Charleroi hakt knoop door over ontslag Mehdi Bayat

67 stemmen
Charleroi hakt knoop door over ontslag Mehdi Bayat

De Raad van Bestuur van Sporting Charleroi maakte dinsdag bekend dat het het 'volledige vertrouwen' behoudt in Mehdi Bayat. De gedelegeerd bestuurder moet het al maanden ontgelden bij de fans, maar een ontslag of vertrek is niet aan de orde. 

Er wordt Bayat verweten dat hij zich verrijkt zou hebben ten koste van de club. Daarnaast zijn ook de sportieve prestaties van Charleroi niet om over naar huis te schrijven de laatste jaren. De Zebra's zullen de komende weken zelfs moeten knokken om zich te verzekeren van behoud in de Play-downs. 

Directe ondersteuning

Bij Charleroi hebben ze de Amerikaanse zakenman David Helmer naar voor geschoven als 'mentor' voor Bayat. "In een dynamische en veeleisende omgeving is het essentieel voor een clubleider om te kunnen terugvallen op iemand die hem stimuleert”, aldus Helmer in een perscommuniqué.

“Mehdi kan profiteren van mijn directe ondersteuning. We communiceren nu al dagelijks over beslissingen die op sportief vlak moeten worden genomen.” De Amerikaan werd in december binnengehaald als investeerder bij Charleroi. 

Volgens de Raad van Bestuur van Charleoir is de club bezig met een “transitie naar een professioneel management” sinds de komst van Helmer. Ook het sportieve departement van de Zebra's zou vernieuwd worden. 

Play-Downs

Charleroi begint als leider aan de Play-downs met 29 punten. Ook Eupen (24 ptn), Kortrijk (24 ptn) en RWDM (23 ptn) vechten nog voor behoud in de Jupiler Pro League. De laatste twee ploegen zullen volgend seizoen degraderen, het tweede gerangschikte team neemt het op in barragewedstrijden tegen de winnaar van de Promotion Play-offs in de Challenger Pro League. 

Een goeie zet van Charleroi?

Meest recent

Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

1
1
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

26
26
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

174
174
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

16
16
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

212
212
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

66
66
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

294
294
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

221
221
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

132
132
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

246
246
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

398
398
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

402
402
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

93
93
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

482
482
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

163
163
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

54
54
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

604
604
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

305
305
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

294
294
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

511
511
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

205
205
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

99
99
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

111
111
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

84
84
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

58
58

Meer sportnieuws