‘Grote knaltransfer voor enfant terrible Antwerp FC’

517
‘Grote knaltransfer voor enfant terrible Antwerp FC’

RWD Molenbeek zal naar verwachting de aankoopoptie van Pierre Dwomoh lichten, die momenteel op uitleenbasis speelt bij de club. De 19-jarige middenvelder, ooit beschouwd als een 'enfant terrible', heeft zijn gedrag verbeterd naast het veld en presteert ook sterk op het veld.

Ondanks eerdere tegenvallende passages bij clubs als KRC Genk en Antwerp FC, heeft Dwomoh nu zijn focus op zijn carrière herwonnen.

RWDM ziet in hem niet alleen een sportieve aanwinst, maar vooral ook een lucratieve investering, met Europese topclubs zoals RC Lens, Lazio en Leicester City die zijn ontwikkeling nauwlettend volgen.

LEES OOK: Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

RWDM zal de aankoopoptie van Dwomoh lichten

Pierre Dwomoh (19) wordt tot het einde van dit seizoen uitgeleend aan RWD Molenbeek en hij heeft de hoop op een terugkeer bij Antwerp FC al een tijdje laten varen. Al vorige zomer was het duidelijk dat een terugkeer naar de Bosuil er niet in zat.

“Of dit mijn definitieve vertrek bij Antwerp is, weet ik niet. Ik ben als tiener toegekomen op Antwerp en wilde er als een volwassene vertrekken. Dat is niet helemaal gelukt”, zei hij toen aan Gazet van Antwerpen. De toekomst van Dwomoh is nog onzeker en kan alle kanten uit.

Gauthier Ganaye, algemeen directeur van RWDM, slaagde erin een aankoopoptie van één miljoen euro op te nemen in de huurovereenkomst met Antwerp, terwijl het contract van Dwomoh de Great Old komende zomer afloopt en de Antwerpenaren zelf nog een optie hebben om dit met een jaar te verlengen.

In de voorbije weken en maanden was de verwachting dat RWDM de aankoopoptie zou lichten, en volgens Le Soir heeft Dwomoh het management van de Brusselse club nu helemaal kunnen overtuigen.

RWDM ruikt harde cash voor Dwomoh: Europese topclubs staan in de rij

RWD Molenbeek eindigde als laatste in de reguliere competitie en het moet via de play-downs de degradatie zien te vermijden.

De kans bestaat dus dat de talentvolle Pierre Dwomoh volgend seizoen in de Challenger Pro League zal spelen, maar de Brusselse club ziet vooral financiële redenen, eerder dan sportieve, om één miljoen euro te investeren in de definitieve komst van de middenvelder.

Naar alle verwachtingen zal RWDM de aankoopoptie lichten en hem vervolgens voor een hoger bedrag doorverkopen naar een andere club. Volgens Le Soir bedraagt de aankoopoptie 1 miljoen euro, wat hoger is dan de 2 miljoen die Antwerp destijds voor Dwomoh betaalde.

De 19-jarige is momenteel zeer gewild op de transfermarkt. In de wintermercato werd al gevreesd voor een vroegtijdig vertrek van de middenvelder. Vandaag de dag houden clubs als RC Lens, Lazio en Leicester City zijn prestaties nauwlettend in de gaten, waardoor RWDM zich al voorbereidt op een mooie zomerdeal met Dwomoh.

Dwomoh grijpt laatste kans: geen ‘enfant terrible’ meer

Sport/Voetbalmagazine noemde hem het grootste talent van de 2004 generatie, en nog niet zo lang geleden stond hij in de belangstelling van Europese topclubs zoals Benfica, FC Porto, Olympique de Marseille.

Dit seizoen bevindt Pierre Dwomoh zich op uitleenbasis bij RWD Molenbeek, wat ongetwijfeld niet de oorspronkelijke carrièreplanning was die hij en zijn entourage voor ogen hadden.

Dwomoh heeft al een grillig traject afgelegd in zijn carrière. Voor zijn huidige passage bij RWDM heeft hij gespeeld voor KRC Genk, Antwerp FC, SC Braga en KV Oostende, waar hij telkens niet succesvol was.

Ondanks zijn nog jonge leeftijd van 19 jaar heeft Dwomoh al behoorlijk wat watertjes doorzwommen in het profvoetbal: hij heeft ondertussen al vier keer zijn carrière op de rails moeten zetten.

Voor de start van dit seizoen werd gesuggereerd dat dit misschien wel de laatste kans zou zijn voor de getalenteerde Dwomoh om zijn potentieel op het hoogste niveau waar te maken. En hij grijpt deze kans zeker met beide handen aan.

Als hij fit en niet geschorst is, staat hij elke wedstrijd aan de aftrap bij RWDM en levert hij sterke prestaties als centrale middenvelder. En hij gedraagt zich voorbeeldig en professioneel: het label van 'enfant terrible' kan nu wel definitief de prullenbak in.

Dwomoh vindt de liefde voor voetbal terug: slapen, eten en trainen

Bij zowel KRC Genk als Antwerp FC kreeg Pierre Dwomoh kritiek vanwege zijn gedrag buiten het veld, wat niet strookte met wat er van een profvoetballer verwacht wordt. Hij was zich er terdege van bewust dat RWD Molenbeek misschien wel zijn laatste kans was om te bewijzen dat hij het op het hoogste niveau kon waarmaken.

Hoewel Dwomoh vorige zomer bij Jong Ajax kon tekenen, wist Gauthier Ganaye, die hem ook al naar KV Oostende haalde, hem te overtuigen om voor de Brusselaars te kiezen. Dwomoh is vastbesloten om dat vertrouwen terug te betalen en zet alles op alles om zijn spel naar een hoger niveau te tillen.

