Het knettert bij Antwerp FC: rebelse toptransfer op komst

door
Het knettert bij Antwerp FC: rebelse toptransfer op komst

Antwerp FC overweegt een opvallende transfer omdat Mandela Keita op het punt om de club te verlaten. Joseph Nonge, een voormalig jeugdspeler van Anderlecht, staat in de schijnwerpers als mogelijke vervanger.

De 18-jarige Belg maakte bij Juventus snel naam en wordt vergeleken met Paul Pogba en Edgar Davids.

LEES OOK: Janssen weg bij Antwerp: schoktransfer naar JPL-concurrent?

Mandela Keita out: Joseph Nonge in beeld als vervanger

Met een aanzienlijke investering van 7 à 8 miljoen euro voor Mandela Keita hoopt Antwerp FC een rendement in veelvoud te behalen in de nabije toekomst.

Met interesse van clubs zoals West Ham en Aston Villa, lijkt de middenvelder heel gegeerd op de transfermarkt en is Antwerp op weg om het geïnvesteerde recordbedrag dubbel en dik terug te verdienen.

Verschillende bronnen suggereren dat de club mikt op een verkoopprijs tussen de 15 en 20 miljoen euro, terwijl zijn makelaar voorspelt dat Keita mogelijk zelfs voor 20 à 30 miljoen euro verkocht kan worden.

Sven Jaecques, CEO van de Great Old, gaf vorig weekend aan Het Belang van Limburg te kennen dat de club in januari verschillende aanbiedingen voor Keita heeft afgeslagen. “Na dit seizoen zal dat minder evident zijn”, voegde Jaecques eraan toe.

Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri bereidt Antwerp zich alvast voor op het onvermijdelijke vertrek van Keita door het dossier van Joseph Nonge te verkennen. De 18-jarige Belg van Juventus lijkt een potentiële vervanger te zijn van Keita.

‘Nieuwe Pogba’: Via Anderlecht naar de eerste ploeg van Juventus

Joseph Nonge is een voormalig jeugdspeler van Anderlecht, en hij werd daar beschouwd als een type-Yaya Touré. Als spelverdeler voor de defensie stond hij vooral bekend om zijn sterke balbehandeling.

Op jonge leeftijd stond hij veel verder in zijn ontwikkeling in vergelijking met zijn leeftijdsgenoten, en hij vertoonde daarom een flair die grensde aan nonchalance. Na negen seizoenen bij RSCA maakte hij bijna 3 jaar geleden, op slechts 16-jarige leeftijd, een toptransfer naar Juventus - voor de neus van Manchester United.

De slanke middenvelder begon zijn reis bij Juventus in de U17, klom op naar de U19 en vervolgens naar de Primavera (beloften). Hij liet ook zijn stempel achter bij de nationale jeugdploegen, waar hij bij de U18 onder leiding van bondscoach Wesley Sonck zelfs de aanvoerdersband droeg.

In Italië trok Nonge de aandacht met zijn technische vaardigheden, fysieke kracht en zijn moderne profiel, waarbij hij zowel laag als hoog op het veld kon spelen. Door deze kwaliteiten werd hij vergeleken met Paul Pogba, een van zijn ploegmaats bij de Italiaanse topclub.

De Fransman noemde hem ‘Mini Octopus’ en hij lijkte zich te herkennen in de jonge Belg. In juni zette hij zijn handtekening onder een nieuw contract bij de Oude Dame, dat hem tot en met 2026 aan de club bindt.

Vorig jaar groeide Nonge zelfs door tot het eerste elftal van Juventus onder leiding van Massimiliano Allegri.

Juventus versnelt proces Nonge: “Hij is de volgende generatie”

Door financiële onregelmatigheden bij transfers kreeg de Italiaanse recordkampioen vorig jaar een miljoenenboete en werd Juventus door de UEFA uitgesloten van Europees voetbal.

Verschillende ex-spelers begonnen rechtszaken tegen de club. Paul Pogba werd betrapt op doping en Nicolo Fagioli kreeg een schorsing van zeven maanden na betrokkenheid in het beruchte gokschandaal.

Deze omstandigheden versnelden het proces voor Joseph Nonge om zijn plaats te veroveren in het eerste elftal van Juventus. “Door de schorsing van Fagioli en de afwezigheid van Pogba zal Nonge alvast de permanente overstap maken naar het eerste elftal”, zei Max Allegri toen. “Hij is de volgende generatie.”

