‘Dealbreaker: Anderlecht en Vertonghen in conflict’

door
‘Dealbreaker: Anderlecht en Vertonghen in conflict’

De contractonderhandelingen tussen Anderlecht en Jan Vertonghen draaien om twee verschillende deadlines. Terwijl Vertonghen zijn beslissing over contractverlenging uitstelt tot na het Europees Kampioenschap, dringt Anderlecht aan op een snelle afhandeling vóór de start van het EK.

Dit legt druk op de club om alternatieve opties te verkennen, terwijl Vertonghen de tijd neemt om zijn toekomst zorgvuldig te overwegen, waarbij zijn broze enkel bovendien een cruciale rol speelt.

LEES OOK: Anderlecht krijgt klappen: ‘Twee coaches weigeren resoluut’

Fredberg: “We willen Jan een nieuw contract bieden”

Anderlecht staat klaar om nog een jaar door te gaan met Jan Vertonghen, en dat is geen verrassing gezien zijn enorme invloed en waarde, zowel op als naast het veld. Vertonghen heeft dit seizoen bewezen een van de beste spelers te zijn in de Jupiler Pro League, en ook bij de nationale ploeg blijft hij onbetwistbaar.

Gert Verheyen verklaarde bij Sporza dat Vertonghen de enige zekerheid is in de defensie van België: “Ze zijn allemaal inwisselbaar, behalve Jan Vertonghen. Zijn positie ligt vast.”

Jesper Fredberg benadrukte tijdens de Fan Council ook dat Anderlecht vastbesloten is om door te gaan met Vertonghen: “We willen Jan een nieuw contract bieden. Daar is geen twijfel over, daar is iedereen het over eens.”

De CEO Sports gaf toe dat de club al heel gesprekken heeft gevoerd met Vertonghen, en dat ze klaar staan om een officieel voorstel te doen. Tegelijkertijd willen ze de Rode Duivel niet onder druk zetten en pushen om overhaaste beslissingen te nemen.

Op 24 april wordt Vertonghen 37 jaar, en het einde van zijn carrière nadert langzaam. Zelf is de ervaren verdediger nog niet zeker van zijn plannen voor volgend seizoen. Maar het is duidelijk dat de bal tijdens de contractonderhandelingen in zijn kamp ligt.

Vertonghen wil Anderlecht niet ontgoochelen

Jan Vertonghen voelt zich thuis bij Anderlecht, waar hij als heerser van de achterhoede fungeert en een voorbeeld is voor de jongere spelers. Hij speelt een cruciale rol in de teamgeest en zijn winnaarsmentaliteit is een inspiratie voor de hele selectie.

Vertonghen schuwt ook niet om zijn stem te laten horen en tegen de fans in te gaan, zoals tijdens de wedstrijd tegen Union SG, waar hij in discussie ging met supporters die bekertjes naar Anthony Moris gooiden.

“Het is geen geheim dat we héél tevreden zijn met Jan”, zei Jesper Fredberg medio maart aan VTM NIEUWS. “Hij doet het zeer, zeer goed. Als je hem bezig ziet... een oude man is het niet. Hij oogt fris, hongerig. Dat is het type spelers dat we bij Anderlecht willen. Dusja, de deur staat open. Wij zijn klaar om iets te ondernemen.”

Volgens Het Nieuwsblad is het enige wat Vertonghen weerhoudt om bij te tekenen bij Anderlecht, de angst om anderen teleur te stellen. Als hij nog een jaar doorgaat in het paars-witte shirt, wil hij minstens op hetzelfde topniveau presteren, wat ook wordt verwacht gezien zijn jaarsalaris van anderhalf miljoen euro netto.

De kwalificatie voor Europees voetbal en het drukkere speelschema dat daarmee gepaard gaat, kan extra belasting betekenen voor zijn broze enkels. Momenteel heeft hij elke week de tijd om volledig te herstellen, wat mogelijk anders zal zijn bij een intensiever schema.

