Rampscenario voor Union: Burgess riskeert stevige sanctie

door
Rampscenario voor Union: Burgess riskeert stevige sanctie

Union ging op speeldag één van de play-offs meteen onderuit in Genk. Tot overmaat van ramp verloor de koploper in het absolute slot nog Christian Burgess met een onnodige rode kaart, die mogelijk nog vergaande gevolgen kan hebben.

De 32-jarige verdediger mocht zich gaan douchen nadat hij een bal in het aangezicht van Tolu Arokodare wierp. Achteraf waren de meningen over die beslissing van ref Nicolas Laforge weliswaar verdeeld, maar volgens Het Nieuwsblad dreigt Burgess toch even op het strafbankje te moeten zitten.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Verrassing Anderlecht, jackpot Genk en Antwerp’

2 matchen schorsing?

"Hij wordt meer dan waarschijnlijk geschorst", aldus de krant, die wel opmerkt dat de Engelsman in 162 optredens voor Union pas voor het eerst werd uitgesloten. Mogelijk houdt het bondsparket rekening met dat branco strafblad als verzachtende omstandigheid bij het vorderen van een strafmaat.

Vermits de wedstrijd bijna afgelopen was zou het volgens chef voetbal Ludo Vandewalle echter straf zijn mocht men in Tubeke oordelen dat de uitsluiting op zich reeds volstaat. Zijn collega's in de podcast Sjotcast suggereren zelfs dat Burgess allicht een tweetal wedstrijden geschorst zal worden.

Zegen voor Blessin?

In dat geval mist de defensieleider van de Brusselaars de confrontraties met Cercle Brugge en vooral stadsgenoot Anderlecht, dat zich zopas op gelijke hoogte schaarde met de leider. Voorlopig is het nog wachten tot het bondsparket met een voorstel tot minnelijke schikking op de proppen komt.

Nog in Het Nieuwsblad wordt overigens de vraag gesteld of Union misschien sowieso niet beter af is zonder Burgess, die in de Cegeka Arena een dramatische partij speelde. Te meer omdat Blessin achterin straks hopelijk opnieuw kan beschikken over het duo Koki Machida en Kevin Mac Allister.

Denkt u dat Burgess titularis blijft bij Union?

Meest recent

‘Courtois kookt over: stevige aanvaring met Arbeloa’

Bij Real Madrid rommelt het opnieuw — en deze keer staat Courtois pal tegenover Arbeloa. ...

8
8
Charleroi gaat voor megastunt: Cornelis slijpt de messen

Sporting Charleroi neemt het in de halve finale van de beker op tegen Union SG. In het Zwarte Land ...

13
13
Anderlecht geeft niet op: "We kunnen het"

RSC Anderlecht staat nog steeds op een vierde plaats. Maar om het seizoen alsnog te laten ...

146
146
Bayat-bom barst in Engeland: fans Watford viseren Still

Edward Still vertrok bij RSC Anderlecht om aan de slag te gaan bij Watford. Dat roept vragen op. Ook ...

57
57
Ajax verrast compleet met geflopte JPL-coach

Ajax is een beetje het Anderlecht geworden. Doorlopend personeelsverloop en steeds verder ...

56
56
Verhuurde JPL-spelers: droomdebuut in NL, Vazquez geniet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

29
29
Stoelendans in Anderlecht: volgend hoofd al op kapblok?

Het blijft maar rommelen bij RSC Anderlecht, waar zowel in de technische staf als de bestuurskamer ...

280
280
'Déjà vu: AC Milan wil opnieuw shoppen bij Club Brugge'

Club Brugge verwees in januari voor meer dan 100 miljoen aan aanbiedingen naar de prullenmand, maar ...

430
430
Coucke dropt bommetje: comeback Lukaku uitgesteld?

Na het ontslag van Besnik Hasi en Olivier Renard moet RSC Anderlecht alweer van nul beginnen. De ...

223
223
Ontploffingsgevaar bij Antwerp: fans viseren Gheysens

Antwerp hoopt donderdag tegen RSC Anderlecht een 1-0 voorsprong om te zetten in een ticket voor de ...

246
246
'Anderlecht zoekt TD: eerste kandidaten haken al af'

De zoektocht naar een T1 om Besnik Hasi op te volgen is momenteel prioritair, maar na het ontslag ...

872
872
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

71
71
Coucke afgemaakt: “Lukaku schaamteloos als zelfverdediging”

De malaise bij RSC Anderlecht begint hoogtepunten te bereiken. Achter de schermen is er sprake van ...

475
475
‘Nieuwe topcoach bij Real: ambitieuze transferplannen’

Real Madrid is na het ontslag van Xabi Alonso op zoek naar een absolute topcoach. Momenteel neemt ...

164
164
De Cat neusje van de zalm in Europa: Anderlecht ziet goud

RSC Anderlecht zit dan wel in de hoek waar de klappen vallen, dit seizoen is er één ...

209
209
‘Nagelbijten voor Kompany: drie prangende dossiers’

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. Der Rekordmeister staat ...

54
54
‘Invasie op Beerschot: opvallende transferplannen bekend’

Beerschot wil zo snel mogelijk weer naar de Jupiler Pro League promoveren, maar na afgelopen ...

333
333
‘Enorm drama treft Salah: volgende speeldag in gevaar’

Mohamed Salah zit dit seizoen in een ferme dip bij Liverpool. De Egyptenaar krijgt nu ook naast het ...

53
53
Pikant: KAA Gent plukt toptalent bij Anderlecht weg

De Belgische clubs durven wel eens toptalenten in eigen land wegplukken. Ook KAA Gent heeft nu op ...

310
310
Anderlecht pakt opnieuw uit: supertalent (15) tekent

RSC Anderlecht staat bekend om de sterke jeugdopleiding. Paars-Wit legt dan ook nog steeds de focus ...

179
179
Mag Anderlecht dubbel klagen? Joos opent nieuw debat

Tijdens de podcast 90 Minutes werd afgelopen speeldag uitvoerig besproken. Ook de topper tussen KRC ...

411
411
‘Mourinho deelt Roberto Martinez enorme uppercut uit’

Roberto Martinez was jarenlang de bondscoach van de Rode Duivels tijdens de befaamde ‘Gouden ...

81
81
KRC Genk slaat weer toe: “Grootste keeperstalent in België”

KRC Genk staat bekend om hun befaamde keepersopleiding. Met ronkende namen zoals Thibaut Courtois, ...

606
606
TRANSFERUURTJE: ‘Verrassing Anderlecht, jackpot Genk en Antwerp’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

445
445
‘De Cuyper woest bij Brighton: fans vellen hard oordeel’

Maxim De Cuyper ging van Club Brugge naar Brighton. Bij de Engelse club is het vaak vechten om ...

547
547

Meer sportnieuws