Club Brugge wil eigenwijze topcoach: 'arrogante Guardiola’

door
Club Brugge wil eigenwijze topcoach: 'arrogante Guardiola’

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe hoofdcoach voor het komende seizoen en heeft gesprekken gevoerd met de voormalige topspits Ruud van Nistelrooij. Van Nistelrooij stapte vorig seizoen verrassend op bij PSV Eindhoven na een tegenvallend seizoen en onenigheid binnen de staf en met spelers.

Hoewel hij successen boekte, miste hij draagvlak en werd beschuldigd van een arrogante houding. Er zijn gemengde gevoelens over zijn vertrek, maar Van Nistelrooij staat te popelen om weer aan de slag te gaan en zijn winnaarsmentaliteit te tonen.

Hij predikt een duidelijke speelstijl en hoopt ergens te kunnen werken waar hij zijn filosofie kan implementeren.

LEES OOK: ‘KRC Genk hakt knoop T1 door: nieuwe details onthuld’

Verrassend vertrek Van Nistelrooij bij PSV Eindhoven

Club Brugge is druk bezig met het vinden van een nieuwe hoofdcoach voor het komende seizoen, en de lijst met potentiële kandidaten is indrukwekkend lang. Een opvallende naam die momenteel circuleert in de wandelgangen van het Jan Breydelstadion is die van Ruud van Nistelrooij (47).

Volgens zowel Het Nieuwsblad als Het Laatste Nieuws heeft Club Brugge al gesprekken gevoerd met de voormalige topspits. Van Nistelrooij genoot tijdens zijn spelersloopbaan wereldfaam bij clubs als PSV Eindhoven, Manchester United, Real Madrid en het Nederlands elftal.

Als coach staat hij nog in de leerfase, maar zijn potentieel is groot. Na zijn actieve carrière heeft hij de jeugd van PSV getraind en is hij via Jong PSV doorgegroeid naar het eerste team.

Vorig seizoen boekte Van Nistelrooij direct succes als hoofdcoach, met het winnen van zowel de Johan Cruijff Schaal als de KNVB-beker. Vlak voor het einde van het seizoen nam hij echter verrassend ontslag.

Er gingen al langer geruchten over onrust binnen de club, wat uiteindelijk leidde tot zijn vertrek. Club Brugge neemt de tijd om grondig de trainersmarkt te verkennen en heeft tot aan het Europees Kampioenschap voldoende tijd om een geschikte kandidaat aan te stellen.

‘Eigenwijze’ Van Nistelrooij beschuldigd van nare en arrogante houding

Eind vorig seizoen vertrok Ruud van Nistelrooij abrupt bij PSV Eindhoven. Technisch directeur Earnest Stewart probeerde hem te overtuigen om te blijven, maar Van Nistelrooij hield vast aan zijn beslissing en bracht vervolgens meteen zijn spelers op de hoogte.

Onder zijn leiding kende PSV een tegenvallend seizoen, geteisterd door meerdere tegenslagen. De kwalificatie voor de Champions League ging verloren, de titel werd gemist en technisch directeur John de Jong verliet de club na een motie van wantrouwen van de raad van commissarissen.

Het spel van PSV was stroef, wisselvallig en soms zelfs rommelig genoemd. Stewart erkende dat het team uitblonk in omschakelingen, maar moeite had om zelf het spel te maken.

Buiten het veld waren er ook spanningen in de technische staf. Volgens Het Parool leek Van Nistelrooij zijn assistenten niet serieus te nemen en werd hij beschuldigd van een nare, arrogante houding.

Javier Rabanal, hoofd methodologie, mocht niet langer op de bank zitten. Zowel André Ooijer als Fred Rutten hadden het gevoel dat ze weinig inbreng hadden bij de ‘eigenwijze’ Van Nistelrooij.

Ooijer kondigde aan na het vorige seizoen aan om ‘privéredenen’ te stoppen, terwijl Rutten aan de directie liet weten zijn contract tot 2025 niet te willen uitdienen. Er ontstond ook frictie tussen Van Nistelrooij en de spelers, vooral wat betreft de hoge eisen die hij stelde aan hun ontwikkeling.

Er waren klachten over zijn aanpak en een gebrek aan geduld. Dit leidde uiteindelijk tot een gesprek tussen de spelers en de directie, achter de rug van Van Nistelrooij om.

Van Nistelrooij raakte krediet kwijt bij technische staf en spelersgroep

PSV Eindhoven hoopte eigenlijk nog verder te gaan met Ruud Van Nistelrooij, zoals Marcel Brands in de Volkskrant benadrukte: “Er waren spanningen binnen de staf, maar die waren op te lossen.”

