Rampscenario voor Union: Burgess riskeert stevige sanctie

door
Rampscenario voor Union: Burgess riskeert stevige sanctie

Union ging op speeldag één van de play-offs meteen onderuit in Genk. Tot overmaat van ramp verloor de koploper in het absolute slot nog Christian Burgess met een onnodige rode kaart, die mogelijk nog vergaande gevolgen kan hebben.

De 32-jarige verdediger mocht zich gaan douchen nadat hij een bal in het aangezicht van Tolu Arokodare wierp. Achteraf waren de meningen over die beslissing van ref Nicolas Laforge weliswaar verdeeld, maar volgens Het Nieuwsblad dreigt Burgess toch even op het strafbankje te moeten zitten.

LEES OOK: "Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

2 matchen schorsing?

"Hij wordt meer dan waarschijnlijk geschorst", aldus de krant, die wel opmerkt dat de Engelsman in 162 optredens voor Union pas voor het eerst werd uitgesloten. Mogelijk houdt het bondsparket rekening met dat branco strafblad als verzachtende omstandigheid bij het vorderen van een strafmaat.

Vermits de wedstrijd bijna afgelopen was zou het volgens chef voetbal Ludo Vandewalle echter straf zijn mocht men in Tubeke oordelen dat de uitsluiting op zich reeds volstaat. Zijn collega's in de podcast Sjotcast suggereren zelfs dat Burgess allicht een tweetal wedstrijden geschorst zal worden.

Zegen voor Blessin?

In dat geval mist de defensieleider van de Brusselaars de confrontraties met Cercle Brugge en vooral stadsgenoot Anderlecht, dat zich zopas op gelijke hoogte schaarde met de leider. Voorlopig is het nog wachten tot het bondsparket met een voorstel tot minnelijke schikking op de proppen komt.

Nog in Het Nieuwsblad wordt overigens de vraag gesteld of Union misschien sowieso niet beter af is zonder Burgess, die in de Cegeka Arena een dramatische partij speelde. Te meer omdat Blessin achterin straks hopelijk opnieuw kan beschikken over het duo Koki Machida en Kevin Mac Allister.

Denkt u dat Burgess titularis blijft bij Union?

Meest recent

Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

0
0
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

47
47
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

3
3
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

35
35
Smaakmaker geeft STVV nog sprankeltje hoop

STVV heeft in de voorbije week een geweldige zaak gedaan in de strijd om Europees voetbal. De ...

23
23
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

278
278
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

40
40
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

63
63
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

181
181
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

196
196
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

183
183
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

147
147
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

116
116
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

144
144
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

272
272
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

273
273
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

73
73
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

30
30
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

167
167
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

438
438
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

349
349
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

244
244
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

283
283
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

86
86
Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

249
249

Meer sportnieuws