Dani Alves dan toch vrij na betalen borgsom 1 miljoen

door
Dani Alves dan toch vrij na betalen borgsom 1 miljoen

Dani Alves mag de cel verlaten. De Braziliaanse ex-voetballer betaalde een borgsom van 1 miljoen euro.

Het nieuws werd bekendgemaakt door de rechtbank van Barcelona. Alves werd op 22 februari veroordeeld een de gevangenisstraf van 4,5 jaar voor verkrachting. Ook moet hij het slachtoffer 150.000 euro betalen. Voorafgaand aan het vonnis zat Alves meer dan een jaar in voorarrest.

LEES OOK: Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Alves ontkende de feiten altijd

Een vrouw beschuldigde hem van seksueel misbruik in een nachtclub in Barcelona op Oudjaarsdag 2022. Alves, die behalve voor FC Barcelona en Brazilië voor onder meer Sevilla, Juventus en Paris Saint-Germain speelde, heeft de beschuldigingen altijd ontkend.

De rechtbank stond nu toe dat hij voorwaardelijk kon vrijkomen (in afwachting van het beroep), mits het betalen van één miljoen euro aan borgsom. Daarvoor rekende Alves op de hulp van de clan-Neymar, die hem in het verleden steeds steunden.

Geen hulp van familie Neymar

De vader van Neymar was echter duidelijk. "Voor ons is deze zaak voorbij. Punt. De rechtbank heeft haar vonnis uitgesproken. Deze zaak ligt niet langer binnen ons bereik. We willen niet dat de Neymar-naam nog gelinkt wordt aan de zaak. We hopen dat Alves alle antwoorden waar hij naar op zoek is vindt. Met hulp van de eigen familie."

Alves vond nu dan toch een geldschieter. "Wij informeren u hierbij dat de aanbetaling van de borgtocht van Daniel Alves is geregistreerd op de rekeningen van de 21e sectie van het Hof van Barcelona", aldus de rechtbank van Barcelona.

Meest recent

Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

60
60
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

18
18
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

23
23
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

187
187
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

108
108
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

121
121
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

173
173
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

61
61
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

320
320
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

72
72
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

226
226
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

286
286
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

131
131
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

333
333
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

191
191
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

647
647
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

124
124
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

116
116
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

428
428
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

159
159
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

290
290
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

207
207
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

51
51

Meer sportnieuws