‘Club Brugge hitst de boel op met grote knaltransfer’

1046
‘Club Brugge hitst de boel op met grote knaltransfer’

Club Brugge anticipeert op het nakende vertrek van Raphael Onyedika door Ardon Jashari van FC Luzern binnen te halen voor een bedrag tussen de vijf en zes miljoen euro. Jashari, ooit in de belangstelling van Anderlecht en FC Basel, wordt geprezen om zijn elegante speelstijl als een verfijnde nummer zes.

Hij wordt beschouwd als een natuurlijke leider en een middenveldmaestro, met vergelijkingen met Jude Bellingham en Granit Xhaka. Met zijn vermogen om onder druk te spelen, zijn uitstekende balcontrole en leiderschapskwaliteiten, lijkt Jashari een bijzonder welkome aanwinst voor Club Brugge te zijn.

LEES OOK: Leko ziet 2 uitblinkers: "Belangrijke spelers voor ons"

Club Brugge wil cashen op Raphael Onyedika

Ronny Deila was van mening om in januari versterking te halen op de positie van de 'nummer zes'. Hij zag in Raphael Onyedika niet de ideale speler voor deze rol, maar het bestuur stemde niet in met zijn verzoek.

Onyedika wordt zowel intern als extern beschouwd als een speler voor de Europese top.

Het lijkt erop dat Club Brugge komende zomer zal profiteren van zijn vertrek, aangezien de Nigeriaanse middenvelder interesse heeft gewekt van clubs als FC Barcelona, Galatasaray, Nottingham Forest, Brentford, Everton, Crystal Palace en Leicester.

Club Brugge haalt vervanger van 5-6 miljoen

Club Brugge anticipeert op het nakende vertrek van Raphael Onyedika met de mogelijke komst van Ardon Jashari (21), een Zwitser met roots in Noord-Macedonië, van FC Luzern.

Volgens Het Laatste Nieuws heeft Club Brugge al een akkoord bereikt met FC Luzern over een transfersom van meer dan vijf miljoen euro, terwijl Het Nieuwsblad zelfs spreekt van een bedrag rond de zes miljoen euro.

Met deze zet heeft Club Brugge verschillende Europese topclubs afgetroefd, aangezien Jashari ook de interesse geniet van clubs uit de grootste Europese competities. Blauw-zwart moet wel nog een persoonlijk akkoord zien te vinden met Jashari zelf.

Jashari stond vorige zomer dicht bij Anderlecht

Vorige zomer stond Ardon Jashari in de schijnwerpers van Anderlecht. Sporting was op zoek naar een voetballende nummer zes met een vleugje genialiteit, en na een uitgebreide zoektocht kwamen ze uit bij Jashari, die werd beschouwd als het grootste talent in de Zwitserse competitie.

Ook FC Basel stond toen dichtbij de komst van Jashari. Remo Meyer, de sportief directeur van Luzern, weigerde echter de speler te verkopen omdat hij nooit op de hoogte was gesteld van Jashari's intenties om een transfer te maken.

De manier waarop Jashari zijn gewenste transfer benaderde, viel niet in goede aarde bij Luzern. Naast het gebrek aan transparantie wakkerde de jonge smaakmaker zelf het vuur aan door enkele veelbesproken uitspraken te doen in de Luzerner Zeitung.

Jashari: een leiderstype en ambitieuze inspirator

Remo Meyer weigerde echter toe te geven aan de druk van Ardon Jashari en ging zelfs zo ver dat hij hem de aanvoerdersband afnam. Maar ondertussen zijn alle conflicten opgelost en is Luzern nu bereid om te profiteren van Jashari's vertrek.

Meyer prijst nu zijn sterke mentaliteit en uitstekende persoonlijkheid, vooral gezien zijn jonge leeftijd. Hij wordt beschouwd als een natuurlijke leider die zijn ploegmaats inspireert, en het is geen toeval dat hij altijd de aanvoerder was in de jeugdteams.

“Als je met hem praat, heb je niet het gevoel dat hij pas 21 is”, schreef Le Matin. Zo'n leiderstype is zeker welkom bij Club Brugge, dat de afgelopen jaren juist dat soort spelers heeft gemist.

Maestro, dirigent en mix tussen Bellingham en Xhaka

Ardon Jashari is een elegante, linksvoetige nummer zes met een mooie en verfijnde speelstijl. Hij maakt een sterke indruk in kleine ruimtes, waar hij zich bekwaam onder druk kan uitvoetballen.

Mario Frick, de coach van FC Luzern, heeft hem zelfs “het grootste talent in Zwitserland” genoemd en voorspelt dat hij volgend seizoen actief zal zijn in een van de top vijf competities in Europa.

Zijn speelstijl is al vergeleken met die van Jude Bellingham door Sky Germany, terwijl anderen parallellen trekken met Granit Xhaka, tevens Jashari's grote idool.

Hij wordt beschouwd als een dirigent op het middenveld en een 'meester van de ruimte'. Dit betekent dat Jashari zowel met als zonder bal uitblinkt in het vinden en benutten van ruimtes.

