‘Grote knaltransfer voor enfant terrible Antwerp FC’

517 stemmen
‘Grote knaltransfer voor enfant terrible Antwerp FC’

RWD Molenbeek zal naar verwachting de aankoopoptie van Pierre Dwomoh lichten, die momenteel op uitleenbasis speelt bij de club. De 19-jarige middenvelder, ooit beschouwd als een 'enfant terrible', heeft zijn gedrag verbeterd naast het veld en presteert ook sterk op het veld.

Ondanks eerdere tegenvallende passages bij clubs als KRC Genk en Antwerp FC, heeft Dwomoh nu zijn focus op zijn carrière herwonnen.

RWDM ziet in hem niet alleen een sportieve aanwinst, maar vooral ook een lucratieve investering, met Europese topclubs zoals RC Lens, Lazio en Leicester City die zijn ontwikkeling nauwlettend volgen.

LEES OOK: Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

RWDM zal de aankoopoptie van Dwomoh lichten

Pierre Dwomoh (19) wordt tot het einde van dit seizoen uitgeleend aan RWD Molenbeek en hij heeft de hoop op een terugkeer bij Antwerp FC al een tijdje laten varen. Al vorige zomer was het duidelijk dat een terugkeer naar de Bosuil er niet in zat.

“Of dit mijn definitieve vertrek bij Antwerp is, weet ik niet. Ik ben als tiener toegekomen op Antwerp en wilde er als een volwassene vertrekken. Dat is niet helemaal gelukt”, zei hij toen aan Gazet van Antwerpen. De toekomst van Dwomoh is nog onzeker en kan alle kanten uit.

Gauthier Ganaye, algemeen directeur van RWDM, slaagde erin een aankoopoptie van één miljoen euro op te nemen in de huurovereenkomst met Antwerp, terwijl het contract van Dwomoh de Great Old komende zomer afloopt en de Antwerpenaren zelf nog een optie hebben om dit met een jaar te verlengen.

In de voorbije weken en maanden was de verwachting dat RWDM de aankoopoptie zou lichten, en volgens Le Soir heeft Dwomoh het management van de Brusselse club nu helemaal kunnen overtuigen.

RWDM ruikt harde cash voor Dwomoh: Europese topclubs staan in de rij

RWD Molenbeek eindigde als laatste in de reguliere competitie en het moet via de play-downs de degradatie zien te vermijden.

De kans bestaat dus dat de talentvolle Pierre Dwomoh volgend seizoen in de Challenger Pro League zal spelen, maar de Brusselse club ziet vooral financiële redenen, eerder dan sportieve, om één miljoen euro te investeren in de definitieve komst van de middenvelder.

Naar alle verwachtingen zal RWDM de aankoopoptie lichten en hem vervolgens voor een hoger bedrag doorverkopen naar een andere club. Volgens Le Soir bedraagt de aankoopoptie 1 miljoen euro, wat hoger is dan de 2 miljoen die Antwerp destijds voor Dwomoh betaalde.

De 19-jarige is momenteel zeer gewild op de transfermarkt. In de wintermercato werd al gevreesd voor een vroegtijdig vertrek van de middenvelder. Vandaag de dag houden clubs als RC Lens, Lazio en Leicester City zijn prestaties nauwlettend in de gaten, waardoor RWDM zich al voorbereidt op een mooie zomerdeal met Dwomoh.

Dwomoh grijpt laatste kans: geen ‘enfant terrible’ meer

Sport/Voetbalmagazine noemde hem het grootste talent van de 2004 generatie, en nog niet zo lang geleden stond hij in de belangstelling van Europese topclubs zoals Benfica, FC Porto, Olympique de Marseille.

Dit seizoen bevindt Pierre Dwomoh zich op uitleenbasis bij RWD Molenbeek, wat ongetwijfeld niet de oorspronkelijke carrièreplanning was die hij en zijn entourage voor ogen hadden.

Dwomoh heeft al een grillig traject afgelegd in zijn carrière. Voor zijn huidige passage bij RWDM heeft hij gespeeld voor KRC Genk, Antwerp FC, SC Braga en KV Oostende, waar hij telkens niet succesvol was.

Ondanks zijn nog jonge leeftijd van 19 jaar heeft Dwomoh al behoorlijk wat watertjes doorzwommen in het profvoetbal: hij heeft ondertussen al vier keer zijn carrière op de rails moeten zetten.

Voor de start van dit seizoen werd gesuggereerd dat dit misschien wel de laatste kans zou zijn voor de getalenteerde Dwomoh om zijn potentieel op het hoogste niveau waar te maken. En hij grijpt deze kans zeker met beide handen aan.

Als hij fit en niet geschorst is, staat hij elke wedstrijd aan de aftrap bij RWDM en levert hij sterke prestaties als centrale middenvelder. En hij gedraagt zich voorbeeldig en professioneel: het label van 'enfant terrible' kan nu wel definitief de prullenbak in.

