Vanhaezebrouck zet Antwerp FC in vuur en vlam

2757
Vanhaezebrouck zet Antwerp FC in vuur en vlam

Hein Vanhaezebrouck staat in het middelpunt van de belangstelling met geruchten over een mogelijke overstap naar Antwerp FC. Speculaties rond zijn toekomst bij AA Gent en de onzekere situatie van Mark van Bommel bij Antwerp voeden deze discussies alleen maar.

Eerdere flirts tussen Vanhaezebrouck en Antwerp, samen met ophefmakende opmerkingen en incidenten, voegen extra brandstof toe aan het vuur.

LEES OOK: Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

Vanhaezebrouck naar Antwerp? Er was al wat geflirt

Bij AA Gent lijkt de samenwerking met de huidige coach Hein Vanhaezebrouck ten einde te komen. De vraag is alleen wanneer. Bij Antwerp FC is de situatie rond Mark van Bommel eveneens onzeker.

De ambitieuze Nederlandse coach lijkt te botsen met de financiële realiteit van de club, die tot een lager tempo gedwongen wordt. Van Bommel's enorme ambitie drijft hem wellicht naar een topcompetitie na dit seizoen, waardoor de positie van hoofdcoach bij Antwerp FC mogelijk vacant zal worden.

In Mid Mid werd er gesuggereerd dat Vanhaezebrouck weleens de overstap zou kunnen maken naar Antwerp FC na zijn vertrek bij AA Gent. Yanko Beeckman vroeg zich in de podcast af wat Vanhaezebrouck straks moet doen.

Sam Kerkhofs stelde Antwerp FC voor. “Die positie zal vrijkomen en er was al wat geflirt.” Beeckman ziet Vanhaezebrouck als coach en Marc Overmars als Directeur Voetbalzaken een krachtige tandem vormen bij de Great Old. “Het zijn twee voetbalkenners dus waarom zou dat niet werken?”

D’Onofrio wilde Vanhaezebrouck naar Antwerp FC halen

In het verleden is er al meermaals gespeculeerd over een mogelijke samenwerking tussen Hein Vanhaezebrouck en Antwerp FC. Zo'n vijf jaar geleden, in april 2019, werd de coach voor het eerst in verband gebracht met de Great Old.

Toen was de positie van de toenmalige coach, Laszlo Bölöni, onduidelijk en hoogst onzeker. Christian Vandenabeele, destijds journalist bij het ter ziele gegane Sport/Voetbalmagazine, zag Antwerp als een serieuze optie voor Vanhaezebrouck.

“Antwerp lijkt mij wel een optie, mocht Laszlo Bölöni daar inderdaad vertrekken: een ambitieuze club die aan het groeien is met een West-Vlaamse voorzitter nog wel.”

Op dat moment was Vanhaezebrouck clubloos na zijn pijnlijke ontslag enkele maanden eerder bij Anderlecht. Achteraf bevestigde Luciano D’Onofrio zelfs dat de kans groot was dat Vanhaezebrouck in die periode aan de slag zou gaan bij Antwerp.

De toenmalige technisch directeur van RAFC had een interessant gesprek gehad met Vanhaezebrouck, en de coach zelf bevestigde de interesse van Antwerp in hem. Op dat moment liet Vanhaezebroucks situatie niet toe om meteen weer als hoofdcoach aan de slag te gaan, na de turbulente periode bij Anderlecht.

Exit Priske: Gheysens is een fan van Vanhaezebrouck

Twee jaar geleden laaiden de speculaties over een mogelijke komst van Hein Vanhaezebrouck naar Antwerp FC opnieuw hoog op. Op dat moment was het duidelijk dat de club niet zou doorgaan met de toenmalige coach, Brian Priske, wat Vanhaezebrouck naar voren schoof als mogelijke opvolger van de Deen.

