Anderlecht doet concurrentie beven: "Indrukwekkend"

650 stemmen
Anderlecht doet concurrentie beven:

RSC Anderlecht is uitstekend begonnen aan de play-offs. Paars-Wit pakte thuis de volle buit tegen Antwerp en zag Union maandag verliezen op het veld van KRC Genk. Wie van de Brusselse clubs gaat met de titel aan de haal?

Anderlecht had het in de eerste helft niet onder de markt tegen de Great Old, maar werd een handje geholpen door Wijndal. Die gaf een kopstootje aan Hazard en werd met rood van het veld gestuurd. De wedstrijd kantelde en het was uiteindelijk Sardella die de enige treffer van de partij scoorde.

LEES OOK: JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Anderlecht is één team

Paars-Wit kwam uitgebreid aan bod bij Complètement Foot van de RTBF. Analist Joachim Mununga was onder de indruk van de recordkampioen. "Dit Anderlecht heeft zijn hoogte- en dieptepunten aangepakt. Ja, de rode kaart gaf de Paars-Wit duidelijk een voordeel, maar toch moet ik benadrukken dat, als je naar Anderlecht kijkt, dat het één team is."

"Iedereen speelt met hetzelfde idee, het lijkt duidelijk", ging Mununga verder, die daarna het Brusselse middenveld loofde. "Het middenveld van Anderlecht werkte ook heel goed. Telkens als ze de bal verloren, recupereerden ze die meteen. Dat getuigt van een indrukwekkende maturiteit."

Anderlecht moet naar Club Brugge

Ook de volgende speeldag in PO1 belooft vuurwerk. Anderlecht trekt naar Club Brugge, waar ze de recordkampioen ongetwijfeld met geslepen messen opwachten en revanche willen na het puntenverlies tegen Cercle.

Concurrent Union ontvangt dan weer Cercle Brugge. Krijgen we na die twee duels al wat afscheiding aan de kop van het klassement? Of blijven beide ploegen samen op kop?

Wie wordt kampioen?

Meest recent

Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

8
8
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

489
489
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

24
24
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

159
159
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

84
84
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

365
365
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

417
417
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

66
66
De Ketelaere moet vrezen na opvallende zet van Garcia

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

120
120
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

644
644
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

83
83
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

65
65
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

60
60
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

40
40
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

140
140
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

112
112
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

107
107
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

95
95
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

137
137
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

46
46
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

108
108
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

217
217
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

271
271
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

634
634
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

74
74

Meer sportnieuws