Marc Brys heeft bijzonder mooie uitdaging helemaal beet

door
Marc Brys heeft bijzonder mooie uitdaging helemaal beet

Marc Brys is momenteel een vrije trainer en de ervaren coach liet al verstaan het liefst een buitenlandse uitdaging aan te willen gaan. Op 2 maart maakte VoetbalNieuws al bekend dat hij de topkandidaat was om bondscoach te worden van Kameroen. Dat is nu ook kogeltje rond.

LEES OOK: Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Brys bondscoach van Kameroen

Bij Kameroen waren ze na het vertrek van Rigobert Song op zoek naar een nieuwe bondscoach. Tom Saintfiet stond op de shortlist, maar die koos voor een uitdaging bij de Filipijnen. Marc Brys was ook een optie.

Hij stond volgens onze bronnen zelfs zeer hoog genoteerd en was een van de vijf topkandidaten.Vandaag raakte bekend dat hij het pleit heeft gewonnen. Brys gaf na zijn ontslag nog aan dat OHL wellicht zijn laatste uitdaging in België was geweest. Hij stond nu open voor een buitenlandse uitdaging. Een job als bondscoach bij Ghana draaide op niets uit.

Mooie carrière

Hij kan alvast eens polsen bij Hugo Broos en Sven Vandenbrouck, want zij vormden jaren geleden een succesvolle tandem bij Kameroen. Brys is 62 jaar en kende al een mooie carrière als trainer.

Hij was trainer bij OH Leuven, STVV, Beerschot, KV Mechelen, Germinal Beerschot, Moeskroen en Deinze. De Antwerpenaar was ook al werkzaam in het buitenland. Zo was hij in Nederland coach bij FC Eindhoven en FC Den Bosch. Daarnaast werkte hij ook voor Al-Faisaly, Al-Raed en Najran FC.

Mooie uitdaging voor hem?

Meest recent

'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

13
13
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

118
118
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

79
79
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

148
148
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

53
53
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

211
211
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

17
17
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

368
368
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

160
160
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

54
54
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

476
476
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

102
102
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

103
103
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

55
55
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

218
218
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

135
135
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

106
106
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

35
35
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

52
52
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

170
170
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

170
170
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

81
81
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

185
185
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

148
148

Meer sportnieuws