AA Gent staat op zijn kop: Baro flikkert de boel om

1478
AA Gent staat op zijn kop: Baro flikkert de boel om

Sam Baro heeft een radicale ommezwaai aangekondigd bij AA Gent. Het stadion zal voortaan bekendstaan als Planet Group Arena na een sponsordeal die de naamrechten verdubbelde.

Baro's ambitieuze strategie omvat het verbeteren van de stadionbeleving door investeringen in de promenade, het zakelijke segment en de licht- en geluidsinfrastructuur.

Daarnaast intensiveert hij de dialoog met supportersgroepen, zoals Tribune 7, die pleiten voor een cultuur van expertise en samenwerking, samen met zotte "ideeën". Deze vernieuwingen zijn bedoeld om meer fans naar de thuiswedstrijden te lokken en de club uiteindelijk weer naar succes te leiden.

LEES OOK: Verheyen in shock: brutale 'diefstal' treft analist hard

Planet Group Arena: Baro verdubbelt naamrechten

Het tijdperk van de KAA Gent en Ghelamco Arena is voorbij, een nieuwe naam schittert nu aan het stadion van AA Gent. Na een onderhandelingen met verschillende geïnteresseerde partijen, heeft Planet Group Arena zijn positie versterkt als de nieuwe naamsponsor van het stadion.

Gelegen op het kruispunt van twee belangrijke snelwegen en langs de Gentse buitenring, biedt het stadion een unieke locatie voor bedrijven die hun naamsbekendheid willen uitbreiden.

Het HR-bedrijf van voorzitter Sam Baro, Planet Group, heeft zijn naam voor onbepaalde tijd aan het stadion verbonden. Met een jaarlijkse betaling van één miljoen euro voor de naamrechten, verdubbelt Planet Group bijna het bedrag van het vorige sponsorcontract met Ghelamco.

Deze grote investering benadrukt niet alleen de ambitie van Planet Group, maar ook de visie van Baro, die het menens is om de naam van het stadion voor meerdere jaren onveranderd te laten.

De ambitieuze stadionstrategie van Sam Baro

De sponsordeal vormt een integraal onderdeel van Sam Baro's ambitieuze stadionstrategie voor AA Gent. Sinds zijn aantreden in de Gentse bestuurskamer staat beleving centraal.

Het doel is om het stadion weer tot de nok toe te vullen en een elektrische voetbalsfeer te creëren. Baro, zelf psycholoog van opleiding, begrijpt het psychologische effect van een vol stadion.

“Een vol stadion heeft een psychologisch effect, zéker in het eerste kwartier. Het moet dus al dreunen in de tribunes als de spelers op het veld komen, zoals bij Brugge”, zei de voorzitter in september aan Het Laatste Nieuws.

Om deze visie te realiseren, betrekt Baro de nieuwe supportersraad actief bij het verbeteren van de stadionbeleving. Via het mediakanaal AVS zal er een sterke nadruk worden gelegd op de beleving rondom de wedstrijden.

Daarnaast wordt er een nieuw cateringaanbod geïntroduceerd, zullen DJ's hun sets draaien om de sfeer te versterken, en lijkt het probleem van herbruikbare bekers definitief tot het verleden te behoren.

Baro gaat nog een stap verder door te onderzoeken of het stadion kan worden gebruikt voor evenementen, vergelijkbaar met de concerten die plaatsvinden in het Koning Boudewijnstadion.

De AA Gent-hype is gaan liggen: stadion zelden uitverkocht

Ondanks het feit dat AA Gent beschikt over het enige nieuwe, moderne stadion van het land, heeft de club de afgelopen jaren te maken gehad met een uitdaging op het gebied van stadionbezetting.

Ondanks dat het stadion rendabel is en er fraaie recurrente inkomsten worden gegenereerd, zijn de 20.000 beschikbare stoelen vaak niet volledig bezet geweest. Dit staat in schril contrast met het seizoen 2015, toen Gent de titel won en het moeilijk was om überhaupt een kaartje te bemachtigen.

In het seizoen 2017-2018 waren er bijna 18.000 abonnees die trouw elke thuismatch bijwoonden, maar vandaag de dag is dat aantal gedaald tot 14.362 abonnementen. “De blauw-witte hype is gaan liggen” stelde De Standaard vast.

“Zorgwekkend voor een club die erg afhankelijk is van horeca- en ticketing­­inkomsten, en waarvan het exploitatieverlies zonder de verkoop van spelers alweer 10 miljoen zou hebben bedragen.”

Voorzitter Samo Baro erkent het potentieel dat het stadion nog steeds heeft en is vastberaden om meer supporters naar de thuiswedstrijden te trekken. Hij heeft zelfs het initiatief genomen om te zorgen voor openbaar vervoer op wedstrijddagen, aangezien De Lijn niet meer voldoende busverbindingen aanbiedt, vooral niet in het weekend.

Dit is een financieel niet-rendabele operatie voor AA Gent, maar het illustreert de toewijding van de club om meer mensen naar het stadion te lokken. Naast het behouden van de bestaande shuttlebus van de P&R in Gentbrugge, wordt er nu ook een shuttle vanaf de Zuid toegevoegd.

