‘Club Brugge hitst de boel op met grote knaltransfer’

door
‘Club Brugge hitst de boel op met grote knaltransfer’

Club Brugge anticipeert op het nakende vertrek van Raphael Onyedika door Ardon Jashari van FC Luzern binnen te halen voor een bedrag tussen de vijf en zes miljoen euro. Jashari, ooit in de belangstelling van Anderlecht en FC Basel, wordt geprezen om zijn elegante speelstijl als een verfijnde nummer zes.

Hij wordt beschouwd als een natuurlijke leider en een middenveldmaestro, met vergelijkingen met Jude Bellingham en Granit Xhaka. Met zijn vermogen om onder druk te spelen, zijn uitstekende balcontrole en leiderschapskwaliteiten, lijkt Jashari een bijzonder welkome aanwinst voor Club Brugge te zijn.

LEES OOK: 'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Club Brugge wil cashen op Raphael Onyedika

Ronny Deila was van mening om in januari versterking te halen op de positie van de 'nummer zes'. Hij zag in Raphael Onyedika niet de ideale speler voor deze rol, maar het bestuur stemde niet in met zijn verzoek.

Onyedika wordt zowel intern als extern beschouwd als een speler voor de Europese top.

Het lijkt erop dat Club Brugge komende zomer zal profiteren van zijn vertrek, aangezien de Nigeriaanse middenvelder interesse heeft gewekt van clubs als FC Barcelona, Galatasaray, Nottingham Forest, Brentford, Everton, Crystal Palace en Leicester.

Club Brugge haalt vervanger van 5-6 miljoen

Club Brugge anticipeert op het nakende vertrek van Raphael Onyedika met de mogelijke komst van Ardon Jashari (21), een Zwitser met roots in Noord-Macedonië, van FC Luzern.

Volgens Het Laatste Nieuws heeft Club Brugge al een akkoord bereikt met FC Luzern over een transfersom van meer dan vijf miljoen euro, terwijl Het Nieuwsblad zelfs spreekt van een bedrag rond de zes miljoen euro.

Met deze zet heeft Club Brugge verschillende Europese topclubs afgetroefd, aangezien Jashari ook de interesse geniet van clubs uit de grootste Europese competities. Blauw-zwart moet wel nog een persoonlijk akkoord zien te vinden met Jashari zelf.

Jashari stond vorige zomer dicht bij Anderlecht

Vorige zomer stond Ardon Jashari in de schijnwerpers van Anderlecht. Sporting was op zoek naar een voetballende nummer zes met een vleugje genialiteit, en na een uitgebreide zoektocht kwamen ze uit bij Jashari, die werd beschouwd als het grootste talent in de Zwitserse competitie.

Ook FC Basel stond toen dichtbij de komst van Jashari. Remo Meyer, de sportief directeur van Luzern, weigerde echter de speler te verkopen omdat hij nooit op de hoogte was gesteld van Jashari's intenties om een transfer te maken.

De manier waarop Jashari zijn gewenste transfer benaderde, viel niet in goede aarde bij Luzern. Naast het gebrek aan transparantie wakkerde de jonge smaakmaker zelf het vuur aan door enkele veelbesproken uitspraken te doen in de Luzerner Zeitung.

Jashari: een leiderstype en ambitieuze inspirator

Remo Meyer weigerde echter toe te geven aan de druk van Ardon Jashari en ging zelfs zo ver dat hij hem de aanvoerdersband afnam. Maar ondertussen zijn alle conflicten opgelost en is Luzern nu bereid om te profiteren van Jashari's vertrek.

Meyer prijst nu zijn sterke mentaliteit en uitstekende persoonlijkheid, vooral gezien zijn jonge leeftijd. Hij wordt beschouwd als een natuurlijke leider die zijn ploegmaats inspireert, en het is geen toeval dat hij altijd de aanvoerder was in de jeugdteams.

“Als je met hem praat, heb je niet het gevoel dat hij pas 21 is”, schreef Le Matin. Zo'n leiderstype is zeker welkom bij Club Brugge, dat de afgelopen jaren juist dat soort spelers heeft gemist.

Maestro, dirigent en mix tussen Bellingham en Xhaka

Ardon Jashari is een elegante, linksvoetige nummer zes met een mooie en verfijnde speelstijl. Hij maakt een sterke indruk in kleine ruimtes, waar hij zich bekwaam onder druk kan uitvoetballen.

Mario Frick, de coach van FC Luzern, heeft hem zelfs “het grootste talent in Zwitserland” genoemd en voorspelt dat hij volgend seizoen actief zal zijn in een van de top vijf competities in Europa.

Zijn speelstijl is al vergeleken met die van Jude Bellingham door Sky Germany, terwijl anderen parallellen trekken met Granit Xhaka, tevens Jashari's grote idool.

Hij wordt beschouwd als een dirigent op het middenveld en een 'meester van de ruimte'. Dit betekent dat Jashari zowel met als zonder bal uitblinkt in het vinden en benutten van ruimtes.

Hoewel hij op papier een verdedigende middenvelder is, is hij ook in staat om hogerop het veld te infiltreren, waardoor hij ook van belangrijke waarde is met doelpunten en assists.

Met zijn vermogen om onder druk te spelen en zijn uitstekende balcontrole in kleine ruimtes, is Jashari een compleet pakket op het middenveld.

Jashari zou een goede aankoop zijn voor Club Brugge

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

51
51
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

34
34
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

125
125
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

61
61
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

71
71
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

115
115
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

229
229
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

148
148
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

194
194
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

388
388
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

220
220
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

278
278
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

558
558
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

113
113
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

37
37
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

217
217
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

212
212
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

146
146
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

60
60
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

194
194
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

45
45
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

153
153
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

630
630
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

392
392
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

314
314
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

276
276

Meer sportnieuws