Alarmbellen bij Union? "Op hun tandvlees"

167 stemmen
Alarmbellen bij Union?

Het voetbalgeweld barst maandag opnieuw in alle hevigheid los in de Jupiler Pro League. Met Cercle Brugge-Club Brugge en KRC Genk-Union SG staan er twee mooie affiches op het programma. Pakt Union opnieuw een bonus van drie punten op RSC Anderlecht?

De Unionisten zagen hun voorsprong in de Jupiler Pro League de laatste maanden smelten als sneeuw voor de zon. Als klap op de vuurpijl begon RSCA dan nog eens met een zege tegen Royal Antwerp FC aan de play-offs, waardoor ze op gelijke hoogte kwamen van Union. 

LEES OOK: Duivels dilemma Garcia: "Hij móét starten op het WK"

De Coninck vindt het een vreemd gezicht

Analist en ex-voetballer Wim De Coninck moet er nog wat aan wennen. "Visueel is dat raar om opeens Anderlecht naast je te zien staan", zegt hij bij Sporza. "14 dagen geleden had je 7 punten voorsprong en bij verlies vandaag staan ze gelijk."

"Je zag dat Union op zijn tandvlees zat aan het einde van de reguliere competitie", vervolgt De Coninck. "De club heeft nu wel relatief veel rust gegeven aan spelers die niet voor het nationaal team moesten spelen. Ze denken opnieuw fit te zijn voor de Champions' Play-offs."

Geen Mac Allistar en Machida

Union zou dus relatief fris voor de dag moeten komen in Limburg. Alexander Blessin zal wel geen beroep kunnen doen op Kevin Mac Allistar en Koki Machida. Verder is ook Kevin Rodriguez afwezig vanwege een knieblessure.

Genk staat op zijn beurt laatste in PO1, maar mikt vol op Europees voetbal. Afspraak maandagavond om 18u30 in een sfeervolle Genkse Cegeka Arena.

Wat wordt het?

Meest recent

Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

4
4
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

12
12
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

19
19
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

133
133
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

56
56
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

106
106
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

303
303
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

90
90
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

251
251
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

383
383
Vanaken ontploft online na totale vernedering van Union

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

241
241
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

726
726
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

360
360
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

271
271
Duivels dilemma Garcia: "Hij móét starten op het WK"

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

284
284
Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

74
74
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

553
553
Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

94
94
Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

290
290
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

271
271
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

332
332
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

1277
1277
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

576
576
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

188
188
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

106
106

Meer sportnieuws