‘Dealbreaker: Anderlecht en Vertonghen in conflict’

1599 stemmen
‘Dealbreaker: Anderlecht en Vertonghen in conflict’

De contractonderhandelingen tussen Anderlecht en Jan Vertonghen draaien om twee verschillende deadlines. Terwijl Vertonghen zijn beslissing over contractverlenging uitstelt tot na het Europees Kampioenschap, dringt Anderlecht aan op een snelle afhandeling vóór de start van het EK.

Dit legt druk op de club om alternatieve opties te verkennen, terwijl Vertonghen de tijd neemt om zijn toekomst zorgvuldig te overwegen, waarbij zijn broze enkel bovendien een cruciale rol speelt.

LEES OOK: Anderlecht kondigt vertrek van jeugdproduct aan

Fredberg: “We willen Jan een nieuw contract bieden”

Anderlecht staat klaar om nog een jaar door te gaan met Jan Vertonghen, en dat is geen verrassing gezien zijn enorme invloed en waarde, zowel op als naast het veld. Vertonghen heeft dit seizoen bewezen een van de beste spelers te zijn in de Jupiler Pro League, en ook bij de nationale ploeg blijft hij onbetwistbaar.

Gert Verheyen verklaarde bij Sporza dat Vertonghen de enige zekerheid is in de defensie van België: “Ze zijn allemaal inwisselbaar, behalve Jan Vertonghen. Zijn positie ligt vast.”

Jesper Fredberg benadrukte tijdens de Fan Council ook dat Anderlecht vastbesloten is om door te gaan met Vertonghen: “We willen Jan een nieuw contract bieden. Daar is geen twijfel over, daar is iedereen het over eens.”

De CEO Sports gaf toe dat de club al heel gesprekken heeft gevoerd met Vertonghen, en dat ze klaar staan om een officieel voorstel te doen. Tegelijkertijd willen ze de Rode Duivel niet onder druk zetten en pushen om overhaaste beslissingen te nemen.

Op 24 april wordt Vertonghen 37 jaar, en het einde van zijn carrière nadert langzaam. Zelf is de ervaren verdediger nog niet zeker van zijn plannen voor volgend seizoen. Maar het is duidelijk dat de bal tijdens de contractonderhandelingen in zijn kamp ligt.

Vertonghen wil Anderlecht niet ontgoochelen

Jan Vertonghen voelt zich thuis bij Anderlecht, waar hij als heerser van de achterhoede fungeert en een voorbeeld is voor de jongere spelers. Hij speelt een cruciale rol in de teamgeest en zijn winnaarsmentaliteit is een inspiratie voor de hele selectie.

Vertonghen schuwt ook niet om zijn stem te laten horen en tegen de fans in te gaan, zoals tijdens de wedstrijd tegen Union SG, waar hij in discussie ging met supporters die bekertjes naar Anthony Moris gooiden.

“Het is geen geheim dat we héél tevreden zijn met Jan”, zei Jesper Fredberg medio maart aan VTM NIEUWS. “Hij doet het zeer, zeer goed. Als je hem bezig ziet... een oude man is het niet. Hij oogt fris, hongerig. Dat is het type spelers dat we bij Anderlecht willen. Dusja, de deur staat open. Wij zijn klaar om iets te ondernemen.”

Volgens Het Nieuwsblad is het enige wat Vertonghen weerhoudt om bij te tekenen bij Anderlecht, de angst om anderen teleur te stellen. Als hij nog een jaar doorgaat in het paars-witte shirt, wil hij minstens op hetzelfde topniveau presteren, wat ook wordt verwacht gezien zijn jaarsalaris van anderhalf miljoen euro netto.

De kwalificatie voor Europees voetbal en het drukkere speelschema dat daarmee gepaard gaat, kan extra belasting betekenen voor zijn broze enkels. Momenteel heeft hij elke week de tijd om volledig te herstellen, wat mogelijk anders zal zijn bij een intensiever schema.

De enkel is een doorslaggevende factor voor Vertonghen

Anderlecht en Jan Vertonghen kregen dit seizoen al een eerste wake-upcall toen hij twee flinke tikken kreeg op zijn kwetsbare enkel tijdens de wedstrijd tegen Standard, die hij met behulp van pijnstillers en een spray toch wist uit te spelen.

Vertonghen heeft enkele competitiewedstrijden niet gespeeld wegens fysieke ongemakken en die fysieke problemen zouden ook mogelijk invloed kunnen hebben op zijn beslissing om al dan niet nog een extra seizoen aan zijn verhaal bij Anderlecht te breien.

Zijn contract loopt aan het einde van dit seizoen af, en Vertonghen liet eerder al weten dat zijn toekomst vooral afhangt van de toestand van zijn twee enkels.

In de podcast MIDMID onthulde de verdediger dat hij afgelopen zomer al overwoog te stoppen, nadat zijn enkels hem gedurende de hele tweede helft van vorig seizoen parten speelden en zelfs enkele weken rust geen verbetering brachten.