De enkel is een doorslaggevende factor voor Vertonghen

Anderlecht en Jan Vertonghen kregen dit seizoen al een eerste wake-upcall toen hij twee flinke tikken kreeg op zijn kwetsbare enkel tijdens de wedstrijd tegen Standard, die hij met behulp van pijnstillers en een spray toch wist uit te spelen.

Vertonghen heeft enkele competitiewedstrijden niet gespeeld wegens fysieke ongemakken en die fysieke problemen zouden ook mogelijk invloed kunnen hebben op zijn beslissing om al dan niet nog een extra seizoen aan zijn verhaal bij Anderlecht te breien.

Zijn contract loopt aan het einde van dit seizoen af, en Vertonghen liet eerder al weten dat zijn toekomst vooral afhangt van de toestand van zijn twee enkels.

In de podcast MIDMID onthulde de verdediger dat hij afgelopen zomer al overwoog te stoppen, nadat zijn enkels hem gedurende de hele tweede helft van vorig seizoen parten speelden en zelfs enkele weken rust geen verbetering brachten.

“Ik dacht: 'Nog één jaar en dan stop ik.' Ik moet daarna nog met mijn zoontje kunnen voetballen. Maar daarna heeft die enkel plots zijn plekje gevonden. Maar het blijft wel een zwak punt.”

Hij kondigde toen aan om in maart of april een besluit nemen over zijn toekomst, en eventuele contractverlenging zal waarschijnlijk gepaard gaan met verminderde voorwaarden, gezien zijn huidige salaris van 1,5 miljoen euro netto per jaar bij Anderlecht.

Daarnaast zal de toestand van zijn enkels een doorslaggevende factor zijn om deze knoop door te hakken.

Anderlecht en Vertonghen hanteren 2 totaal andere deadlines

In een interview met Het Laatste Nieuws vorig weekend heeft Jan Vertonghen aangegeven dat hij zijn beslissing over zijn toekomst niet zal nemen in maart of april, maar zal uitstellen na het Europees Kampioenschap.

Hij verlengt hiermee de periode waarin hij de knoop zal doorhakken met enkele maanden, wat betekent dat hij mogelijk pas in juni of zelfs in juli een definitieve beslissing zal maken. Vertonghen heeft verklaard dat hij zich momenteel erg goed voelt bij Anderlecht, maar dat hij nog twijfels heeft.

Hij vraagt zich af of hij Anderlecht de speler kan bieden die hij zelf wil zijn en die de club verdient. Hoewel hij momenteel geneigd is om door te gaan, kan hij niet voorspellen hoe hij zich over een paar maanden zal voelen.

“Ik wil Anderlecht nu niet mijn jawoord geven om dan na het EK vast te stellen dat het toch niet meer gaat. Maar ook het omgekeerde is waar. Ik kan nu niet met zekerheid zeggen dat ik stop om dan na het EK te voelen dat ik er echt nog niet klaar mee ben”, aldus Vertonghen aan Het Laatste Nieuws.

Aan de andere kant heeft Jesper Fredberg tijdens het Fan Council laten weten dat Anderlecht niet kan wachten tot na het EK om andere opties te verkennen voor vervanging. In het Lotto Park wordt Vertonghen de tijd gegund om rustig na te denken, maar volgens Het Nieuwsblad wil de club al in mei nieuws hebben - vóór de start van het EK.

Zullen Anderlecht en Vertonghen een akkoord bereiken?

Meest recent

Andy Peelman haalt vlammend uit richting Anderlecht

Andy Peelman, kennen we vooral als acteur, presentator en voormalig politieagent. De man werd de ...

1
1
Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Dante Vanzeir maakte in het verleden het mooie weer bij Union SG en in de MLS, maar zijn avontuur ...

11
11
Anderlecht krijgt klappen: ‘Twee coaches weigeren resoluut’

RSC Anderlecht zit in de hoek waar de klappen vallen. Paars-Wit koos ervoor om Besnik Hasi te ...

