Wanneer neemt Messi definitief afscheid? "Van het leven genieten"

door
Wanneer neemt Messi definitief afscheid?

Lionel Messi (36) is voor velen de beste voetballer aller tijden, maar ook de Argentijn nadert zo stilaan het einde van zijn carrière. Of niet?

Messi was lange tijd niet weg te denken bij FC Barcelona, de club waar hij doorbrak en groot werd. Maar door financiële problemen trok hij in 2021 naar PSG, Vanuit Frankrijk ging het dan richting de VS, waar hij tot midden 2025 tekende bij Inter Miami. Is dat ook de einddatum van Messi's carrière?

LEES OOK: 'Strijd om Messi barst los: riante aanbieding ligt op tafel'

Messi schept duidelijkheid over afscheid

De Vlot zelf schonk bij de Big Time-podcast klare wijn. Zijn prestaties en niet zijn leeftijd zullen bepalen wanneer hij zijn schoenen aan de haak hangt. "Vanaf het moment dat ik besef dat ik niet meer presteer, dat ik geen plezier meer heb en dat ik mijn teamgenoten niet meer kan helpen, zal ik zelf zeker de knoop doorhakken."

"Ik ben heel zelfkritisch. Ik weet wanneer ik goed ben, wanneer ik slecht ben, wanneer ik goed speel, wanneer ik slecht speel... En wanneer ik voel dat het tijd is om de stap te zetten, zal ik dat zeker doen. Maar als ik me goed blijf voelen, zal ik altijd proberen om door te blijven gaan", vertelde Messi.

Wat zal Messi doen na het voetbal?

Messi kijkt voorlopig nog na wat er hem na zijn carrière te wachten staat. "Ik heb daar eerlijk gezegd nog niet over nagedacht, omdat ik nú van mijn leven wil genieten. Dag na dag."

"Op dit moment voetbal ik nog heel graag en daarom wil ik zeker nog een tijdje blijven spelen. Welke doelen ik nog heb? Niks concreets. Ik heb het geluk dat ik alles heb kunnen bereiken waar ik ooit van gedroomd heb. Op én naast het veld", voegde hij toe.

Trending:

'Medische tests gepland: Club Brugge rondt toptransfer af'
'Medische tests gepland: Club Brugge rondt toptransfer af'

GOAT?

Meest recent

'Club Brugge gniffelt: exacte transfersom Talbi onthuld'

Chemsdine Talbi brak vorig seizoen volledig door bij Club Brugge. Vooral in de Champions League ...

32
32
Na WK-blamage: Kompany trekt harde lijn bij Bayern

Vincent Kompany won vorig seizoen de Bundesliga met Bayern München, maar op het WK voor Clubs ...

49
49
‘7 miljoen! Zulte Waregem blaast JPL omver’

Zulte Waregem is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League. Essevee verkommerde de ...

56
56
'Deadline Day voor Jashari: details ultiem bod gelekt'

Blijft Ardon Jashari of niet? Die vraag bedaart nu al enkele weken de gemoederen bij Club Brugge KV. ...

391
391
'Nieuwe transfer Penders: volgende club al genoemd'

Dinsdagavond strijdt Chelsea FC tegen Fluminese voor een finaleplek op het WK voor clubs. Voor Mike ...

200
200
Zware gevolgen na EK-afgang Flames? "Nu keuzes maken"

Na amper twee speeldagen zit het Europees kampioenschap er alweer op voor de Red Flames. Door de ...

145
145
'Miljoenendeal Club Brugge: Europese toppers afgedroogd'

Club Brugge haalde in het voorbije seizoen een gigantisch bedrag op aan prijzengelden in de ...

877
877
'Barça-revelatie verlengt: grote naam moet beschikken'

FC Barcelona begint weldra aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Eind deze maand werkt de ...

124
124
Werk bij Anderlecht: steunpilaar maakt slechte beurt

De meeste eersteklassers werken deze week een zomerse stage af. Dat is ook bij RSC Anderlecht het ...

499
499
'Westerlo pakt uit: JPL-revelatie naar 't Kuipje'

Eind deze maand trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer op gang. De ...

131
131
Club helemaal van de kaart door verbluffende toptransfer

Club Brugge zet alles op alles om een jonge ster uit Italië naar Westkapelle te halen. De ...

656
656
'Na Lang en KDB: Napoli biedt 50 miljoen op topspits'

SSC Napoli blijft na het behalen van de Italiaanse titel niet bij de pakken zitten. De club ...

220
220
'Cashbom bij Club Brugge: uitzondering voor toptransfer'

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato al een aanzienlijke som aan transfergelden op en er ...

574
574
Janssen gooit kaarten open: zomers vertrek bij Antwerp?

De spelersgroep Antwerp FC bevindt zich momenteel in Oostenrijk waar een oefenkamp wordt ...

211
211
Opruiming Anderlecht: 10 potentiële vertrekkers staan klaar

De selectie van RSC Anderlecht vertoeft momenteel in het Nederlandse Renesse voor een zomerstage. ...

716
716
DAZN houdt been stijf: Supercup niet uitgezonden op tv?

Binnen een drietal weken gaat de bal alweer rollen in de Jupiler Pro League. Traditiegetrouw staat ...

584
584
'Renard neemt risico: enfant terrible richting Anderlecht'

Met zes zomeraanwinsten bleek RSC Anderlecht al een bezige bij op de zomermercato, maar daarmee oogt ...

823
823
'Club Brugge hakt knoop door: Jashari out, Stankovic in?'

De voorspelde leegloop neemt steeds meer concrete vormen aan, en dus maakt Club Brugge stilaan ook ...

621
621
‘Antwerp slaat opnieuw toe: Overmars sleept deal binnen’

Marc Overmars is bezig aan een zomermercato aan twee snelheden bij Antwerp, dat met Muhammadali ...

323
323
Alarm bij RSCA: ziekenboeg barst al uit zijn voegen

Vorig seizoen werd RSC Anderlecht geteisterd door blessures, een trend waar de Brusselaars uiteraard ...

488
488
‘Club Brugge vreest rampstart door onheilspellend nieuws’

Club Brugge bereidt zich in het Verenigd Koninkrijk momenteel voor op de start van het nieuwe ...

898
898
‘Ngonge-deal ontploft: Club moet miljoenen dokken’

Club Brugge haalde in de voorbije dagen weer een pak miljoenen binnen op de transfermarkt. Een ...

660
660
Standard blijft gaan: 9e aanwinst nu al binnen

Net zoals verschillende andere eersteklassers is ook Standard vertrokken op zomerstage. Maar dat ...

236
236
'Genk hakt knoop door: middenvelder kan beschikken'

De spelers en staf van KRC Genk hebben maandag hun intrek genomen in het Duitse Marienfeld. Daar ...

403
403
‘Anderlecht legt 5 miljoen neer voor volgende prooi’

De selectie van RSC Anderlecht is maandag afgereisd naar het Nederlandse Renesse voor een oefenkamp. ...

1549
1549

Meer sportnieuws