Leekens, Ogunjimi en Czernia: "Dé titelfavoriet in JPL"

door
Leekens, Ogunjimi en Czernia:

De Champions’ Play-Offs gaan dit weekend van start. Union SG, RSC Anderlecht, Royal Antwerp FC, Club Brugge, Cercle Brugge en KRC Genk zullen uitmaken wie landskampioen wordt. We blikten vooruit met Georges Leekens, Marvin Ogunjimi en Alex Czerniatynski

LEES OOK: Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Union SG: 35 punten

Czernia: "Als je aan 10 mensen vraag wie kampioen wordt, dan zullen er 9 Union zeggen. Ze verdienen het ook, maar dat telt niet in het voetbal, wel degene die het uiteindelijk haalt. De druk is er toch bij hen. Ze waren er al twee keer héél dichtbij en als het nu niet zou lukken… Wanneer dan wel? Maar wat ze toonden in de competitie, de beker en Europa was indrukwekkend. Zij zijn de grote favoriet."

Leekens: "Union heeft het al fantastisch gedaan. Iedereen heeft sympathie voor hen. Ze hebben internationaal bewezen dat ze in topmatchen goed voor de dag kunnen komen."

Anderlecht: 32 punten

Leekens: “Anderlecht is van koers gewijzigd. Techniek is niet langer het belangrijkste, maar wel het loopvermogen. Plus het feit dat ze hebben ingekocht naar die visie en er is veel meer concurrentie dan andere jaren. Ze hebben veel kwaliteit met Hazard en Dolberg, wat ik een goede spits vind. Schmeichel haalt een goed niveau, Rits zorgt voor balans, Delaney is ook belangrijk in zijn rol."

"Ze werken keihard voor elkaar. Er is veel meer stabiliteit binnen de ploeg. Collectief staan ze sterk. Er heerst een goede wedstrijdmentaliteit. Ze willen winnen, dat voel je aan alles. Ze hebben met al die jongens zoals Vertonghen, Dolberg, Rits, Schmeichel, Delaney heel veel ervaring. Ze zullen niet onder de druk bezwijken. Anderlecht panikeert zelden of nooit. Ze kunnen lijden in een match en toch een goed resultaat halen. RSCA geeft weinig weg en staat maar 3 punten achter. Ze mogen dus dromen van de titel."

Royal Antwerp FC: 26 punten

Czernia: "Antwerp zal eerst en vooral die derde plaats willen behouden en stiekem meer willen. Ze spelen eerst op Anderlecht en als je die wint is de kloof nog maar 3 punten. Dan kan alles nog voor die tweede plaats. In de play-offs kan het snel veranderen, zeker nu er weer 10 wedstrijden zijn. Een scenario zoals vorig jaar zou mooi zijn, maar een titelstrijd zoals toen dat zullen we wellicht nooit meer meemaken (lacht)."

Club Brugge: 26 punten

Leekens: "Club Brugge heeft heel veel te verliezen. Ze moeten meteen winnen tegen Cercle, wat ook belangrijk is voor de sfeer rondom de club. Het is geen geschenk voor Hayen, want de druk is zeer groot. De spelersgroep moet er zich van bewust zijn dat het beter moet. Iemand als Vanaken weet dat en hij was de afgelopen wedstrijden bijzonder sterk. Hij werkte zelfs wat te hard, vond ik."

"Club Brugge kan zich geen wisselvallige prestaties permitteren. Je hebt ook de Conference League, die Bart Verhaeghe dolgraag wil winnen. Het niveau moet snel een stuk omhoog en de Brugse fans willen dat verticale voetbal en die honger snel terugzien. Club Brugge is een topclub en de eisen zijn er zeer hoog, ook in deze play-offs."

Cercle Brugge: 24 punten

Leekens: “Zij hebben niks te verliezen en alles te winnen. Het is zeer knap dat ze dit hebben gehaald. Ze spelen op hun kwaliteiten met veel pressing. In de play-offs gaat Cercle Brugge wel af te rekenen krijgen met alleen maar topmatchen. Ze spelen toch een heel energiek soort voetbal, wat toch veel krachten gaat kosten. Om er dan telkens weer opnieuw te staan..."

"Ik zie ze goed starten en er vol op gaan, maar naarmate de play-offs vorderen gaan ze toch moeite hebben op het vlak van intensiteit. Niemand speelt echter graag tegen Cercle Brugge en dat hoor je graag als coach. Er zit een goed evenwicht in het elftal met enkele uitschieters zoals Minda en Denkey. Een nadeel kan zijn dat hun kern niet zo breed is als de andere ploegen, maar ze gaan het veel clubs moeilijk maken. Ze kunnen zeker scherprechter worden in de titelstrijd."

KRC Genk: 24 punten

Ogunjimi: "Ik verwacht dat Genk hun mindere jaar gaat proberen recht te trekken in de play-offs. Ze willen volgens mij voluit gaan en daarin zie ik een belangrijke rol voor El Khannouss. Ik verwacht hem als de dirigent van Genk, omdat het zijn afscheidstournee is. De derde plaats zou een gezonde ambitie zijn voor Genk en dat is zeker niet onhaalbaar. De eerste twee wedstrijden worden cruciaal. Als ze die kunnen winnen, is alles mogelijk."

Claudio Reulens

Wie wordt kampioen?

Meest recent

'Plotse wending: Anderlecht lonkt naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

3
3
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

125
125
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

111
111
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

74
74
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

370
370
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

274
274
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

212
212
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

134
134
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

229
229
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

389
389
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

56
56
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

121
121
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

55
55
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

242
242
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

183
183
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

61
61
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

62
62
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

93
93
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

193
193
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

139
139
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

120
120
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

404
404
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

97
97
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

107
107
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

819
819

Meer sportnieuws