Anderlecht doet concurrentie beven: "Indrukwekkend"

650 stemmen
Anderlecht doet concurrentie beven:

RSC Anderlecht is uitstekend begonnen aan de play-offs. Paars-Wit pakte thuis de volle buit tegen Antwerp en zag Union maandag verliezen op het veld van KRC Genk. Wie van de Brusselse clubs gaat met de titel aan de haal?

Anderlecht had het in de eerste helft niet onder de markt tegen de Great Old, maar werd een handje geholpen door Wijndal. Die gaf een kopstootje aan Hazard en werd met rood van het veld gestuurd. De wedstrijd kantelde en het was uiteindelijk Sardella die de enige treffer van de partij scoorde.

LEES OOK: Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Anderlecht is één team

Paars-Wit kwam uitgebreid aan bod bij Complètement Foot van de RTBF. Analist Joachim Mununga was onder de indruk van de recordkampioen. "Dit Anderlecht heeft zijn hoogte- en dieptepunten aangepakt. Ja, de rode kaart gaf de Paars-Wit duidelijk een voordeel, maar toch moet ik benadrukken dat, als je naar Anderlecht kijkt, dat het één team is."

"Iedereen speelt met hetzelfde idee, het lijkt duidelijk", ging Mununga verder, die daarna het Brusselse middenveld loofde. "Het middenveld van Anderlecht werkte ook heel goed. Telkens als ze de bal verloren, recupereerden ze die meteen. Dat getuigt van een indrukwekkende maturiteit."

Anderlecht moet naar Club Brugge

Ook de volgende speeldag in PO1 belooft vuurwerk. Anderlecht trekt naar Club Brugge, waar ze de recordkampioen ongetwijfeld met geslepen messen opwachten en revanche willen na het puntenverlies tegen Cercle.

Concurrent Union ontvangt dan weer Cercle Brugge. Krijgen we na die twee duels al wat afscheiding aan de kop van het klassement? Of blijven beide ploegen samen op kop?

Wie wordt kampioen?

Meest recent

Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

4
4
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

110
110
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

47
47
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

48
48
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

186
186
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

24
24
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

330
330
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

63
63
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

224
224
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

392
392
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

55
55
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

188
188
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

96
96
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

313
313
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

494
494
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

414
414
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

170
170
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

85
85
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

419
419
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

103
103
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

215
215
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

505
505
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

139
139
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

346
346
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

616
616

Meer sportnieuws