‘Club Brugge hitst de boel op met grote knaltransfer’

1046
‘Club Brugge hitst de boel op met grote knaltransfer’

Club Brugge anticipeert op het nakende vertrek van Raphael Onyedika door Ardon Jashari van FC Luzern binnen te halen voor een bedrag tussen de vijf en zes miljoen euro. Jashari, ooit in de belangstelling van Anderlecht en FC Basel, wordt geprezen om zijn elegante speelstijl als een verfijnde nummer zes.

Hij wordt beschouwd als een natuurlijke leider en een middenveldmaestro, met vergelijkingen met Jude Bellingham en Granit Xhaka. Met zijn vermogen om onder druk te spelen, zijn uitstekende balcontrole en leiderschapskwaliteiten, lijkt Jashari een bijzonder welkome aanwinst voor Club Brugge te zijn.

LEES OOK: 'Club Brugge opnieuw pionier: megadeal van 60 miljoen'

Club Brugge wil cashen op Raphael Onyedika

Ronny Deila was van mening om in januari versterking te halen op de positie van de 'nummer zes'. Hij zag in Raphael Onyedika niet de ideale speler voor deze rol, maar het bestuur stemde niet in met zijn verzoek.

Onyedika wordt zowel intern als extern beschouwd als een speler voor de Europese top.

Het lijkt erop dat Club Brugge komende zomer zal profiteren van zijn vertrek, aangezien de Nigeriaanse middenvelder interesse heeft gewekt van clubs als FC Barcelona, Galatasaray, Nottingham Forest, Brentford, Everton, Crystal Palace en Leicester.

Club Brugge haalt vervanger van 5-6 miljoen

Club Brugge anticipeert op het nakende vertrek van Raphael Onyedika met de mogelijke komst van Ardon Jashari (21), een Zwitser met roots in Noord-Macedonië, van FC Luzern.

Volgens Het Laatste Nieuws heeft Club Brugge al een akkoord bereikt met FC Luzern over een transfersom van meer dan vijf miljoen euro, terwijl Het Nieuwsblad zelfs spreekt van een bedrag rond de zes miljoen euro.

Met deze zet heeft Club Brugge verschillende Europese topclubs afgetroefd, aangezien Jashari ook de interesse geniet van clubs uit de grootste Europese competities. Blauw-zwart moet wel nog een persoonlijk akkoord zien te vinden met Jashari zelf.

Jashari stond vorige zomer dicht bij Anderlecht

Vorige zomer stond Ardon Jashari in de schijnwerpers van Anderlecht. Sporting was op zoek naar een voetballende nummer zes met een vleugje genialiteit, en na een uitgebreide zoektocht kwamen ze uit bij Jashari, die werd beschouwd als het grootste talent in de Zwitserse competitie.

Ook FC Basel stond toen dichtbij de komst van Jashari. Remo Meyer, de sportief directeur van Luzern, weigerde echter de speler te verkopen omdat hij nooit op de hoogte was gesteld van Jashari's intenties om een transfer te maken.

De manier waarop Jashari zijn gewenste transfer benaderde, viel niet in goede aarde bij Luzern. Naast het gebrek aan transparantie wakkerde de jonge smaakmaker zelf het vuur aan door enkele veelbesproken uitspraken te doen in de Luzerner Zeitung.

Jashari: een leiderstype en ambitieuze inspirator

Remo Meyer weigerde echter toe te geven aan de druk van Ardon Jashari en ging zelfs zo ver dat hij hem de aanvoerdersband afnam. Maar ondertussen zijn alle conflicten opgelost en is Luzern nu bereid om te profiteren van Jashari's vertrek.

Meyer prijst nu zijn sterke mentaliteit en uitstekende persoonlijkheid, vooral gezien zijn jonge leeftijd. Hij wordt beschouwd als een natuurlijke leider die zijn ploegmaats inspireert, en het is geen toeval dat hij altijd de aanvoerder was in de jeugdteams.

“Als je met hem praat, heb je niet het gevoel dat hij pas 21 is”, schreef Le Matin. Zo'n leiderstype is zeker welkom bij Club Brugge, dat de afgelopen jaren juist dat soort spelers heeft gemist.

Maestro, dirigent en mix tussen Bellingham en Xhaka

Ardon Jashari is een elegante, linksvoetige nummer zes met een mooie en verfijnde speelstijl. Hij maakt een sterke indruk in kleine ruimtes, waar hij zich bekwaam onder druk kan uitvoetballen.

Mario Frick, de coach van FC Luzern, heeft hem zelfs “het grootste talent in Zwitserland” genoemd en voorspelt dat hij volgend seizoen actief zal zijn in een van de top vijf competities in Europa.

Zijn speelstijl is al vergeleken met die van Jude Bellingham door Sky Germany, terwijl anderen parallellen trekken met Granit Xhaka, tevens Jashari's grote idool.

Hij wordt beschouwd als een dirigent op het middenveld en een 'meester van de ruimte'. Dit betekent dat Jashari zowel met als zonder bal uitblinkt in het vinden en benutten van ruimtes.

Hoewel hij op papier een verdedigende middenvelder is, is hij ook in staat om hogerop het veld te infiltreren, waardoor hij ook van belangrijke waarde is met doelpunten en assists.

