Het knettert bij Antwerp FC: rebelse toptransfer op komst

848
Het knettert bij Antwerp FC: rebelse toptransfer op komst

Antwerp FC overweegt een opvallende transfer omdat Mandela Keita op het punt om de club te verlaten. Joseph Nonge, een voormalig jeugdspeler van Anderlecht, staat in de schijnwerpers als mogelijke vervanger.

De 18-jarige Belg maakte bij Juventus snel naam en wordt vergeleken met Paul Pogba en Edgar Davids.

LEES OOK: Antwerp haalt opgelucht adem: "Zeer lastige weken"

Mandela Keita out: Joseph Nonge in beeld als vervanger

Met een aanzienlijke investering van 7 à 8 miljoen euro voor Mandela Keita hoopt Antwerp FC een rendement in veelvoud te behalen in de nabije toekomst.

Met interesse van clubs zoals West Ham en Aston Villa, lijkt de middenvelder heel gegeerd op de transfermarkt en is Antwerp op weg om het geïnvesteerde recordbedrag dubbel en dik terug te verdienen.

Verschillende bronnen suggereren dat de club mikt op een verkoopprijs tussen de 15 en 20 miljoen euro, terwijl zijn makelaar voorspelt dat Keita mogelijk zelfs voor 20 à 30 miljoen euro verkocht kan worden.

Sven Jaecques, CEO van de Great Old, gaf vorig weekend aan Het Belang van Limburg te kennen dat de club in januari verschillende aanbiedingen voor Keita heeft afgeslagen. “Na dit seizoen zal dat minder evident zijn”, voegde Jaecques eraan toe.

Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri bereidt Antwerp zich alvast voor op het onvermijdelijke vertrek van Keita door het dossier van Joseph Nonge te verkennen. De 18-jarige Belg van Juventus lijkt een potentiële vervanger te zijn van Keita.

‘Nieuwe Pogba’: Via Anderlecht naar de eerste ploeg van Juventus

Joseph Nonge is een voormalig jeugdspeler van Anderlecht, en hij werd daar beschouwd als een type-Yaya Touré. Als spelverdeler voor de defensie stond hij vooral bekend om zijn sterke balbehandeling.

Op jonge leeftijd stond hij veel verder in zijn ontwikkeling in vergelijking met zijn leeftijdsgenoten, en hij vertoonde daarom een flair die grensde aan nonchalance. Na negen seizoenen bij RSCA maakte hij bijna 3 jaar geleden, op slechts 16-jarige leeftijd, een toptransfer naar Juventus - voor de neus van Manchester United.

De slanke middenvelder begon zijn reis bij Juventus in de U17, klom op naar de U19 en vervolgens naar de Primavera (beloften). Hij liet ook zijn stempel achter bij de nationale jeugdploegen, waar hij bij de U18 onder leiding van bondscoach Wesley Sonck zelfs de aanvoerdersband droeg.

In Italië trok Nonge de aandacht met zijn technische vaardigheden, fysieke kracht en zijn moderne profiel, waarbij hij zowel laag als hoog op het veld kon spelen. Door deze kwaliteiten werd hij vergeleken met Paul Pogba, een van zijn ploegmaats bij de Italiaanse topclub.

De Fransman noemde hem ‘Mini Octopus’ en hij lijkte zich te herkennen in de jonge Belg. In juni zette hij zijn handtekening onder een nieuw contract bij de Oude Dame, dat hem tot en met 2026 aan de club bindt.

Vorig jaar groeide Nonge zelfs door tot het eerste elftal van Juventus onder leiding van Massimiliano Allegri.

Juventus versnelt proces Nonge: “Hij is de volgende generatie”

Door financiële onregelmatigheden bij transfers kreeg de Italiaanse recordkampioen vorig jaar een miljoenenboete en werd Juventus door de UEFA uitgesloten van Europees voetbal.

Verschillende ex-spelers begonnen rechtszaken tegen de club. Paul Pogba werd betrapt op doping en Nicolo Fagioli kreeg een schorsing van zeven maanden na betrokkenheid in het beruchte gokschandaal.

Deze omstandigheden versnelden het proces voor Joseph Nonge om zijn plaats te veroveren in het eerste elftal van Juventus. “Door de schorsing van Fagioli en de afwezigheid van Pogba zal Nonge alvast de permanente overstap maken naar het eerste elftal”, zei Max Allegri toen. “Hij is de volgende generatie.”

Vanaf oktober haalt hij wekelijks de wedstrijdselectie in de eerste ploeg en eind december voorspelde Allegri dat Nonge snel in actie zou komen. “Hij is aan het groeien en verbetert elke dag. Hij speelt enorm goed voetbal”, zei de 56-jarige Italiaan na Juventus-AS Roma.

Allegri hield woord en gaf Nonge begin januari zijn debuut in de Coppa Italia tegen Salernitana. Na Daouda Peeters en Koni De Winter is Nonge de derde Belg die het heeft geschopt tot het eerste elftal van Juventus.

Rebel Nonge: zoals Edgar Davids

Hoewel hij aanvankelijk vergeleken werd met Paul Pogba, beschreef beloftencoach Paolo Montero hem als de volgende Edgar Davids. In een interview met La Gazzetta dello Sport benadrukte Montero:

“Laten we niet vergeten dat hij in mei 18 wordt, hij is de jongste van allemaal. Maar zoals we altijd zeggen met de staf en de directeurs: ‘We moeten zijn rebelsheid niet wegnemen, hij moet gewoon weten wanneer hij het moet gebruiken en wanneer niet’."

"Hij wordt geregeld boos op training wanneer hij verliest, maar dat is positief. Je moet hem gewoon duidelijk maken wanneer het tijd is om die rebellie die hij in zich heeft naar buiten te brengen.”

