‘Dealbreaker: Anderlecht en Vertonghen in conflict’

door
‘Dealbreaker: Anderlecht en Vertonghen in conflict’

De contractonderhandelingen tussen Anderlecht en Jan Vertonghen draaien om twee verschillende deadlines. Terwijl Vertonghen zijn beslissing over contractverlenging uitstelt tot na het Europees Kampioenschap, dringt Anderlecht aan op een snelle afhandeling vóór de start van het EK.

Dit legt druk op de club om alternatieve opties te verkennen, terwijl Vertonghen de tijd neemt om zijn toekomst zorgvuldig te overwegen, waarbij zijn broze enkel bovendien een cruciale rol speelt.

LEES OOK: Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

Fredberg: “We willen Jan een nieuw contract bieden”

Anderlecht staat klaar om nog een jaar door te gaan met Jan Vertonghen, en dat is geen verrassing gezien zijn enorme invloed en waarde, zowel op als naast het veld. Vertonghen heeft dit seizoen bewezen een van de beste spelers te zijn in de Jupiler Pro League, en ook bij de nationale ploeg blijft hij onbetwistbaar.

Gert Verheyen verklaarde bij Sporza dat Vertonghen de enige zekerheid is in de defensie van België: “Ze zijn allemaal inwisselbaar, behalve Jan Vertonghen. Zijn positie ligt vast.”

Jesper Fredberg benadrukte tijdens de Fan Council ook dat Anderlecht vastbesloten is om door te gaan met Vertonghen: “We willen Jan een nieuw contract bieden. Daar is geen twijfel over, daar is iedereen het over eens.”

De CEO Sports gaf toe dat de club al heel gesprekken heeft gevoerd met Vertonghen, en dat ze klaar staan om een officieel voorstel te doen. Tegelijkertijd willen ze de Rode Duivel niet onder druk zetten en pushen om overhaaste beslissingen te nemen.

Op 24 april wordt Vertonghen 37 jaar, en het einde van zijn carrière nadert langzaam. Zelf is de ervaren verdediger nog niet zeker van zijn plannen voor volgend seizoen. Maar het is duidelijk dat de bal tijdens de contractonderhandelingen in zijn kamp ligt.

Vertonghen wil Anderlecht niet ontgoochelen

Jan Vertonghen voelt zich thuis bij Anderlecht, waar hij als heerser van de achterhoede fungeert en een voorbeeld is voor de jongere spelers. Hij speelt een cruciale rol in de teamgeest en zijn winnaarsmentaliteit is een inspiratie voor de hele selectie.

Vertonghen schuwt ook niet om zijn stem te laten horen en tegen de fans in te gaan, zoals tijdens de wedstrijd tegen Union SG, waar hij in discussie ging met supporters die bekertjes naar Anthony Moris gooiden.

“Het is geen geheim dat we héél tevreden zijn met Jan”, zei Jesper Fredberg medio maart aan VTM NIEUWS. “Hij doet het zeer, zeer goed. Als je hem bezig ziet... een oude man is het niet. Hij oogt fris, hongerig. Dat is het type spelers dat we bij Anderlecht willen. Dusja, de deur staat open. Wij zijn klaar om iets te ondernemen.”

Volgens Het Nieuwsblad is het enige wat Vertonghen weerhoudt om bij te tekenen bij Anderlecht, de angst om anderen teleur te stellen. Als hij nog een jaar doorgaat in het paars-witte shirt, wil hij minstens op hetzelfde topniveau presteren, wat ook wordt verwacht gezien zijn jaarsalaris van anderhalf miljoen euro netto.

De kwalificatie voor Europees voetbal en het drukkere speelschema dat daarmee gepaard gaat, kan extra belasting betekenen voor zijn broze enkels. Momenteel heeft hij elke week de tijd om volledig te herstellen, wat mogelijk anders zal zijn bij een intensiever schema.

De enkel is een doorslaggevende factor voor Vertonghen

Anderlecht en Jan Vertonghen kregen dit seizoen al een eerste wake-upcall toen hij twee flinke tikken kreeg op zijn kwetsbare enkel tijdens de wedstrijd tegen Standard, die hij met behulp van pijnstillers en een spray toch wist uit te spelen.

Vertonghen heeft enkele competitiewedstrijden niet gespeeld wegens fysieke ongemakken en die fysieke problemen zouden ook mogelijk invloed kunnen hebben op zijn beslissing om al dan niet nog een extra seizoen aan zijn verhaal bij Anderlecht te breien.

