Leekens, Ogunjimi en Czernia: "Dé titelfavoriet in JPL"

633
Leekens, Ogunjimi en Czernia:

De Champions’ Play-Offs gaan dit weekend van start. Union SG, RSC Anderlecht, Royal Antwerp FC, Club Brugge, Cercle Brugge en KRC Genk zullen uitmaken wie landskampioen wordt. We blikten vooruit met Georges Leekens, Marvin Ogunjimi en Alex Czerniatynski

LEES OOK: Croky Cup: Club Brugge ontvangt Lokeren, RSCA naar het Kiel

Union SG: 35 punten

Czernia: "Als je aan 10 mensen vraag wie kampioen wordt, dan zullen er 9 Union zeggen. Ze verdienen het ook, maar dat telt niet in het voetbal, wel degene die het uiteindelijk haalt. De druk is er toch bij hen. Ze waren er al twee keer héél dichtbij en als het nu niet zou lukken… Wanneer dan wel? Maar wat ze toonden in de competitie, de beker en Europa was indrukwekkend. Zij zijn de grote favoriet."

Leekens: "Union heeft het al fantastisch gedaan. Iedereen heeft sympathie voor hen. Ze hebben internationaal bewezen dat ze in topmatchen goed voor de dag kunnen komen."

Anderlecht: 32 punten

Leekens: “Anderlecht is van koers gewijzigd. Techniek is niet langer het belangrijkste, maar wel het loopvermogen. Plus het feit dat ze hebben ingekocht naar die visie en er is veel meer concurrentie dan andere jaren. Ze hebben veel kwaliteit met Hazard en Dolberg, wat ik een goede spits vind. Schmeichel haalt een goed niveau, Rits zorgt voor balans, Delaney is ook belangrijk in zijn rol."

"Ze werken keihard voor elkaar. Er is veel meer stabiliteit binnen de ploeg. Collectief staan ze sterk. Er heerst een goede wedstrijdmentaliteit. Ze willen winnen, dat voel je aan alles. Ze hebben met al die jongens zoals Vertonghen, Dolberg, Rits, Schmeichel, Delaney heel veel ervaring. Ze zullen niet onder de druk bezwijken. Anderlecht panikeert zelden of nooit. Ze kunnen lijden in een match en toch een goed resultaat halen. RSCA geeft weinig weg en staat maar 3 punten achter. Ze mogen dus dromen van de titel."

Royal Antwerp FC: 26 punten

Czernia: "Antwerp zal eerst en vooral die derde plaats willen behouden en stiekem meer willen. Ze spelen eerst op Anderlecht en als je die wint is de kloof nog maar 3 punten. Dan kan alles nog voor die tweede plaats. In de play-offs kan het snel veranderen, zeker nu er weer 10 wedstrijden zijn. Een scenario zoals vorig jaar zou mooi zijn, maar een titelstrijd zoals toen dat zullen we wellicht nooit meer meemaken (lacht)."

Club Brugge: 26 punten

Leekens: "Club Brugge heeft heel veel te verliezen. Ze moeten meteen winnen tegen Cercle, wat ook belangrijk is voor de sfeer rondom de club. Het is geen geschenk voor Hayen, want de druk is zeer groot. De spelersgroep moet er zich van bewust zijn dat het beter moet. Iemand als Vanaken weet dat en hij was de afgelopen wedstrijden bijzonder sterk. Hij werkte zelfs wat te hard, vond ik."

"Club Brugge kan zich geen wisselvallige prestaties permitteren. Je hebt ook de Conference League, die Bart Verhaeghe dolgraag wil winnen. Het niveau moet snel een stuk omhoog en de Brugse fans willen dat verticale voetbal en die honger snel terugzien. Club Brugge is een topclub en de eisen zijn er zeer hoog, ook in deze play-offs."

Cercle Brugge: 24 punten

Leekens: “Zij hebben niks te verliezen en alles te winnen. Het is zeer knap dat ze dit hebben gehaald. Ze spelen op hun kwaliteiten met veel pressing. In de play-offs gaat Cercle Brugge wel af te rekenen krijgen met alleen maar topmatchen. Ze spelen toch een heel energiek soort voetbal, wat toch veel krachten gaat kosten. Om er dan telkens weer opnieuw te staan..."

"Ik zie ze goed starten en er vol op gaan, maar naarmate de play-offs vorderen gaan ze toch moeite hebben op het vlak van intensiteit. Niemand speelt echter graag tegen Cercle Brugge en dat hoor je graag als coach. Er zit een goed evenwicht in het elftal met enkele uitschieters zoals Minda en Denkey. Een nadeel kan zijn dat hun kern niet zo breed is als de andere ploegen, maar ze gaan het veel clubs moeilijk maken. Ze kunnen zeker scherprechter worden in de titelstrijd."

KRC Genk: 24 punten

Ogunjimi: "Ik verwacht dat Genk hun mindere jaar gaat proberen recht te trekken in de play-offs. Ze willen volgens mij voluit gaan en daarin zie ik een belangrijke rol voor El Khannouss. Ik verwacht hem als de dirigent van Genk, omdat het zijn afscheidstournee is. De derde plaats zou een gezonde ambitie zijn voor Genk en dat is zeker niet onhaalbaar. De eerste twee wedstrijden worden cruciaal. Als ze die kunnen winnen, is alles mogelijk."

