‘Grote knaltransfer voor enfant terrible Antwerp FC’

517
‘Grote knaltransfer voor enfant terrible Antwerp FC’

RWD Molenbeek zal naar verwachting de aankoopoptie van Pierre Dwomoh lichten, die momenteel op uitleenbasis speelt bij de club. De 19-jarige middenvelder, ooit beschouwd als een 'enfant terrible', heeft zijn gedrag verbeterd naast het veld en presteert ook sterk op het veld.

Ondanks eerdere tegenvallende passages bij clubs als KRC Genk en Antwerp FC, heeft Dwomoh nu zijn focus op zijn carrière herwonnen.

RWDM ziet in hem niet alleen een sportieve aanwinst, maar vooral ook een lucratieve investering, met Europese topclubs zoals RC Lens, Lazio en Leicester City die zijn ontwikkeling nauwlettend volgen.

LEES OOK: Cercle Brugge haalt ferm uit met oude JPL-bekende

RWDM zal de aankoopoptie van Dwomoh lichten

Pierre Dwomoh (19) wordt tot het einde van dit seizoen uitgeleend aan RWD Molenbeek en hij heeft de hoop op een terugkeer bij Antwerp FC al een tijdje laten varen. Al vorige zomer was het duidelijk dat een terugkeer naar de Bosuil er niet in zat.

“Of dit mijn definitieve vertrek bij Antwerp is, weet ik niet. Ik ben als tiener toegekomen op Antwerp en wilde er als een volwassene vertrekken. Dat is niet helemaal gelukt”, zei hij toen aan Gazet van Antwerpen. De toekomst van Dwomoh is nog onzeker en kan alle kanten uit.

Gauthier Ganaye, algemeen directeur van RWDM, slaagde erin een aankoopoptie van één miljoen euro op te nemen in de huurovereenkomst met Antwerp, terwijl het contract van Dwomoh de Great Old komende zomer afloopt en de Antwerpenaren zelf nog een optie hebben om dit met een jaar te verlengen.

In de voorbije weken en maanden was de verwachting dat RWDM de aankoopoptie zou lichten, en volgens Le Soir heeft Dwomoh het management van de Brusselse club nu helemaal kunnen overtuigen.

RWDM ruikt harde cash voor Dwomoh: Europese topclubs staan in de rij

RWD Molenbeek eindigde als laatste in de reguliere competitie en het moet via de play-downs de degradatie zien te vermijden.

De kans bestaat dus dat de talentvolle Pierre Dwomoh volgend seizoen in de Challenger Pro League zal spelen, maar de Brusselse club ziet vooral financiële redenen, eerder dan sportieve, om één miljoen euro te investeren in de definitieve komst van de middenvelder.

Naar alle verwachtingen zal RWDM de aankoopoptie lichten en hem vervolgens voor een hoger bedrag doorverkopen naar een andere club. Volgens Le Soir bedraagt de aankoopoptie 1 miljoen euro, wat hoger is dan de 2 miljoen die Antwerp destijds voor Dwomoh betaalde.

De 19-jarige is momenteel zeer gewild op de transfermarkt. In de wintermercato werd al gevreesd voor een vroegtijdig vertrek van de middenvelder. Vandaag de dag houden clubs als RC Lens, Lazio en Leicester City zijn prestaties nauwlettend in de gaten, waardoor RWDM zich al voorbereidt op een mooie zomerdeal met Dwomoh.

Dwomoh grijpt laatste kans: geen ‘enfant terrible’ meer

Sport/Voetbalmagazine noemde hem het grootste talent van de 2004 generatie, en nog niet zo lang geleden stond hij in de belangstelling van Europese topclubs zoals Benfica, FC Porto, Olympique de Marseille.

Dit seizoen bevindt Pierre Dwomoh zich op uitleenbasis bij RWD Molenbeek, wat ongetwijfeld niet de oorspronkelijke carrièreplanning was die hij en zijn entourage voor ogen hadden.

Dwomoh heeft al een grillig traject afgelegd in zijn carrière. Voor zijn huidige passage bij RWDM heeft hij gespeeld voor KRC Genk, Antwerp FC, SC Braga en KV Oostende, waar hij telkens niet succesvol was.

Ondanks zijn nog jonge leeftijd van 19 jaar heeft Dwomoh al behoorlijk wat watertjes doorzwommen in het profvoetbal: hij heeft ondertussen al vier keer zijn carrière op de rails moeten zetten.

Voor de start van dit seizoen werd gesuggereerd dat dit misschien wel de laatste kans zou zijn voor de getalenteerde Dwomoh om zijn potentieel op het hoogste niveau waar te maken. En hij grijpt deze kans zeker met beide handen aan.

Als hij fit en niet geschorst is, staat hij elke wedstrijd aan de aftrap bij RWDM en levert hij sterke prestaties als centrale middenvelder. En hij gedraagt zich voorbeeldig en professioneel: het label van 'enfant terrible' kan nu wel definitief de prullenbak in.

Dwomoh vindt de liefde voor voetbal terug: slapen, eten en trainen

Bij zowel KRC Genk als Antwerp FC kreeg Pierre Dwomoh kritiek vanwege zijn gedrag buiten het veld, wat niet strookte met wat er van een profvoetballer verwacht wordt. Hij was zich er terdege van bewust dat RWD Molenbeek misschien wel zijn laatste kans was om te bewijzen dat hij het op het hoogste niveau kon waarmaken.

