Club Brugge wil eigenwijze topcoach: 'arrogante Guardiola’

door
Club Brugge wil eigenwijze topcoach: 'arrogante Guardiola’

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe hoofdcoach voor het komende seizoen en heeft gesprekken gevoerd met de voormalige topspits Ruud van Nistelrooij. Van Nistelrooij stapte vorig seizoen verrassend op bij PSV Eindhoven na een tegenvallend seizoen en onenigheid binnen de staf en met spelers.

Hoewel hij successen boekte, miste hij draagvlak en werd beschuldigd van een arrogante houding. Er zijn gemengde gevoelens over zijn vertrek, maar Van Nistelrooij staat te popelen om weer aan de slag te gaan en zijn winnaarsmentaliteit te tonen.

Hij predikt een duidelijke speelstijl en hoopt ergens te kunnen werken waar hij zijn filosofie kan implementeren.

LEES OOK: Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

Verrassend vertrek Van Nistelrooij bij PSV Eindhoven

Club Brugge is druk bezig met het vinden van een nieuwe hoofdcoach voor het komende seizoen, en de lijst met potentiële kandidaten is indrukwekkend lang. Een opvallende naam die momenteel circuleert in de wandelgangen van het Jan Breydelstadion is die van Ruud van Nistelrooij (47).

Volgens zowel Het Nieuwsblad als Het Laatste Nieuws heeft Club Brugge al gesprekken gevoerd met de voormalige topspits. Van Nistelrooij genoot tijdens zijn spelersloopbaan wereldfaam bij clubs als PSV Eindhoven, Manchester United, Real Madrid en het Nederlands elftal.

Als coach staat hij nog in de leerfase, maar zijn potentieel is groot. Na zijn actieve carrière heeft hij de jeugd van PSV getraind en is hij via Jong PSV doorgegroeid naar het eerste team.

Vorig seizoen boekte Van Nistelrooij direct succes als hoofdcoach, met het winnen van zowel de Johan Cruijff Schaal als de KNVB-beker. Vlak voor het einde van het seizoen nam hij echter verrassend ontslag.

Er gingen al langer geruchten over onrust binnen de club, wat uiteindelijk leidde tot zijn vertrek. Club Brugge neemt de tijd om grondig de trainersmarkt te verkennen en heeft tot aan het Europees Kampioenschap voldoende tijd om een geschikte kandidaat aan te stellen.

‘Eigenwijze’ Van Nistelrooij beschuldigd van nare en arrogante houding

Eind vorig seizoen vertrok Ruud van Nistelrooij abrupt bij PSV Eindhoven. Technisch directeur Earnest Stewart probeerde hem te overtuigen om te blijven, maar Van Nistelrooij hield vast aan zijn beslissing en bracht vervolgens meteen zijn spelers op de hoogte.

Onder zijn leiding kende PSV een tegenvallend seizoen, geteisterd door meerdere tegenslagen. De kwalificatie voor de Champions League ging verloren, de titel werd gemist en technisch directeur John de Jong verliet de club na een motie van wantrouwen van de raad van commissarissen.

Het spel van PSV was stroef, wisselvallig en soms zelfs rommelig genoemd. Stewart erkende dat het team uitblonk in omschakelingen, maar moeite had om zelf het spel te maken.

Buiten het veld waren er ook spanningen in de technische staf. Volgens Het Parool leek Van Nistelrooij zijn assistenten niet serieus te nemen en werd hij beschuldigd van een nare, arrogante houding.

Javier Rabanal, hoofd methodologie, mocht niet langer op de bank zitten. Zowel André Ooijer als Fred Rutten hadden het gevoel dat ze weinig inbreng hadden bij de ‘eigenwijze’ Van Nistelrooij.

Ooijer kondigde aan na het vorige seizoen aan om ‘privéredenen’ te stoppen, terwijl Rutten aan de directie liet weten zijn contract tot 2025 niet te willen uitdienen. Er ontstond ook frictie tussen Van Nistelrooij en de spelers, vooral wat betreft de hoge eisen die hij stelde aan hun ontwikkeling.

Er waren klachten over zijn aanpak en een gebrek aan geduld. Dit leidde uiteindelijk tot een gesprek tussen de spelers en de directie, achter de rug van Van Nistelrooij om.

Van Nistelrooij raakte krediet kwijt bij technische staf en spelersgroep

PSV Eindhoven hoopte eigenlijk nog verder te gaan met Ruud Van Nistelrooij, zoals Marcel Brands in de Volkskrant benadrukte: “Er waren spanningen binnen de staf, maar die waren op te lossen.”