Hoewel hij op papier een verdedigende middenvelder is, is hij ook in staat om hogerop het veld te infiltreren, waardoor hij ook van belangrijke waarde is met doelpunten en assists.

Met zijn vermogen om onder druk te spelen en zijn uitstekende balcontrole in kleine ruimtes, is Jashari een compleet pakket op het middenveld.

Jashari zou een goede aankoop zijn voor Club Brugge

Meest recent

‘Diefstal op Ballon d'Or: Courtois van podium geduwd’

Voor veel kenners is Thibaut Courtois de beste doelman ter wereld. Toch dreigt hij maandag op de ...

523
523
Leko ziet 2 uitblinkers: "Belangrijke spelers voor ons"

Club Brugge deed wat het moest doen en won met 3-2 van STVV. Blauw-Zwart speelde zeker geen ...

42
42
Bayern Munchen pleziert Kompany met zege in topduel

Bayern München speelde om 17u30 de topper op het veld van Freiburg, uiteraard zonder Vincent ...

14
14
Anderlecht met zorgen in Gent: "Hoe kinderlijk!"

Om 18u begonnen AA Gent en RSC Anderlecht aan de topper van de speeldag. De eerste 45 minuten liggen ...

96
96
Nieuw drama United: Engelse pers haalt Lammens onderuit

Manchester United heeft zondag een zoveelste klap moeten verwerken in de Premier League. Op eigen ...

63
63
18 op 18! Beerschot blijft op paarse wolk zweven in CPL

Beerschot VA blijft voorlopig hoge toppen scheren in de Challenger Pro League. Zondagnamiddag legden ...

29
29
Licht gaat uit bij Epolo: Brughmans ziet verklaring

Matthieu Epolo gaat een moeizame nacht tegemoet. De doelman van Standard zal ongetwijfeld hoofdpijn ...

108
108
Club leider zonder te wervelen: hattrick Tresoldi nekt STVV

In afwachting van de topper tussen AA Gent en RSC Anderlecht, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

99
99
De Mil wisselt één keer; verrassende starter bij Anderlecht

Zondagavond staat een fraaie topaffiche op het programma in de Jupiler Pro League. Zo krijgt leider ...

85
85
Dagen Carrick geteld: Lammens blundert in horror-middag United

Het lijkt over en uit voor Michael Carrick als hoofdcoach van Manchester United. Zijn ploeg ...

51
51
Anderlecht vindt 'missing-link': "Beste man op het veld"

Na de Europese zege tegen Jagiellonia Bialystok, heeft RSC Anderlecht een sluimerende crisis ...

142
142
Spetterende comeback Inter; PSV vloekt na Eredivisie-clash

Dé topper van het weekend in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. PSV kwam op eigen ...

36
36
Origi straalt na voetbalpensioen: drastische carrièreswitch

In de Jupiler Pro League kreeg KRC Genk zondagmiddag het bezoek van Standard. Voor die gelegenheid ...

102
102
Totaal verrassende kampioen? "Waarom wij niet?"

De Jupiler Pro League is ondertussen al aan zijn negende speeldag aanbeland. In het klassement zijn ...

178
178
Drie goals, twee rode kaarten: Genk wint na hoofdrol Epolo

KRC Genk heeft zondagmiddag een belangrijke thuisoverwinning geboekt: 2-1. Tegen Standard speelden ...

132
132
Leko geeft signaal met wissel, rotaties in basiself STVV

De Belgische deelnemers aan de Europese competities is geen moment rust gegund. Club Brugge en STVV ...

88
88
Heftige beelden! Neymar compleet door het lint na bizar rood

Neymar Jr. verdedigt momenteel nog steeds de kleuren van het Braziliaanse Santos. Maar daar kwam hij ...

38
38
Antwerp haalt opgelucht adem: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

176
176
Hoog bezoek op Jan Breydel: Club Brugge-chouchou in vizier

Slechts enkele dagen na het Europese duel tegen RC Lens moet Club Brugge alweer aan de bank in de ...

377
377
Commotie voor El Clasico: Courtois zorgt spectaculaire twist

Zondagavond wordt de eerste El Clasico van het seizoen afgewerkt. In aanloop naar die clash met FC ...

205
205
Zulte Waregem incasseert mokerslag: "Ik excuseer me"

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

227
227
Thorup maakt heldere keuze; vier wissels bij Standard

Zondag staan in de Jupiler Pro League heel wat fraai duels op het programma. Het is de klassieker ...

39
39
Verrassende move bij Anderlecht: twee grote 'slachtoffers'

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

426
426
TRANSFERUURTJE: 'JPL-toptransfer Ementa, comeback Noa Lang'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

178
178
Mirisola onthult pijnlijke KRC Genk-klap: “Traantje gelaten”

Robin Mirisola heeft de ban gebroken bij OHL. De huurling van KRC Genk scoorde tegen Lommel zijn ...

133
133

Meer sportnieuws