‘Dealbreaker: Anderlecht en Vertonghen in conflict’

1599
‘Dealbreaker: Anderlecht en Vertonghen in conflict’

De contractonderhandelingen tussen Anderlecht en Jan Vertonghen draaien om twee verschillende deadlines. Terwijl Vertonghen zijn beslissing over contractverlenging uitstelt tot na het Europees Kampioenschap, dringt Anderlecht aan op een snelle afhandeling vóór de start van het EK.

Dit legt druk op de club om alternatieve opties te verkennen, terwijl Vertonghen de tijd neemt om zijn toekomst zorgvuldig te overwegen, waarbij zijn broze enkel bovendien een cruciale rol speelt.

LEES OOK: Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

Fredberg: “We willen Jan een nieuw contract bieden”

Anderlecht staat klaar om nog een jaar door te gaan met Jan Vertonghen, en dat is geen verrassing gezien zijn enorme invloed en waarde, zowel op als naast het veld. Vertonghen heeft dit seizoen bewezen een van de beste spelers te zijn in de Jupiler Pro League, en ook bij de nationale ploeg blijft hij onbetwistbaar.

Gert Verheyen verklaarde bij Sporza dat Vertonghen de enige zekerheid is in de defensie van België: “Ze zijn allemaal inwisselbaar, behalve Jan Vertonghen. Zijn positie ligt vast.”

Jesper Fredberg benadrukte tijdens de Fan Council ook dat Anderlecht vastbesloten is om door te gaan met Vertonghen: “We willen Jan een nieuw contract bieden. Daar is geen twijfel over, daar is iedereen het over eens.”

De CEO Sports gaf toe dat de club al heel gesprekken heeft gevoerd met Vertonghen, en dat ze klaar staan om een officieel voorstel te doen. Tegelijkertijd willen ze de Rode Duivel niet onder druk zetten en pushen om overhaaste beslissingen te nemen.

Op 24 april wordt Vertonghen 37 jaar, en het einde van zijn carrière nadert langzaam. Zelf is de ervaren verdediger nog niet zeker van zijn plannen voor volgend seizoen. Maar het is duidelijk dat de bal tijdens de contractonderhandelingen in zijn kamp ligt.

Vertonghen wil Anderlecht niet ontgoochelen

Jan Vertonghen voelt zich thuis bij Anderlecht, waar hij als heerser van de achterhoede fungeert en een voorbeeld is voor de jongere spelers. Hij speelt een cruciale rol in de teamgeest en zijn winnaarsmentaliteit is een inspiratie voor de hele selectie.

Vertonghen schuwt ook niet om zijn stem te laten horen en tegen de fans in te gaan, zoals tijdens de wedstrijd tegen Union SG, waar hij in discussie ging met supporters die bekertjes naar Anthony Moris gooiden.

“Het is geen geheim dat we héél tevreden zijn met Jan”, zei Jesper Fredberg medio maart aan VTM NIEUWS. “Hij doet het zeer, zeer goed. Als je hem bezig ziet... een oude man is het niet. Hij oogt fris, hongerig. Dat is het type spelers dat we bij Anderlecht willen. Dusja, de deur staat open. Wij zijn klaar om iets te ondernemen.”

Volgens Het Nieuwsblad is het enige wat Vertonghen weerhoudt om bij te tekenen bij Anderlecht, de angst om anderen teleur te stellen. Als hij nog een jaar doorgaat in het paars-witte shirt, wil hij minstens op hetzelfde topniveau presteren, wat ook wordt verwacht gezien zijn jaarsalaris van anderhalf miljoen euro netto.

De kwalificatie voor Europees voetbal en het drukkere speelschema dat daarmee gepaard gaat, kan extra belasting betekenen voor zijn broze enkels. Momenteel heeft hij elke week de tijd om volledig te herstellen, wat mogelijk anders zal zijn bij een intensiever schema.

De enkel is een doorslaggevende factor voor Vertonghen

Anderlecht en Jan Vertonghen kregen dit seizoen al een eerste wake-upcall toen hij twee flinke tikken kreeg op zijn kwetsbare enkel tijdens de wedstrijd tegen Standard, die hij met behulp van pijnstillers en een spray toch wist uit te spelen.

Vertonghen heeft enkele competitiewedstrijden niet gespeeld wegens fysieke ongemakken en die fysieke problemen zouden ook mogelijk invloed kunnen hebben op zijn beslissing om al dan niet nog een extra seizoen aan zijn verhaal bij Anderlecht te breien.

Zijn contract loopt aan het einde van dit seizoen af, en Vertonghen liet eerder al weten dat zijn toekomst vooral afhangt van de toestand van zijn twee enkels.

In de podcast MIDMID onthulde de verdediger dat hij afgelopen zomer al overwoog te stoppen, nadat zijn enkels hem gedurende de hele tweede helft van vorig seizoen parten speelden en zelfs enkele weken rust geen verbetering brachten.

“Ik dacht: 'Nog één jaar en dan stop ik.' Ik moet daarna nog met mijn zoontje kunnen voetballen. Maar daarna heeft die enkel plots zijn plekje gevonden. Maar het blijft wel een zwak punt.”

Hij kondigde toen aan om in maart of april een besluit nemen over zijn toekomst, en eventuele contractverlenging zal waarschijnlijk gepaard gaan met verminderde voorwaarden, gezien zijn huidige salaris van 1,5 miljoen euro netto per jaar bij Anderlecht.

