Leekens, Ogunjimi en Czernia: "Dé titelfavoriet in JPL"

633
Leekens, Ogunjimi en Czernia:

De Champions’ Play-Offs gaan dit weekend van start. Union SG, RSC Anderlecht, Royal Antwerp FC, Club Brugge, Cercle Brugge en KRC Genk zullen uitmaken wie landskampioen wordt. We blikten vooruit met Georges Leekens, Marvin Ogunjimi en Alex Czerniatynski

LEES OOK: Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

Union SG: 35 punten

Czernia: "Als je aan 10 mensen vraag wie kampioen wordt, dan zullen er 9 Union zeggen. Ze verdienen het ook, maar dat telt niet in het voetbal, wel degene die het uiteindelijk haalt. De druk is er toch bij hen. Ze waren er al twee keer héél dichtbij en als het nu niet zou lukken… Wanneer dan wel? Maar wat ze toonden in de competitie, de beker en Europa was indrukwekkend. Zij zijn de grote favoriet."

Leekens: "Union heeft het al fantastisch gedaan. Iedereen heeft sympathie voor hen. Ze hebben internationaal bewezen dat ze in topmatchen goed voor de dag kunnen komen."

Anderlecht: 32 punten

Leekens: “Anderlecht is van koers gewijzigd. Techniek is niet langer het belangrijkste, maar wel het loopvermogen. Plus het feit dat ze hebben ingekocht naar die visie en er is veel meer concurrentie dan andere jaren. Ze hebben veel kwaliteit met Hazard en Dolberg, wat ik een goede spits vind. Schmeichel haalt een goed niveau, Rits zorgt voor balans, Delaney is ook belangrijk in zijn rol."

"Ze werken keihard voor elkaar. Er is veel meer stabiliteit binnen de ploeg. Collectief staan ze sterk. Er heerst een goede wedstrijdmentaliteit. Ze willen winnen, dat voel je aan alles. Ze hebben met al die jongens zoals Vertonghen, Dolberg, Rits, Schmeichel, Delaney heel veel ervaring. Ze zullen niet onder de druk bezwijken. Anderlecht panikeert zelden of nooit. Ze kunnen lijden in een match en toch een goed resultaat halen. RSCA geeft weinig weg en staat maar 3 punten achter. Ze mogen dus dromen van de titel."

Royal Antwerp FC: 26 punten

Czernia: "Antwerp zal eerst en vooral die derde plaats willen behouden en stiekem meer willen. Ze spelen eerst op Anderlecht en als je die wint is de kloof nog maar 3 punten. Dan kan alles nog voor die tweede plaats. In de play-offs kan het snel veranderen, zeker nu er weer 10 wedstrijden zijn. Een scenario zoals vorig jaar zou mooi zijn, maar een titelstrijd zoals toen dat zullen we wellicht nooit meer meemaken (lacht)."

Club Brugge: 26 punten

Leekens: "Club Brugge heeft heel veel te verliezen. Ze moeten meteen winnen tegen Cercle, wat ook belangrijk is voor de sfeer rondom de club. Het is geen geschenk voor Hayen, want de druk is zeer groot. De spelersgroep moet er zich van bewust zijn dat het beter moet. Iemand als Vanaken weet dat en hij was de afgelopen wedstrijden bijzonder sterk. Hij werkte zelfs wat te hard, vond ik."

"Club Brugge kan zich geen wisselvallige prestaties permitteren. Je hebt ook de Conference League, die Bart Verhaeghe dolgraag wil winnen. Het niveau moet snel een stuk omhoog en de Brugse fans willen dat verticale voetbal en die honger snel terugzien. Club Brugge is een topclub en de eisen zijn er zeer hoog, ook in deze play-offs."

Cercle Brugge: 24 punten

Leekens: “Zij hebben niks te verliezen en alles te winnen. Het is zeer knap dat ze dit hebben gehaald. Ze spelen op hun kwaliteiten met veel pressing. In de play-offs gaat Cercle Brugge wel af te rekenen krijgen met alleen maar topmatchen. Ze spelen toch een heel energiek soort voetbal, wat toch veel krachten gaat kosten. Om er dan telkens weer opnieuw te staan..."

"Ik zie ze goed starten en er vol op gaan, maar naarmate de play-offs vorderen gaan ze toch moeite hebben op het vlak van intensiteit. Niemand speelt echter graag tegen Cercle Brugge en dat hoor je graag als coach. Er zit een goed evenwicht in het elftal met enkele uitschieters zoals Minda en Denkey. Een nadeel kan zijn dat hun kern niet zo breed is als de andere ploegen, maar ze gaan het veel clubs moeilijk maken. Ze kunnen zeker scherprechter worden in de titelstrijd."

KRC Genk: 24 punten

Ogunjimi: "Ik verwacht dat Genk hun mindere jaar gaat proberen recht te trekken in de play-offs. Ze willen volgens mij voluit gaan en daarin zie ik een belangrijke rol voor El Khannouss. Ik verwacht hem als de dirigent van Genk, omdat het zijn afscheidstournee is. De derde plaats zou een gezonde ambitie zijn voor Genk en dat is zeker niet onhaalbaar. De eerste twee wedstrijden worden cruciaal. Als ze die kunnen winnen, is alles mogelijk."

Claudio Reulens

Wie wordt kampioen?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

14
14
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

12
12
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

12
12
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

32
32
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

124
124
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

37
37
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

91
91
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

53
53
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

179
179
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

60
60
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

171
171
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

26
26
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

82
82
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

903
903
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

50
50
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

156
156
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

870
870
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

47
47
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

152
152
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

132
132
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

295
295
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws