Leekens, Ogunjimi en Czernia: "Dé titelfavoriet in JPL"

633 stemmen
Leekens, Ogunjimi en Czernia:

De Champions’ Play-Offs gaan dit weekend van start. Union SG, RSC Anderlecht, Royal Antwerp FC, Club Brugge, Cercle Brugge en KRC Genk zullen uitmaken wie landskampioen wordt. We blikten vooruit met Georges Leekens, Marvin Ogunjimi en Alex Czerniatynski

LEES OOK: Anderlecht haalt slag thuis en ontloopt zware sanctie

Union SG: 35 punten

Czernia: "Als je aan 10 mensen vraag wie kampioen wordt, dan zullen er 9 Union zeggen. Ze verdienen het ook, maar dat telt niet in het voetbal, wel degene die het uiteindelijk haalt. De druk is er toch bij hen. Ze waren er al twee keer héél dichtbij en als het nu niet zou lukken… Wanneer dan wel? Maar wat ze toonden in de competitie, de beker en Europa was indrukwekkend. Zij zijn de grote favoriet."

Leekens: "Union heeft het al fantastisch gedaan. Iedereen heeft sympathie voor hen. Ze hebben internationaal bewezen dat ze in topmatchen goed voor de dag kunnen komen."

Anderlecht: 32 punten

Leekens: “Anderlecht is van koers gewijzigd. Techniek is niet langer het belangrijkste, maar wel het loopvermogen. Plus het feit dat ze hebben ingekocht naar die visie en er is veel meer concurrentie dan andere jaren. Ze hebben veel kwaliteit met Hazard en Dolberg, wat ik een goede spits vind. Schmeichel haalt een goed niveau, Rits zorgt voor balans, Delaney is ook belangrijk in zijn rol."

"Ze werken keihard voor elkaar. Er is veel meer stabiliteit binnen de ploeg. Collectief staan ze sterk. Er heerst een goede wedstrijdmentaliteit. Ze willen winnen, dat voel je aan alles. Ze hebben met al die jongens zoals Vertonghen, Dolberg, Rits, Schmeichel, Delaney heel veel ervaring. Ze zullen niet onder de druk bezwijken. Anderlecht panikeert zelden of nooit. Ze kunnen lijden in een match en toch een goed resultaat halen. RSCA geeft weinig weg en staat maar 3 punten achter. Ze mogen dus dromen van de titel."

Royal Antwerp FC: 26 punten

Czernia: "Antwerp zal eerst en vooral die derde plaats willen behouden en stiekem meer willen. Ze spelen eerst op Anderlecht en als je die wint is de kloof nog maar 3 punten. Dan kan alles nog voor die tweede plaats. In de play-offs kan het snel veranderen, zeker nu er weer 10 wedstrijden zijn. Een scenario zoals vorig jaar zou mooi zijn, maar een titelstrijd zoals toen dat zullen we wellicht nooit meer meemaken (lacht)."

Club Brugge: 26 punten

Leekens: "Club Brugge heeft heel veel te verliezen. Ze moeten meteen winnen tegen Cercle, wat ook belangrijk is voor de sfeer rondom de club. Het is geen geschenk voor Hayen, want de druk is zeer groot. De spelersgroep moet er zich van bewust zijn dat het beter moet. Iemand als Vanaken weet dat en hij was de afgelopen wedstrijden bijzonder sterk. Hij werkte zelfs wat te hard, vond ik."

"Club Brugge kan zich geen wisselvallige prestaties permitteren. Je hebt ook de Conference League, die Bart Verhaeghe dolgraag wil winnen. Het niveau moet snel een stuk omhoog en de Brugse fans willen dat verticale voetbal en die honger snel terugzien. Club Brugge is een topclub en de eisen zijn er zeer hoog, ook in deze play-offs."

Cercle Brugge: 24 punten

Leekens: “Zij hebben niks te verliezen en alles te winnen. Het is zeer knap dat ze dit hebben gehaald. Ze spelen op hun kwaliteiten met veel pressing. In de play-offs gaat Cercle Brugge wel af te rekenen krijgen met alleen maar topmatchen. Ze spelen toch een heel energiek soort voetbal, wat toch veel krachten gaat kosten. Om er dan telkens weer opnieuw te staan..."

"Ik zie ze goed starten en er vol op gaan, maar naarmate de play-offs vorderen gaan ze toch moeite hebben op het vlak van intensiteit. Niemand speelt echter graag tegen Cercle Brugge en dat hoor je graag als coach. Er zit een goed evenwicht in het elftal met enkele uitschieters zoals Minda en Denkey. Een nadeel kan zijn dat hun kern niet zo breed is als de andere ploegen, maar ze gaan het veel clubs moeilijk maken. Ze kunnen zeker scherprechter worden in de titelstrijd."

