‘Club Brugge hitst de boel op met grote knaltransfer’

1046
‘Club Brugge hitst de boel op met grote knaltransfer’

Club Brugge anticipeert op het nakende vertrek van Raphael Onyedika door Ardon Jashari van FC Luzern binnen te halen voor een bedrag tussen de vijf en zes miljoen euro. Jashari, ooit in de belangstelling van Anderlecht en FC Basel, wordt geprezen om zijn elegante speelstijl als een verfijnde nummer zes.

Hij wordt beschouwd als een natuurlijke leider en een middenveldmaestro, met vergelijkingen met Jude Bellingham en Granit Xhaka. Met zijn vermogen om onder druk te spelen, zijn uitstekende balcontrole en leiderschapskwaliteiten, lijkt Jashari een bijzonder welkome aanwinst voor Club Brugge te zijn.

LEES OOK: Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

Club Brugge wil cashen op Raphael Onyedika

Ronny Deila was van mening om in januari versterking te halen op de positie van de 'nummer zes'. Hij zag in Raphael Onyedika niet de ideale speler voor deze rol, maar het bestuur stemde niet in met zijn verzoek.

Onyedika wordt zowel intern als extern beschouwd als een speler voor de Europese top.

Het lijkt erop dat Club Brugge komende zomer zal profiteren van zijn vertrek, aangezien de Nigeriaanse middenvelder interesse heeft gewekt van clubs als FC Barcelona, Galatasaray, Nottingham Forest, Brentford, Everton, Crystal Palace en Leicester.

Club Brugge haalt vervanger van 5-6 miljoen

Club Brugge anticipeert op het nakende vertrek van Raphael Onyedika met de mogelijke komst van Ardon Jashari (21), een Zwitser met roots in Noord-Macedonië, van FC Luzern.

Volgens Het Laatste Nieuws heeft Club Brugge al een akkoord bereikt met FC Luzern over een transfersom van meer dan vijf miljoen euro, terwijl Het Nieuwsblad zelfs spreekt van een bedrag rond de zes miljoen euro.

Met deze zet heeft Club Brugge verschillende Europese topclubs afgetroefd, aangezien Jashari ook de interesse geniet van clubs uit de grootste Europese competities. Blauw-zwart moet wel nog een persoonlijk akkoord zien te vinden met Jashari zelf.

Jashari stond vorige zomer dicht bij Anderlecht

Vorige zomer stond Ardon Jashari in de schijnwerpers van Anderlecht. Sporting was op zoek naar een voetballende nummer zes met een vleugje genialiteit, en na een uitgebreide zoektocht kwamen ze uit bij Jashari, die werd beschouwd als het grootste talent in de Zwitserse competitie.

Ook FC Basel stond toen dichtbij de komst van Jashari. Remo Meyer, de sportief directeur van Luzern, weigerde echter de speler te verkopen omdat hij nooit op de hoogte was gesteld van Jashari's intenties om een transfer te maken.

De manier waarop Jashari zijn gewenste transfer benaderde, viel niet in goede aarde bij Luzern. Naast het gebrek aan transparantie wakkerde de jonge smaakmaker zelf het vuur aan door enkele veelbesproken uitspraken te doen in de Luzerner Zeitung.

Jashari: een leiderstype en ambitieuze inspirator

Remo Meyer weigerde echter toe te geven aan de druk van Ardon Jashari en ging zelfs zo ver dat hij hem de aanvoerdersband afnam. Maar ondertussen zijn alle conflicten opgelost en is Luzern nu bereid om te profiteren van Jashari's vertrek.

Meyer prijst nu zijn sterke mentaliteit en uitstekende persoonlijkheid, vooral gezien zijn jonge leeftijd. Hij wordt beschouwd als een natuurlijke leider die zijn ploegmaats inspireert, en het is geen toeval dat hij altijd de aanvoerder was in de jeugdteams.

“Als je met hem praat, heb je niet het gevoel dat hij pas 21 is”, schreef Le Matin. Zo'n leiderstype is zeker welkom bij Club Brugge, dat de afgelopen jaren juist dat soort spelers heeft gemist.

Maestro, dirigent en mix tussen Bellingham en Xhaka

Ardon Jashari is een elegante, linksvoetige nummer zes met een mooie en verfijnde speelstijl. Hij maakt een sterke indruk in kleine ruimtes, waar hij zich bekwaam onder druk kan uitvoetballen.

Mario Frick, de coach van FC Luzern, heeft hem zelfs “het grootste talent in Zwitserland” genoemd en voorspelt dat hij volgend seizoen actief zal zijn in een van de top vijf competities in Europa.

Zijn speelstijl is al vergeleken met die van Jude Bellingham door Sky Germany, terwijl anderen parallellen trekken met Granit Xhaka, tevens Jashari's grote idool.

Hij wordt beschouwd als een dirigent op het middenveld en een 'meester van de ruimte'. Dit betekent dat Jashari zowel met als zonder bal uitblinkt in het vinden en benutten van ruimtes.

Hoewel hij op papier een verdedigende middenvelder is, is hij ook in staat om hogerop het veld te infiltreren, waardoor hij ook van belangrijke waarde is met doelpunten en assists.

Met zijn vermogen om onder druk te spelen en zijn uitstekende balcontrole in kleine ruimtes, is Jashari een compleet pakket op het middenveld.

Jashari zou een goede aankoop zijn voor Club Brugge

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

15
15
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

13
13
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

12
12
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

35
35
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

126
126
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

37
37
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

91
91
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

53
53
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

179
179
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

60
60
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

172
172
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

26
26
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

906
906
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

50
50
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

156
156
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

871
871
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

47
47
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

152
152
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

132
132
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

295
295
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws