'Anderlecht krijgt gigantische opsteker voor titel'

door
'Anderlecht krijgt gigantische opsteker voor titel'

RSC Anderlecht kon zich geen betere start inbeelden van de play-offs. Paars-Wit won tegen Antwerp en zag Union verliezen tegen Genk. Brian Riemer en co krijgen nu ook een extrasportieve opsteker in de titelstrijd.

Anderlecht moest zich niet zo lang geleden samen met Standard voor de Disciplinaire Raad van de KBVB verantwoorden nadat hun onderlinge confrontatie op 7 december in de Croky Cup helemaal uit de hand liep.

LEES OOK: Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Anderlecht riskeerde match achter gesloten deuren

Anderlecht won toen met 2-0, maar de partij lag een hele tijd stil. Dat gebeurde omdat de fans van Standard met vuurpijlen en stoeltjes begonnen te gooien, waarna die van Anderlecht de zitjes teruggooiden naar hun rivalen.

In de nasleep van dat debacle beslisten de clubs al om minstens tot eind volgend seizoen geen bezoekende supporters meer toe te laten in de Clasico's, maar dat leverde hen clementie van de Disciplinaire Raad opgeleverd. Die legde RSCA en Standard een match achter gesloten deuren op, maar Anderlecht ging in beroep. Standard ging akkoord.

Disciplinaire Raad legt definitieve datum vast

Volgens Het Nieuwsblad heeft de Disciplinaire Raad nu een definitieve datum vastgesteld waarop de zaak opnieuw zal worden behandeld. Dat zal gebeuren op 21 mei, en dat is uitstekend nieuws voor de play-offs van Paars-Wit.

Anderlecht speelt zijn laatste thuiswedstrijd namelijk op 19 mei, tegen Club Brugge. Als er al een wedstrijd achter gesloten deuren volgt, zal die dus pas voor volgend seizoen zijn. Een stevige mentale opsteker voor Paars-Wit, lijkt het. 

Zal dit een groot verschil spelen voor de titel?

Meest recent

‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

207
207
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

43
43
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

117
117
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

41
41
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

53
53
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

211
211
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

84
84
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

148
148
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

481
481
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

27
27
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

56
56
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

198
198
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

168
168
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

91
91
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

178
178
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

427
427
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

21
21
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

32
32
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

146
146
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

35
35
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

230
230
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

848
848
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

402
402
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

138
138
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

199
199

Meer sportnieuws