Vraagteken voor Tedesco: alsnog JPL-debutant op EK?

door
Vraagteken voor Tedesco: alsnog JPL-debutant op EK?

Domenico Tedesco moet de komende maanden knopen gaan doorhakken. Zo wisten enkele jongens niet te overtuigen tegen Ierland. Gaat de bondscoach alsnog een Bruggeling een kans geven?

Olivier Deman kreeg een tweede keer een kans in de basis. Domenico Tedesco is een fan van het loopvermogen van de ex-speler van Cercle Brugge. Overtuigen deed hij nog niet. Verschillende media waren niet onder de indruk van zijn prestatie tegen Ierland.

"Kreeg zijn kans op de linksachter. Defensief bij momenten wankel, in balbezit niet altijd even zuiver. Nam te weinig initiatief. Speelde vooral lateraal en achteruit", deelde HLN mee. Hij kreeg een 5 op 10. Het Nieuwsblad gaf hem ook een 5/10.

"Is de eerste vervanger op linksachter. Was aanvankelijk nog goed in het samenspel met Trossard, maar kon dat niveau niet aanhouden. Zal meer moeten brengen om in aanmerking te komen voor een basisplek."

Bij La Dernière Heure waren ze allerminst onder de indruk en deelden ze een 4,5 op 10 uit. "Een zeer moeilijke start van de wedstrijd voor de linksback, die met name de fout maakte die tot de penalty leidde. In de tweede helft liep het iets beter." Peter Vandenbempt was ook niet overtuigd. "Ook Olivier Deman op de linkerflank, die sinds februari zijn plaats wat is kwijtgeraakt bij Werder Bremen, vond ik geen geslaagd experiment", zei hij bij Sporza.

LEES OOK: Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

Deman in een dipje

Deman is sinds midden december niet meer onbetwistbaar titularis bij Werder Bremen. In 10 competitiewedstrijden begon hij sindsdien 4 keer in de basis en viel hij 6 keer in. Deman speelt bij Werder Bremen in een 3-5-2 als opkomende back. Dat ligt hem beter dan aantreden in een viermansdefensie. 

Aanvallend bleef zijn impact beperkt. België heeft op de linkerflank weinig aanvallende impulsen van achteruit. Arthur Theate is van nature geen linksachter, maar zal er wel starten. Aanvallend is België voorspelbaar op de linkerflank. Leandro Trossard of Jérémy Doku moeten er de actie doen. 

Gemiste kans voor De Cuyper?

Was het daarom niet eens handig geweest om Maxim De Cuyper een kans te geven? Hij heeft dat aanvallende wel in zich. Defensief zette hij al stappen voorwaarts. Ronny Deila hielp hem ook niet door hem op rechtsachter te zetten, ook al deed hij het daar behoorlijk. De Cuyper was vorig jaar een smaakmaker bij de Belgen op het EK U21, plus hij was ook sterk tegen Europese clubs als Osasuna en Besiktas. 

De linkerflankverdediger was bovedien in een matig Club Brugge op linksachter vaak een uitblinker. Dat is altijd een goed teken. Hij zakte niet mee door de mand als de ploeg dat wel deed. De Cuyper telt 4 goals en 12 assists in 43 duels. Het is een zonde dat hij nog geen kans kreeg van Tedesco. Na het EK dan maar…?

CR

Vreemd dat De Cuyper nog geen kans kreeg?

Meest recent

Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

83
83
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

23
23
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

21
21
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

505
505
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

339
339
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

114
114
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

57
57
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

128
128
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

247
247
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

80
80
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

264
264
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

130
130
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

238
238
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

266
266
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

198
198
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

116
116
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

57
57
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

102
102
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

364
364
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

209
209
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

296
296
Goto respectloos? Anderlecht-spelers zwaar op plaats gezet

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

524
524
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

161
161
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

195
195

Meer sportnieuws