‘Dealbreaker: Anderlecht en Vertonghen in conflict’

1599
‘Dealbreaker: Anderlecht en Vertonghen in conflict’

De contractonderhandelingen tussen Anderlecht en Jan Vertonghen draaien om twee verschillende deadlines. Terwijl Vertonghen zijn beslissing over contractverlenging uitstelt tot na het Europees Kampioenschap, dringt Anderlecht aan op een snelle afhandeling vóór de start van het EK.

Dit legt druk op de club om alternatieve opties te verkennen, terwijl Vertonghen de tijd neemt om zijn toekomst zorgvuldig te overwegen, waarbij zijn broze enkel bovendien een cruciale rol speelt.

LEES OOK: 'Sibierski gaat los: grote gevolgen na Europees succes'

Fredberg: “We willen Jan een nieuw contract bieden”

Anderlecht staat klaar om nog een jaar door te gaan met Jan Vertonghen, en dat is geen verrassing gezien zijn enorme invloed en waarde, zowel op als naast het veld. Vertonghen heeft dit seizoen bewezen een van de beste spelers te zijn in de Jupiler Pro League, en ook bij de nationale ploeg blijft hij onbetwistbaar.

Gert Verheyen verklaarde bij Sporza dat Vertonghen de enige zekerheid is in de defensie van België: “Ze zijn allemaal inwisselbaar, behalve Jan Vertonghen. Zijn positie ligt vast.”

Jesper Fredberg benadrukte tijdens de Fan Council ook dat Anderlecht vastbesloten is om door te gaan met Vertonghen: “We willen Jan een nieuw contract bieden. Daar is geen twijfel over, daar is iedereen het over eens.”

De CEO Sports gaf toe dat de club al heel gesprekken heeft gevoerd met Vertonghen, en dat ze klaar staan om een officieel voorstel te doen. Tegelijkertijd willen ze de Rode Duivel niet onder druk zetten en pushen om overhaaste beslissingen te nemen.

Op 24 april wordt Vertonghen 37 jaar, en het einde van zijn carrière nadert langzaam. Zelf is de ervaren verdediger nog niet zeker van zijn plannen voor volgend seizoen. Maar het is duidelijk dat de bal tijdens de contractonderhandelingen in zijn kamp ligt.

Vertonghen wil Anderlecht niet ontgoochelen

Jan Vertonghen voelt zich thuis bij Anderlecht, waar hij als heerser van de achterhoede fungeert en een voorbeeld is voor de jongere spelers. Hij speelt een cruciale rol in de teamgeest en zijn winnaarsmentaliteit is een inspiratie voor de hele selectie.

Vertonghen schuwt ook niet om zijn stem te laten horen en tegen de fans in te gaan, zoals tijdens de wedstrijd tegen Union SG, waar hij in discussie ging met supporters die bekertjes naar Anthony Moris gooiden.

“Het is geen geheim dat we héél tevreden zijn met Jan”, zei Jesper Fredberg medio maart aan VTM NIEUWS. “Hij doet het zeer, zeer goed. Als je hem bezig ziet... een oude man is het niet. Hij oogt fris, hongerig. Dat is het type spelers dat we bij Anderlecht willen. Dusja, de deur staat open. Wij zijn klaar om iets te ondernemen.”

Volgens Het Nieuwsblad is het enige wat Vertonghen weerhoudt om bij te tekenen bij Anderlecht, de angst om anderen teleur te stellen. Als hij nog een jaar doorgaat in het paars-witte shirt, wil hij minstens op hetzelfde topniveau presteren, wat ook wordt verwacht gezien zijn jaarsalaris van anderhalf miljoen euro netto.

De kwalificatie voor Europees voetbal en het drukkere speelschema dat daarmee gepaard gaat, kan extra belasting betekenen voor zijn broze enkels. Momenteel heeft hij elke week de tijd om volledig te herstellen, wat mogelijk anders zal zijn bij een intensiever schema.

