AA Gent staat op zijn kop: Baro flikkert de boel om

1478
AA Gent staat op zijn kop: Baro flikkert de boel om

Sam Baro heeft een radicale ommezwaai aangekondigd bij AA Gent. Het stadion zal voortaan bekendstaan als Planet Group Arena na een sponsordeal die de naamrechten verdubbelde.

Baro's ambitieuze strategie omvat het verbeteren van de stadionbeleving door investeringen in de promenade, het zakelijke segment en de licht- en geluidsinfrastructuur.

Daarnaast intensiveert hij de dialoog met supportersgroepen, zoals Tribune 7, die pleiten voor een cultuur van expertise en samenwerking, samen met zotte "ideeën". Deze vernieuwingen zijn bedoeld om meer fans naar de thuiswedstrijden te lokken en de club uiteindelijk weer naar succes te leiden.

LEES OOK: Scheidsrechters JPL én CPL bekendgemaakt

Planet Group Arena: Baro verdubbelt naamrechten

Het tijdperk van de KAA Gent en Ghelamco Arena is voorbij, een nieuwe naam schittert nu aan het stadion van AA Gent. Na een onderhandelingen met verschillende geïnteresseerde partijen, heeft Planet Group Arena zijn positie versterkt als de nieuwe naamsponsor van het stadion.

Gelegen op het kruispunt van twee belangrijke snelwegen en langs de Gentse buitenring, biedt het stadion een unieke locatie voor bedrijven die hun naamsbekendheid willen uitbreiden.

Het HR-bedrijf van voorzitter Sam Baro, Planet Group, heeft zijn naam voor onbepaalde tijd aan het stadion verbonden. Met een jaarlijkse betaling van één miljoen euro voor de naamrechten, verdubbelt Planet Group bijna het bedrag van het vorige sponsorcontract met Ghelamco.

Deze grote investering benadrukt niet alleen de ambitie van Planet Group, maar ook de visie van Baro, die het menens is om de naam van het stadion voor meerdere jaren onveranderd te laten.

De ambitieuze stadionstrategie van Sam Baro

De sponsordeal vormt een integraal onderdeel van Sam Baro's ambitieuze stadionstrategie voor AA Gent. Sinds zijn aantreden in de Gentse bestuurskamer staat beleving centraal.

Het doel is om het stadion weer tot de nok toe te vullen en een elektrische voetbalsfeer te creëren. Baro, zelf psycholoog van opleiding, begrijpt het psychologische effect van een vol stadion.

“Een vol stadion heeft een psychologisch effect, zéker in het eerste kwartier. Het moet dus al dreunen in de tribunes als de spelers op het veld komen, zoals bij Brugge”, zei de voorzitter in september aan Het Laatste Nieuws.

Om deze visie te realiseren, betrekt Baro de nieuwe supportersraad actief bij het verbeteren van de stadionbeleving. Via het mediakanaal AVS zal er een sterke nadruk worden gelegd op de beleving rondom de wedstrijden.

Daarnaast wordt er een nieuw cateringaanbod geïntroduceerd, zullen DJ's hun sets draaien om de sfeer te versterken, en lijkt het probleem van herbruikbare bekers definitief tot het verleden te behoren.

Baro gaat nog een stap verder door te onderzoeken of het stadion kan worden gebruikt voor evenementen, vergelijkbaar met de concerten die plaatsvinden in het Koning Boudewijnstadion.

De AA Gent-hype is gaan liggen: stadion zelden uitverkocht

Ondanks het feit dat AA Gent beschikt over het enige nieuwe, moderne stadion van het land, heeft de club de afgelopen jaren te maken gehad met een uitdaging op het gebied van stadionbezetting.

Ondanks dat het stadion rendabel is en er fraaie recurrente inkomsten worden gegenereerd, zijn de 20.000 beschikbare stoelen vaak niet volledig bezet geweest. Dit staat in schril contrast met het seizoen 2015, toen Gent de titel won en het moeilijk was om überhaupt een kaartje te bemachtigen.

In het seizoen 2017-2018 waren er bijna 18.000 abonnees die trouw elke thuismatch bijwoonden, maar vandaag de dag is dat aantal gedaald tot 14.362 abonnementen. “De blauw-witte hype is gaan liggen” stelde De Standaard vast.

“Zorgwekkend voor een club die erg afhankelijk is van horeca- en ticketing­­inkomsten, en waarvan het exploitatieverlies zonder de verkoop van spelers alweer 10 miljoen zou hebben bedragen.”

Voorzitter Samo Baro erkent het potentieel dat het stadion nog steeds heeft en is vastberaden om meer supporters naar de thuiswedstrijden te trekken. Hij heeft zelfs het initiatief genomen om te zorgen voor openbaar vervoer op wedstrijddagen, aangezien De Lijn niet meer voldoende busverbindingen aanbiedt, vooral niet in het weekend.

Dit is een financieel niet-rendabele operatie voor AA Gent, maar het illustreert de toewijding van de club om meer mensen naar het stadion te lokken. Naast het behouden van de bestaande shuttlebus van de P&R in Gentbrugge, wordt er nu ook een shuttle vanaf de Zuid toegevoegd.

Baro kondigt veranderingen aan in stadion: “Zotte ideeën”

In de afgelopen maanden heeft Sam Baro, incognito en in alle discretie tussen de thuissupporters, rondgekeken in andere stadions om nieuwe ideeën op te doen. De voorzitter wilde zien hoe andere clubs hun zaken organiseerden en of AA Gent daarvan kon leren.

