Charleroi hakt knoop door over ontslag Mehdi Bayat

67 stemmen
Charleroi hakt knoop door over ontslag Mehdi Bayat

De Raad van Bestuur van Sporting Charleroi maakte dinsdag bekend dat het het 'volledige vertrouwen' behoudt in Mehdi Bayat. De gedelegeerd bestuurder moet het al maanden ontgelden bij de fans, maar een ontslag of vertrek is niet aan de orde. 

Er wordt Bayat verweten dat hij zich verrijkt zou hebben ten koste van de club. Daarnaast zijn ook de sportieve prestaties van Charleroi niet om over naar huis te schrijven de laatste jaren. De Zebra's zullen de komende weken zelfs moeten knokken om zich te verzekeren van behoud in de Play-downs. 

LEES OOK: Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Directe ondersteuning

Bij Charleroi hebben ze de Amerikaanse zakenman David Helmer naar voor geschoven als 'mentor' voor Bayat. "In een dynamische en veeleisende omgeving is het essentieel voor een clubleider om te kunnen terugvallen op iemand die hem stimuleert”, aldus Helmer in een perscommuniqué.

“Mehdi kan profiteren van mijn directe ondersteuning. We communiceren nu al dagelijks over beslissingen die op sportief vlak moeten worden genomen.” De Amerikaan werd in december binnengehaald als investeerder bij Charleroi. 

Volgens de Raad van Bestuur van Charleoir is de club bezig met een “transitie naar een professioneel management” sinds de komst van Helmer. Ook het sportieve departement van de Zebra's zou vernieuwd worden. 

Play-Downs

Charleroi begint als leider aan de Play-downs met 29 punten. Ook Eupen (24 ptn), Kortrijk (24 ptn) en RWDM (23 ptn) vechten nog voor behoud in de Jupiler Pro League. De laatste twee ploegen zullen volgend seizoen degraderen, het tweede gerangschikte team neemt het op in barragewedstrijden tegen de winnaar van de Promotion Play-offs in de Challenger Pro League. 

Een goeie zet van Charleroi?

Meest recent

Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

2
2
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

15
15
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

78
78
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

65
65
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

69
69
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

255
255
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

71
71
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

222
222
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

110
110
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

225
225
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

198
198
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

250
250
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

110
110
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

217
217
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

1053
1053
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

480
480
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

243
243
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

257
257
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

429
429
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

338
338
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

78
78
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

289
289
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

373
373
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

508
508
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

232
232

Meer sportnieuws