Het knettert bij Antwerp FC: rebelse toptransfer op komst

door
Het knettert bij Antwerp FC: rebelse toptransfer op komst

Antwerp FC overweegt een opvallende transfer omdat Mandela Keita op het punt om de club te verlaten. Joseph Nonge, een voormalig jeugdspeler van Anderlecht, staat in de schijnwerpers als mogelijke vervanger.

De 18-jarige Belg maakte bij Juventus snel naam en wordt vergeleken met Paul Pogba en Edgar Davids.

LEES OOK: Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

Mandela Keita out: Joseph Nonge in beeld als vervanger

Met een aanzienlijke investering van 7 à 8 miljoen euro voor Mandela Keita hoopt Antwerp FC een rendement in veelvoud te behalen in de nabije toekomst.

Met interesse van clubs zoals West Ham en Aston Villa, lijkt de middenvelder heel gegeerd op de transfermarkt en is Antwerp op weg om het geïnvesteerde recordbedrag dubbel en dik terug te verdienen.

Verschillende bronnen suggereren dat de club mikt op een verkoopprijs tussen de 15 en 20 miljoen euro, terwijl zijn makelaar voorspelt dat Keita mogelijk zelfs voor 20 à 30 miljoen euro verkocht kan worden.

Sven Jaecques, CEO van de Great Old, gaf vorig weekend aan Het Belang van Limburg te kennen dat de club in januari verschillende aanbiedingen voor Keita heeft afgeslagen. “Na dit seizoen zal dat minder evident zijn”, voegde Jaecques eraan toe.

Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri bereidt Antwerp zich alvast voor op het onvermijdelijke vertrek van Keita door het dossier van Joseph Nonge te verkennen. De 18-jarige Belg van Juventus lijkt een potentiële vervanger te zijn van Keita.

‘Nieuwe Pogba’: Via Anderlecht naar de eerste ploeg van Juventus

Joseph Nonge is een voormalig jeugdspeler van Anderlecht, en hij werd daar beschouwd als een type-Yaya Touré. Als spelverdeler voor de defensie stond hij vooral bekend om zijn sterke balbehandeling.

Op jonge leeftijd stond hij veel verder in zijn ontwikkeling in vergelijking met zijn leeftijdsgenoten, en hij vertoonde daarom een flair die grensde aan nonchalance. Na negen seizoenen bij RSCA maakte hij bijna 3 jaar geleden, op slechts 16-jarige leeftijd, een toptransfer naar Juventus - voor de neus van Manchester United.

De slanke middenvelder begon zijn reis bij Juventus in de U17, klom op naar de U19 en vervolgens naar de Primavera (beloften). Hij liet ook zijn stempel achter bij de nationale jeugdploegen, waar hij bij de U18 onder leiding van bondscoach Wesley Sonck zelfs de aanvoerdersband droeg.

In Italië trok Nonge de aandacht met zijn technische vaardigheden, fysieke kracht en zijn moderne profiel, waarbij hij zowel laag als hoog op het veld kon spelen. Door deze kwaliteiten werd hij vergeleken met Paul Pogba, een van zijn ploegmaats bij de Italiaanse topclub.

De Fransman noemde hem ‘Mini Octopus’ en hij lijkte zich te herkennen in de jonge Belg. In juni zette hij zijn handtekening onder een nieuw contract bij de Oude Dame, dat hem tot en met 2026 aan de club bindt.

Vorig jaar groeide Nonge zelfs door tot het eerste elftal van Juventus onder leiding van Massimiliano Allegri.

Juventus versnelt proces Nonge: “Hij is de volgende generatie”

Door financiële onregelmatigheden bij transfers kreeg de Italiaanse recordkampioen vorig jaar een miljoenenboete en werd Juventus door de UEFA uitgesloten van Europees voetbal.

Verschillende ex-spelers begonnen rechtszaken tegen de club. Paul Pogba werd betrapt op doping en Nicolo Fagioli kreeg een schorsing van zeven maanden na betrokkenheid in het beruchte gokschandaal.

Deze omstandigheden versnelden het proces voor Joseph Nonge om zijn plaats te veroveren in het eerste elftal van Juventus. “Door de schorsing van Fagioli en de afwezigheid van Pogba zal Nonge alvast de permanente overstap maken naar het eerste elftal”, zei Max Allegri toen. “Hij is de volgende generatie.”

