Vanhaezebrouck zet Antwerp FC in vuur en vlam

2757
Vanhaezebrouck zet Antwerp FC in vuur en vlam

Hein Vanhaezebrouck staat in het middelpunt van de belangstelling met geruchten over een mogelijke overstap naar Antwerp FC. Speculaties rond zijn toekomst bij AA Gent en de onzekere situatie van Mark van Bommel bij Antwerp voeden deze discussies alleen maar.

Eerdere flirts tussen Vanhaezebrouck en Antwerp, samen met ophefmakende opmerkingen en incidenten, voegen extra brandstof toe aan het vuur.

LEES OOK: Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

Vanhaezebrouck naar Antwerp? Er was al wat geflirt

Bij AA Gent lijkt de samenwerking met de huidige coach Hein Vanhaezebrouck ten einde te komen. De vraag is alleen wanneer. Bij Antwerp FC is de situatie rond Mark van Bommel eveneens onzeker.

De ambitieuze Nederlandse coach lijkt te botsen met de financiële realiteit van de club, die tot een lager tempo gedwongen wordt. Van Bommel's enorme ambitie drijft hem wellicht naar een topcompetitie na dit seizoen, waardoor de positie van hoofdcoach bij Antwerp FC mogelijk vacant zal worden.

In Mid Mid werd er gesuggereerd dat Vanhaezebrouck weleens de overstap zou kunnen maken naar Antwerp FC na zijn vertrek bij AA Gent. Yanko Beeckman vroeg zich in de podcast af wat Vanhaezebrouck straks moet doen.

Sam Kerkhofs stelde Antwerp FC voor. “Die positie zal vrijkomen en er was al wat geflirt.” Beeckman ziet Vanhaezebrouck als coach en Marc Overmars als Directeur Voetbalzaken een krachtige tandem vormen bij de Great Old. “Het zijn twee voetbalkenners dus waarom zou dat niet werken?”

D’Onofrio wilde Vanhaezebrouck naar Antwerp FC halen

In het verleden is er al meermaals gespeculeerd over een mogelijke samenwerking tussen Hein Vanhaezebrouck en Antwerp FC. Zo'n vijf jaar geleden, in april 2019, werd de coach voor het eerst in verband gebracht met de Great Old.

Toen was de positie van de toenmalige coach, Laszlo Bölöni, onduidelijk en hoogst onzeker. Christian Vandenabeele, destijds journalist bij het ter ziele gegane Sport/Voetbalmagazine, zag Antwerp als een serieuze optie voor Vanhaezebrouck.

“Antwerp lijkt mij wel een optie, mocht Laszlo Bölöni daar inderdaad vertrekken: een ambitieuze club die aan het groeien is met een West-Vlaamse voorzitter nog wel.”

Op dat moment was Vanhaezebrouck clubloos na zijn pijnlijke ontslag enkele maanden eerder bij Anderlecht. Achteraf bevestigde Luciano D’Onofrio zelfs dat de kans groot was dat Vanhaezebrouck in die periode aan de slag zou gaan bij Antwerp.

De toenmalige technisch directeur van RAFC had een interessant gesprek gehad met Vanhaezebrouck, en de coach zelf bevestigde de interesse van Antwerp in hem. Op dat moment liet Vanhaezebroucks situatie niet toe om meteen weer als hoofdcoach aan de slag te gaan, na de turbulente periode bij Anderlecht.

Exit Priske: Gheysens is een fan van Vanhaezebrouck

Twee jaar geleden laaiden de speculaties over een mogelijke komst van Hein Vanhaezebrouck naar Antwerp FC opnieuw hoog op. Op dat moment was het duidelijk dat de club niet zou doorgaan met de toenmalige coach, Brian Priske, wat Vanhaezebrouck naar voren schoof als mogelijke opvolger van de Deen.

In de podcast 90 minutes liet presentator Aster Nzeyimana destijds doorschemeren: “Ze gaan voor Hein (Vanhaezebrouck, red.)”. Ook panellid Sam Kerkhofs sloot deze optie niet uit.

Er werd gesuggereerd dat Paul Gheysens al geruime tijd een bewonderaar was van Vanhaezebrouck en dat de voorzitter van Antwerp hem zag als de gedroomde opvolger voor Priske.

Opvallend genoeg bevond Vanhaezebrouck zich destijds ook in een situatie waarin zijn contract afliep, net zoals dat nu het geval is.

Vanhaezebrouck zorgt voor ophef bij Antwerp FC

Aan de andere kant zijn er ook enkele gevoeligheden rondom een mogelijke aanstelling van Hein Vanhaezebrouck als coach van Antwerp FC

Naast het feit dat AA Gent en Antwerp twee Belgische topclubs zijn, heeft Vanhaezebrouck zich de afgelopen jaren niet bijzonder geliefd gemaakt bij de Antwerpse achterban en in de bestuurskamer.

In december 2021 zorgde Vanhaezebrouck voor ophef met een opmerking over de doelstellingen van concurrent Antwerp in dat seizoen.

Op een persconferentie suggereerde hij dat Antwerp FC de Europa League en de Croky Cup bewust minder serieus nam: “We kunnen doen zoals Antwerp: ons laten uitschakelen in twee competities en dan zeggen ‘we gaan vol voor de titel in mei’”, werd de trainer geciteerd bij Het Laatste Nieuws.

Vanhaezebrouck bood later zijn excuses aan voor deze opmerking, waarbij hij zei: “Ik bied dan ook mijn verontschuldigingen aan aan mijn collega Brian Priske, zijn staf, de spelersgroep maar ook aan de directie en de fans van Antwerp", klonk het.

