Charleroi hakt knoop door over ontslag Mehdi Bayat

door
Charleroi hakt knoop door over ontslag Mehdi Bayat

De Raad van Bestuur van Sporting Charleroi maakte dinsdag bekend dat het het 'volledige vertrouwen' behoudt in Mehdi Bayat. De gedelegeerd bestuurder moet het al maanden ontgelden bij de fans, maar een ontslag of vertrek is niet aan de orde. 

Er wordt Bayat verweten dat hij zich verrijkt zou hebben ten koste van de club. Daarnaast zijn ook de sportieve prestaties van Charleroi niet om over naar huis te schrijven de laatste jaren. De Zebra's zullen de komende weken zelfs moeten knokken om zich te verzekeren van behoud in de Play-downs. 

LEES OOK: 'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Directe ondersteuning

Bij Charleroi hebben ze de Amerikaanse zakenman David Helmer naar voor geschoven als 'mentor' voor Bayat. "In een dynamische en veeleisende omgeving is het essentieel voor een clubleider om te kunnen terugvallen op iemand die hem stimuleert”, aldus Helmer in een perscommuniqué.

“Mehdi kan profiteren van mijn directe ondersteuning. We communiceren nu al dagelijks over beslissingen die op sportief vlak moeten worden genomen.” De Amerikaan werd in december binnengehaald als investeerder bij Charleroi. 

Volgens de Raad van Bestuur van Charleoir is de club bezig met een “transitie naar een professioneel management” sinds de komst van Helmer. Ook het sportieve departement van de Zebra's zou vernieuwd worden. 

Play-Downs

Charleroi begint als leider aan de Play-downs met 29 punten. Ook Eupen (24 ptn), Kortrijk (24 ptn) en RWDM (23 ptn) vechten nog voor behoud in de Jupiler Pro League. De laatste twee ploegen zullen volgend seizoen degraderen, het tweede gerangschikte team neemt het op in barragewedstrijden tegen de winnaar van de Promotion Play-offs in de Challenger Pro League. 

Een goeie zet van Charleroi?

Meest recent

Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

8
8
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

75
75
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

35
35
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

53
53
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

798
798
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

44
44
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

56
56
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

325
325
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

177
177
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

104
104
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

120
120
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

116
116
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

30
30
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

924
924
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

114
114
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

55
55
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

338
338
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

788
788
Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Steven Defour heeft sinds zijn afscheid bij KV Mechelen, nu dik twee jaar geleden, gekozen voor de ...

120
120
Kompany na alle ophef: "Ik neem er afstand van"

Vincent Kompany krijgen ze niet snel gek. De trainer van Bayern München kreeg de nodige vragen ...

80
80
'Code rood bij KRC Genk: sterkhouder richting uitgang'

KRC Genk lijkt deze mercato een topspeler te verliezen. De Premier League lijkt steeds harder te ...

406
406
'Antwerp vindt akkoord: miljoenen voor sterkhouder'

Royal Antwerp FC blijft alles verkopen wat verkoopbaar is. De Great Old staat volgens Sky Sports ...

618
618
'Belgische topclub(s) zetten zinnen op goalgetter'

De Belgische topclubs zijn op zoek naar versterking. Eén speler geniet de nodige interesse, ...

268
268
'STVV slaat toe en laat JPL-topclub verweesd achter'

STVV wil alles op alles zetten om zijn plaats in de top zes te behouden én de toekomst voor ...

710
710
Stijnen zet puntjes op de i omtrent Nainggolan-soap

Er was de afgelopen dagen heel veel te doen over Radja Nainggolan. Patro Eisden wil hem dolgraag ...

100
100

Meer sportnieuws