Union waarschuwt Anderlecht: "Met goede moed herbeginnen"

204 stemmen
Union waarschuwt Anderlecht:

Union SG is met een valste noot begonnen aan de race naar de titel. De Brusselaars verloren met 1-0 op het veld van KRC Genk en zien RSC Anderlecht naast zich komen. Anthony Moris lag aan de basis van het Genkse doelpunt.

Union had al een hele tijd niet meer verloren, maar beet op speeldag 1 van de play-offs dus al meteen in het stof. Net voor het halfuur schatte Moris een diepe Genkse bal verkeerd in. Tolu was er als de kippen bij en prikte de 1-0 knap tegen de netten.

LEES OOK: Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Moris trekt boetekleed aan

Union probeerde de druk op te voeren, maar Genk hield stand en stuurde de bezoekers ontgoocheld terug naar huis. Moris nam na de wedstrijd zijn verantwoordelijkheid. "Ik was verrast door de snelheid van de bal. Het zijn de kleine dingen die het verschil maken. Het is volledig mijn fout", aldus Moris voor de microfoon van de RTBF.

"Maar ik heb liever dat we met 1-0 verliezen en dat ik, als aanvoerder, in de fout ga. Het belangrijkste voor mij is hoe we herstellen van deze nederlaag. Maar ik weet zeker dat we met goede moed kunnen herbeginnen."

Union zoekt revanche tegen Cercle Brugge

Op speeldag 2 opent Union de poorten van het Dudenpark voor Cercle Brugge. Dat is een wedstrijd die drie punten moet opleveren, en het liefst voor Blessin en co met een overtuigende prestatie.

Eén speeldag later trekt Union dan naar Anderlecht voor een strijd op het scherp van de snee. Of hoe de play-offs op geen enkel moment vervelen.

Wint Union van Cercle?

Meest recent

'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

1
1
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

158
158
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

35
35
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

60
60
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

97
97
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

371
371
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

283
283
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

535
535
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

187
187
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

31
31
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

279
279
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

100
100
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

75
75
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

57
57
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

424
424
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

216
216
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

268
268
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

128
128
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

166
166
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

465
465
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

298
298
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

270
270
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

240
240
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

313
313
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

251
251

Meer sportnieuws