

“Zorgwekkend voor een club die erg afhankelijk is van horeca- en ticketing­­inkomsten, en waarvan het exploitatieverlies zonder de verkoop van spelers alweer 10 miljoen zou hebben bedragen.”

Voorzitter Samo Baro erkent het potentieel dat het stadion nog steeds heeft en is vastberaden om meer supporters naar de thuiswedstrijden te trekken. Hij heeft zelfs het initiatief genomen om te zorgen voor openbaar vervoer op wedstrijddagen, aangezien De Lijn niet meer voldoende busverbindingen aanbiedt, vooral niet in het weekend.

Dit is een financieel niet-rendabele operatie voor AA Gent, maar het illustreert de toewijding van de club om meer mensen naar het stadion te lokken. Naast het behouden van de bestaande shuttlebus van de P&R in Gentbrugge, wordt er nu ook een shuttle vanaf de Zuid toegevoegd.

Baro kondigt veranderingen aan in stadion: “Zotte ideeën”

In de afgelopen maanden heeft Sam Baro, incognito en in alle discretie tussen de thuissupporters, rondgekeken in andere stadions om nieuwe ideeën op te doen. De voorzitter wilde zien hoe andere clubs hun zaken organiseerden en of AA Gent daarvan kon leren.

In een interview met Het Nieuwsblad onthulde Baro dat er veranderingen zullen plaatsvinden in de beleving op de promenade en in het zakelijke segment, terwijl er ook geïnvesteerd zal worden in verbeteringen aan de licht- en geluidsinfrastructuur.

Bovendien zal de dialoog met supportersgroepen worden geïntensiveerd, zoals Tribune 7 heeft benadrukt. Deze supportersgroep pleit voor een cultuur binnen AA Gent waar expertise en samenwerking centraal staan.

“Waar zotte ideeën een kans krijgen en ego’s niet langer botsen”, zeiden ze in Het Nieuwsblad. “Goede financiën mogen geen doel op zich zijn, maar een middel om titels en bekers binnen te halen, met spelers die overtuigen en goesting tonen en voor wie fans naar het stadion komen.”

Goede stadionstrategie van Baro?

Meest recent

'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

57
57
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

13
13
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

96
96
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

26
26
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

17
17
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

82
82
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

87
87
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

51
51
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

40
40
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

46
46
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

55
55
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

305
305
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

56
56
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

48
48
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

134
134
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

86
86
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

142
142
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

174
174
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

66
66
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

75
75
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

376
376
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

1020
1020
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

105
105
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

30
30
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

203
203

Meer sportnieuws