‘Grote knaltransfer voor enfant terrible Antwerp FC’

517
‘Grote knaltransfer voor enfant terrible Antwerp FC’

RWD Molenbeek zal naar verwachting de aankoopoptie van Pierre Dwomoh lichten, die momenteel op uitleenbasis speelt bij de club. De 19-jarige middenvelder, ooit beschouwd als een 'enfant terrible', heeft zijn gedrag verbeterd naast het veld en presteert ook sterk op het veld.

Ondanks eerdere tegenvallende passages bij clubs als KRC Genk en Antwerp FC, heeft Dwomoh nu zijn focus op zijn carrière herwonnen.

RWDM ziet in hem niet alleen een sportieve aanwinst, maar vooral ook een lucratieve investering, met Europese topclubs zoals RC Lens, Lazio en Leicester City die zijn ontwikkeling nauwlettend volgen.

LEES OOK: Standard-Antwerp: supporterssoap kent totale wending

RWDM zal de aankoopoptie van Dwomoh lichten

Pierre Dwomoh (19) wordt tot het einde van dit seizoen uitgeleend aan RWD Molenbeek en hij heeft de hoop op een terugkeer bij Antwerp FC al een tijdje laten varen. Al vorige zomer was het duidelijk dat een terugkeer naar de Bosuil er niet in zat.

“Of dit mijn definitieve vertrek bij Antwerp is, weet ik niet. Ik ben als tiener toegekomen op Antwerp en wilde er als een volwassene vertrekken. Dat is niet helemaal gelukt”, zei hij toen aan Gazet van Antwerpen. De toekomst van Dwomoh is nog onzeker en kan alle kanten uit.

Gauthier Ganaye, algemeen directeur van RWDM, slaagde erin een aankoopoptie van één miljoen euro op te nemen in de huurovereenkomst met Antwerp, terwijl het contract van Dwomoh de Great Old komende zomer afloopt en de Antwerpenaren zelf nog een optie hebben om dit met een jaar te verlengen.

In de voorbije weken en maanden was de verwachting dat RWDM de aankoopoptie zou lichten, en volgens Le Soir heeft Dwomoh het management van de Brusselse club nu helemaal kunnen overtuigen.

RWDM ruikt harde cash voor Dwomoh: Europese topclubs staan in de rij

RWD Molenbeek eindigde als laatste in de reguliere competitie en het moet via de play-downs de degradatie zien te vermijden.

De kans bestaat dus dat de talentvolle Pierre Dwomoh volgend seizoen in de Challenger Pro League zal spelen, maar de Brusselse club ziet vooral financiële redenen, eerder dan sportieve, om één miljoen euro te investeren in de definitieve komst van de middenvelder.

Naar alle verwachtingen zal RWDM de aankoopoptie lichten en hem vervolgens voor een hoger bedrag doorverkopen naar een andere club. Volgens Le Soir bedraagt de aankoopoptie 1 miljoen euro, wat hoger is dan de 2 miljoen die Antwerp destijds voor Dwomoh betaalde.

De 19-jarige is momenteel zeer gewild op de transfermarkt. In de wintermercato werd al gevreesd voor een vroegtijdig vertrek van de middenvelder. Vandaag de dag houden clubs als RC Lens, Lazio en Leicester City zijn prestaties nauwlettend in de gaten, waardoor RWDM zich al voorbereidt op een mooie zomerdeal met Dwomoh.

Dwomoh grijpt laatste kans: geen ‘enfant terrible’ meer

Sport/Voetbalmagazine noemde hem het grootste talent van de 2004 generatie, en nog niet zo lang geleden stond hij in de belangstelling van Europese topclubs zoals Benfica, FC Porto, Olympique de Marseille.

Dit seizoen bevindt Pierre Dwomoh zich op uitleenbasis bij RWD Molenbeek, wat ongetwijfeld niet de oorspronkelijke carrièreplanning was die hij en zijn entourage voor ogen hadden.

Dwomoh heeft al een grillig traject afgelegd in zijn carrière. Voor zijn huidige passage bij RWDM heeft hij gespeeld voor KRC Genk, Antwerp FC, SC Braga en KV Oostende, waar hij telkens niet succesvol was.

Ondanks zijn nog jonge leeftijd van 19 jaar heeft Dwomoh al behoorlijk wat watertjes doorzwommen in het profvoetbal: hij heeft ondertussen al vier keer zijn carrière op de rails moeten zetten.

Voor de start van dit seizoen werd gesuggereerd dat dit misschien wel de laatste kans zou zijn voor de getalenteerde Dwomoh om zijn potentieel op het hoogste niveau waar te maken. En hij grijpt deze kans zeker met beide handen aan.

Als hij fit en niet geschorst is, staat hij elke wedstrijd aan de aftrap bij RWDM en levert hij sterke prestaties als centrale middenvelder. En hij gedraagt zich voorbeeldig en professioneel: het label van 'enfant terrible' kan nu wel definitief de prullenbak in.