In de podcast 90 minutes liet presentator Aster Nzeyimana destijds doorschemeren: “Ze gaan voor Hein (Vanhaezebrouck, red.)”. Ook panellid Sam Kerkhofs sloot deze optie niet uit.

Er werd gesuggereerd dat Paul Gheysens al geruime tijd een bewonderaar was van Vanhaezebrouck en dat de voorzitter van Antwerp hem zag als de gedroomde opvolger voor Priske.

Opvallend genoeg bevond Vanhaezebrouck zich destijds ook in een situatie waarin zijn contract afliep, net zoals dat nu het geval is.

Vanhaezebrouck zorgt voor ophef bij Antwerp FC

Aan de andere kant zijn er ook enkele gevoeligheden rondom een mogelijke aanstelling van Hein Vanhaezebrouck als coach van Antwerp FC

Naast het feit dat AA Gent en Antwerp twee Belgische topclubs zijn, heeft Vanhaezebrouck zich de afgelopen jaren niet bijzonder geliefd gemaakt bij de Antwerpse achterban en in de bestuurskamer.

In december 2021 zorgde Vanhaezebrouck voor ophef met een opmerking over de doelstellingen van concurrent Antwerp in dat seizoen.

Op een persconferentie suggereerde hij dat Antwerp FC de Europa League en de Croky Cup bewust minder serieus nam: “We kunnen doen zoals Antwerp: ons laten uitschakelen in twee competities en dan zeggen ‘we gaan vol voor de titel in mei’”, werd de trainer geciteerd bij Het Laatste Nieuws.

Vanhaezebrouck bood later zijn excuses aan voor deze opmerking, waarbij hij zei: “Ik bied dan ook mijn verontschuldigingen aan aan mijn collega Brian Priske, zijn staf, de spelersgroep maar ook aan de directie en de fans van Antwerp", klonk het.

Vanhaezebrouck sneert naar Antwerp-fans

Ook in het begin van dit seizoen heeft Hein Vanhaezebrouck geen goodwill gekregen bij de fans van Antwerp FC. Tijdens de wedstrijd tegen AA Gent werd het spel stilgelegd vanwege een opmerkelijk incident langs de zijlijn.

Een thuisfan had hard op het dak van de bezoekende Gentse dug-out geklopt, waardoor de constructie instortte. Dit zorgde voor grote verbazing bij het team van Gent. Er werd geprobeerd om het dak van de bezoekende bank te repareren, maar dat bleek geen eenvoudige taak.

Vanhaezebrouck greep deze gelegenheid aan om een sneer uit te delen aan het Antwerpse publiek in de buurt van de bezoekende bank.

“Het is al erger geweest dan dit. Het is niet de eerste keer dat hier problemen zijn rond de bank van de bezoekers. De mensen die daar zitten zouden eens goed moeten nadenken of de club moet eens nadenken wie daar mag gaan zitten”, werd de coach geciteerd bij Het Nieuwsblad.

Vanhaezebrouck en Antwerp FC: een match?

Meest recent

'Perez zet alles op alles: Real klopt Barça voor wonderkind'

Hoewel de transfermarkt momenteel gesloten is, is er toch een absolute titanenstrijd aan de gang. De ...

19
19
Hoefkens onthult: "Daarover grote discussie met Verhaeghe"

De Rode Duivels beginnen vrijdagavond aan hun campagne in de Nations League met een clash in en ...

46
46
Duivels hoeven volgende Franse sterkhouder niet te vrezen

De Rode Duivels krijgen in de komende twee weken meteen enkele zware opdrachten voorgeschoteld in de ...

35
35
Kane hakt knoop door én onthult volgende uitdaging na Bayern

Harry Kane lijkt voorlopig nog lang niet klaar in Europa. De Engelse spits staat op het punt zijn ...

47
47
Ronaldo recht de rug bij Portugal: "Of ik stop als voetballer?"

Cristiano Ronaldo werd ook door Jorge Jesus opgeroepen voor de nationale ploeg. De 41-jarige ...

