‘Club Brugge hitst de boel op met grote knaltransfer’

1046
‘Club Brugge hitst de boel op met grote knaltransfer’

Club Brugge anticipeert op het nakende vertrek van Raphael Onyedika door Ardon Jashari van FC Luzern binnen te halen voor een bedrag tussen de vijf en zes miljoen euro. Jashari, ooit in de belangstelling van Anderlecht en FC Basel, wordt geprezen om zijn elegante speelstijl als een verfijnde nummer zes.

Hij wordt beschouwd als een natuurlijke leider en een middenveldmaestro, met vergelijkingen met Jude Bellingham en Granit Xhaka. Met zijn vermogen om onder druk te spelen, zijn uitstekende balcontrole en leiderschapskwaliteiten, lijkt Jashari een bijzonder welkome aanwinst voor Club Brugge te zijn.

LEES OOK: 'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

Club Brugge wil cashen op Raphael Onyedika

Ronny Deila was van mening om in januari versterking te halen op de positie van de 'nummer zes'. Hij zag in Raphael Onyedika niet de ideale speler voor deze rol, maar het bestuur stemde niet in met zijn verzoek.

Onyedika wordt zowel intern als extern beschouwd als een speler voor de Europese top.

Het lijkt erop dat Club Brugge komende zomer zal profiteren van zijn vertrek, aangezien de Nigeriaanse middenvelder interesse heeft gewekt van clubs als FC Barcelona, Galatasaray, Nottingham Forest, Brentford, Everton, Crystal Palace en Leicester.

Club Brugge haalt vervanger van 5-6 miljoen

Club Brugge anticipeert op het nakende vertrek van Raphael Onyedika met de mogelijke komst van Ardon Jashari (21), een Zwitser met roots in Noord-Macedonië, van FC Luzern.

Volgens Het Laatste Nieuws heeft Club Brugge al een akkoord bereikt met FC Luzern over een transfersom van meer dan vijf miljoen euro, terwijl Het Nieuwsblad zelfs spreekt van een bedrag rond de zes miljoen euro.

Met deze zet heeft Club Brugge verschillende Europese topclubs afgetroefd, aangezien Jashari ook de interesse geniet van clubs uit de grootste Europese competities. Blauw-zwart moet wel nog een persoonlijk akkoord zien te vinden met Jashari zelf.

Jashari stond vorige zomer dicht bij Anderlecht

Vorige zomer stond Ardon Jashari in de schijnwerpers van Anderlecht. Sporting was op zoek naar een voetballende nummer zes met een vleugje genialiteit, en na een uitgebreide zoektocht kwamen ze uit bij Jashari, die werd beschouwd als het grootste talent in de Zwitserse competitie.

Ook FC Basel stond toen dichtbij de komst van Jashari. Remo Meyer, de sportief directeur van Luzern, weigerde echter de speler te verkopen omdat hij nooit op de hoogte was gesteld van Jashari's intenties om een transfer te maken.

De manier waarop Jashari zijn gewenste transfer benaderde, viel niet in goede aarde bij Luzern. Naast het gebrek aan transparantie wakkerde de jonge smaakmaker zelf het vuur aan door enkele veelbesproken uitspraken te doen in de Luzerner Zeitung.

Jashari: een leiderstype en ambitieuze inspirator

Remo Meyer weigerde echter toe te geven aan de druk van Ardon Jashari en ging zelfs zo ver dat hij hem de aanvoerdersband afnam. Maar ondertussen zijn alle conflicten opgelost en is Luzern nu bereid om te profiteren van Jashari's vertrek.

Meyer prijst nu zijn sterke mentaliteit en uitstekende persoonlijkheid, vooral gezien zijn jonge leeftijd. Hij wordt beschouwd als een natuurlijke leider die zijn ploegmaats inspireert, en het is geen toeval dat hij altijd de aanvoerder was in de jeugdteams.

“Als je met hem praat, heb je niet het gevoel dat hij pas 21 is”, schreef Le Matin. Zo'n leiderstype is zeker welkom bij Club Brugge, dat de afgelopen jaren juist dat soort spelers heeft gemist.

Maestro, dirigent en mix tussen Bellingham en Xhaka

Ardon Jashari is een elegante, linksvoetige nummer zes met een mooie en verfijnde speelstijl. Hij maakt een sterke indruk in kleine ruimtes, waar hij zich bekwaam onder druk kan uitvoetballen.

Mario Frick, de coach van FC Luzern, heeft hem zelfs “het grootste talent in Zwitserland” genoemd en voorspelt dat hij volgend seizoen actief zal zijn in een van de top vijf competities in Europa.

Zijn speelstijl is al vergeleken met die van Jude Bellingham door Sky Germany, terwijl anderen parallellen trekken met Granit Xhaka, tevens Jashari's grote idool.

Hij wordt beschouwd als een dirigent op het middenveld en een 'meester van de ruimte'. Dit betekent dat Jashari zowel met als zonder bal uitblinkt in het vinden en benutten van ruimtes.