De enkel is een doorslaggevende factor voor Vertonghen

Anderlecht en Jan Vertonghen kregen dit seizoen al een eerste wake-upcall toen hij twee flinke tikken kreeg op zijn kwetsbare enkel tijdens de wedstrijd tegen Standard, die hij met behulp van pijnstillers en een spray toch wist uit te spelen.

Vertonghen heeft enkele competitiewedstrijden niet gespeeld wegens fysieke ongemakken en die fysieke problemen zouden ook mogelijk invloed kunnen hebben op zijn beslissing om al dan niet nog een extra seizoen aan zijn verhaal bij Anderlecht te breien.

Zijn contract loopt aan het einde van dit seizoen af, en Vertonghen liet eerder al weten dat zijn toekomst vooral afhangt van de toestand van zijn twee enkels.

In de podcast MIDMID onthulde de verdediger dat hij afgelopen zomer al overwoog te stoppen, nadat zijn enkels hem gedurende de hele tweede helft van vorig seizoen parten speelden en zelfs enkele weken rust geen verbetering brachten.

“Ik dacht: 'Nog één jaar en dan stop ik.' Ik moet daarna nog met mijn zoontje kunnen voetballen. Maar daarna heeft die enkel plots zijn plekje gevonden. Maar het blijft wel een zwak punt.”

Hij kondigde toen aan om in maart of april een besluit nemen over zijn toekomst, en eventuele contractverlenging zal waarschijnlijk gepaard gaan met verminderde voorwaarden, gezien zijn huidige salaris van 1,5 miljoen euro netto per jaar bij Anderlecht.

Daarnaast zal de toestand van zijn enkels een doorslaggevende factor zijn om deze knoop door te hakken.

Anderlecht en Vertonghen hanteren 2 totaal andere deadlines

In een interview met Het Laatste Nieuws vorig weekend heeft Jan Vertonghen aangegeven dat hij zijn beslissing over zijn toekomst niet zal nemen in maart of april, maar zal uitstellen na het Europees Kampioenschap.

Hij verlengt hiermee de periode waarin hij de knoop zal doorhakken met enkele maanden, wat betekent dat hij mogelijk pas in juni of zelfs in juli een definitieve beslissing zal maken. Vertonghen heeft verklaard dat hij zich momenteel erg goed voelt bij Anderlecht, maar dat hij nog twijfels heeft.

Hij vraagt zich af of hij Anderlecht de speler kan bieden die hij zelf wil zijn en die de club verdient. Hoewel hij momenteel geneigd is om door te gaan, kan hij niet voorspellen hoe hij zich over een paar maanden zal voelen.

“Ik wil Anderlecht nu niet mijn jawoord geven om dan na het EK vast te stellen dat het toch niet meer gaat. Maar ook het omgekeerde is waar. Ik kan nu niet met zekerheid zeggen dat ik stop om dan na het EK te voelen dat ik er echt nog niet klaar mee ben”, aldus Vertonghen aan Het Laatste Nieuws.

Aan de andere kant heeft Jesper Fredberg tijdens het Fan Council laten weten dat Anderlecht niet kan wachten tot na het EK om andere opties te verkennen voor vervanging. In het Lotto Park wordt Vertonghen de tijd gegund om rustig na te denken, maar volgens Het Nieuwsblad wil de club al in mei nieuws hebben - vóór de start van het EK.

Zullen Anderlecht en Vertonghen een akkoord bereiken?

Meest recent

RSCA-flop van Renard duikt op in de Serie B

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht mogen we toch bestempelen als een flop. ...

39
39
Wilmots slaat toe: "Gesprekken met hem raakten mij"

Alexis Trouillet werd door Standard voor amper 350.000 euro weggeplukt bij Rodez. De Franse ...

51
51
'Axel Witsel zoekt club: zéér mooie optie dient zich aan'

Axel Witsel staat mogelijk voor een nieuwe uitdaging in Frankrijk. De 37-jarige Rode Duivel heeft de ...

78
78
Cercle flikt het weer na absurd spektakelstuk op Jan Breydel

Na een absurd spektakelstuk hebben Cercle Brugge en STVV de punten onder mekaar verdeeld. De ...