Daarnaast zal de toestand van zijn enkels een doorslaggevende factor zijn om deze knoop door te hakken.

Anderlecht en Vertonghen hanteren 2 totaal andere deadlines

In een interview met Het Laatste Nieuws vorig weekend heeft Jan Vertonghen aangegeven dat hij zijn beslissing over zijn toekomst niet zal nemen in maart of april, maar zal uitstellen na het Europees Kampioenschap.

Hij verlengt hiermee de periode waarin hij de knoop zal doorhakken met enkele maanden, wat betekent dat hij mogelijk pas in juni of zelfs in juli een definitieve beslissing zal maken. Vertonghen heeft verklaard dat hij zich momenteel erg goed voelt bij Anderlecht, maar dat hij nog twijfels heeft.

Hij vraagt zich af of hij Anderlecht de speler kan bieden die hij zelf wil zijn en die de club verdient. Hoewel hij momenteel geneigd is om door te gaan, kan hij niet voorspellen hoe hij zich over een paar maanden zal voelen.

“Ik wil Anderlecht nu niet mijn jawoord geven om dan na het EK vast te stellen dat het toch niet meer gaat. Maar ook het omgekeerde is waar. Ik kan nu niet met zekerheid zeggen dat ik stop om dan na het EK te voelen dat ik er echt nog niet klaar mee ben”, aldus Vertonghen aan Het Laatste Nieuws.

Aan de andere kant heeft Jesper Fredberg tijdens het Fan Council laten weten dat Anderlecht niet kan wachten tot na het EK om andere opties te verkennen voor vervanging. In het Lotto Park wordt Vertonghen de tijd gegund om rustig na te denken, maar volgens Het Nieuwsblad wil de club al in mei nieuws hebben - vóór de start van het EK.

Zullen Anderlecht en Vertonghen een akkoord bereiken?

Meest recent

Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

107
107
Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Donderdag om middernacht sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Een aantal ...

47
47
'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

245
245
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

92
92
Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

111
111
Met dichtgeknepen billen: Anderlecht nipt voorbij Kortrijk

RSC Anderlecht heeft zich ietwat herpakt na de pandoering op Union SG. In de inhaalwedstrijd tegen ...

153
153
De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Kevin De Bruyne begon het seizoen als bankzitter bij SSC Napoli. Door de blessure van Scott ...

92
92
Anderlecht slaat tóch nog toe: aanwinst al in tribunes

RSC Anderlecht heeft enkele bijzonder drukke dagen op de transfermarkt achter de rug. Maar vlakken ...

362
362
Witte rook: KRC Genk haalt verloren zoon terug in huis

KRC Genk blijft bijzonder actief tijdens de slotdagen van de mercato. Enkele uren voor het ...

130
130
Opstellingen: Bruno houdt been stijf; Simons grijpt fors in

Donderdagavond worden de twee laatste duels van de derde speeldag afgewerkt. Zo krijgt RSC ...

49
49
‘Courtois bezorgt Van Bommel meteen eerste crisis’

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

628
628
Dé Deadline Day-stunt! Vermeeren heeft grote comeback beet

Antwerp FC heeft voor dé stunt van de Belgische Transferdeadline Day gezorgd. De Great Old ...

248
248
Zorgen voor Van Bommel: transfermiserie voor drie Duivels

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

394
394
Supermercato Anderlecht: Vandenbempt ziet één groot nadeel

Na een spectaculair slotoffensief kan RSC Anderlecht nu al terugblikken op een spectaculaire ...

416
416
Club-fans fronsen wenkbrauwen: Gent haalt slag thuis na rood Cissé

AA Gent won afgelopen zondag met 2-1 van Club Brugge na een redelijk onderhoudende wedstrijd. De ...

607
607
Topcoaches clashen: "Híj́ moet de Ballon d'Or winnen"

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

189
189
Tessa Wullaert zorgt voor bloedheet spektakel: fans smullen

Tessa Wullaert weet als geen ander hoe ze de aandacht kan trekken. De Red Flame heeft een nieuwe ...

109
109
JPL-transfers: Malinwa, Westerlo & Essevee hebben beet

Ook in België sluit de transfermarkt weldra onherroepelijk zijn deuren. Het sein voor heel wat ...

259
259
Vers bloed voor Bruno: nieuwkomers RSCA direct in basis?

De afgelopen weken leek er stilaan sprake van een typeploeg bij RSC Anderlecht, maar de nederlaag ...

503
503
'Opvallende afwezige bij Club Brugge: transfer op til?'

Club Brugge trekt vrijdag naar Lommel, waar het de rug moet zien te rechten na de nederlaag in Gent. ...

894
894
'Wending in transfersoap: Genk shopt bij Anderlecht'

Zowel bij RSC Anderlecht als KRC Genk deed de eigen jeugd de kassa de voorbije maanden alweer stevig ...

822
822
'Club Brugge slaat toe: twee last-minute aanwinsten'

Zowel op inkomend als uitgaand vlak lijkt het huiswerk van Club Brugge al afgerond. Dat betekent ...

1003
1003
'Sibierski drukt stempel: Anderlecht breekt alle records'

In het slot van de mercato valt er plots nog heel wat te beleven bij RSC Anderlecht, dat woensdag de ...

822
822
'Antwerp pakt stevig uit: twee vliegen in één klap'

Traditiegetrouw heeft Antwerp alweer een drukke zomer achter de rug, waarin tot dusver al maar ...

503
503
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

90
90

Meer sportnieuws