Vanaf oktober haalt hij wekelijks de wedstrijdselectie in de eerste ploeg en eind december voorspelde Allegri dat Nonge snel in actie zou komen. “Hij is aan het groeien en verbetert elke dag. Hij speelt enorm goed voetbal”, zei de 56-jarige Italiaan na Juventus-AS Roma.

Allegri hield woord en gaf Nonge begin januari zijn debuut in de Coppa Italia tegen Salernitana. Na Daouda Peeters en Koni De Winter is Nonge de derde Belg die het heeft geschopt tot het eerste elftal van Juventus.

Rebel Nonge: zoals Edgar Davids

Hoewel hij aanvankelijk vergeleken werd met Paul Pogba, beschreef beloftencoach Paolo Montero hem als de volgende Edgar Davids. In een interview met La Gazzetta dello Sport benadrukte Montero:

“Laten we niet vergeten dat hij in mei 18 wordt, hij is de jongste van allemaal. Maar zoals we altijd zeggen met de staf en de directeurs: ‘We moeten zijn rebelsheid niet wegnemen, hij moet gewoon weten wanneer hij het moet gebruiken en wanneer niet’."

"Hij wordt geregeld boos op training wanneer hij verliest, maar dat is positief. Je moet hem gewoon duidelijk maken wanneer het tijd is om die rebellie die hij in zich heeft naar buiten te brengen.”

Begin maart beleefde Nonge een nachtmerrie tijdens de wedstrijd tegen Napoli. Hij maakte een fout in de laatste minuten van de wedstrijd tegen Victor Osimhen, waardoor Napoli op het laatste moment won van Juventus.

Enkele minuten na deze fout nam Massimiliano Allegri een opvallende en drastische beslissing door de middenvelder te wisselen. “Dit zal onvermijdelijk een markering zijn in zijn jonge carrière”, schreef L'Avenir.

In Italië werd gezegd dat deze vervanging eerder een voorzorgsmaatregel was dan een straf tegenover de jonge speler. Allegri is immers een grote fan van Nonge. Volgens Gazzetta dello Sport blijft hij sterk vertrouwen op de middenvelder en gelooft hij dat hij een mooie toekomst voor zich heeft.

Ook in de kleedkamer genoot Nonge de steun van zijn teamgenoten, wat aantoont dat hij gewaardeerd wordt om zijn gedrag en kwaliteiten.

Nonge zou een supertransfer zijn voor Antwerp FC

Meest recent

'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

5
5
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

31
31
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

62
62
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

29
29
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

35
35
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

131
131
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

152
152
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

48
48
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

220
220
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

377
377
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

184
184
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

146
146
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

503
503
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

112
112
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

383
383
KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

118
118
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

43
43
Garcia mengt zich in Lukaku-rel: opvallende mening

Romelu Lukaku blijft de gemoederen bezighouden in Italië. De aanvaller werd door bondscoach ...

123
123
‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op de oefenpot tegen Mexico gonst het van de ...

298
298
Bizarre kronkel na nieuw format: amateurvoetbal op stelten

Er werd vandaag gestemd over de verankering van de U23-clubs in de Challenger Pro League nadat die ...

168
168
Lukaku stuurt zijn kat: verwoestend statement Napoli

De rel tussen Romelu Lukaku en Napoli is volledig ontploft. De Rode Duivel kwam nog met een ...

518
518
KAA Gent trekt ten oorlog: competitiehervorming weg?

De competitiehervorming blijft aanslepen. Vandaag werd er gestemd over een oplossing voor de ...

182
182
'Vier Duivels onder druk: laatste kans lonkt'

De Rode Duivels nemen het op tegen Mexico in een oefenwedstrijd in Chicago. De eerste test tegen de ...

136
136
Stemming afgelopen: drastische ingreep competitieformat

De stemming door het U23-quotom is afgelopen. De verankering van de beloftenclubs in de Challenger ...

313
313
Code rood FIFA: rampscenario in WK-groep Rode Duivels

Het WK 2026 is nog niet begonnen, maar er zijn al heel wat perikelen die de media bezighouden. Zo is ...

328
328

Meer sportnieuws