De algemeen directeur uitte wel zijn zorgen over het vertrek van assistenten André Ooijer en Fred Rutten, die de samenwerking met Van Nistelrooij als moeilijk ervaren, en over signalen die uit de groep kwamen.

Maar bovenal, Van Nistelrooij zelf besefte dat er een vertrouwensbreuk was ontstaan. Hij miste een draagvlak.

Van Nistelrooij, als jonge en beginnende trainer, werd echter ook beschouwd als een clubheld en een gerespecteerde voormalige topspits van PSV. Marcel Brands was zich bewust van het risico dat gepaard ging met de aanstelling van de Brabander.

Het voorbeeld van Mark van Bommel, een ander clubicoon, dat in 2019 werd ontslagen, lag nog vers in het geheugen.

Ronald de Boer, een voormalige collega van Van Nistelrooij bij Oranje, vond het vreemd dat Ruud Van Nistelrooij zo snel de handdoek in de ring gooide. Met twee trofeeën in zijn eerste jaar en een respectabele tweede plaats in de competitie waren de resultaten niet rampzalig te noemen.

De Boer beschouwde het als een moedige stap, maar begreep ook dat Van Nistelrooij geconfronteerd werd met weerstand van zijn assistenten en een groot deel van de spelersgroep.

“Deze onvrede over hem komt niet zo maar ergens vandaan. Hij moet zich afvragen hoe het zo ver heeft kunnen komen dat mensen zo over hem denken”, zei De Boer.

Gemengde gevoelens bij Van Nistelrooij: “De Guardiola van PSV”

De berichten over het vertrek van Ruud van Nistelrooij bij PSV Eindhoven hebben gemengde reacties opgeroepen. Volgens Johan Derksen was er binnen de club een gevoel van opluchting over zijn vertrek.

“Hij werd Guardiola genoemd binnen de club, dat zegt genoeg”, aldus Derksen in Vandaag Inside. “Er is opluchting. Hij gedroeg zich alsof hij een toptrainer is.”

Van Nistelrooij kreeg ook steun vanuit bepaalde hoeken. Foppe de Haan vond het schandalig hoe PSV met Van Nistelrooij omging, terwijl Xavi Simons boos reageerde omdat zijn naam genoemd werd bij degenen die klaagden, terwijl hij juist dankbaar was jegens de coach.

“In het bijzonder wil ik spreken over de trainer Ruud van Nistelrooij. Dankzij hem kwam mijn grote droom uit: spelen op een WK met Oranje. Hij haalde het beste in mij naar boven”, zei Simons.

Interessant genoeg pleitte Rafael van der Vaart ervoor dat Ajax Van Nistelrooij zou moeten aanstellen als nieuwe coach, waarmee hij benadrukte dat Van Nistelrooij nog steeds gewaardeerd wordt als coach binnen bepaalde kringen van het Nederlandse voetbal.

Van Nistelrooij wil weer aan de slag: “Ik wil alleen winnen”

Ruud van Nistelrooij bevindt zich al bijna een jaar zonder club en staat te popelen om zijn trainerscarrière voort te zetten. De periode bij PSV Eindhoven was uitdagend, gekenmerkt door intense wedstrijdschema's, onrust, spelerswisselingen en een complex squad management.

Van Nistelrooij predikt een duidelijke speelstijl met drie verdedigers in de opbouw, waarbij een van de backs hoog opereert of zich aan de binnenkant positioneert, waardoor er een 3-4-3 formatie ontstaat bij balbezit.

Hij is vastberaden om ergens te werken waar hij zijn filosofie kan implementeren en waar zijn hart sneller van gaat kloppen. “De bal hebben, creatief zijn, snel naar de goal, maar ook weten hoe we overleven. Kunnen we een kwartier Atlético Madrid zijn? Want ik wil alleen winnen”, zei hij aan de Volkskrant.

Van Nistelrooij ambieert een positie in Duitsland, Engeland of Spanje, waar zijn voorkeur ligt om te coachen. Het is echter nog onduidelijk of Club Brugge binnen dit plaatje past.

Moet Club Van Nistelrooij aanstellen als hoofdcoach?

Meest recent

AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

32
32
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

221
221
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

81
81
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

56
56
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

108
108
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

106
106
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

186
186
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

384
384
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

162
162
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

306
306
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

73
73
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

285
285
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

255
255
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

210
210
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

77
77
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

127
127
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

91
91
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

517
517
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

49
49
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

75
75
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

256
256
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

84
84
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

79
79
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

446
446
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

270
270

Meer sportnieuws