Baro kondigt veranderingen aan in stadion: “Zotte ideeën”

In de afgelopen maanden heeft Sam Baro, incognito en in alle discretie tussen de thuissupporters, rondgekeken in andere stadions om nieuwe ideeën op te doen. De voorzitter wilde zien hoe andere clubs hun zaken organiseerden en of AA Gent daarvan kon leren.

In een interview met Het Nieuwsblad onthulde Baro dat er veranderingen zullen plaatsvinden in de beleving op de promenade en in het zakelijke segment, terwijl er ook geïnvesteerd zal worden in verbeteringen aan de licht- en geluidsinfrastructuur.

Bovendien zal de dialoog met supportersgroepen worden geïntensiveerd, zoals Tribune 7 heeft benadrukt. Deze supportersgroep pleit voor een cultuur binnen AA Gent waar expertise en samenwerking centraal staan.

“Waar zotte ideeën een kans krijgen en ego’s niet langer botsen”, zeiden ze in Het Nieuwsblad. “Goede financiën mogen geen doel op zich zijn, maar een middel om titels en bekers binnen te halen, met spelers die overtuigen en goesting tonen en voor wie fans naar het stadion komen.”

Goede stadionstrategie van Baro?

Meest recent

'Thorup grijpt in: eerste slachtoffer bij KRC Genk'

Een week na het gelijkspel in Anderlecht staat er KRC Genk zondag alweer een topper te wachten, want ...

67
67
Verhaeghe dropt bom: opvolger bij Club Brugge al bekend?

Daags voor de start van een nieuwe campagne in de Champions League liet Bart Verhaeghe zijn licht ...

207
207
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

158
158
Gouden transferzet Genk: analisten halen loftrompet boven

Met 8 op 15 kan de competitiestart van KRC Genk niet bepaald als een groot succes bestempeld worden. ...

144
144
Titel nu al utopie? Drie échte concurrenten voor Anderlecht

RSC Anderlecht liet in het prille seizoen al veelbelovende flitsen zien. Maar de barre realiteit is ...

213
213
Villa-coach Emery fileert Club: straffe Vanaken-uitspraak

Club Brugge opent dinsdagavond zijn campagne in de Champions League met een thuiswedstrijd. Aston ...

488
488
Champions League TV-gids! Kijkers Club Brugge-Villa opgelet

Dinsdagavond is het zover, dan trekt de League Phase van de Champions League zich op gang. De eerste ...

70
70
AA Gent heeft nieuwe lieveling: "Geen magie, maar ..."

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

264
264
‘Van Bommel neemt drastisch besluit over Tielemans’

Youri Tielemans begint onder Mark van Bommel met een gevoelige vraag boven zijn hoofd. De eerste ...

534
534
Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer speeldag vijf op het programma. Ook nu laat ...

181
181
Naam te koop: Verhaeghe verklapt bouwplannen Club Brugge

Aan de vooravond van een nieuwe Champions League-campagne ging Bart Verhaeghe nog eens rond de tafel ...

450
450
Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

119
119
Bruno maakt statement: revelatie RSCA plots in tribune

Nu zijn wittebroodsweken bij RSC Anderlecht achter de rug zijn, ligt de aanpak van Vitor Bruno ...

414
414
Leko kiest CL-selectie: nieuwe naam bij Club Brugge

Club Brugge begint dinsdag aan een nieuw avontuur in de Champions League. Daags voor de thuismatch ...

347
347
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

90
90
Albert: "De titelstrijd gaat tussen hen"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League lijkt nu al stilaan zijn vorm te krijgen. Volgens analist ...

418
418
Degryse en Vandenbempt scherp voor dure Club Brugge-aanwinst

Lee Han-beom kende een veelbelovende start bij Club Brugge, maar volgens analisten Peter Vandenbempt ...

387
387
Bentayeb velt verrassend oordeel over Jupiler Pro League

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars verdienden als enige ploeg de overwinning. ...

526
526
Zorgwekkende situatie voor Duivel: "Heeft er niets te zoeken"

Philippe Albert heeft geen goed woord over voor de huidige situatie van Nicolas Raskin bij Rangers ...

99
99
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

287
287
Transferoffensief Anderlecht heeft gevolgen voor één speler

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars waren de betere in het veldspel en hadden ...

357
357
Sterkhouder bleef bij Genk: "Ik ben nog niet klaar"

Bij KRC Genk kende ze een héél lucratieve zomermercato. De Limburgers incasseerden net ...

245
245
Hautekiet ziet ander Standard: "Nog nooit gebeurd"

Standard won oververdiend met 1-0 van een matig Royal Antwerp FC. Met een elf op vijftien kennen ze ...

171
171
Ex-doelman STVV en Genk hangt de handschoenen aan de haak

De zomermercato ligt in de meeste landen achter de rug. De clubs waar de transfermarkt gesloten is, ...

226
226
Nog niet het beste Club: Leko velt verrassend oordeel

Club Brugge is zijn seizoen al bij al goed begonnen. Het ging wel onderuit in de topper op het veld ...

215
215

Meer sportnieuws