Genk mag van geluk spreken: "Union verdiende strafschop"

door
Genk mag van geluk spreken:

In een beladen topper met enkele discutabele fases trok Genk aan het langste eind tegen Union. Achteraf was er dus weer veel te doen om de arbitrage, die ook elders helaas opnieuw een hoofdrol opeiste.

Als huisanalist van Het Belang van Limburg laat Serge Gumienny zijn licht schijnen op een paar beslissingen van de voorbije speeldag. Daarbij schenkt hij vanzelfsprekend in het bijzonder aandacht aan wat er allemaal gebeurde in de Cegeka Arena.

LEES OOK: Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

Penalty voor Union?

Volgens hem mocht Genk van geluk spreken dat de bal in de tweede helft niet op de stip ging voor de Brusselaars. "Er werd niet veel heisa over gemaakt, maar ik vind dat Union een penalty had moeten krijgen voor de tackle van Sadick op Nilsson."

De verdediger van de Limburgers kwam te laat nadat de Zweed al had aangelegd. "Het is niet omdat het schot al weg was, dat het contact niet meer bestraft moet worden. Als dit op het middenveld gebeurt, wordt er altijd gefloten", aldus Gumienny.

Burgess & Wijndal

Alexander Blessin sprak zich niet uit over de fase, maar de ex-ref begrijp dan ook niet waarom de VAR niet tussenbeide kwam. Net zoals diens coach is hij voorts onverbiddelijk voor Christian Burgess, die "eindelijk eens zijn verdiende loon kreeg".

Wat de rode kaart van Owen Wijndal betreft is Gumienny dan weer een andere mening toegedaan. "Om daar rood voor te trekken? Sorry, dat vind ik overdreven", vindt hij dat Jasper Vergoote het akkefietje gerust anders had kunnen oplossen.

Terechte rode kaarten voor Burgess en Wijndal?

Meest recent

El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

4
4
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

43
43
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

111
111
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

45
45
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

25
25
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

17
17
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

113
113
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

214
214
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

367
367
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

166
166
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

144
144
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

141
141
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

78
78
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

64
64
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

337
337
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

55
55
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

83
83
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

57
57
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

177
177
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

58
58
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

173
173
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

99
99
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

47
47
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

206
206
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

258
258

Meer sportnieuws