36
36
Raskin onder de indruk bij de Duivels: “Hij is héél sterk”

Rudi Garcia gaf bij de Rode Duivels een aantal nieuwe spelers kansen. Onder meer Nathan Ngoy en ...

219
219
Van Gucht lokt woede uit: "Hij heeft een extreme drang, ten koste van alles"

Ruben Van Gucht liet in De Verraders een spoor van verbazing en ergernis achter. Zijn creatieve ...

97
97
Caluwé rekent op twee sterkhouders: "Week na week beter"

KV Mechelen is met een 3 op 21 dramatische gestart aan het seizoen. De Maneblussers hopen dat de ...

89
89
‘Vanaken betaalt zware prijs voor recorddeal Club Brugge'

Club Brugge is bereid om bijzonder ver te gaan voor een nieuwe spelmaker. Als die recorddeal er ...

244
244
Verschaeren bij Sampdoria: zo verlopen zijn eerste weken in Italië

Yari Verschaeren verliet afgelopen zomer RSC Anderlecht. Het duurde even vooraleer hij een nieuwe ...

202
202
De Zes van Italië: hoe zijn de Duivels gestart in de Serie A?

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Italië. Een land in grote crisis. Bij de Belgen ...

31
31
Klopp geeft groot signaal: Nations League onder druk

Chapeau Jürgen Klopp. Hij maakte twee selecties van in totaal 44 spelers bekend voor de vier ...

118
118
Club, Anderlecht of Genk: wie is hofleverancier van België?

De Rode Duivels, de beloften, de U19, de U18 en U17 van België spelen de komende dagen ...

130
130
'Versterking Kompany: Bayern lonkt wéér naar Premier League'

Bayern München is opnieuw sterk uit de startblokken geschoten. Desondanks blijft er ook bij Der ...

125
125
Verrassende bondscoach U17: Mignolet geeft tekst en uitleg

De Rode Duivels staan voor een stevig vierluik in de Nations League, de nationale beloften strijden ...

189
189
Franse revolutie: Zidane zorgt voor drastische veranderingen

Aanstaande vrijdag maakt niet enkel Mark van Bommel zijn grote debuut als bondscoach. Dan staat ook ...

126
126
Meteen miserie bij Duivels: Mark van Bommel 'kansloos'

Italië. Frankrijk. Turkije. En nog eens Frankrijk. Mark van Bommel staat voor een erg pittige ...

458
458
Club-aanwinst richt zich tot fans: "Spreek me met bijnaam aan"

Club Brugge haalde tijdens de voorbije zomermercato een achttal nieuwe spelers in huis. Eén ...

422
422
OHL Women ontsnapt: gouden CL-punt na late penaltymisser

Terwijl het clubvoetbal bij de heren enkele weken stilligt door de internationale verplichtingen, ...

54
54
Pittig concurrentie-duel bij Duivels: WK-smaakmaker uit ploeg?

De Rode Duivels zijn volop bezig met hun voorbereiding op het Nations League-duel van aanstaande ...

366
366
Geen Courtois in Nations League: Real-boegbeeld onthult reden

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

163
163
Gedaan met kappers en smartphones: Klopp maakt korte metten

In de Nations League is het donderdagavond uitkijken naar de burenclash tussen Nederland en ...

244
244
Beerschot slikt flinke tik: "Hoop dat het in orde komt ..."

Met 15 op 18 heeft Beerschot VA zich in het eerste luik van het seizoen opgeworpen tot de grote ...

250
250
‘Van Bommel keihard: De Bruyne, Lukaku én Vanaken eruit'

Vier interlands in elf dagen: Mark van Bommel zal moeten schuiven bij de Rode Duivels. Zelfs De ...

501
501
Van Crombrugge fileert Genk: zeer pijnlijk manco duikt op

De extra lange interlandbreak zorgt ervoor dat de eerste balansen opgemaakt worden in de Jupiler Pro ...

269
269

Meer sportnieuws