Leekens, Ogunjimi en Czernia: "Dé titelfavoriet in JPL"

633 stemmen
Leekens, Ogunjimi en Czernia:

De Champions’ Play-Offs gaan dit weekend van start. Union SG, RSC Anderlecht, Royal Antwerp FC, Club Brugge, Cercle Brugge en KRC Genk zullen uitmaken wie landskampioen wordt. We blikten vooruit met Georges Leekens, Marvin Ogunjimi en Alex Czerniatynski

LEES OOK: Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Union SG: 35 punten

Czernia: "Als je aan 10 mensen vraag wie kampioen wordt, dan zullen er 9 Union zeggen. Ze verdienen het ook, maar dat telt niet in het voetbal, wel degene die het uiteindelijk haalt. De druk is er toch bij hen. Ze waren er al twee keer héél dichtbij en als het nu niet zou lukken… Wanneer dan wel? Maar wat ze toonden in de competitie, de beker en Europa was indrukwekkend. Zij zijn de grote favoriet."

Leekens: "Union heeft het al fantastisch gedaan. Iedereen heeft sympathie voor hen. Ze hebben internationaal bewezen dat ze in topmatchen goed voor de dag kunnen komen."

Anderlecht: 32 punten

Leekens: “Anderlecht is van koers gewijzigd. Techniek is niet langer het belangrijkste, maar wel het loopvermogen. Plus het feit dat ze hebben ingekocht naar die visie en er is veel meer concurrentie dan andere jaren. Ze hebben veel kwaliteit met Hazard en Dolberg, wat ik een goede spits vind. Schmeichel haalt een goed niveau, Rits zorgt voor balans, Delaney is ook belangrijk in zijn rol."

"Ze werken keihard voor elkaar. Er is veel meer stabiliteit binnen de ploeg. Collectief staan ze sterk. Er heerst een goede wedstrijdmentaliteit. Ze willen winnen, dat voel je aan alles. Ze hebben met al die jongens zoals Vertonghen, Dolberg, Rits, Schmeichel, Delaney heel veel ervaring. Ze zullen niet onder de druk bezwijken. Anderlecht panikeert zelden of nooit. Ze kunnen lijden in een match en toch een goed resultaat halen. RSCA geeft weinig weg en staat maar 3 punten achter. Ze mogen dus dromen van de titel."

Royal Antwerp FC: 26 punten

Czernia: "Antwerp zal eerst en vooral die derde plaats willen behouden en stiekem meer willen. Ze spelen eerst op Anderlecht en als je die wint is de kloof nog maar 3 punten. Dan kan alles nog voor die tweede plaats. In de play-offs kan het snel veranderen, zeker nu er weer 10 wedstrijden zijn. Een scenario zoals vorig jaar zou mooi zijn, maar een titelstrijd zoals toen dat zullen we wellicht nooit meer meemaken (lacht)."

Club Brugge: 26 punten

Leekens: "Club Brugge heeft heel veel te verliezen. Ze moeten meteen winnen tegen Cercle, wat ook belangrijk is voor de sfeer rondom de club. Het is geen geschenk voor Hayen, want de druk is zeer groot. De spelersgroep moet er zich van bewust zijn dat het beter moet. Iemand als Vanaken weet dat en hij was de afgelopen wedstrijden bijzonder sterk. Hij werkte zelfs wat te hard, vond ik."

"Club Brugge kan zich geen wisselvallige prestaties permitteren. Je hebt ook de Conference League, die Bart Verhaeghe dolgraag wil winnen. Het niveau moet snel een stuk omhoog en de Brugse fans willen dat verticale voetbal en die honger snel terugzien. Club Brugge is een topclub en de eisen zijn er zeer hoog, ook in deze play-offs."

Cercle Brugge: 24 punten

Leekens: “Zij hebben niks te verliezen en alles te winnen. Het is zeer knap dat ze dit hebben gehaald. Ze spelen op hun kwaliteiten met veel pressing. In de play-offs gaat Cercle Brugge wel af te rekenen krijgen met alleen maar topmatchen. Ze spelen toch een heel energiek soort voetbal, wat toch veel krachten gaat kosten. Om er dan telkens weer opnieuw te staan..."

"Ik zie ze goed starten en er vol op gaan, maar naarmate de play-offs vorderen gaan ze toch moeite hebben op het vlak van intensiteit. Niemand speelt echter graag tegen Cercle Brugge en dat hoor je graag als coach. Er zit een goed evenwicht in het elftal met enkele uitschieters zoals Minda en Denkey. Een nadeel kan zijn dat hun kern niet zo breed is als de andere ploegen, maar ze gaan het veel clubs moeilijk maken. Ze kunnen zeker scherprechter worden in de titelstrijd."

