'Anderlecht krijgt gigantische opsteker voor titel'

door
'Anderlecht krijgt gigantische opsteker voor titel'

RSC Anderlecht kon zich geen betere start inbeelden van de play-offs. Paars-Wit won tegen Antwerp en zag Union verliezen tegen Genk. Brian Riemer en co krijgen nu ook een extrasportieve opsteker in de titelstrijd.

Anderlecht moest zich niet zo lang geleden samen met Standard voor de Disciplinaire Raad van de KBVB verantwoorden nadat hun onderlinge confrontatie op 7 december in de Croky Cup helemaal uit de hand liep.

LEES OOK: Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Anderlecht riskeerde match achter gesloten deuren

Anderlecht won toen met 2-0, maar de partij lag een hele tijd stil. Dat gebeurde omdat de fans van Standard met vuurpijlen en stoeltjes begonnen te gooien, waarna die van Anderlecht de zitjes teruggooiden naar hun rivalen.

In de nasleep van dat debacle beslisten de clubs al om minstens tot eind volgend seizoen geen bezoekende supporters meer toe te laten in de Clasico's, maar dat leverde hen clementie van de Disciplinaire Raad opgeleverd. Die legde RSCA en Standard een match achter gesloten deuren op, maar Anderlecht ging in beroep. Standard ging akkoord.

Disciplinaire Raad legt definitieve datum vast

Volgens Het Nieuwsblad heeft de Disciplinaire Raad nu een definitieve datum vastgesteld waarop de zaak opnieuw zal worden behandeld. Dat zal gebeuren op 21 mei, en dat is uitstekend nieuws voor de play-offs van Paars-Wit.

Anderlecht speelt zijn laatste thuiswedstrijd namelijk op 19 mei, tegen Club Brugge. Als er al een wedstrijd achter gesloten deuren volgt, zal die dus pas voor volgend seizoen zijn. Een stevige mentale opsteker voor Paars-Wit, lijkt het. 

Zal dit een groot verschil spelen voor de titel?

Meest recent

STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

0
0
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

23
23
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

47
47
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

63
63
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

21
21
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

129
129
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

82
82
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

271
271
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

54
54
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

184
184
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

94
94
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

261
261
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

104
104
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

242
242
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

51
51
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

377
377
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

433
433
Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

293
293
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

409
409
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

231
231
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

65
65
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

562
562
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

510
510
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

199
199
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

398
398

Meer sportnieuws