Begin maart beleefde Nonge een nachtmerrie tijdens de wedstrijd tegen Napoli. Hij maakte een fout in de laatste minuten van de wedstrijd tegen Victor Osimhen, waardoor Napoli op het laatste moment won van Juventus.

Enkele minuten na deze fout nam Massimiliano Allegri een opvallende en drastische beslissing door de middenvelder te wisselen. “Dit zal onvermijdelijk een markering zijn in zijn jonge carrière”, schreef L'Avenir.

In Italië werd gezegd dat deze vervanging eerder een voorzorgsmaatregel was dan een straf tegenover de jonge speler. Allegri is immers een grote fan van Nonge. Volgens Gazzetta dello Sport blijft hij sterk vertrouwen op de middenvelder en gelooft hij dat hij een mooie toekomst voor zich heeft.

Ook in de kleedkamer genoot Nonge de steun van zijn teamgenoten, wat aantoont dat hij gewaardeerd wordt om zijn gedrag en kwaliteiten.

Nonge zou een supertransfer zijn voor Antwerp FC

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'City en Chelsea azen op Club-speler, trainerswissels in JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

84
84
Club Brugge in rouw: "Zijn klaroen zal altijd bijblijven"

Blauw-Zwart pakte gisteren een nieuwe zege, thuis tegen STVV was Tresoldi andermaal de grote man. ...

74
74
Ontslag Euvrard bij Standard? Vandenbempt roept straffe taal

Standard Luik ging afgelopen speeldag met 2-1 onderuit op het veld van KRC Genk. De Rouches moesten ...

103
103
Ongeziene Club-transformatie: “Werd met hem gelachen”

Club Brugge begint op toerental te komen. Na enkele knappe Europese overwinningen tegen ...

230
230
Bruno onder vuur: Vandenbempt oordeelt over ontslag

RSC Anderlecht kende een dramatische zondag. Ze verloren met 4-0 van AA Gent, al had het ook ...

307
307
Euvrard onder druk bij Standard: "Dat is aan Wilmots"

Standard verloor na een degelijke prestatie met 2-1 op het veld van KRC Genk. De Rouches boekten zo ...

83
83
Jambon beleeft zijn Clasico-droom: "Uitnodiging kwam van hem"

Jan Jambon (N-VA) heeft zondagavond een voetbalavond beleefd die hij niet snel zal vergeten. De ...

44
44
Hoe Van Gucht met roddels omgaat? "Kijk naar mijn bankrekening"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

51
51
Bruno doet opvallende bekentenis na afgang Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt de volle laag na de 4-0 tegen AA Gent. Dat valt ergens te begrijpen, maar er ...

423
423
De Meyer ziet twéé absolute klasbakken bij Club Brugge

STVV speelde een correcte partij op het veld van Club Brugge. Ze verloren met 3-2 in het Jan ...

217
217
Uitslag AA Gent-Anderlecht "ongelooflijk oneerlijk"

AA Gent won met 4-0 van RSC Anderlecht. Toch had het helemaal anders kunnen en misschien wel moeten ...

360
360
Thorgan Hazard beleeft eindelijk grote ommekeer bij Lens

Thorgan Hazard heeft eindelijk weer reden tot lachen bij Lens. De 33-jarige Belg kende een bijzonder ...

79
79
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Vitor Bruno'

RSC Anderlecht zit in zijn eerste crisis van het seizoen na de 4-0-nederlaag tegen AA Gent. Dat ...

1068
1068
Bloedstollende strijd om Ballon d'Or: dé top 5 volgens VN

Maandagavond wordt in Londen de 70ste editie van de Ballon d'Or-uitgereikt. En is nu al de ...

138
138
Euvrard na 0 op 12: "Neem hem niets kwalijk"

Standard heeft grote zorgen. De Rouches verloren op het veld van KRC Genk en blijven zo achter met ...

83
83
‘United neemt drastisch besluit na Lammens-blunder’

Senne Lammens ging zondag opnieuw in de fout. Bij de derde goal van Bournemouth kwam hij te laat uit ...

130
130
KRC Genk wint, maar overtuigt niet: "Alles zat mee"

KRC Genk won met 2-1 van Standard. Een zege die deugd deed bij de Limburgers, die het tegen een ...

156
156
Revelatie in JPL: "Zien waar we uitkomen"

Lommel SK blijft het goed doen in de Jupiler Pro League. De Limburgers pakten in het absolute slot ...

56
56
Aanwinst Club Brugge: "Gaat met de week beter voor mij"

Club Brugge blijft uitstekend voor de dag komen. Een 24 op 27 in de competitie, door in de Croky Cup ...

485
485
Mannaert en Mignolet aan zet: ruwe diamant aan boord houden

Vincent Mannaert en Simon Mignolet moeten de komende weken en maanden toch stevig gaan inzetten op ...

100
100
Hubert meldt domper: Union lange tijd zonder smaakmaker

Union blijft netjes genesteld in het spoor van leider AA Gent en Club Brugge, met een achterstand ...

153
153
AA Gent titelkandidaat? Dit zegt De Mil erover

AA Gent heeft zondag een stevig statement gemaakt door Anderlecht met 4-0 te kloppen. Daardoor ...

214
214
Clasico is voor Real: Mbappé blaast titelstrijd weer open

Alle ogen waren in Spanje zondagavond gericht op de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid. Die ...

80
80
Ruzie na Club-STVV: Gumienny velt oordeel over rode kaart

STVV stuntte donderdag nog in de Conference League op het veld van FC Midtjylland, maar kon zondag ...

419
419
Biancone geeft ploegmaats stevige veeg uit de pan

Wie had gedacht dat Anderlecht weer vertrokken zou zijn na de overwinning van donderdag in Polen, ...

216
216

Meer sportnieuws