Hij beseft dat hij deze kans niet kon laten schieten en hij hanteert dan ook een strikt regime. Hij komt zelden buiten en richt zich volledig op zijn carrière. “Slapen, eten, trainen, gamen en de dag is alweer voorbij”, zei hij  aan Gazet van Antwerpen.

Zelfs op zijn vrije dagen traint hij alleen om zichzelf te verbeteren. Dwomoh vindt de liefde voor het voetbal terug bij RWDM, wat resulteert in sterke prestaties op het veld.

Dwomoh moest een nieuwe kans krijgen bij Antwerp

Meest recent

'Real Madrid breekt met traditie en trekt mercato op'

Bij Real Madrid gooiden ze het na twee seizoenen zonder trofee in de zomer over een andere boeg. ...

10
10
Swerts heeft duidelijke boodschap voor ultieme EK-match

Nog maar vier keer waren de Jonge Duivels erbij op het EK U21, de laatste keer in 2023. Ze willen in ...

13
13
Genekt door ex-speler Club: pijnlijke avond voor Pocognoli

Sébastien Pocognoli versierde in de zomer een fraaie job als bondscoach van Schotland. Die ...

13
13
Spanje haalt stevig uit tegen Kroatië, Engeland herpakt zich

Dinsdagavond stond ook in groep A3 van de Nations League de tweede speeldag op het programma. Spanje ...

37
37
Genk trots: Ito schrijft geschiedenis in Japan

Voor KRC Genk is het tot dusver nog geen al te prettig seizoen geweest. De Limburgers zijn zeer ...

16
16
Degryse uit grote twijfels bij twee Rode Duivels

De interlandperiode is ondertussen halfweg en na twee wedstrijden is de hand van Mark van Bommel bij ...

55
55
Met de groeten van Bassette: Jonge Duivels op zucht van EK

Ook de Jonge Duivels werken een extra lang interlandluik af, waarin ze hopen om kwalificatie voor ...

66
66
Gooit Van Bommel nog verrassende debutant in de strijd?

De Rode Duivels zitten halfweg hun intense vierluik in deze interlandperiode in de Nations League. ...

68
68
Ito tekent na vertrek bij STVV bij verrassende club

STVV was vorig seizoen dé sensatie van de Jupiler Pro League, want het eindigde knap als ...

53
53
Albert kritisch voor Van Bommel: "Waarom deed hij dat?"

België verloor terecht met 0-1 van Frankrijk. De Fransen waren beter in het veldspel en kregen ...

124
124
Anderlecht verrast compleet met nieuwe coach Futures

RSC Anderlecht ontsloeg Jelle Coen nadat zijn start had gemist met RSCA Futures. De Brusselaars ...

182
182
‘Verhaeghe breekt taboe: recordtransfer op komst’

Bart Verhaeghe noemt het zelf het geheim achter de Brugse oorlogskas. Toch dreigt Club Brugge die ...

488
488
Hallucinant verhaal: Spookvoetballer verleidt 3 profclubs

Een ongelooflijk voetbalverhaal krijgt binnenkort een opvallend vervolg bij onze Nederlandse buren. ...

32
32
Stijnen verrast: weldra nieuwe coach bij Patro?

Stijn Stijnen levert al jaren zeer goed werk bij Patro Eisden. Hij is er eigenlijk manager naar ...

88
88
Bruno en Anderlecht krijgen er kwaliteitsinjectie bij

RSC Anderlecht is correct begonnen aan het seizoen. De Brusselaars hopen dit jaar de top twee weer ...

327
327
Charleroi pakt uit: nieuwste revelatie tekent bij

Na zeven speeldagen in de Jupiler Pro League is Charleroi zonder twijfel de voorlopige revelatie. De ...

9
9
Duitsers schotelen Tresoldi nieuwe test voor

De voorbije maanden was er al heel wat te doen om Nicolo Tresoldi. Nadat hij zich in zijn eerste ...

98
98
Premier League bevestigt City-bom: zware sancties wachten

De voorbije dagen hing al een enorme bom boven de Premier League. Zo was al uitgelekt dat Manchester ...

132
132
Zorgen om Lukaku: pijnlijk scenario dreigt

De Rode Duivels hebben maandag niet opnieuw kunnen winnen, want een late flits van Olise zorgde ...

122
122
Nog stevige kalenderwijzigingen op komst in Croky Cup?

Afgelopen weekend maakten de eerste profclubs hun intrede in de Croky Cup, met alle tweedeklassers ...

230
230
Degryse pakt uit met opvallend beeld: fans reageren massaal

Marc Degryse heeft zijn plek op en vlak naast het voetbalveld ondertussen al enkele jaren geleden ...

165
165
Piedfort worstelt in Ligue 1: "Ik ben geschrokken"

Afgelopen zomer zetten weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League de stap naar een grotere ...

41
41
Boeckx glashelder: “Dat is het droommiddenveld van Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn er dinsdagavond niet in geslaagd om ook hun tweede interland onder Mark van ...

633
633
Saelemaekers slikt nieuwe domper na niet-selectie

Het tijdperk van Mark van Bommel bij de Rode Duivels is behoorlijk goed begonnen. Na een zege in ...

36
36
Promotie Mannaert officieel: KBVB meldt verrassende details

Er is sinds het WK alweer heel wat veranderd bij de voetbalbond. Met Mark van Bommel kwam er een ...

136
136

Meer sportnieuws