Rampscenario voor Union: Burgess riskeert stevige sanctie

door
Rampscenario voor Union: Burgess riskeert stevige sanctie

Union ging op speeldag één van de play-offs meteen onderuit in Genk. Tot overmaat van ramp verloor de koploper in het absolute slot nog Christian Burgess met een onnodige rode kaart, die mogelijk nog vergaande gevolgen kan hebben.

De 32-jarige verdediger mocht zich gaan douchen nadat hij een bal in het aangezicht van Tolu Arokodare wierp. Achteraf waren de meningen over die beslissing van ref Nicolas Laforge weliswaar verdeeld, maar volgens Het Nieuwsblad dreigt Burgess toch even op het strafbankje te moeten zitten.

LEES OOK: Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

2 matchen schorsing?

"Hij wordt meer dan waarschijnlijk geschorst", aldus de krant, die wel opmerkt dat de Engelsman in 162 optredens voor Union pas voor het eerst werd uitgesloten. Mogelijk houdt het bondsparket rekening met dat branco strafblad als verzachtende omstandigheid bij het vorderen van een strafmaat.

Vermits de wedstrijd bijna afgelopen was zou het volgens chef voetbal Ludo Vandewalle echter straf zijn mocht men in Tubeke oordelen dat de uitsluiting op zich reeds volstaat. Zijn collega's in de podcast Sjotcast suggereren zelfs dat Burgess allicht een tweetal wedstrijden geschorst zal worden.

Zegen voor Blessin?

In dat geval mist de defensieleider van de Brusselaars de confrontraties met Cercle Brugge en vooral stadsgenoot Anderlecht, dat zich zopas op gelijke hoogte schaarde met de leider. Voorlopig is het nog wachten tot het bondsparket met een voorstel tot minnelijke schikking op de proppen komt.

Nog in Het Nieuwsblad wordt overigens de vraag gesteld of Union misschien sowieso niet beter af is zonder Burgess, die in de Cegeka Arena een dramatische partij speelde. Te meer omdat Blessin achterin straks hopelijk opnieuw kan beschikken over het duo Koki Machida en Kevin Mac Allister.

Denkt u dat Burgess titularis blijft bij Union?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

110
110
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

120
120
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

76
76
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

146
146
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

68
68
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

95
95
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

53
53
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

135
135
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

35
35
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

65
65
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

219
219
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1284
1284
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

131
131
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

67
67
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

192
192
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

387
387
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

75
75
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

144
144
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

47
47
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

201
201
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

100
100
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

370
370
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

80
80
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

97
97

Meer sportnieuws