Club Brugge mikt op grote knaldeal met ‘man van 40 miljoen’

door
Club Brugge mikt op grote knaldeal met ‘man van 40 miljoen’

Club Brugge richt zijn pijlen komende zomer op de veelbelovende Nigeriaanse aanvaller Philip Otele (24) van CFR Cluj. Met 19 beslissende acties in de Roemeense Superliga heeft Otele de aandacht getrokken van Europese clubs, waaronder Brighton & Hove Albion.

CFR Cluj stelt een vraagprijs van 6 miljoen euro voor de 24-jarige, terwijl zijn waarde in de toekomst in de buurt zou kunnen komen van 30-40 miljoen euro.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Club Brugge maakt nieuwe start: Otele als nieuw speerpunt?

Club Brugge staat (weeral) voor een nieuwe start deze zomer, met zoektochten naar zowel een nieuwe hoofdcoach als een Technical Director in volle gang. Tegelijkertijd zullen enkele sterkhouders vertrekken, waardoor de club zich richt op versterkingen om het team te verfrissen en versterken.

Een opwindend talent dat de aandacht van Club Brugge heeft getrokken, is Philip Otele, een 24-jarige Nigeriaanse sensatie van CFR Cluj in Roemenië. Otele staat bekend om zijn veelzijdigheid als linker flankaanvaller, maar kan ook effectief spelen op rechts en in het centrum van het veld.

Zijn virtuoze dribbels en doelgerichte speelstijl hebben hem in het vizier van blauw-zwart gebracht, en met 19 beslissende acties - 13 doelpunten en 6 assists - is hij momenteel de derde meest beslissende speler in de Roemeense Superliga.

Met de mogelijke zomertransfers van Andreas Skov Olsen en Antonio Nusa in het vooruitzicht, heeft Otele een aantrekkelijk profiel om een van beide spelers te vervangen.

Otele hot op de transfermarkt: “Alles om het te maken in de Premier League”

De interesse in de talentvolle Nigeriaanse speler beperkt zich niet tot Club Brugge. Zo heeft Cardiff City onlangs de mogelijkheden van een transfer verkend.

Patrick Deboys, Head of Recruitment bij The Bluebirds, onderhield contact met de speler en zijn entourage tijdens de vorige wintermercato, maar Philip Otele toonde geen interesse om in de Championship te spelen.

Naast Cardiff City hebben ook Bordeaux en Lorient interesse getoond, terwijl Napoli en Brentford eveneens geïnteresseerd zijn in de aanvaller. De grootste kanshebber om de handtekening van Otele te bemachtigen lijkt echter Brighton & Hove Albion te zijn.

Adrian Mutu, de hoofdcoach van CFR Cluj, is niet verrast dat zijn sterspeler de aandacht trekt van zoveel Europese clubs. “De interesse in Otele verbaast me niet, waarom zou het ook?” zei de Roemeen.

“Otele is een moderne aanvaller die het potentieel heeft om het te maken in de Premier League. Hij beschikt over een indrukwekkende fysieke kracht, snelheid en technische vaardigheden. Hoewel hij nog kan werken aan zijn afwerking, verbaast de interesse mij geenszins. Hij heeft de kwaliteiten om bij Brighton te spelen, zonder problemen.”

Philip Otele: een verborgen parel in Europa

Het is geen toeval dat zowel Brighton & Hove Albion als Brentford interesse tonen in Philip Otele. Beide Premier League-clubs staan bekend om hun indrukwekkende datagedreven transferbeleid en hebben Otele ontdekt als een van de verborgen parels in Europa.

Op 14-jarige leeftijd trainde hij bij Arsenal, maar kon destijds niet in het Verenigd Koninkrijk blijven vanwege het ontbreken van een werkvergunning. Later keerde hij terug naar Engeland om te studeren aan Teesside University, waar hij semi-professioneel voetbalde bij Wolviston.

Zijn talent en doorzettingsvermogen leidden hem vervolgens naar Litouwen en uiteindelijk naar Roemenië, waar hij naam maakte.

Brighton heeft reeds een uitgekiend carrièreplan opgesteld voor Otele. Dit omvat een tussenstap via Union SG, waar hij eerst belangrijke ervaring kan opdoen in de Belgische competitie.

Het voorbeeld van spelers als Moises Caicedo (Beerschot), Denis Undav (Union SG), Kaoru Mitoma (Union SG) en Simon Adingra (Union SG) illustreert hoe uitgeleende spelers van Brighton enorme vooruitgang kunnen boeken in de Jupiler Pro League.

CFR Cluj wil 6 miljoen euro: “Kan 30-40 miljoen kosten”

De marktwaarde van Philip Otele wordt rond 3,5 miljoen euro geschat, terwijl Nelu Varga, de eigenaar van CFR Cluj, hoopt om veel meer uit een transfer te halen. “Otele’s prijs is 6 miljoen euro”, zei Varga aan ProSport.

“Natuurlijk kan er over alles onderhandeld worden, maar dit is de prijs waarvoor we hem willen verkopen aan de Premier League, als de onderhandelingen met Brighton doorgaan.

Hij is een fysieke speler, een geweldige technische speler en ik denk dat hij een zeer goede investering voor de toekomst zou zijn voor Brighton, vooral omdat hoogwaardige aanvallers vanaf 30-40 miljoen kosten.

Het is duidelijk dat zijn waarde zal toenemen”, zei Nelu Varga. Met zijn speelstijl toont Otele gelijkenissen met Jay-Jay Okocha en Rashidi Yekini, twee van Nigeria’s grootste voetballers ooit.

Club Brugge moet Otele halen

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

44
44
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

31
31
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

28
28
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

29
29
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

443
443
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

225
225
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

104
104
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

364
364
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

129
129
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

207
207
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

178
178
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

138
138
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

93
93
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

107
107
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

119
119
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

69
69
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

308
308
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

86
86
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

152
152
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

152
152
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

516
516
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

378
378
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

525
525
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

461
461
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

395
395

Meer sportnieuws