85
85
Biancone ziet nog één groot werkpunt bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht draait het voorlopig uitstekend. Er is eindelijk positivisme rondom de club, en ...

279
279
Euvrard deels tevreden: "Samen met Club Brugge"

Heel Standard vloekte na de late gelijkmaker van Cercle Brugge. De Rouches hadden altijd moeten ...

115
115
Sporting Hasselt maakt rentree met stevig videospektakel

Een terugkeer door de grote poort werd het vanavond voor Sporting Hasselt en zijn BV-voorzitters. De ...

37
37
'Anderlecht haakt af voor nieuwe toptransfer'

Bij RSC Anderlecht mag er nog versterking volgen. De Brusselaars zijn zeker van Europees voetbal en ...

260
260
Dries Mertens investeert in Hasselt: "Een aanzienlijk bedrag"

Sporting Hasselt greep dan wel naast Thibaut Courtois als investeerder, maar het wist wel Dries ...

215
215
Na Muja en Bazdar: STVV raast door op transfermarkt

STVV speelt vanavond op verplaatsing tegen Cercle Brugge. De Kanaries hopen daar hun eerste ...

67
67
Zulte Waregem rondt transfer van aanvaller af

Jevon Simons zet zijn carrière voort in Tsjechië. De Nederlandse aanvaller verlaat Zulte ...

57
57
Thibaut Courtois stuurt zinderende boodschap de wereld in

Voor Thibaut Courtois brak de laatste weken eindelijk een periode van rust aan. De Rode Duivel zag ...

127
127
Lierse SK rondt lucratieve transferdeal af

Lierse SK heeft vandaag twee nieuwtjes meegedeeld. Ze wisten een financieel lucratieve transfer af ...

20
20
Club Brugge haalt ‘nieuwe Yaremchuk’: ophef barst los

Club Brugge legde bijna tien miljoen euro neer voor Freddie Potts. Een bedrag dat meteen ...

836
836
Attractie bij Cercle Brugge: Friis vol lof

Cercle Brugge pakte vorige week knap een punt op bezoek bij Standard. Trainers Lars Friis was zeer ...

49
49
Club Brugge laat Reis vertrekken en boekt gigantisch verlies

Club Brugge heeft zopas een volgende uitgaande transfer meegedeeld. Blauw-Zwart liet een van de vele ...

255
255
'Anderlecht schakelt door: bod op nieuwe spelmaker'

RSC Anderlecht is nog op zoek naar versterking in het aanvallende compartiment. Daar zouden toch ...

582
582
Leko hakt knopen door: opvallend slachtoffer bij Club

Op de openingsspeeldag boekte Club Brugge een vlotte zege tegen KV Kortrijk, een lijn die Ivan Leko ...

497
497
'Genk verrast vriend en vijand met opvolger El Ouahdi'

Na de nederlaag op bezoek bij Zulte Waregem moet KRC Genk zaterdag in eigen huis tegen Westerlo al ...

592
592
Stijn Stijnen komt met gouden tip voor DAZN-kijkers

Ook het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League staat voor de deur en daarin willen Stijn Stijnen ...

275
275
Witte rook: 'Club Brugge helemaal rond over bliksemtransfer'

Club Brugge blijft de markt afspeuren naar een extra flankaanvaller. Ondertussen probeert de ...

492
492
'Sibierski gaat los: grote gevolgen na Europees succes'

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van een Europees najaar. En dat succes blijft ...

800
800
'Arsenal lanceert transferbom week voor Premier League-start'

Arsenal FC wil komend seizoen zijn titel in de Premier League verlengen. Daarvoor hebben de Gunners ...

94
94
Standard blijft gaan: 8ste zomeraanwinst tekent voor 3 jaar

Ondanks een degelijke wedstrijd gaf Standard op de openigsspeeldag twee punten uit handen tegen ...

199
199
Loting UCL krijgt vorm: Club moet kolossaal traject vrezen

Binnen een tweetal weken is het zover, dan wordt geloot voor de samenstelling van de League Phase in ...

973
973

Meer sportnieuws