KRC Genk: 24 punten

Ogunjimi: "Ik verwacht dat Genk hun mindere jaar gaat proberen recht te trekken in de play-offs. Ze willen volgens mij voluit gaan en daarin zie ik een belangrijke rol voor El Khannouss. Ik verwacht hem als de dirigent van Genk, omdat het zijn afscheidstournee is. De derde plaats zou een gezonde ambitie zijn voor Genk en dat is zeker niet onhaalbaar. De eerste twee wedstrijden worden cruciaal. Als ze die kunnen winnen, is alles mogelijk."

Claudio Reulens

Wie wordt kampioen?

Meest recent

'Anderlecht nu helemaal los: komst spelmaker in stroomversnelling'

RSC Anderlecht heeft zijn vierde zomeraanwinst binnen. Woensdagavond werd de Finse flankaanvaller ...

146
146
Club ziet transfer crashen: toptarget krijgt harde boodschap

Met Lee Han-beom lijkt Club Brugge zijn vierde zomeraanwinst beet te hebben. Maar er wordt nog meer ...

206
206
Kompany kijkt op: drastische transferbeslissing Bayern

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

66
66
Witte rook: Anderlecht presenteert nieuwe topaanvaller

Nadat het eerder al versterking haalde voor de defensie en het middenveld, heeft RSC Anderlecht ook ...

460
460
Club haalt international binnen: transfersom valt lager uit

Club Brugge heeft zijn vierde aanwinst van de zomermercato zo goed als beet. Behoudens last-minute ...

314
314
Contract tot 2028: Janssen heeft opvallende nieuwe club

Met Vincent Janssen heeft de Jupiler Pro League één van zijn smaakmakers van de ...

75
75
Cercle strikt Belgische aanwinst, ook Charleroi versterkt middenveld

Nog anderhalve week te gaan en het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat van start. De ...

33
33
Onverwachte climax DAZN-soap: groot nieuws voor voetbalkijker

De Pro League kwam woensdag met groot nieuws naar buiten. Niet alleen onthulde het zijn nieuwe ...

484
484
'Club pakt fors uit: enorm bedrag voor vierde zomeraanwinst'

Club Brugge staat op punt om zijn achterhoede van een kwaliteitsinjectie te voorzien. Volgens ...

653
653
'Arsenal wil titel verlengen: monstersom voor PL-smaakmaker'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

173
173
‘Anderlecht slaat toe: geniale 10 met gouden linker’

Anderlecht zoekt deze zomer extra creativiteit en is daarbij op een opvallend spoor beland. Het ...

709
709
'Plots nieuwe opening voor transfer De Ketelaere naar PSG'

Hij genoot de voorbije dagen van een welverdiende vakantie in het gezelschap van onder meer Kevin De ...

65
65
Godts spreekt klare taal over mogelijke transfer

Het bleek uiteindelijk net niet genoeg voor een plaats in de WK-selectie van de Rode Duivels, maar ...

83
83
'Standard troeft Essevee af voor nieuwste aanwinst'

Iets meer dan een week voor de start van het seizoen in de Jupiler Pro League zijn de meeste ...

171
171
De Bruyne en De Ketelaere laten internet ontploffen

Kevin De Bruyne geniet momenteel van een vakantie op Ibiza, maar de Rode Duivel zorgt ook naast het ...

86
86
'Hasi blijft Belgisch gaan en klopt nu ook aan bij Union'

Besnik Hasi werd in februari op straat gezet bij Anderlecht omdat de resultaten tegenvielen, maar ...

108
108
Grote verrassing: Pro League en DAZN samen verder tot 2030

Het vorige seizoen was bijzonder tumultueus voor de Belgische voetbalclubs én ...

277
277
Anderlecht heeft aanwinst beet: coach bevestigt transfer

Anderlecht zit met de volle focus bij zijn terugwedstrijd van donderdagavond tegen Hammarby in de ...

489
489
Standard is toptalent definitief kwijt

Standard droomt volgend seizoen van een Europees ticket en heeft daarvoor deze zomer al de nodige ...

97
97
Leko haalt keihard uit naar concurrenten: "Dat is raar"

Binnen twee dagen gaat het Belgische voetbalseizoen officieel van start met de Supercup. Die wordt ...

408
408
Alarmbellen gaan af: Genk slikt wéér pandoering

Een dikke week voor de start van de competitie lijken ze bij KRC Genk met zorgen te zitten. De ...

413
413
Bruno doet oproep aan de fans van Anderlecht

Het is morgen al een cruciaal duel voor RSC Anderlecht. Er moét gewonnen worden van Hammarby, ...

337
337
Lokeren rondt zeer lucratieve transfer officieel af

Net zoals elke Belgische club leeft ook Sporting Lokeren van de transfergelden van uitgaande ...

112
112
Realistische Kana: "Zijn geen favoriet tegen Hammbarby"

RSC Anderlecht speelde degelijk, maar zeker niet overweldigend goed tegen Hammarby. Dat kan ook niet ...

250
250
Cercle Brugge pakt uit met enorme stunttransfer

Cercle Brugge heeft zopas een nieuwe speler voorgesteld. De Bruggelingen wisten voor een toch wel ...

195
195

Meer sportnieuws