Dwomoh vindt de liefde voor voetbal terug: slapen, eten en trainen

Bij zowel KRC Genk als Antwerp FC kreeg Pierre Dwomoh kritiek vanwege zijn gedrag buiten het veld, wat niet strookte met wat er van een profvoetballer verwacht wordt. Hij was zich er terdege van bewust dat RWD Molenbeek misschien wel zijn laatste kans was om te bewijzen dat hij het op het hoogste niveau kon waarmaken.

Hoewel Dwomoh vorige zomer bij Jong Ajax kon tekenen, wist Gauthier Ganaye, die hem ook al naar KV Oostende haalde, hem te overtuigen om voor de Brusselaars te kiezen. Dwomoh is vastbesloten om dat vertrouwen terug te betalen en zet alles op alles om zijn spel naar een hoger niveau te tillen.

Hij beseft dat hij deze kans niet kon laten schieten en hij hanteert dan ook een strikt regime. Hij komt zelden buiten en richt zich volledig op zijn carrière. “Slapen, eten, trainen, gamen en de dag is alweer voorbij”, zei hij  aan Gazet van Antwerpen.

Zelfs op zijn vrije dagen traint hij alleen om zichzelf te verbeteren. Dwomoh vindt de liefde voor het voetbal terug bij RWDM, wat resulteert in sterke prestaties op het veld.

Dwomoh moest een nieuwe kans krijgen bij Antwerp

Meest recent

'Saudi's slaan fors toe in JPL: transfer van 13.5 miljoen'

In de meeste Europese landen is de mercato inmiddels gesloten, clubs uit Saudi-Arabië mogen ...

4
4
Club doet Belgisch voetbal daveren: dríé nieuwe monstertransfers

Dinsdag  opent Club Brugge zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. ...

228
228
AA Gent verbaast vriend en vijand: tegenstander vol ontzag

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Met 12 op 12 staan ...

271
271
Nieuwe publiekslieveling? "Blij dat RSCA-fans mij waarderen"

RSC Anderlecht won van KV Kortrijk. Daarmee was ook alles gezegd. Het was verdiend, daar bestond ...

181
181
STVV maakt indruk: "De trein is nu vertrokken"

STVV draait weer goed mee na een 8 op 15. Deze kern mag weer mikken op een goed seizoen. De Kanaries ...

27
27
Thorup geeft duidelijk signaal aan Anderlecht

KRC Genk wist zich de laatste matchen te herpakken. Ze boekten een 7 op 12 en trekken dus met een ...

252
252
Maakt Sibierski dezelfde fout als Renard en Fredberg?

Bij RSC Anderlecht hebben ze Basile Vroninks verkocht aan KV Kortrijk. Het is logisch dat er een ...

207
207
Club-fans perplex: Julie Vanloo zorgt voor kippenvel

Julie Vanloo heeft vrijdagavond opnieuw laten zien waarom ze zo belangrijk is voor de Belgian Cats. ...

150
150
Aanwinst AA Gent: "Misschien ben ik wel te snel"

AA Gent deed niet héél veel transfers, maar voorlopig zijn het wel goede aanwinsten. ...

96
96
Vanhaezebrouck velt oordeel over transfers van Anderlecht

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers deze zomer. We vinden het verrassend dat daar zoveel ophef ...

588
588
Friis ontstemd over gerucht: "Dat is totaal niét waar"

Cercle Brugge neemt het dit weekend op tegen AA Gent. Coach Lars Friis zag nog wat nieuwe spelers ...

89
89
"Denkt dat hij God is"-Van Gucht neergesabeld door kijker

Ruben Van Gucht heeft zich opnieuw stevig uitgesproken over zijn veelbesproken passage in De ...

119
119
Simons in de wolken: "Hij kan 'dodelijk' zijn"

Bij OH Leuven is het al alle hens aan dek. Dit weekend moéten ze punten pakken. Coach Timmy ...

59
59
RSCA investeert zwaar: Sibierski geeft Bruno véél wapens

RSC Anderlecht kende een zeer drukke zomermercato. Het is duidelijk dat de ploeg is versterkt. ...

371
371
Toptransfer KRC Genk: "Normaal ging ik naar Club Brugge"

Soms kan een carrière een opmerkelijke omweg nemen. Vraag dat maar aan Rafiu Durosinmi. De ...

282
282
Crisis bij KV Mechelen: "Dit is schandalig, een afgang!"

KV Mechelen zit in de penarie. De Maneblussers verloren kansloos met 0-4 van KVC Westerlo. Het is ...

347
347
‘Seys-kamp pakt Club Brugge genadeloos terug’

Club Brugge wil Joaquin Seys koste wat het kost nog minstens één seizoen houden. ...

723
723
Vanhaezebrouck bijzonder scherp voor Club Brugge

De zomermercato ligt eindelijk achter de rug. Hein Vanhazebrouck volgde het allemaal met een dosis ...

225
225
KRC Genk hoopt op missing link: "Flinke stap omhoog naar JPL"

KRC Genk haalde richting het einde van de mercato een zeer broodnodige aanwinst. De Limburgers ...

128
128
Anderlecht met probleem: van topper tot vergeetput

Bij RSC Anderlecht zitten ze met een probleem, of verandert er eerstdaags nog iets? Eén van ...

401
401
Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

245
245
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

233
233
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

100
100
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

176
176
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

110
110

Meer sportnieuws