Marc Brys heeft bijzonder mooie uitdaging helemaal beet

door
Marc Brys heeft bijzonder mooie uitdaging helemaal beet

Marc Brys is momenteel een vrije trainer en de ervaren coach liet al verstaan het liefst een buitenlandse uitdaging aan te willen gaan. Op 2 maart maakte VoetbalNieuws al bekend dat hij de topkandidaat was om bondscoach te worden van Kameroen. Dat is nu ook kogeltje rond.

LEES OOK: Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

Brys bondscoach van Kameroen

Bij Kameroen waren ze na het vertrek van Rigobert Song op zoek naar een nieuwe bondscoach. Tom Saintfiet stond op de shortlist, maar die koos voor een uitdaging bij de Filipijnen. Marc Brys was ook een optie.

Hij stond volgens onze bronnen zelfs zeer hoog genoteerd en was een van de vijf topkandidaten.Vandaag raakte bekend dat hij het pleit heeft gewonnen. Brys gaf na zijn ontslag nog aan dat OHL wellicht zijn laatste uitdaging in België was geweest. Hij stond nu open voor een buitenlandse uitdaging. Een job als bondscoach bij Ghana draaide op niets uit.

Mooie carrière

Hij kan alvast eens polsen bij Hugo Broos en Sven Vandenbrouck, want zij vormden jaren geleden een succesvolle tandem bij Kameroen. Brys is 62 jaar en kende al een mooie carrière als trainer.

Hij was trainer bij OH Leuven, STVV, Beerschot, KV Mechelen, Germinal Beerschot, Moeskroen en Deinze. De Antwerpenaar was ook al werkzaam in het buitenland. Zo was hij in Nederland coach bij FC Eindhoven en FC Den Bosch. Daarnaast werkte hij ook voor Al-Faisaly, Al-Raed en Najran FC.

Mooie uitdaging voor hem?

Meest recent

Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

9
9
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

76
76
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

78
78
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

65
65
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

75
75
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

82
82
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

70
70
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

195
195
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

275
275
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

38
38
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

159
159
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

155
155
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

177
177
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

165
165
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

82
82
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

50
50
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

216
216
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

809
809
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

113
113
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

90
90
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

96
96
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

309
309
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

194
194
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

199
199
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

63
63

Meer sportnieuws