Rampscenario voor Union: Burgess riskeert stevige sanctie

207 stemmen
Rampscenario voor Union: Burgess riskeert stevige sanctie

Union ging op speeldag één van de play-offs meteen onderuit in Genk. Tot overmaat van ramp verloor de koploper in het absolute slot nog Christian Burgess met een onnodige rode kaart, die mogelijk nog vergaande gevolgen kan hebben.

De 32-jarige verdediger mocht zich gaan douchen nadat hij een bal in het aangezicht van Tolu Arokodare wierp. Achteraf waren de meningen over die beslissing van ref Nicolas Laforge weliswaar verdeeld, maar volgens Het Nieuwsblad dreigt Burgess toch even op het strafbankje te moeten zitten.

LEES OOK: Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

2 matchen schorsing?

"Hij wordt meer dan waarschijnlijk geschorst", aldus de krant, die wel opmerkt dat de Engelsman in 162 optredens voor Union pas voor het eerst werd uitgesloten. Mogelijk houdt het bondsparket rekening met dat branco strafblad als verzachtende omstandigheid bij het vorderen van een strafmaat.

Vermits de wedstrijd bijna afgelopen was zou het volgens chef voetbal Ludo Vandewalle echter straf zijn mocht men in Tubeke oordelen dat de uitsluiting op zich reeds volstaat. Zijn collega's in de podcast Sjotcast suggereren zelfs dat Burgess allicht een tweetal wedstrijden geschorst zal worden.

Zegen voor Blessin?

In dat geval mist de defensieleider van de Brusselaars de confrontraties met Cercle Brugge en vooral stadsgenoot Anderlecht, dat zich zopas op gelijke hoogte schaarde met de leider. Voorlopig is het nog wachten tot het bondsparket met een voorstel tot minnelijke schikking op de proppen komt.

Nog in Het Nieuwsblad wordt overigens de vraag gesteld of Union misschien sowieso niet beter af is zonder Burgess, die in de Cegeka Arena een dramatische partij speelde. Te meer omdat Blessin achterin straks hopelijk opnieuw kan beschikken over het duo Koki Machida en Kevin Mac Allister.

Denkt u dat Burgess titularis blijft bij Union?

Meest recent

Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

11
11
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

69
69
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

68
68
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

54
54
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

42
42
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

104
104
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

311
311
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

59
59
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

402
402
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

89
89
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

267
267
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

462
462
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

344
344
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

429
429
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

516
516
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

885
885
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

209
209
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

371
371
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

119
119
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

250
250
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

505
505
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

61
61
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

488
488
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

362
362

Meer sportnieuws