De algemeen directeur uitte wel zijn zorgen over het vertrek van assistenten André Ooijer en Fred Rutten, die de samenwerking met Van Nistelrooij als moeilijk ervaren, en over signalen die uit de groep kwamen.

Maar bovenal, Van Nistelrooij zelf besefte dat er een vertrouwensbreuk was ontstaan. Hij miste een draagvlak.

Van Nistelrooij, als jonge en beginnende trainer, werd echter ook beschouwd als een clubheld en een gerespecteerde voormalige topspits van PSV. Marcel Brands was zich bewust van het risico dat gepaard ging met de aanstelling van de Brabander.

Het voorbeeld van Mark van Bommel, een ander clubicoon, dat in 2019 werd ontslagen, lag nog vers in het geheugen.

Ronald de Boer, een voormalige collega van Van Nistelrooij bij Oranje, vond het vreemd dat Ruud Van Nistelrooij zo snel de handdoek in de ring gooide. Met twee trofeeën in zijn eerste jaar en een respectabele tweede plaats in de competitie waren de resultaten niet rampzalig te noemen.

De Boer beschouwde het als een moedige stap, maar begreep ook dat Van Nistelrooij geconfronteerd werd met weerstand van zijn assistenten en een groot deel van de spelersgroep.

“Deze onvrede over hem komt niet zo maar ergens vandaan. Hij moet zich afvragen hoe het zo ver heeft kunnen komen dat mensen zo over hem denken”, zei De Boer.

Gemengde gevoelens bij Van Nistelrooij: “De Guardiola van PSV”

De berichten over het vertrek van Ruud van Nistelrooij bij PSV Eindhoven hebben gemengde reacties opgeroepen. Volgens Johan Derksen was er binnen de club een gevoel van opluchting over zijn vertrek.

“Hij werd Guardiola genoemd binnen de club, dat zegt genoeg”, aldus Derksen in Vandaag Inside. “Er is opluchting. Hij gedroeg zich alsof hij een toptrainer is.”

Van Nistelrooij kreeg ook steun vanuit bepaalde hoeken. Foppe de Haan vond het schandalig hoe PSV met Van Nistelrooij omging, terwijl Xavi Simons boos reageerde omdat zijn naam genoemd werd bij degenen die klaagden, terwijl hij juist dankbaar was jegens de coach.

“In het bijzonder wil ik spreken over de trainer Ruud van Nistelrooij. Dankzij hem kwam mijn grote droom uit: spelen op een WK met Oranje. Hij haalde het beste in mij naar boven”, zei Simons.

Interessant genoeg pleitte Rafael van der Vaart ervoor dat Ajax Van Nistelrooij zou moeten aanstellen als nieuwe coach, waarmee hij benadrukte dat Van Nistelrooij nog steeds gewaardeerd wordt als coach binnen bepaalde kringen van het Nederlandse voetbal.

Van Nistelrooij wil weer aan de slag: “Ik wil alleen winnen”

Ruud van Nistelrooij bevindt zich al bijna een jaar zonder club en staat te popelen om zijn trainerscarrière voort te zetten. De periode bij PSV Eindhoven was uitdagend, gekenmerkt door intense wedstrijdschema's, onrust, spelerswisselingen en een complex squad management.

Van Nistelrooij predikt een duidelijke speelstijl met drie verdedigers in de opbouw, waarbij een van de backs hoog opereert of zich aan de binnenkant positioneert, waardoor er een 3-4-3 formatie ontstaat bij balbezit.

Hij is vastberaden om ergens te werken waar hij zijn filosofie kan implementeren en waar zijn hart sneller van gaat kloppen. “De bal hebben, creatief zijn, snel naar de goal, maar ook weten hoe we overleven. Kunnen we een kwartier Atlético Madrid zijn? Want ik wil alleen winnen”, zei hij aan de Volkskrant.

Van Nistelrooij ambieert een positie in Duitsland, Engeland of Spanje, waar zijn voorkeur ligt om te coachen. Het is echter nog onduidelijk of Club Brugge binnen dit plaatje past.

Moet Club Van Nistelrooij aanstellen als hoofdcoach?

Meest recent

Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

97
97
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

136
136
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

121
121
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

89
89
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

210
210
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

229
229
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

163
163
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

73
73
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

43
43
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

507
507
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

368
368
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

606
606
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

370
370
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

113
113
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

123
123
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

449
449
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

170
170
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

272
272
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

116
116
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

278
278
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

483
483
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

206
206
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

76
76
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

594
594

Meer sportnieuws