Met zijn vermogen om onder druk te spelen en zijn uitstekende balcontrole in kleine ruimtes, is Jashari een compleet pakket op het middenveld.

Jashari zou een goede aankoop zijn voor Club Brugge

Meest recent

Nieuwe Ronaldo-twist: bondscoach zet deur wagenwijd open

De eerste kwartfinalist in de Nations League is nu al bekend, want na een vierde zege op rij is ...

22
22
Ierland-Israël ontspoort weer met spuwincident

Zondagavond keken Ierland en Israël elkaar opnieuw in de ogen en daar was na de bewogen ...

26
26
Vrancken slaat terug na Belgische kritiek

Wouter Vrancken zette in de zomer een zeer opmerkelijke stap in zijn trainerscarrière. Na een ...

19
19
Nederland pakt leiding in groep, Portugal al geplaatst

De eerste kwartfinalist in de Nations League is zondagavond al bekend geraakt. Portugal heeft zich ...

25
25
De Cat maakte (even?) einde aan profcarrière RSCA-talent

Anderlecht incasseerde in de zomer met veel tegenzin 18,5 miljoen euro voor Nathan De Cat, die ...

49
49
Van Bommel verrast iedereen: "Beste met wie ik ooit speelde"

De Rode Duivels staan maandagavond in hun vierde wedstrijd in de Nations League opnieuw tegenover ...

110
110
Godts: "Of ik mij in Parijs extra zal willen tonen?"

De Rode Duivels gaan maandagavond in Parijs op zoek naar hun derde overwinning in deze Nations ...

20
20
'Frans team krijgt vorm: Zidane wijzigt stevig'

Maandagavond spelen de Rode Duivels hun laatste wedstrijd van een intens vierluik. Daarin nemen ze ...

56
56
Van Bommel lyrisch over Duivel: "Speelde drie keer goed"

Mark van Bommel gaat volledig mee in het verhaal van de KBVB. Meten is weten. De bondscoach sprak op ...

126
126
Van der Bruggen weg bij Cercle Brugge? Dit zegt de middenvelder

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. De Bruggelingen kunnen wel weer rekenen op ...

179
179
'Het staat al vast: Van Bommel vernedert Lukaku opnieuw'

Vijftien minuten en vijf balcontacten had hij nodig in Luik. Doelpunt 94, Sclessin op zijn kop, de ...

156
156
Van Bommel prikkelt Duivel: "Kan veel beter"

België neemt het maandagavond op tegen Frankrijk, dat uiteraard de grote favoriet is. Mark van ...

165
165
‘Beerschot plant verrassende ingaande transfer'

De 24-jarige flankaanvaller Amine Rehmi is opgedoken bij Beerschot. De Nederlander zit sinds 3 ...

276
276
Godts looft Rode Duivel: "Leer veel van hem"

Mika Godts krijgt volop zijn kans onder Mark van Bommel. De flankaanvaller toonde zich vooral tegen ...

148
148
Nieuw middenveld, nieuwe aanvoerder: Van Bommel geeft hint

De Rode Duivels sluiten maandagavond hun eerste vierluik af in de Nations League met de op papier ...

516
516
"Staat vlijmscherp" - Boskamp smult van één Rode Duivel

De Rode Duivels zijn zondagnamiddag met het nodige vertrouwen naar Parijs afgereisd voor het duel ...

92
92
'Club Brugge opnieuw pionier: megadeal van 60 miljoen'

Club Brugge zorgde afgelopen zomer voor een straffe mijlpaal. Dankzij de transfer van Christos ...

772
772
Harde keuzes Anderlecht: zijspoor dreigt na 9 basisplaatsen

RSC Anderlecht pakte in het slot van de zomermercato uit met een spectulair transferoffensief. ...

450
450
Onuitgegeven ploeg tegen Belgen? Zidane overweegt surprise

Maandagavond sluiten de Rode Duivels het erg lange interland-luik af met een affiche van formaat. Zo ...

61
61
Anderlecht glundert: actie Ambros tegen Spanje gaat viraal

RSC Anderlecht zag tijdens de huidige interland-periode verschillende internationals uitzwermen. En ...

121
121
Rode Duivel in moeilijkheden: Chatelle verlangt wissel

Mark van Bommel kan tevreden zijn over zijn eerste drie wedstrijden als Belgisch bondscoach. Maar ...

292
292
'City wordt leeggeroofd: Barça gaat voor Europese klepper'

Omdat de club inmiddels een beroepsprocedure heeft opgestart, zal het allicht nog een tijdje duren ...

173
173
Concurrentie Mechele? Gedegradeerd duo toont zich op training

Mark van Bommel heeft tijdens zijn eerste interlands als Belgisch bondscoach niet al te veel ...

401
401
'Olise legt harde eis neer bij Bayern: 200 miljoen euro'

Met zijn knappe doelpunten toonde Michael Olise in de voorbije interlands van Frankrijk waarom hij ...

334
334
Zidane fileert Rode Duivels na bekijken België-Turkije

Net zoals een week geleden kruisen de Rode Duivels maandagavond de degens met Frankrijk. Daags ...

458
458

Meer sportnieuws