Dani Alves dan toch vrij na betalen borgsom 1 miljoen

0 stemmen
Dani Alves dan toch vrij na betalen borgsom 1 miljoen

Dani Alves mag de cel verlaten. De Braziliaanse ex-voetballer betaalde een borgsom van 1 miljoen euro.

Het nieuws werd bekendgemaakt door de rechtbank van Barcelona. Alves werd op 22 februari veroordeeld een de gevangenisstraf van 4,5 jaar voor verkrachting. Ook moet hij het slachtoffer 150.000 euro betalen. Voorafgaand aan het vonnis zat Alves meer dan een jaar in voorarrest.

LEES OOK: WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

Alves ontkende de feiten altijd

Een vrouw beschuldigde hem van seksueel misbruik in een nachtclub in Barcelona op Oudjaarsdag 2022. Alves, die behalve voor FC Barcelona en Brazilië voor onder meer Sevilla, Juventus en Paris Saint-Germain speelde, heeft de beschuldigingen altijd ontkend.

De rechtbank stond nu toe dat hij voorwaardelijk kon vrijkomen (in afwachting van het beroep), mits het betalen van één miljoen euro aan borgsom. Daarvoor rekende Alves op de hulp van de clan-Neymar, die hem in het verleden steeds steunden.

Geen hulp van familie Neymar

De vader van Neymar was echter duidelijk. "Voor ons is deze zaak voorbij. Punt. De rechtbank heeft haar vonnis uitgesproken. Deze zaak ligt niet langer binnen ons bereik. We willen niet dat de Neymar-naam nog gelinkt wordt aan de zaak. We hopen dat Alves alle antwoorden waar hij naar op zoek is vindt. Met hulp van de eigen familie."

Alves vond nu dan toch een geldschieter. "Wij informeren u hierbij dat de aanbetaling van de borgtocht van Daniel Alves is geregistreerd op de rekeningen van de 21e sectie van het Hof van Barcelona", aldus de rechtbank van Barcelona.

Meest recent

'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

217
217
“Onschatbare waarde”: Onana onthult geheim van België

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

34
34
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

40
40
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

25
25
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

73
73
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

99
99
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

89
89
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

700
700
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

342
342
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

107
107
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

824
824
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

379
379
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

454
454
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

451
451
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

135
135
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

506
506
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

116
116
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

37
37
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

274
274
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

264
264
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

261
261
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

681
681
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

178
178
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

192
192
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

228
228

Meer sportnieuws