In een interview met Het Nieuwsblad onthulde Baro dat er veranderingen zullen plaatsvinden in de beleving op de promenade en in het zakelijke segment, terwijl er ook geïnvesteerd zal worden in verbeteringen aan de licht- en geluidsinfrastructuur.

Bovendien zal de dialoog met supportersgroepen worden geïntensiveerd, zoals Tribune 7 heeft benadrukt. Deze supportersgroep pleit voor een cultuur binnen AA Gent waar expertise en samenwerking centraal staan.

“Waar zotte ideeën een kans krijgen en ego’s niet langer botsen”, zeiden ze in Het Nieuwsblad. “Goede financiën mogen geen doel op zich zijn, maar een middel om titels en bekers binnen te halen, met spelers die overtuigen en goesting tonen en voor wie fans naar het stadion komen.”

Goede stadionstrategie van Baro?

Meest recent

Vertrekt Dean bij AA Gent? De Mil speelt open kaart

Gaat er bij AA Gent nog wat gebeuren op de transfermarkt? Aanvaller Max Dean wil graag een transfer ...

9
9
Union SG en Lierse SK ronden verrassende transfer af

Union SG heeft zopas een uitgaande transfer weten af te ronden. De Belgische bekerwinnaar vond een ...

16
16
'PSG kijkt aandachtig mee: smaakmaker Anderlecht in beeld'

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel veel jong talent. De Brusselaars gaan daar nog veel plezier aan ...

127
127
Euvrard verandert compleet van transfergedachte bij Standard

Standard blijft tijdens deze transferperiode nadrukkelijk uitkijken naar versterking. Vooral een ...

25
25
Talent toont zich aan Van Bommel: "Weldra Rode Duivels?"

Mark van Bommel zal ongetwijfeld naar de Nederlandse competitie kijken voor eventuele Rode Duivels ...

120
120
Bormans verrast met transferplannen Union SG

De uitschakeling in de Champions League verandert voorlopig weinig aan het transferbeleid van Union ...

104
104
Euvrard brengt verrassend transfernieuws bij Standard

Standard hoopt dit seizoen een Europees ticket te kunnen pakken, maar het zal daarvoor toch uit een ...

94
94
'Nieuwe wending Oranje: geen Martinez, wel andere klepper'

Terwijl de Rode Duivels met Mark van Bommel al een tijdje hun nieuwe bondscoach beet hebben, is in ...

88
88
Anderlecht krijgt opsteker uit ziekenboeg, domper voor Gent

Donderdag wordt weer een belangrijke avond voor de Belgische coëfficiënt in het algemeen ...

166
166
'Vermeeren krijgt keiharde transferboodschap te horen'

Bij RB Leipzig waait er deze zomer een nieuwe wind, want met Martin Demichelis kwam er een nieuwe ...

185
185
'Standard houdt been stijf en eist miljoenen'

Standard begon zijn seizoen met een tegenvaller, door op de valreep nog een zege tegen Cercle Brugge ...

135
135
'Grootmacht mengt zich in strijd voor Fofana'

De zomermercato gaat nog zijn laatste weken in en voor een aantal Rode Duivels lijkt er nog een ...

58
58
'Zwaar verlies: Club vangt deze som voor Meijer'

Bij Club Brugge lijkt de kern grotendeels op punt te staan na het transferoffensief van de voorbije ...

631
631
Westerlo pakt weer uit met transfer bij Tottenham

Westerlo moest deze zomer vrijwel zijn hele elftal opnieuw opbouwen, nadat het een waslijst aan ...

31
31
'Toch nog vertrekker in de maak: Club moet mercato op'

Door het WK duurde het even voor de mercato van Club Brugge op gang kwam, maar de laatste weken ...

429
429
TRANSFERUURTJE: 'Verschaeren heeft nieuwe club, tabula rasa in Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

286
286
Corinthians dumpt Memphis, Nederlander reageert woedend

Memphis Depay leek op weg naar een contractverlenging bij Corinthians, maar door financiële ...

144
144
'Nieuwe wind op komst? OHL staat plots te koop'

Oud-Heverlee Leuven maakt al een tijdje uit van de investeringsgroep King Power International van de ...

161
161
Cercle Brugge stunt op zomermercato met toptransfer

Cercle Brugge greep naast Thorvaldsen, maar de Vereniging heeft nu alsnog uitgepakt op de ...

103
103
Ruben Van Gucht slaat opnieuw drie vrouwen aan de haak

Er gaat quasi geen dag voorbij, of de naam Ruben van Gucht beheerst het medialandschap. De man is ...

77
77
SK Beveren pakt uit met nieuwe topaanwinst

SK Beveren heeft een nieuwe speler voorgesteld aan pers en publiek. De Waaslanders, die een goede ...

179
179
'Anderlecht hakt zware transferknoop door'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. Dat is geen geheim. Volgens La ...

810
810
Keert Ito weldra terug naar de Jupiler Pro League?

Ryotaro Ito heeft vreemd genoeg nog steeds geen nieuwe club. De Japanner was vorig jaar nog een ...

509
509
Exit Fabrizio Romano: volgt er wél 'nieuwe transfer'?

Het tijdperk van Fabrizio Romano in zijn huidige vorm lijkt zijn einde te naderen. De bekendste ...

51
51
Geen CL en vertrekkers bij Union? Bormans reageert

Union SG ligt uit de voorrondes van de Champions League nadat ze met verlengingen onderuit gingen ...

212
212

Meer sportnieuws