Zijn contract loopt aan het einde van dit seizoen af, en Vertonghen liet eerder al weten dat zijn toekomst vooral afhangt van de toestand van zijn twee enkels.

In de podcast MIDMID onthulde de verdediger dat hij afgelopen zomer al overwoog te stoppen, nadat zijn enkels hem gedurende de hele tweede helft van vorig seizoen parten speelden en zelfs enkele weken rust geen verbetering brachten.

“Ik dacht: 'Nog één jaar en dan stop ik.' Ik moet daarna nog met mijn zoontje kunnen voetballen. Maar daarna heeft die enkel plots zijn plekje gevonden. Maar het blijft wel een zwak punt.”

Hij kondigde toen aan om in maart of april een besluit nemen over zijn toekomst, en eventuele contractverlenging zal waarschijnlijk gepaard gaan met verminderde voorwaarden, gezien zijn huidige salaris van 1,5 miljoen euro netto per jaar bij Anderlecht.

Daarnaast zal de toestand van zijn enkels een doorslaggevende factor zijn om deze knoop door te hakken.

Anderlecht en Vertonghen hanteren 2 totaal andere deadlines

In een interview met Het Laatste Nieuws vorig weekend heeft Jan Vertonghen aangegeven dat hij zijn beslissing over zijn toekomst niet zal nemen in maart of april, maar zal uitstellen na het Europees Kampioenschap.

Hij verlengt hiermee de periode waarin hij de knoop zal doorhakken met enkele maanden, wat betekent dat hij mogelijk pas in juni of zelfs in juli een definitieve beslissing zal maken. Vertonghen heeft verklaard dat hij zich momenteel erg goed voelt bij Anderlecht, maar dat hij nog twijfels heeft.

Hij vraagt zich af of hij Anderlecht de speler kan bieden die hij zelf wil zijn en die de club verdient. Hoewel hij momenteel geneigd is om door te gaan, kan hij niet voorspellen hoe hij zich over een paar maanden zal voelen.

“Ik wil Anderlecht nu niet mijn jawoord geven om dan na het EK vast te stellen dat het toch niet meer gaat. Maar ook het omgekeerde is waar. Ik kan nu niet met zekerheid zeggen dat ik stop om dan na het EK te voelen dat ik er echt nog niet klaar mee ben”, aldus Vertonghen aan Het Laatste Nieuws.

Aan de andere kant heeft Jesper Fredberg tijdens het Fan Council laten weten dat Anderlecht niet kan wachten tot na het EK om andere opties te verkennen voor vervanging. In het Lotto Park wordt Vertonghen de tijd gegund om rustig na te denken, maar volgens Het Nieuwsblad wil de club al in mei nieuws hebben - vóór de start van het EK.

Zullen Anderlecht en Vertonghen een akkoord bereiken?

Meest recent

Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

0
0
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

61
61
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

12
12
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

12
12
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

227
227
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

63
63
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

89
89
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

384
384
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

82
82
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

416
416
Unieke beelden: camera's leggen zege-speech De Mil vast

Rik De Mil heeft zijn grootste succes tot dusver geboekt als hoofdcoach van KAA Gent. Zondag nam hij ...

130
130
"Pak je boeltje" - Fans Anderlecht duiden zondebok aan

RSC Anderlecht heeft geen gepast vervolg kunnen breien aan de bekertriomf van afgelopen donderdag. ...

399
399
Bayern-sterren onthullen: dít zei Kompany in kleedkamer na rothelft

Bayern München heeft zaterdagavond andermaal een statement gemaakt in de Bundesliga. Zo ging de ...

384
384
AA Gent wreekt bekerfrustratie met heroïsche comeback

Revanche hing in de lucht in de Planet Group Arena. Wat eerder deze week nog woede en frustratie had ...

197
197
Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

De trainerswissel van KRC Genk heeft voorlopig nog niet het gewenste effect opgeleverd. Zo verloren ...

207
207
'Vrancken beloond: STVV vol voor transferdubbelslag'

STVV heeft een uitstekend seizoen achter de rug tot dusver en is goed op weg om zich te plaatsen ...

177
177
Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

AA Gent wou zondagmiddag op eigen veld revanche nemen op RSC Anderlecht voor de bekeruitschakeling ...

598
598
Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

319
319
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

93
93
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

74
74
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

1037
1037
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

140
140
Onterechte Gouden Schoen? Boskamp velt hard verdict

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

367
367
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

399
399
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

62
62

Meer sportnieuws