'Westerlo-speler vreest sanctie na salonremise tegen Genk'

door
'Westerlo-speler vreest sanctie na salonremise tegen Genk'

Eerder deze week werd Rik De Mil op straat gezet bij KVC Westerlo na de veelbesproken salonremise in de slotminuten tegen KRC Genk. Franky Van der Elst stelt zich grote vragen bij die beslissing.

LEES OOK: Enorme euforie bij Gent: geste De Mil maakt kleedkamer gek

De Mil krijgt C4 na salonremise

Bij een 1-1-tussenstand tijdens de wedstrijd tussen Westerlo en Genk werd er in de laatste minuten niet meer gevoetbald. Beide ploegen vaarden immers wel bij het gelijkspel en legden zich daarbij neer.

Dat leidde tot ronduit pijnlijke en gênante beelden, wat de Kempense club de nodige imagoschade kostte en de Turkse eigenaars deed steigeren. Uiteindelijk kostte het De Mil dus ook zijn job in 't Kuipje, al vond de trainer inmiddels een nieuwe uitdaging bij Sporting Charleroi.

Stond De Mil al onder druk bij Westerlo?

Franky Van der Elst vindt dat het bestuur in gesprek had moeten gaan met De Mil, al denkt hij dat er bij Westerlo eerder al iets broedde.

“Gaat dat dan over het al dan niet opstellen van spelers waar veel in is geïnvesteerd — want zo gaat dat overal, bemoeienissen van bovenaf? Het zou me niet verwonderen”, zegt de Fox in Het Nieuwsblad.

Ook Nicolas Madsen treft schuld

Van der Elst vindt dat Nicolas Madsen evenveel schuld treft als De Mil. “Als je zo reageert, moet je eigenlijk ook tegen Madsen zeggen: 'Jij doet niet meer mee'.” Het is vreemd dat de Deense middenvelder de dans ontspringt.

De Mil heeft kort na zijn ontslag al een nieuwe job gevonden. Hij moet Sporting Charleroi van de degradatie behoeden.

Madsen moet ook gestraft worden

Meest recent

Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

6
6
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

100
100
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

93
93
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

87
87
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

88
88
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

74
74
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

16
16
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

131
131
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

38
38
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

80
80
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

232
232
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

114
114
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

375
375
JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

144
144
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

359
359
'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

De Rode Duivels blazen dinsdag verzamelen in Tubeke in aanloop naar hun stage in de VS. Voor een ...

120
120
Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

De kaarten zijn geschud in de Jupiler Pro League, de plekjes in de verschillende Play-Offs zijn ...

229
229
Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen, de clubs kunnen even tot rust komen in ...

125
125
Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

545
545
"Ongelooflijk" - Garcia wild van 'genie' bij Rode Duivels

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

173
173
'Eerste zomeraanwinst: Standard op zucht van JPL-uitblinker'

Standard zal in de komende weken via de Europe Play-Offs alsnog trachten om een Europees ticket af ...

262
262
Drama rond Lukaku ontploft: Conte grijpt genadeloos in

Het signaal van Conte kon bijna niet harder zijn voor Romelu Lukaku. Terwijl Napoli blijft winnen, ...

197
197
'Hayen zet orde op zaken: eerste slachtoffer in vizier'

KRC Genk heeft een absolute rotweek achter de rug. Daags na de Europese uitschakeling in Freiburg, ...

392
392
Hommeles bij Duivels: ophef rond één naam in selectie

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

353
353
Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

Nu het seizoen even onderbroken wordt door de nationale ploegen, hebben de clubs tijd om zich te ...

468
468

Meer sportnieuws