“Ik dacht: 'Nog één jaar en dan stop ik.' Ik moet daarna nog met mijn zoontje kunnen voetballen. Maar daarna heeft die enkel plots zijn plekje gevonden. Maar het blijft wel een zwak punt.”

Hij kondigde toen aan om in maart of april een besluit nemen over zijn toekomst, en eventuele contractverlenging zal waarschijnlijk gepaard gaan met verminderde voorwaarden, gezien zijn huidige salaris van 1,5 miljoen euro netto per jaar bij Anderlecht.

Daarnaast zal de toestand van zijn enkels een doorslaggevende factor zijn om deze knoop door te hakken.

Anderlecht en Vertonghen hanteren 2 totaal andere deadlines

In een interview met Het Laatste Nieuws vorig weekend heeft Jan Vertonghen aangegeven dat hij zijn beslissing over zijn toekomst niet zal nemen in maart of april, maar zal uitstellen na het Europees Kampioenschap.

Hij verlengt hiermee de periode waarin hij de knoop zal doorhakken met enkele maanden, wat betekent dat hij mogelijk pas in juni of zelfs in juli een definitieve beslissing zal maken. Vertonghen heeft verklaard dat hij zich momenteel erg goed voelt bij Anderlecht, maar dat hij nog twijfels heeft.

Hij vraagt zich af of hij Anderlecht de speler kan bieden die hij zelf wil zijn en die de club verdient. Hoewel hij momenteel geneigd is om door te gaan, kan hij niet voorspellen hoe hij zich over een paar maanden zal voelen.

“Ik wil Anderlecht nu niet mijn jawoord geven om dan na het EK vast te stellen dat het toch niet meer gaat. Maar ook het omgekeerde is waar. Ik kan nu niet met zekerheid zeggen dat ik stop om dan na het EK te voelen dat ik er echt nog niet klaar mee ben”, aldus Vertonghen aan Het Laatste Nieuws.

Aan de andere kant heeft Jesper Fredberg tijdens het Fan Council laten weten dat Anderlecht niet kan wachten tot na het EK om andere opties te verkennen voor vervanging. In het Lotto Park wordt Vertonghen de tijd gegund om rustig na te denken, maar volgens Het Nieuwsblad wil de club al in mei nieuws hebben - vóór de start van het EK.

Zullen Anderlecht en Vertonghen een akkoord bereiken?

Meest recent

'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

65
65
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

15
15
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

22
22
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

30
30
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

380
380
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

136
136
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

378
378
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

106
106
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

98
98
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

569
569
Wending: Ferrera krijgt toch straf na uithaal richting refs

Yannick Ferrera degradeerde met Dender naar de Challenger Pro League. Na de laatste speeldag haalde ...

58
58
Burgess onthult exacte reden voor vertrek Union SG

Christian Burgess groeide de afgelopen seizoenen uit tot een icoon bij Union SG. De centrale ...

247
247
FIFA start onderzoek naar clash Argentinië – Engeland

De halve finale tussen Argentinië en Engeland zindert nog na. The Three Lions kwamen op ...

88
88
Lommel sluit straffe transferdeal met Atletico Madrid

Lommel is straks de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League, nadat de Limburgers ...

43
43
'Puzzelen voor Leko: debutanten én nodige afwezigen'

Bij Club Brugge hebben ze nog twee weken om zich klaar te stomen voor hun eerste officiële ...

308
308
OHL pakt uit en houdt jeugdinternational aan boord

Bij OH Leuven hopen ze komend seizoen beter te doen, nadat ze in de voorbije jaargang maar net de ...

27
27
'Beveren wil transfervrije slag slaan bij Standard'

SK Beveren veroverde vorig seizoen met groot machtsvertoon de titel in de Challenger Pro League, ...

129
129
'Nieuwe Lukaku-wending: straffe bestemming duikt op'

Romelu Lukaku speelde een opmerkelijk sterk WK. Na een seizoen met amper 64 speelminuten waren er ...

462
462
Anderlecht kondigt vertrek van jeugdproduct aan

Anderlecht heeft minder dan een week om zich klaar te stomen voor zijn eerste Europese opdracht, ...

92
92
TRANSFERUURTJE: 'Praet verbaast, Club gaat voor opvolger Tzolis'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

397
397
Vrouw van Wesley Sonck doet hartverscheurende onthulling

Wesley Sonck was tijdens het WK weer alomtegenwoordig bij de uitzendingen op Sporza. De ...

198
198
KAA Gent verrast met aankondiging van flanktalent

KAA Gent is de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten, niet enkel voor de A-kern, maar ...

142
142
‘Standard troeft Anderlecht en Union af met toptransfer’

Standard Luik hoopt weer snel aan de top van het Belgische voetbal te staan. Marc Wilmots wil deze ...

305
305
'Club Brugge schrikt: opvallende constructie voor Ordonez'

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een knaltransfer. Clubs zoals Liverpool, ...

549
549
Voetbalbond USA na Balogun-affaire: “Trump doet wat hij wil”

De situatie rond Folarin Balogun blijft voortduren. De aanvaller was aanvankelijk geschorst voor de ...

286
286

Meer sportnieuws