Het knettert bij Antwerp FC: rebelse toptransfer op komst

door
Het knettert bij Antwerp FC: rebelse toptransfer op komst

Antwerp FC overweegt een opvallende transfer omdat Mandela Keita op het punt om de club te verlaten. Joseph Nonge, een voormalig jeugdspeler van Anderlecht, staat in de schijnwerpers als mogelijke vervanger.

De 18-jarige Belg maakte bij Juventus snel naam en wordt vergeleken met Paul Pogba en Edgar Davids.

LEES OOK: Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Mandela Keita out: Joseph Nonge in beeld als vervanger

Met een aanzienlijke investering van 7 à 8 miljoen euro voor Mandela Keita hoopt Antwerp FC een rendement in veelvoud te behalen in de nabije toekomst.

Met interesse van clubs zoals West Ham en Aston Villa, lijkt de middenvelder heel gegeerd op de transfermarkt en is Antwerp op weg om het geïnvesteerde recordbedrag dubbel en dik terug te verdienen.

Verschillende bronnen suggereren dat de club mikt op een verkoopprijs tussen de 15 en 20 miljoen euro, terwijl zijn makelaar voorspelt dat Keita mogelijk zelfs voor 20 à 30 miljoen euro verkocht kan worden.

Sven Jaecques, CEO van de Great Old, gaf vorig weekend aan Het Belang van Limburg te kennen dat de club in januari verschillende aanbiedingen voor Keita heeft afgeslagen. “Na dit seizoen zal dat minder evident zijn”, voegde Jaecques eraan toe.

Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri bereidt Antwerp zich alvast voor op het onvermijdelijke vertrek van Keita door het dossier van Joseph Nonge te verkennen. De 18-jarige Belg van Juventus lijkt een potentiële vervanger te zijn van Keita.

‘Nieuwe Pogba’: Via Anderlecht naar de eerste ploeg van Juventus

Joseph Nonge is een voormalig jeugdspeler van Anderlecht, en hij werd daar beschouwd als een type-Yaya Touré. Als spelverdeler voor de defensie stond hij vooral bekend om zijn sterke balbehandeling.

Op jonge leeftijd stond hij veel verder in zijn ontwikkeling in vergelijking met zijn leeftijdsgenoten, en hij vertoonde daarom een flair die grensde aan nonchalance. Na negen seizoenen bij RSCA maakte hij bijna 3 jaar geleden, op slechts 16-jarige leeftijd, een toptransfer naar Juventus - voor de neus van Manchester United.

De slanke middenvelder begon zijn reis bij Juventus in de U17, klom op naar de U19 en vervolgens naar de Primavera (beloften). Hij liet ook zijn stempel achter bij de nationale jeugdploegen, waar hij bij de U18 onder leiding van bondscoach Wesley Sonck zelfs de aanvoerdersband droeg.

In Italië trok Nonge de aandacht met zijn technische vaardigheden, fysieke kracht en zijn moderne profiel, waarbij hij zowel laag als hoog op het veld kon spelen. Door deze kwaliteiten werd hij vergeleken met Paul Pogba, een van zijn ploegmaats bij de Italiaanse topclub.

De Fransman noemde hem ‘Mini Octopus’ en hij lijkte zich te herkennen in de jonge Belg. In juni zette hij zijn handtekening onder een nieuw contract bij de Oude Dame, dat hem tot en met 2026 aan de club bindt.

Vorig jaar groeide Nonge zelfs door tot het eerste elftal van Juventus onder leiding van Massimiliano Allegri.

Juventus versnelt proces Nonge: “Hij is de volgende generatie”

Door financiële onregelmatigheden bij transfers kreeg de Italiaanse recordkampioen vorig jaar een miljoenenboete en werd Juventus door de UEFA uitgesloten van Europees voetbal.

Verschillende ex-spelers begonnen rechtszaken tegen de club. Paul Pogba werd betrapt op doping en Nicolo Fagioli kreeg een schorsing van zeven maanden na betrokkenheid in het beruchte gokschandaal.

Deze omstandigheden versnelden het proces voor Joseph Nonge om zijn plaats te veroveren in het eerste elftal van Juventus. “Door de schorsing van Fagioli en de afwezigheid van Pogba zal Nonge alvast de permanente overstap maken naar het eerste elftal”, zei Max Allegri toen. “Hij is de volgende generatie.”

Vanaf oktober haalt hij wekelijks de wedstrijdselectie in de eerste ploeg en eind december voorspelde Allegri dat Nonge snel in actie zou komen. “Hij is aan het groeien en verbetert elke dag. Hij speelt enorm goed voetbal”, zei de 56-jarige Italiaan na Juventus-AS Roma.

Allegri hield woord en gaf Nonge begin januari zijn debuut in de Coppa Italia tegen Salernitana. Na Daouda Peeters en Koni De Winter is Nonge de derde Belg die het heeft geschopt tot het eerste elftal van Juventus.

Rebel Nonge: zoals Edgar Davids

Hoewel hij aanvankelijk vergeleken werd met Paul Pogba, beschreef beloftencoach Paolo Montero hem als de volgende Edgar Davids. In een interview met La Gazzetta dello Sport benadrukte Montero:

“Laten we niet vergeten dat hij in mei 18 wordt, hij is de jongste van allemaal. Maar zoals we altijd zeggen met de staf en de directeurs: ‘We moeten zijn rebelsheid niet wegnemen, hij moet gewoon weten wanneer hij het moet gebruiken en wanneer niet’."

