Alarmbellen bij Union? "Op hun tandvlees"

door
Alarmbellen bij Union?

Het voetbalgeweld barst maandag opnieuw in alle hevigheid los in de Jupiler Pro League. Met Cercle Brugge-Club Brugge en KRC Genk-Union SG staan er twee mooie affiches op het programma. Pakt Union opnieuw een bonus van drie punten op RSC Anderlecht?

De Unionisten zagen hun voorsprong in de Jupiler Pro League de laatste maanden smelten als sneeuw voor de zon. Als klap op de vuurpijl begon RSCA dan nog eens met een zege tegen Royal Antwerp FC aan de play-offs, waardoor ze op gelijke hoogte kwamen van Union. 

LEES OOK: Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De Coninck vindt het een vreemd gezicht

Analist en ex-voetballer Wim De Coninck moet er nog wat aan wennen. "Visueel is dat raar om opeens Anderlecht naast je te zien staan", zegt hij bij Sporza. "14 dagen geleden had je 7 punten voorsprong en bij verlies vandaag staan ze gelijk."

"Je zag dat Union op zijn tandvlees zat aan het einde van de reguliere competitie", vervolgt De Coninck. "De club heeft nu wel relatief veel rust gegeven aan spelers die niet voor het nationaal team moesten spelen. Ze denken opnieuw fit te zijn voor de Champions' Play-offs."

Geen Mac Allistar en Machida

Union zou dus relatief fris voor de dag moeten komen in Limburg. Alexander Blessin zal wel geen beroep kunnen doen op Kevin Mac Allistar en Koki Machida. Verder is ook Kevin Rodriguez afwezig vanwege een knieblessure.

Genk staat op zijn beurt laatste in PO1, maar mikt vol op Europees voetbal. Afspraak maandagavond om 18u30 in een sfeervolle Genkse Cegeka Arena.

Wat wordt het?

Meest recent

‘Transfer Stroeykens: Anderlecht legt eisen op tafel’

Mario Stroeykens werd gezien als een groot talent bij RSC Anderlecht, maar onder Besnik Hasi speelt ...

73
73
AC Milan pakt uit: Saelemaekers krijgt straffe partner

AC Milan is, net zoals alle Europese grootmachten, de wintermercato aan het afspeuren voor ...

9
9
‘Oyen definitief weg: Genk sluit verrassende deal'

Luca Oyen leek een mooie toekomst tegemoet te gaan bij KRC Genk, maar blessureleed gooide roet in ...

120
120
PSV trekt voluit kaart van Belgisch trio

Nu de feestdagen achter de rug zijn, beginnen de meeste clubs aan hun voorbereiding op de tweede ...

21
21
Radiostilte bij Club: talent al afgeschreven?

Voor de spelers van Club Brugge zit de wintervakantie er alweer bijna op. Zaterdag moeten ze zich ...

174
174
'Neerpede in overdrive: Anderlecht stoomt 7 talenten klaar'

Anderlecht kon de voorbije maanden zijn hart ophalen aan de grote doorbraak van Nathan De Cat, ...

201
201
'OH Leuven haalt nieuw toptalent binnen'

OH Leuven zal zich deze winter ongetwijfeld willen versterken, want er wacht hen de komende maanden ...

74
74
Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

128
128
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

507
507
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

296
296
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

111
111
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

395
395
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

96
96
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

32
32
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

127
127
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

571
571
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

80
80
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

221
221
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

218
218
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

125
125
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

329
329
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

125
125
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

210
210
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

1200
1200
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

511
511

Meer sportnieuws