KRC Genk: 24 punten

Ogunjimi: "Ik verwacht dat Genk hun mindere jaar gaat proberen recht te trekken in de play-offs. Ze willen volgens mij voluit gaan en daarin zie ik een belangrijke rol voor El Khannouss. Ik verwacht hem als de dirigent van Genk, omdat het zijn afscheidstournee is. De derde plaats zou een gezonde ambitie zijn voor Genk en dat is zeker niet onhaalbaar. De eerste twee wedstrijden worden cruciaal. Als ze die kunnen winnen, is alles mogelijk."

Claudio Reulens

Wie wordt kampioen?

Meest recent

'Zeer opmerkelijke bestemming voor Verschaeren'

Na zestien jaar verlaat Yari Verschaeren deze zomer Anderlecht. Het aflopende contract van de ...

7
7
Volgende trainersontslag: OHL dumpt Mazzu

Het lijkt erop dat heel wat eersteklassers volgend seizoen met een andere trainer zullen gaan ...

31
31
Dender bevestigt exit Ferrera, nog bekende naam vertrekt

Voor FCV Dender kwam na twee seizoenen een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro League. Ze ...

23
23
Overmars krijgt advies: "Antwerp moet met hen samenwerken"

Bij Antwerp staat er een zeer drukke transferzomer voor de deur. De Great Old ziet immers heel wat ...

96
96
'Kompany baalt: Barça kaapt droomtarget Bayern'

Vincent Kompany sloot zijn tweede seizoen bij Bayern München uiteindelijk af met de Duitse ...

81
81
AA Gent blijft gaan: debutant tekent bij

Voor AA Gent zit het seizoen er nog niet op, want zondag strijden ze nog in een barragematch met KRC ...

35
35
Lommel brengt geweldig nieuws: sensatie mee naar 1A

We krijgen volgend seizoen drie nieuwkomers in de Jupiler Pro League. Na rechtstreekse stijgers ...

62
62
'Rigaux gaat meteen voor JPL-knaltransfer bij Feyenoord'

De voorbije dagen werd ook officieel bevestigd wat al een tijdje in de lucht hing: Dévy ...

93
93
Verhaeghe staat Paf! Onverwachte ontmoeting zindert na

Tussen de trofeeën, applausmomenten en kampioenenfoto’s door zorgde een onverwachte ...

238
238
De Boever ziet luxeprobleem voor Garcia: “Alleen Spanje heeft dit”

De Rode Duivels zijn deze week in het Proximus Basecamp in Tubeke al begonnen aan hun voorbereiding ...

203
203
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil nieuwe parel, Antwerp heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

128
128
Mehdi Bayat haalt zwaar uit: “Nieuw Heizeldrama…”

Het seizoenseinde blijft in Wallonië nog ferm nazinderen. Er was de Brusselse uithaal van Union ...

114
114
STVV ontvangt jackpot na absolute knaltransfer

STVV kende een wonderseizoen en zal volgend seizoen Europees voetbal spelen. Verschillende ...

95
95
Meunier verrast met opvallende Lukaku-onthulling

Sommige Rode Duivels zijn al gearriveerd in Tubeke om het WK-kamp te beginnen. Thomas Meunier is ...

143
143
‘Chelsea verkoopt Mike Penders nieuwe mokerslag’

Mike Penders maakte afgelopen seizoen enorm veel indruk bij Strasbourg. De doelman maakte op jonge ...

401
401
Mac Allister spreekt open over vertrek bij Union SG

Kevin Mac Allister was dit seizoen ongetwijfeld een van de beste spelers bij Union SG. Op zijn 28 ...

138
138
'Anderlecht denkt aan terugkeer ex-publiekslieveling'

Antoine Sibierski is volop bezig met de mercato. De sportief directeur moet samen met de scouting de ...

343
343
Furieuze Marc Coucke haalt vernietigend uit: "Niet genoeg!"

Wanneer Marc Coucke van zich laat horen, wordt er doorgaans geluisterd. De ondernemer en ...

260
260
Ex-sterkhouder Anderlecht stopt met voetballen

Zeer groot nieuws uit Denemarken. Daar heeft Kasper Schmeichel vandaag aangekondigd dat hij de ...

121
121
Van der Elst over JPL-topper: "Misschien iets voor Union?"

Bij Union SG kenden ze een goed seizoen. De Brusselaars gaan echter aan de bak moeten, want er ...

93
93
Lommel SK de markt op: sterkhouder moeilijk houdbaar

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers gaan nu volop aan de bak moeten op ...

107
107
'Anderlecht maakt kans: vreemd bod op Duranville'

Borussia Dortmund is bereid om Julien Duranville van de hand te doen. De 20-jarige winger kende een ...

489
489
'Nieuwe Tzolis-wending: Club Brugge richting recordsom'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato tal van sterkhouders verliezen. Ook Christos Tzolis lijkt ...

750
750
'Heropbouw Antwerp: Overmars krijgt loodzware transfertaak'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

230
230
'Sibierski krijgt transferbudget te horen: víér topaanwinsten'

Antoine Sibierski staat in de komende weken en maanden voor een loodzware uitdaging. Hij moet bij ...

407
407

Meer sportnieuws