"Hij wordt geregeld boos op training wanneer hij verliest, maar dat is positief. Je moet hem gewoon duidelijk maken wanneer het tijd is om die rebellie die hij in zich heeft naar buiten te brengen.”

Begin maart beleefde Nonge een nachtmerrie tijdens de wedstrijd tegen Napoli. Hij maakte een fout in de laatste minuten van de wedstrijd tegen Victor Osimhen, waardoor Napoli op het laatste moment won van Juventus.

Enkele minuten na deze fout nam Massimiliano Allegri een opvallende en drastische beslissing door de middenvelder te wisselen. “Dit zal onvermijdelijk een markering zijn in zijn jonge carrière”, schreef L'Avenir.

In Italië werd gezegd dat deze vervanging eerder een voorzorgsmaatregel was dan een straf tegenover de jonge speler. Allegri is immers een grote fan van Nonge. Volgens Gazzetta dello Sport blijft hij sterk vertrouwen op de middenvelder en gelooft hij dat hij een mooie toekomst voor zich heeft.

Ook in de kleedkamer genoot Nonge de steun van zijn teamgenoten, wat aantoont dat hij gewaardeerd wordt om zijn gedrag en kwaliteiten.

Nonge zou een supertransfer zijn voor Antwerp FC

Meest recent

Schokkende beelden: Lang afgevoerd na bloederige blessure

Noa Lang heeft woensdag een ware rampavond beleefd. Als invaller werd hij met Galatasaray vrij ...

61
61
Voetbalporno! Ontdek de héérlijke affiches in kwartfinales UCL

De kaarten zijn geschud in de 1/8ste finales van de Champions League. Woensdagavond werden de ...

100
100
UCL: Nieuwe demonstratie Bayern, Liverpool maakt statement

De laatste tickets voor de kwartfinales van de Champions League zijn verdeeld. Het Bayern ...

33
33
'Villa neemt rigoureus transferbesluit met Tielemans'

Youri Tielemans hersteld momenteel van een blessure aan de enkels die hem ondertussen al enkele ...

63
63
Transferfabriek Union: drie nieuwe miljoenendeals in pijplijn

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

39
39
Supporters in de wolken: grote comeback bij Anderlecht

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge mathematisch verzekeren van een plek in de ...

259
259
'Beslissing gevallen: miljoenentransfer bij Club Brugge'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet. Met name aan uitgaande zijde belooft ...

254
254
Nieuwe patron bij Duivels: opvallende aanwezige op stage

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een stage in aanloop naar het WK ...

145
145
Spektakelstuk met 9 goals: Barça wervelt naar kwartfinales

FC Barcelona heeft zich op uiterst spectaculaire wijze geplaatst voor de kwartfinales van de ...

64
64
Ultieme wending voor PO I? Analisten doen voorspelling

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

218
218
‘Garcia haalt 'eeuwige flop' terug naar Rode Duivels’

Rudi Garcia lijkt een opvallende naam opnieuw naar Rode Duivels te halen. Dat zorgt meteen voor ...

135
135
'Taravel met handen in haar: zeer straffe rentree op komst?'

Anderlecht is nog altijd niet zeker van zijn plaats in de Champions' Play-Off na de nederlaag tegen ...

430
430
Van kwaad naar erger: Bakayoko onder vuur bij Leipzig

Op enkele posities beschikken de Rode Duivels over ongeziene weelde. Dat is bijvoorbeeld het geval ...

73
73
WK-kandidatuur voor Garcia: "Nog vrij in juni en juli"

Vrijdag zal Rudi Garcia normaliter zijn selectie bekendmaken voor de komende stage van de Rode ...

60
60
Herhaling van STVV-scenario? Hayen geeft grote hint

KRC Genk greep vorig weekend zijn laatste strohalm in de strijd om de Champions' Play-Off met een ...

68
68
Sleutelrol voor Club Brugge in transfer De Cat?

Het lijkt er alsmaar minder op dat Nathan De Cat volgend seizoen nog bij Anderlecht te bewonderen ...

298
298
Club NXT kent eerste tegenstander in Final Four Youth League

De jonkies van Club Brugge zorgden dinsdag voor een straffe prestatie. Ze klopten Atletico Madrid ...

284
284
Opsteker Garcia: Rode Duivel net op tijd weer fit

Binnen tien dagen spelen de Rode Duivels hun eerste wedstrijd van 2026, want dan spelen ze een ...

45
45
Seraing zorgt voor nieuwe wending in promotiestrijd

SK Beveren is al zeker van de titel in de Challenger Pro League, maar verder is de strijd om ...

243
243
'Toch enorme blessuredomper voor Courtois'

Real Madrid plaatste zich dinsdagavond zonder al te veel problemen voor de kwartfinale van de ...

152
152
'Cercle Brugge dumpt Cinel: vier kandidaat-opvolgers'

De trainerswals in de Jupiler Pro League draait onverminderd verder, want op de valreep besloot ...

453
453
Genk-fan Brecel in crisis: VIP-formule verrast iedereen

Het contrast kan haast niet groter zijn. Nog geen drie jaar geleden stond Luca Brecel op het hoogste ...

71
71
Groen licht voor Garcia: wit konijn bij Rode Duivels?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de ...

284
284
'Club Brugge vindt verrassende vervanger Mignolet'

Na dit seizoen breekt er het einde van een tijdperk aan bij Club Brugge, dat niet van plan lijkt om ...

1471
1471
'Drukke zomer Anderlecht: eerste aankoop ligt al vast'

Mathematisch kan het nog mislopen, maar de top zes ligt binnen handbereik voor RSC Anderlecht. Met ...

460
460

Meer sportnieuws