Rampscenario voor Union: Burgess riskeert stevige sanctie

207 stemmen
Rampscenario voor Union: Burgess riskeert stevige sanctie

Union ging op speeldag één van de play-offs meteen onderuit in Genk. Tot overmaat van ramp verloor de koploper in het absolute slot nog Christian Burgess met een onnodige rode kaart, die mogelijk nog vergaande gevolgen kan hebben.

De 32-jarige verdediger mocht zich gaan douchen nadat hij een bal in het aangezicht van Tolu Arokodare wierp. Achteraf waren de meningen over die beslissing van ref Nicolas Laforge weliswaar verdeeld, maar volgens Het Nieuwsblad dreigt Burgess toch even op het strafbankje te moeten zitten.

LEES OOK: Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

2 matchen schorsing?

"Hij wordt meer dan waarschijnlijk geschorst", aldus de krant, die wel opmerkt dat de Engelsman in 162 optredens voor Union pas voor het eerst werd uitgesloten. Mogelijk houdt het bondsparket rekening met dat branco strafblad als verzachtende omstandigheid bij het vorderen van een strafmaat.

Vermits de wedstrijd bijna afgelopen was zou het volgens chef voetbal Ludo Vandewalle echter straf zijn mocht men in Tubeke oordelen dat de uitsluiting op zich reeds volstaat. Zijn collega's in de podcast Sjotcast suggereren zelfs dat Burgess allicht een tweetal wedstrijden geschorst zal worden.

Zegen voor Blessin?

In dat geval mist de defensieleider van de Brusselaars de confrontraties met Cercle Brugge en vooral stadsgenoot Anderlecht, dat zich zopas op gelijke hoogte schaarde met de leider. Voorlopig is het nog wachten tot het bondsparket met een voorstel tot minnelijke schikking op de proppen komt.

Nog in Het Nieuwsblad wordt overigens de vraag gesteld of Union misschien sowieso niet beter af is zonder Burgess, die in de Cegeka Arena een dramatische partij speelde. Te meer omdat Blessin achterin straks hopelijk opnieuw kan beschikken over het duo Koki Machida en Kevin Mac Allister.

Denkt u dat Burgess titularis blijft bij Union?

Meest recent

'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

36
36
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

149
149
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

64
64
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

48
48
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

210
210
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

134
134
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

52
52
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

442
442
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

177
177
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

140
140
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

419
419
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

206
206
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

281
281
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

411
411
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

742
742
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

316
316
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3656
3656
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

69
69
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

87
87
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

152
152
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

62
62
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

224
224
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

77
77
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

28
28
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

247
247

Meer sportnieuws