Dwomoh vindt de liefde voor voetbal terug: slapen, eten en trainen

Bij zowel KRC Genk als Antwerp FC kreeg Pierre Dwomoh kritiek vanwege zijn gedrag buiten het veld, wat niet strookte met wat er van een profvoetballer verwacht wordt. Hij was zich er terdege van bewust dat RWD Molenbeek misschien wel zijn laatste kans was om te bewijzen dat hij het op het hoogste niveau kon waarmaken.

Hoewel Dwomoh vorige zomer bij Jong Ajax kon tekenen, wist Gauthier Ganaye, die hem ook al naar KV Oostende haalde, hem te overtuigen om voor de Brusselaars te kiezen. Dwomoh is vastbesloten om dat vertrouwen terug te betalen en zet alles op alles om zijn spel naar een hoger niveau te tillen.

Hij beseft dat hij deze kans niet kon laten schieten en hij hanteert dan ook een strikt regime. Hij komt zelden buiten en richt zich volledig op zijn carrière. “Slapen, eten, trainen, gamen en de dag is alweer voorbij”, zei hij  aan Gazet van Antwerpen.

Zelfs op zijn vrije dagen traint hij alleen om zichzelf te verbeteren. Dwomoh vindt de liefde voor het voetbal terug bij RWDM, wat resulteert in sterke prestaties op het veld.

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

Bom barst bij Antwerp: fans halen keihard uit
Bom barst bij Antwerp: fans halen keihard uit
333

Dwomoh moest een nieuwe kans krijgen bij Antwerp

Meest recent

Opstelling Duivels: Garcia grijpt in, grote naam op bank

De Rode Duivels strijden maandagnacht tegen de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van ...

22
22
Gevaarlijk spel Club Brugge: miljoenen voor probleemspits

Club Brugge zoekt een nieuwe spits en kijkt daarbij naar een naam die meteen vragen oproept. De ...

117
117
Voetbalwereld verbolgen: schokkende details in soap-Balogun

Nog voor het eerste fluitsignaal heeft weerklonken, heeft de 1/8ste finale tussen Verenigde Staten ...

276
276
Puur spektakel! Engeland wipt Mexico na waanzinnige clash

Engeland heeft zich als vierde land geplaatst voor de kwartfinales van het WK 2026. Het moest ...

70
70
Wat een stunt! Onvermijdelijke Haaland velt Brazilië

Na Duitsland en Nederland is er zondagavond opnieuw een topland gesneuveld op het WK. Ook voor ...

92
92
Zéér misplaatste reactie Pochettino op Balogun-gate

De hele wereld zal dinsdag om 2u met argusogen kijken naar de wedstrijd tussen de Rode Duivels en de ...

452
452
Garcia geeft hint over opstelling: "3 twijfelgevallen"

De Rode Duivels hebben nog een dag om zich klaar te stomen voor hun achtste finale op het WK, waarin ...

115
115
'Strasbourg stelt waanzinnige eis voor Moreira'

Hij moest op dit WK lange tijd geduld oefenen, maar met een sterke invalbeurt tegen Senegal bewees ...

71
71
Ook Garcia schiet met scherp na beslissing van FIFA

Hét nieuws van de dag op het WK was een mokerslag voor de Rode Duivels. Zij moeten voor hun ...

173
173
Bom barst bij Antwerp: fans halen keihard uit

Het is een woelige week geweest voor Antwerp. Er stonden grote vraagtekens achter de toekomst van de ...

333
333
Verbijstering na ongezien Balogun-nieuws, KBVB haalt uit

Dinsdagochtend om 2u nemen de Rode Duivels in hun achtste finale op het WK op tegen gastland ...

414
414
'Monaco en Lille strijden om goudhaantje Charleroi'

Bij Charleroi hopen ze na een jaar vol pieken en dalen om komend seizoen weer aan te kunnen sluiten ...

30
30
Komt Axel Witsel in actie tegen de VS?

Axel Witsel speelde voorlopig nog geen minuut op dit WK. De ervaren middenvelder lijkt niet meteen ...

132
132
Hoefkens komt met héél verrassend OHL-verhaal

Carl Hoefkens leek op weg naar OH Leuven, maar uiteindelijk kozen ze daar voor Timmy Simons. ...

103
103
Bizarre wending: 'Witte Huis belt met Infantino in affaire-Balogun'

De Rode Duivels moeten maandagnacht dan toch Folarin Balogun vrezen. De Amerikaanse topschutter was ...

577
577
Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Anderlecht speurt naar een nieuwe middenvelder en botst plots op een buitenkans. In Roemenië ...

678
678
'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

88
88
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

672
672
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

324
324
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

132
132
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

1080
1080
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

993
993
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

172
172
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

366
366
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

149
149

Meer sportnieuws