123
123
Oosting verrast met lof voor opvallende Antwerp-uitblinker

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht. The Great Old heeft zo een goede ...

51
51
'Beerschot slaat alsnog toe en haalt derde Japanner'

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook merken op het vlak van ...

15
15
'Besiktas strikt na Oh ook oude Anderlecht-bekende'

In een handvol landen is de transfermarkt nog steeds open, waaronder ook in Turkije. Daar is onder ...

23
23
TD Westerlo onthult: "Club of Anderlecht? Niet gezien"

Westerlo beleefde een zeer drukke wintermercato. Daarin moest het ook weer een aantal smaakmakers ...

57
57
Renard onder vuur: Vandenbempt haalt criticasters neer

De voorbije weken is Anderlecht nog maar eens in een diepe crisis beland. Trainer Besnik Hasi werd ...

246
246
Kiki Vanrafelghem schiet dubbel raak: supporters smullen

Goed een jaar geleden maakte Keano 'Kiki' Vanrafelghem de overstap vanuit Patro naar KV Mechelen. ...

54
54
Godts weigert knaltransfer: makelaar onthult reden

Voor Mika Godts is dit het seizoen van de grote doorbraak geworden. De 20-jarige flankaanvaller ...

68
68
Ronaldo-soap escaleert: Saudi's halen snoeihard uit

Cristiano Ronaldo vierde deze week zijn 41ste verjaardag, maar dat gebeurde toch een beetje in ...

76
76
Karl Vannieuwkerke breekt bij tragisch overlijden

Karl Vannieuwkerke staat bekend om zijn scherpe pen en vaste stem, maar deze week klonk er iets ...

48
48
Pakt La Louvière uit met icoon als opvolger Frutos?

Voor La Louvière zijn het woelige maanden geweest. De promovendus zag op enkele weken tijd ...

46
46
Onterechte rode kaart voor Anderlecht? De Cat sust

De zwakke reeks van Anderlecht werd donderdag verdergezet met een thuisnederlaag tegen Antwerp. ...

226
226
‘Club Brugge zet druk: Genk-topper is doelwit’

Club Brugge zet de druk erop: komende zomer wil blauw-zwart een nieuwe nummer zes binnenhalen. En ...

341
341
Union baalt: sterkhouder hint naar vertrek

Union is alweer bezig aan een straf seizoen. Het zag vorige zomer na het veroveren van de titel ...

68
68
Anderlecht op rand van afgrond? Coosemans reageert

Het ontslag van Besnik Hasi bracht donderdagavond nog geen zoden aan de dijk voor Anderlecht. Ook ...

200
200
Riemer duikt plots op bij Anderlecht: dit is de echte reden

Anderlecht is er donderdagavond niet in geslaagd om zich tegen Antwerp te herpakken. Het leed een ...

169
169
Ondanks zege: unanieme ontgoocheling bij Antwerp

Antwerp heeft donderdagavond een uitstekende uitgangspositie gepakt in de halve finale van de Croky ...

201
201
"Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Indien het alsnog de bekerfinale wil halen, zal RSC Anderlecht volgende zwaar aan de bak moeten. Het ...

478
478
Anderlecht benadeeld? Still vloekt na uitsluiting Sardella

RSC Anderlecht heeft zijn heenmatch in de halve finales van de Croky Cup tegen Antwerp FC met 0-1 ...

268
268
3 op 10: Anderlecht-zondebok keihard uitgefloten

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Brusselaars verloren ...

364
364
De Ketelaere wint Coppa-clash, nieuwe klap Pocognoli

Ook elders in Europa stond donderdagavond bekervoetbal op het programma. Zo wisten Charles De ...

92
92
Bloedrode avond Anderlecht: Antwerp kan bekerfinale ruiken

Antwerp FC heeft donderdagavond een stevige optie op de finale van de Croky Cup genomen. Dankzij een ...

353
353
Kompany maakt Bayern wild: zwaargewicht houdt zich niet in

Vincent Kompany is bezig aan een uitmuntend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München. ...

213
213

Meer sportnieuws