Hoewel hij op papier een verdedigende middenvelder is, is hij ook in staat om hogerop het veld te infiltreren, waardoor hij ook van belangrijke waarde is met doelpunten en assists.

Met zijn vermogen om onder druk te spelen en zijn uitstekende balcontrole in kleine ruimtes, is Jashari een compleet pakket op het middenveld.

Jashari zou een goede aankoop zijn voor Club Brugge

Meest recent

IJskoude douche voor Anderlecht: één sterkhouder gebuisd

Na twee speeldagen is RSC Anderlecht nog steeds puntenloos in de Europa League. Donderdag speelde ...

25
25
UEL/UECL: Trossard klopt De Cat, nog meer Duivels vieren

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. En ...

4
4
Europees drama Anderlecht: 0 op 6 na penalty in 96ste minuut

RSC Anderlecht heeft zichzelf serieus in de voet geschoten in de League Phase van de Europa League. ...

130
130
Start van sprookje? STVV trakteert Stayen op Europese zege

STVV heeft zijn start in de Conference League niet gemist. De Limburgers boekten donderdagavond een ...

40
40
'Flick laaiend enthousiast: Barça wil nieuwe Club Brugge-deal'

Club Brugge deed afgelopen zomer zaken met FC Barcelona. De Spaanse kampioen betaalde zo'n 10 ...

224
224
Filip Joos zwijmelt: volgende monstertransfer voor Union

Union SG heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het Europese toneel. Tegen Real Sociedad ...

74
74
Anderlecht laat kansen liggen: één titularis valt uit de toon

RSC Anderlecht gaat donderdagavond op zoek naar zijn eerste punten in de League Phase van de Europa ...

73
73
Na WK-drama: Tessa Wullaert loopt helemaal leeg op Instagram

Tessa Wullaert laat zich niet zomaar doen. Terwijl de Red Flames na een nieuwe mislukte WK campagne ...

59
59
UEL/UECL: Sadiki voorkomt megastunt, Kroatische blamage Ajax

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. En ...

47
47
Wat een opluchting: AA Gent vloert in slotfase stugge Denen

Andermaal heeft AA Gent veerkracht getoond in Europa. De troepen van Rik De Mil leken lange tijd de ...

46
46
IJzersterk Union beloont zichzelf pas in dolle slotfase

Een fel gehandicapt Union heeft vanavond andermaal een glansprestatie afgeleverd in Europa. De ...

46
46
Januzaj terug naar Anderlecht? Sporza-analisten reageren

De transfermarkt is al een poosje gesloten, maar verschillende spelers zijn momenteel op ...

152
152
Bruno verbaast iedereen met basiself; vier wissels bij STVV

STVV opent donderdagavond zijn campagne in de Conference League met een thuismatch tegen het ...

48
48
'Code rood United: topcoach meldt zich op Old Trafford'

Manchester United blijft ook dit seizoen de teleurstellingen opstapelen. Deze week liepen de ...

114
114
'Marktwaarde explodeert: Club ruikt Engelse monstersom'

Club Brugge heeft in de Champions League flink indruk gemaakt met zijn stuntzege op Internazionale. ...

353
353
Nainggolan gelooft ogen niet: "Lijkt beste verdediger van België"

De Jupiler Pro League is inmiddels al acht speeldagen onderweg. En tot verbazing van zowat alle ...

286
286
Hubert puzzelt met basiself Union; grote comeback bij Gent

Donderdagavond komen liefst vier Belgische clubs in actie op het Europese toneel. AA Gent en Union ...

22
22
Zondebok gevonden: De Bruyne krijgt ervan langs bij Napoli

Drie dagen geleden was hij nog de koning van Napels. Na de 3-1-nederlaag in Villarreal ligt Kevin De ...

188
188
Vanhaezebrouck voorspelt: Leko dumpt Brugse cultheld

Club Brugge schreef dinsdag geschiedenis door met 3-4 te winnen op bezoek bij Inter. De grote ...

514
514
De Condé op toerental: Genk pakt uit met groot nieuws

Eerder deze week maakte KRC Genk reeds bekend dat Josué Kongolo zijn lot langer aan de club ...

263
263
Club Brugge vreest rampscenario rond Mechele

Club Brugge verbaasde dinsdag Europa met een 3-4 zege op het veld van Inter. Blauw-Zwart kwam wel ...

768
768
Sergio Gomez blikt terug op RSCA én velt oordeel over Union

Union Sint-Gillis ontvangt donderdagavond Real Sociedad op de tweede speeldag van de competitiefase ...

62
62
De Meyer: "Dit is een historisch moment voor STVV"

Kan STVV vanavond geschiedenis schrijven? De Truienaars hopen vanavond de Conference League-campagne ...

12
12
Aanwinst maakt indruk bij RSCA: "Loopt vlot voor mij"

Antoine Sibierski zorgde voor een goede zomermercato. De titel is nog te hoog gegrepen voor dit RSC ...

152
152
'Kompany lonkt naar Club Brugge-deal'

Club Brugge gaat in de zomer weer heel wat talent kwijtspelen, dat is een zekerheid. Blauw-Zwart ...

642
642

Meer sportnieuws