Het knettert bij Antwerp FC: rebelse toptransfer op komst

848 stemmen
Het knettert bij Antwerp FC: rebelse toptransfer op komst

Antwerp FC overweegt een opvallende transfer omdat Mandela Keita op het punt om de club te verlaten. Joseph Nonge, een voormalig jeugdspeler van Anderlecht, staat in de schijnwerpers als mogelijke vervanger.

De 18-jarige Belg maakte bij Juventus snel naam en wordt vergeleken met Paul Pogba en Edgar Davids.

Mandela Keita out: Joseph Nonge in beeld als vervanger

Met een aanzienlijke investering van 7 à 8 miljoen euro voor Mandela Keita hoopt Antwerp FC een rendement in veelvoud te behalen in de nabije toekomst.

Met interesse van clubs zoals West Ham en Aston Villa, lijkt de middenvelder heel gegeerd op de transfermarkt en is Antwerp op weg om het geïnvesteerde recordbedrag dubbel en dik terug te verdienen.

Verschillende bronnen suggereren dat de club mikt op een verkoopprijs tussen de 15 en 20 miljoen euro, terwijl zijn makelaar voorspelt dat Keita mogelijk zelfs voor 20 à 30 miljoen euro verkocht kan worden.

Sven Jaecques, CEO van de Great Old, gaf vorig weekend aan Het Belang van Limburg te kennen dat de club in januari verschillende aanbiedingen voor Keita heeft afgeslagen. “Na dit seizoen zal dat minder evident zijn”, voegde Jaecques eraan toe.

Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri bereidt Antwerp zich alvast voor op het onvermijdelijke vertrek van Keita door het dossier van Joseph Nonge te verkennen. De 18-jarige Belg van Juventus lijkt een potentiële vervanger te zijn van Keita.

‘Nieuwe Pogba’: Via Anderlecht naar de eerste ploeg van Juventus

Joseph Nonge is een voormalig jeugdspeler van Anderlecht, en hij werd daar beschouwd als een type-Yaya Touré. Als spelverdeler voor de defensie stond hij vooral bekend om zijn sterke balbehandeling.

Op jonge leeftijd stond hij veel verder in zijn ontwikkeling in vergelijking met zijn leeftijdsgenoten, en hij vertoonde daarom een flair die grensde aan nonchalance. Na negen seizoenen bij RSCA maakte hij bijna 3 jaar geleden, op slechts 16-jarige leeftijd, een toptransfer naar Juventus - voor de neus van Manchester United.

De slanke middenvelder begon zijn reis bij Juventus in de U17, klom op naar de U19 en vervolgens naar de Primavera (beloften). Hij liet ook zijn stempel achter bij de nationale jeugdploegen, waar hij bij de U18 onder leiding van bondscoach Wesley Sonck zelfs de aanvoerdersband droeg.

In Italië trok Nonge de aandacht met zijn technische vaardigheden, fysieke kracht en zijn moderne profiel, waarbij hij zowel laag als hoog op het veld kon spelen. Door deze kwaliteiten werd hij vergeleken met Paul Pogba, een van zijn ploegmaats bij de Italiaanse topclub.

De Fransman noemde hem ‘Mini Octopus’ en hij lijkte zich te herkennen in de jonge Belg. In juni zette hij zijn handtekening onder een nieuw contract bij de Oude Dame, dat hem tot en met 2026 aan de club bindt.

Vorig jaar groeide Nonge zelfs door tot het eerste elftal van Juventus onder leiding van Massimiliano Allegri.

Juventus versnelt proces Nonge: “Hij is de volgende generatie”

Door financiële onregelmatigheden bij transfers kreeg de Italiaanse recordkampioen vorig jaar een miljoenenboete en werd Juventus door de UEFA uitgesloten van Europees voetbal.

Verschillende ex-spelers begonnen rechtszaken tegen de club. Paul Pogba werd betrapt op doping en Nicolo Fagioli kreeg een schorsing van zeven maanden na betrokkenheid in het beruchte gokschandaal.

Deze omstandigheden versnelden het proces voor Joseph Nonge om zijn plaats te veroveren in het eerste elftal van Juventus. “Door de schorsing van Fagioli en de afwezigheid van Pogba zal Nonge alvast de permanente overstap maken naar het eerste elftal”, zei Max Allegri toen. “Hij is de volgende generatie.”

Vanaf oktober haalt hij wekelijks de wedstrijdselectie in de eerste ploeg en eind december voorspelde Allegri dat Nonge snel in actie zou komen. “Hij is aan het groeien en verbetert elke dag. Hij speelt enorm goed voetbal”, zei de 56-jarige Italiaan na Juventus-AS Roma.

Allegri hield woord en gaf Nonge begin januari zijn debuut in de Coppa Italia tegen Salernitana. Na Daouda Peeters en Koni De Winter is Nonge de derde Belg die het heeft geschopt tot het eerste elftal van Juventus.

Rebel Nonge: zoals Edgar Davids

Hoewel hij aanvankelijk vergeleken werd met Paul Pogba, beschreef beloftencoach Paolo Montero hem als de volgende Edgar Davids. In een interview met La Gazzetta dello Sport benadrukte Montero:

“Laten we niet vergeten dat hij in mei 18 wordt, hij is de jongste van allemaal. Maar zoals we altijd zeggen met de staf en de directeurs: ‘We moeten zijn rebelsheid niet wegnemen, hij moet gewoon weten wanneer hij het moet gebruiken en wanneer niet’."

"Hij wordt geregeld boos op training wanneer hij verliest, maar dat is positief. Je moet hem gewoon duidelijk maken wanneer het tijd is om die rebellie die hij in zich heeft naar buiten te brengen.”

Begin maart beleefde Nonge een nachtmerrie tijdens de wedstrijd tegen Napoli. Hij maakte een fout in de laatste minuten van de wedstrijd tegen Victor Osimhen, waardoor Napoli op het laatste moment won van Juventus.

Enkele minuten na deze fout nam Massimiliano Allegri een opvallende en drastische beslissing door de middenvelder te wisselen. “Dit zal onvermijdelijk een markering zijn in zijn jonge carrière”, schreef L'Avenir.

In Italië werd gezegd dat deze vervanging eerder een voorzorgsmaatregel was dan een straf tegenover de jonge speler. Allegri is immers een grote fan van Nonge. Volgens Gazzetta dello Sport blijft hij sterk vertrouwen op de middenvelder en gelooft hij dat hij een mooie toekomst voor zich heeft.

Ook in de kleedkamer genoot Nonge de steun van zijn teamgenoten, wat aantoont dat hij gewaardeerd wordt om zijn gedrag en kwaliteiten.

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'
268

Nonge zou een supertransfer zijn voor Antwerp FC

Meest recent

Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

63
63
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

58
58
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

152
152
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

242
242
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

218
218
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

474
474
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

146
146
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

162
162
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

330
330
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1410
1410
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

141
141
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

168
168
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

119
119
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

81
81
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

47
47
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

203
203
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

268
268
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

195
195
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

27
27
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

314
314
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

247
247
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

409
409
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

230
230
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

134
134

Meer sportnieuws