Genk mag van geluk spreken: "Union verdiende strafschop"

1864
Genk mag van geluk spreken:

In een beladen topper met enkele discutabele fases trok Genk aan het langste eind tegen Union. Achteraf was er dus weer veel te doen om de arbitrage, die ook elders helaas opnieuw een hoofdrol opeiste.

Als huisanalist van Het Belang van Limburg laat Serge Gumienny zijn licht schijnen op een paar beslissingen van de voorbije speeldag. Daarbij schenkt hij vanzelfsprekend in het bijzonder aandacht aan wat er allemaal gebeurde in de Cegeka Arena.

LEES OOK: Thorup haalt slag thuis: "Keuze voor hem bleek de juiste"

Penalty voor Union?

Volgens hem mocht Genk van geluk spreken dat de bal in de tweede helft niet op de stip ging voor de Brusselaars. "Er werd niet veel heisa over gemaakt, maar ik vind dat Union een penalty had moeten krijgen voor de tackle van Sadick op Nilsson."

De verdediger van de Limburgers kwam te laat nadat de Zweed al had aangelegd. "Het is niet omdat het schot al weg was, dat het contact niet meer bestraft moet worden. Als dit op het middenveld gebeurt, wordt er altijd gefloten", aldus Gumienny.

Burgess & Wijndal

Alexander Blessin sprak zich niet uit over de fase, maar de ex-ref begrijp dan ook niet waarom de VAR niet tussenbeide kwam. Net zoals diens coach is hij voorts onverbiddelijk voor Christian Burgess, die "eindelijk eens zijn verdiende loon kreeg".

Wat de rode kaart van Owen Wijndal betreft is Gumienny dan weer een andere mening toegedaan. "Om daar rood voor te trekken? Sorry, dat vind ik overdreven", vindt hij dat Jasper Vergoote het akkefietje gerust anders had kunnen oplossen.

Terechte rode kaarten voor Burgess en Wijndal?

Meest recent

Zulte Waregem lonkt naar méér: "Goede hoop"

Zulte Waregem doet het goed in de Jupiler Pro League. In de Beker van België kenden ze ook geen ...

2
2
'Race tegen de klok voor Kompany voor kraker tegen Arsenal'

Er wordt deze week opnieuw gevoetbald in de Champions League en op de derde speeldag van de league ...

2
2
Dure fout van Bruno: één speler blijkt onmisbaar

RSC Anderlecht speelde tegen Beerschot alweer zijn zeventiende match van het seizoen. Het verloor ...

25
25
Club krijgt tegen Lens te maken met Portugese ref

Club Brugge zit in een zeer drukke periode met in bijna elke week een midweekwedstrijd in de ...

17
17
"Dacht dat ik zou sterven"-Totti laat iedereen verbijsterd achter

Francesco Totti heeft als voetballegende al heel wat meegemaakt, maar één periode uit ...

5
5
'Charleroi moet wéér matchen achter gesloten deuren vrezen'

Charleroi is tot dusver dé revelatie van het seizoen en staat na acht speeldagen op een zeer ...

36
36
'Bekerstunt met gevolg: profclubs kloppen aan in Rochefort'

De Croky Cup bracht afgelopen weekend enkele stevige verrassingen met zich mee. Hét strafste ...

61
61
Italianen blijven vissen naar Tresoldi: vader geeft antwoord

Zowat heel Europa is dezer dagen in de ban van Nicolo Tresoldi. Zijn hattrick op het veld van Inter ...

170
170
Union heeft goud in handen: Sylla bij Europese top

Union wist in de zomer alweer de nodige sterkhouders te gelde te maken, maar hun vertrek werd ...

24
24
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

143
143
KV Mechelen ontdekt goudhaantje dankzij 'domme' oefenmatch

Na een vervelend seizoensbegin lijkt de hemel eindelijk op te klaren voor KV Mechelen. Nadat het ...

73
73
Duranville eindelijk vertrokken? "Onmiskenbaar talent"

De Rode Duivels beschikken dezer dagen over enorme weelde op de flanken, en dan hebben nog niet eens ...

67
67
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Tresoldi, Club heeft opvolger in vizier'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

279
279
Grove fout De Mil bloot: “Pijnlijk en blamage KAA Gent”

KAA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League en de Buffalo’s leken ook in de beker op ...

171
171
Zoon Oosting duwt ex-Antwerp-coach dieper de put in

Joseph Oosting was de opvolger van Mark van Bommel bij Royal Antwerp FC, maar de Nederlander werd ...

33
33
Karetsas incasseert wéér ferme mokerslag bij Dortmund

Konstantinos Karetsas maakte de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund, maar na een vliegende ...

120
120
Augustinsson velt eerste oordeel over kern én Bruno

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België. Dat is uiteraard hard aangekomen in Brussel. De ...

293
293
STVV kent heerlijke week: De Meyer haalt zijn gram

In het voetbal worden er héél snel conclusies getrokken. Ook in bepaalde media. Zwart ...

43
43
Kritiek op Bruno neemt toe: "Is zijn verantwoordelijkheid"

RSC Anderlecht ligt uit de Croky Cup en dat tegen een tweedeklasser. Het is de eerste grote ...

237
237
Messoudi zorgt voor feest op het Kiel: "Verschil is groot"

Beerschot kende nog eens een hoogdag op het Kiel. Ze wonnen met 2-1 van RSC Anderlecht en zorgden ...

101
101
Clement onder vuur: "Dit heb ik nog nooit meegemaakt"

Het gaat niet goed met de Belgische trainers in Engeland. Nicky Hayen bakt er weinig tot niets van ...

402
402
Code oranje: Anderlecht wéét wat het moet doen

RSC Anderlecht verloor met 2-1 bij Beerschot en ligt uit de Beker van België. De eerste blamage ...

180
180
'La Liga davert: spetterende comeback Sergio Ramos'

Sergio Ramos is inmiddels alweer 40 jaar oud en zit ondertussen al maandenlang zonder club. Maar de ...

119
119
Alarm bij Anderlecht: Albert trekt vernietigende conclusie

Na een geslaagde zomer heerste heel wat positivisme rond het vernieuwde RSC Anderlecht. Enkele weken ...

346
346
De Mil loopt leeg na bekerfiasco: "Heb me aan hem geënerveerd"

AA Gent staat weer stevig met de voeten op de grond. De Buffalo's zagen hun ongeslagen status ...

262
262

Meer sportnieuws