Vanaf oktober haalt hij wekelijks de wedstrijdselectie in de eerste ploeg en eind december voorspelde Allegri dat Nonge snel in actie zou komen. “Hij is aan het groeien en verbetert elke dag. Hij speelt enorm goed voetbal”, zei de 56-jarige Italiaan na Juventus-AS Roma.

Allegri hield woord en gaf Nonge begin januari zijn debuut in de Coppa Italia tegen Salernitana. Na Daouda Peeters en Koni De Winter is Nonge de derde Belg die het heeft geschopt tot het eerste elftal van Juventus.

Rebel Nonge: zoals Edgar Davids

Hoewel hij aanvankelijk vergeleken werd met Paul Pogba, beschreef beloftencoach Paolo Montero hem als de volgende Edgar Davids. In een interview met La Gazzetta dello Sport benadrukte Montero:

“Laten we niet vergeten dat hij in mei 18 wordt, hij is de jongste van allemaal. Maar zoals we altijd zeggen met de staf en de directeurs: ‘We moeten zijn rebelsheid niet wegnemen, hij moet gewoon weten wanneer hij het moet gebruiken en wanneer niet’."

"Hij wordt geregeld boos op training wanneer hij verliest, maar dat is positief. Je moet hem gewoon duidelijk maken wanneer het tijd is om die rebellie die hij in zich heeft naar buiten te brengen.”

Begin maart beleefde Nonge een nachtmerrie tijdens de wedstrijd tegen Napoli. Hij maakte een fout in de laatste minuten van de wedstrijd tegen Victor Osimhen, waardoor Napoli op het laatste moment won van Juventus.

Enkele minuten na deze fout nam Massimiliano Allegri een opvallende en drastische beslissing door de middenvelder te wisselen. “Dit zal onvermijdelijk een markering zijn in zijn jonge carrière”, schreef L'Avenir.

In Italië werd gezegd dat deze vervanging eerder een voorzorgsmaatregel was dan een straf tegenover de jonge speler. Allegri is immers een grote fan van Nonge. Volgens Gazzetta dello Sport blijft hij sterk vertrouwen op de middenvelder en gelooft hij dat hij een mooie toekomst voor zich heeft.

Ook in de kleedkamer genoot Nonge de steun van zijn teamgenoten, wat aantoont dat hij gewaardeerd wordt om zijn gedrag en kwaliteiten.

Nonge zou een supertransfer zijn voor Antwerp FC

Meest recent

'Anderlecht hakt nu al knoop door over toekomst Taravel'

Bij RSC Anderlecht is er geen technisch directeur, die begint volgende maand, maar dat is geen groot ...

8
8
Voetbalfans met kwijl in de mond: Kompany doet belofte

Voetballiefhebbers wereldwijd hebben dinsdagavond al watertandend naar het Champions ...

13
13
'Transferspektakel Anderlecht: víér topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags om de aanstelling van Antoine Sibierski als nieuwe sportief ...

98
98
Groot zorgenkind bij Duivels: WK-basisplaats in gevaar

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

46
46
Exit Ruben Van Gucht zindert na: "Moeilijk door te slikken"

“Moeilijk door te slikken.” Het klinkt als een oordeel over een gerecht, maar voor Ruben ...

22
22
Club Brugge of Union kampioen? "Zij staan er beter voor"

De Champions' Play-Offs zijn momenteel halfweg. Nog steeds voert Union SG het klassement aan, maar ...

159
159
Anderlecht perplex: Mbemba legt bom onder comeback-stunt

Anderlecht droomt van een terugkeer van Chancel Mbemba, maar de realiteit botst hard met de ...

247
247
Marseille dumpt Vermeeren: terugkeer naar JPL?

Arthur Vermeeren moet komende zomer alweer op zoek naar een nieuwe club. Volgens onder meer 'Het ...

240
240
'Gevolgen van succes: nieuwe ploeg én coach bij STVV'

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

198
198
Camera's registreren héérlijk momentje Kompany en Enrique

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdag voor een onvergetelijk kijkstuk gezorgd in ...

79
79
"Nog nooit meegemaakt" - voetballerij ondersteboven na PSG-Bayern

In hun heenwedstrijd van de halve finales van de Champions League hebben Paris Saint-Germain en ...

206
206
Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

260
260
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

244
244
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

114
114
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

117
117
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

157
157
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

147
147
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

153
153
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

93
93
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

276
276
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

161
161
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

200
200
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

297
297
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

269
269
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

149
149

Meer sportnieuws