Hoewel Dwomoh vorige zomer bij Jong Ajax kon tekenen, wist Gauthier Ganaye, die hem ook al naar KV Oostende haalde, hem te overtuigen om voor de Brusselaars te kiezen. Dwomoh is vastbesloten om dat vertrouwen terug te betalen en zet alles op alles om zijn spel naar een hoger niveau te tillen.

Hij beseft dat hij deze kans niet kon laten schieten en hij hanteert dan ook een strikt regime. Hij komt zelden buiten en richt zich volledig op zijn carrière. “Slapen, eten, trainen, gamen en de dag is alweer voorbij”, zei hij  aan Gazet van Antwerpen.

Zelfs op zijn vrije dagen traint hij alleen om zichzelf te verbeteren. Dwomoh vindt de liefde voor het voetbal terug bij RWDM, wat resulteert in sterke prestaties op het veld.

Dwomoh moest een nieuwe kans krijgen bij Antwerp

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Topcoach wil Tresoldi, Anderlecht heeft beet'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

20
20
‘Standard kijkt rond in JPL om Epolo te vervangen’

Standard Luik vreest nog een vertrek van doelman Mathieu Epolo. De Congolees wordt genoemd bij ...

43
43
‘Fofana zorgt voor onrust bij Lyon: entourage zet druk’

Malick Fofana wordt al een tijdje in verband gebracht met een knaltransfer, maar de buitenspeler ...

23
23
'Anderlecht heeft eindelijk beet: ferme deal Sibierski'

RSC Anderlecht staat op een zucht van een nieuwe miljoenentransfer, dat laat Het Laatste Nieuws ...

270
270
Lommel rondt straffe transfer af: toptalent van Ajax

Lommel SK heeft nog een straffe zomerdeal afgesloten. De Limburgse club is dit seizoen in de Jupiler ...

24
24
Club Brugge pakt uit met derde shirt: knap eerbetoon

Club Brugge heeft het derde shirt voor dit seizoen voorgesteld op de officiële kanalen. Onder ...

108
108
Kompany grijpt hard in bij Musiala na zorgwekkende situatie

De zorgen om Jamal Musiala zijn groot. De Duitser zakte al twee keer in vier dagen in elkaar op het ...

74
74
'Sibierski blijft gaan: ook Engelse winger op lijst'

Anderlecht blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. Ook dezer dagen is sportief directeur ...

170
170
'Exit Saliba: Anderlecht eist absolute jackpot'

In zijn eerste weken als trainer van Anderlecht liet Vitor Bruno al zien dat hij er niet voor ...

610
610
Transfer op komst? Raskin plots op bank bij Rangers

Donderdagavond kwamen verschillende Belgen in actie in de Europese voorrondes, al waren er ook een ...

83
83
'Tottenham dropt nieuwe transferbom: 87 miljoen'

De voorbije twee seizoenen flirtte Tottenham met degradatie uit de Premier League en vooral vorig ...

91
91
'Anderlecht keihard: einde verhaal na laatste aanwinst'

De nederlaag van vorig weekend op Beveren deed Anderlecht even schrikken, maar donderdag herpakte ...

531
531
'Transferitis Fernandez-Pardo: Lille spreekt klare taal'

Verschillende Rode Duivels hebben deze zomer al een zeer fraaie transfer versierd. In de laatste ...

93
93
'Lommel overtuigt Ajax: nog één jawoord nodig'

Lommel maakte dit seizoen verrassend zijn rentree op het hoogste niveau na meer dan 20 jaar ...

59
59
STVV zet stap richting EL, maar Muja stuurt waarschuwing

STVV heeft donderdagavond een grote stap gezet richting de grootste stunt uit zijn clubgeschiedenis. ...

87
87
‘Saudi-paniek om Dams: sjeiks smeken Club Brugge’

Al-Ahli wil Matteo Dams dringend kwijt en heeft Club Brugge nodig om zijn probleem op te lossen. ...

1287
1287
Anderlecht pakt uit met knap gebaar voor dappere fans

Het was voor Anderlecht een bewogen week, want het stond voor wellicht de verste Europese ...

364
364
'Mannaert alert: Duivels dreigen toptalent te verliezen`

Het is alweer een drukke zomer geweest voor Vincent Mannaert, want eerst kwamen de Rode Duivels in ...

368
368
Zorgwekkende exit Trossard: Besiktas-coach brengt nieuws

Enkele teams hebben donderdagavond meteen een uitstekende zaak gedaan in de Europese play-offs. ...

91
91
'Echte reden voor afwezigheid Saliba en Ndiaye bekend'

Anderlecht heeft donderdagavond een geweldige zaak gedaan. Het heeft zich immers al zo goed als ...

477
477
Werk voor Gent: De Mil doet transferuitspraak vlak na Hibernian

AA Gent zal nog vol aan de bak moeten om het hoofdtoernooi van de Conference League te halen. ...

488
488
Europese droomavond STVV: Sebaoui duidelijk over return

STVV heeft zijn rentree op het Europese toneel niet gemist. De Kanaries hadden in de heenwedstrijd ...

150
150
'Bommetje bij Anderlecht: Saliba plots op vertrekken'

Voor aanvang van de zomermercato werd Nathan-Dylan Saliba bestempeld als iemand die absoluut niet ...

548
548
UEL/UECL: zorgen om Trossard, Nederlandse eliminatie dreigt

Donderdagavond werden de heenwedstrijden in de laatste voorrondes van de Europa en Conference League ...

230
230
Geen perfecte Belgische avond: AA Gent botst op Schotten

AA Gent heeft als laatste van de drie Belgische ploegen vandaag nagelaten om voor een 'perfecte' ...

179
179

Meer sportnieuws