Opvallend: laatste 'competitieve match' voor Standard?

door
Opvallend: laatste 'competitieve match' voor Standard?

Standard neemt het zaterdagavond op tegen AA Gent. Als ze nog iets van hun seizoen willen maken, dan is een zege in de KAA Gent Arena een must. Trainer Ivan Leko blikte vooruit naar het treffen met de Buffalo’s.

LEES OOK: Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Nederlaag = weg ambities

"AA Gent is onze grootste rivaal in deze minicompetitie, vlak voor KV Mechelen. Het is geen cadeau om met zo een verplaatsing te beginnen”, zei Leko.

Klaarblijkelijk vergat hij ook STVV te vermelden. Een ploeg die dit seizoen op een veel hoger niveau speelde dan de Rouches en drie punten meer telt. Als Standard verlies van Gent staan ze al 10 punten achter op de Buffalo’s. Dan is het seizoen nu al voorbij, wat toch heel pijnlijk zou zijn. 

Experimenteren?

Leko, die vooralsnog weinig indruk maakte sinds hij neerstreek in Luik, wil daar nog niet van weten. "Ik hoop tijdens deze play-offs een team te zien dat bereid is om mooi voetbal te blijven ontwikkelen en om vertrouwen te creëren voor de toekomst. Ik zal inderdaad het best mogelijke team opstellen, maar ik kan nog niet voorspellen wat er de komende weken zal gebeuren”, bevestigt hij.

De kans bestaat dat Rouches gaan experimenteren als ze zouden verliezen in Gent. “We kunnen lessen trekken uit deze wedstrijden voor volgend seizoen, maar voordat we over dergelijke overwegingen nadenken, moeten we ervoor zorgen dat we dit seizoen goed afsluiten."

Gaat Standard punten rapen tegen AA Gent?

Meest recent

Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

30
30
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

109
109
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

26
26
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

64
64
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

274
274
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

105
105
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

42
42
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

170
170
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

341
341
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

80
80
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

665
665
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

142
142
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

315
315
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

119
119
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

157
157
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

359
359
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

524
524
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

863
863
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

299
299
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

149
149
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

107
107
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

191
191
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

290
290

Meer sportnieuws