Claudio Reulens

Wie wordt kampioen?

Meest recent

Miljoenenkater Club Brugge: topaankoop maakt zich onmogelijk

Club Brugge wist de voorbije jaren gouden zaken te doen op de transfermarkt. Maar niet alle deals ...

82
82
Meteen een klik: Rode Duivel doet ogen Van Bommel fonkelen

Na de 3-0-overwinning tegen Turkije, kunnen de Rode Duivels maandag met het nodige vertrouwen ...

43
43
Situatie City escaleert: doorstart in vijfde klasse?

Manchester City blijft zich verzetten tegen de veroordeling van de Premier League wegens ...

182
182
TRANSFERUURTJE: 'Monstersom Tresoldi; nieuwe parel Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

110
110
Zidane verbaast met uitspraken over De Bruyne

De Rode Duivels nemen het maandag weer op tegen Frankrijk namens de vierde groepsmatch van de ...

238
238
Straffe wending in rel rond Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft de gemoederen in Portugal bezighouden. De superster verliet de nationale ...

67
67
De zwakke schakel? Vanaken de gebeten hond na Turkije

Mark van Bommel verraste met zijn basisopstelling tegen Turkije. Hans Vanaken, Youri Tielemans en ...

336
336
"Maak u kenbaar!" Ruben Van Gucht doet dwingende oproep

Ruben Van Gucht is op zoek naar een onbekende die hem de voorbije dagen diep wist te raken. Terwijl ...

35
35
Land weigert tegen Argentinië te spelen: “Historische klucht”

Argentinië speelt tijdens de interlandbreak enkele opvallende oefeninterlands. De oefenmatch ...

57
57
Anderlecht bezorgt Beale nachtmerries: “Elke nacht”

Zulte Waregem is goed aan het seizoen begonnen onder Michael Beale. De oefenmeester heeft Essevee ...

120
120
Alarm rond Lukaku bij Rode Duivels: “Dit is de beste optie”

België won met 3-0 van Turkije. Een verdiende zege, maar de score was toch stevig overdreven. ...

149
149
Ronaldo-rel splijt Portugal: Fernandes grijpt in

Bruno Fernandes heeft zijn landgenoten opgeroepen om zich niet te laten verdelen door de rel rond ...

90
90
Moet Lommel SK ook vrezen door crisis Manchester City?

Als het stormt in Manchester, druppelt het in Lommel. De fraudezaak rond Manchester City wordt dan ...

81
81
Croonen pakt uit met straffe Genk-cijfers: “Hier zijn we trots op”

Bij KRC Genk zijn de prestaties op het veld wisselvallig, maar naast het veld zijn ze al jaren ...

139
139
Na 70 goals en 97 assists: ex-toptalent Club zoekt club

De afgelopen dagen konden jullie al de verhalen lezen van Jason Denayer, Adnan Januzaj en Zakkari ...

312
312
Van Bommel haalt de bijl boven: Nainggolan-scenario dreigt

Mark van Bommel heeft het al eens gedaan. Bij Antwerp zette hij twee sterkhouders opzij die niet in ...

469
469
Van Dreyer tot Janssen: MLS is zéér ‘Belgisch’ getint

Over de Major League Soccer wordt in Europa nog te vaak smalend gedaan. Het niveau is er echter ...

50
50
Klopp aan zet: JPL-uitblinker klopt stevig op de deur

Duitsland is een nieuw tijdperk ingegaan onder Jürgen Klopp. Die aanziet de Nations League als ...

94
94
Van Bommel lost plots hét probleem van Garcia op

Het afgelopen WK was een goede ervaring voor de Rode Duivels. Alles zat in dat WK en de kwartfinale ...

298
298
'Genk wil succesvol transferrecept opnieuw herhalen'

Voor KRC Genk is het tot dusver een zeer moeilijk seizoensbegin gebleken. De Limburgers zagen midden ...

122
122
Opvallend: ex-Jonge Duivel (28) bijna T1 in eerste amateur

België heeft de voorbije jaren heel wat talent geproduceerd, maar niet alle jonge talenten ...

74
74
Yamal loodst Spanje weer naar winst, eerste zege Pocognoli

Ook na drie wedstrijden heeft Spanje nog steeds een foutloos rapport in de Nations League. Het legde ...

74
74
Persconferentie voor Ierland-Israël loopt bijna wéér uit de hand

De meest gespannen wedstrijd van deze interlandperiode tot dusver was niet één van de ...

56
56
'Arsenal gaat na blessure Tzolis meteen voor ex-speler Club'

Christos Tzolis werd deze zomer de nieuwe Belgische recordtransfer, want Arsenal telde maar liefst ...

345
345
KV Mechelen tankt geen vertrouwen tijdens interlandbreak

Voor KV Mechelen is het seizoen rampzalig begonnen. Na zeven speeldagen wacht het nog altijd op zijn ...

237
237

Meer sportnieuws