Vanhaezebrouck sneert naar Antwerp-fans

Ook in het begin van dit seizoen heeft Hein Vanhaezebrouck geen goodwill gekregen bij de fans van Antwerp FC. Tijdens de wedstrijd tegen AA Gent werd het spel stilgelegd vanwege een opmerkelijk incident langs de zijlijn.

Een thuisfan had hard op het dak van de bezoekende Gentse dug-out geklopt, waardoor de constructie instortte. Dit zorgde voor grote verbazing bij het team van Gent. Er werd geprobeerd om het dak van de bezoekende bank te repareren, maar dat bleek geen eenvoudige taak.

Vanhaezebrouck greep deze gelegenheid aan om een sneer uit te delen aan het Antwerpse publiek in de buurt van de bezoekende bank.

“Het is al erger geweest dan dit. Het is niet de eerste keer dat hier problemen zijn rond de bank van de bezoekers. De mensen die daar zitten zouden eens goed moeten nadenken of de club moet eens nadenken wie daar mag gaan zitten”, werd de coach geciteerd bij Het Nieuwsblad.

Vanhaezebrouck en Antwerp FC: een match?

Meest recent

Historische stunt: Engelse media in de ban van De Cuyper

Maxim De Cuyper stond zaterdag aan de basis van een historische zege van Brighton bij Manchester ...

188
188
‘Bayern vreest het ergste: Kompany krijgt monsteraanbod’

Vincent Kompany belandde vorige week in het ziekenhuis. Toch wil Bayern München hem nu al een ...

66
66
Na bizarre uitspraken Bornauw: Bruno verdedigt speler

RSC Anderlecht won overtuigend met 4-1 van Westerlo. Achteraf was Vitor Bruno nog lovend over een ...

75
75
Eén Buffalo maakt telkens het verschil in topwedstrijden

AA Gent verrast vriend en vijand dit seizoen. De Buffalo's staan eerste en doen het ook goed in ...

38
38
Doku krijgt er in Engeland snoeihard van langs

Manchester City ging zaterdag thuis onderuit tegen Brighton en in Engeland wordt al naar een ...

44
44
Stroeykens breekt de stilte na eerste goal in meer dan jaar

Er stond voor Anderlecht enorm veel druk op de wedstrijd tegen Westerlo, nadat het vorige week met ...

99
99
Moreira schittert in Milanese derby, Barça haalt zwaar uit

Twee weken voor de Rode Duivels weer aan de bak moeten, heeft Diego Moreira een stevig statement ...

46
46
Anderlecht bezweert crisis, Union houdt met 10 stand

Het is een uitstekende zaterdagavond geworden voor de Brusselse clubs. Anderlecht zorgde ervoor dat ...

106
106
Sporting Hasselt klopt NXT op valreep na doelpuntenfestijn

In de slotwedstrijd van zaterdagavond in de Challenger Pro League zjin de supporters verwend. Club ...

63
63
Euvrard doet pijnlijke vaststelling over zijn eigen spelers

Standard heeft zaterdag de kans laten liggen om zich te herpakken. Het maakte wel een einde aan zijn ...

67
67
'Club Brugge krijgt cruciale update over transfer Forbs'

Club Brugge zal wellicht niet uitkijken naar de wintermercato, want dan zal het moeten knokken om ...

192
192
'AA Gent houdt hart vast: Burgess lang out?'

Voor AA Gent loopt het seizoen tot dusver best lekker. Een mindere week met een bekeruitschakeling ...

191
191
Van Handenhoven geeft verklaring voor rode kaart Vanderbiest

KV Mechelen lijkt na een lastig seizoensbegin weer recht te krabbelen. Het pakte zaterdag zijn ...

67
67
Oude bekende van Anderlecht nekt Kompany's Bayern

Vincent Kompany moest de topper tegen Borussia Dortmund nog volgen vanop zijn ziekbed en zag dat ...

103
103
Standard wint wéér niet: Kortrijk pakt eindelijk weer punt

Na vier opeenvolgende nederlagen kreeg Standard een uitgelezen kans om weer aan te knopen met de ...

48
48
Bruno voert vijf wissels door bij Anderlecht

RSC Anderlecht ontvangt KVC Westerlo. De Brusselaars moeten flink aan de bak, want bij een nieuwe ...

179
179
Heynen en Thorup benoemen pijnpunt na nederlaag

KRC Genk is weer bij af. De Limburgers verloren met 1-0 van KV Mechelen en dat is alweer duur ...

186
186
JPL-trainersontslag op til? "Ik ben ook niet dom"

De druk op Cercle Brugge-coach Lars Friis neemt stilaan ondraaglijke proporties aan. Met amper 3 op ...

159
159
Standard krijgt speler terug na lange lijdensweg

Dimitri Lavalée heeft eindelijk opnieuw minuten kunnen maken bij Standard. Na een lange ...

25
25
Charleroi wil revanche: "Er zijn geen excuses"

De 3-0-nederlaag bij Antwerp is hard aangekomen bij Sporting Charleroi. Na een veelbelovende start ...

6
6
‘Anderlecht dumpt miljoenenflop: titelheld op komst’

Miljoenen betaald, geen enkele goal en zondag negentig minuten op de bank: Oliver Antman zit in een ...

208
208
De Cuyper bepalend in stunt tegen Manchester City

In de Premier League begonnen er om 16u vijf duels. Het was vooral uitkijken naar Manchester City ...

84
84
KV Mechelen stuurt KRC Genk met kater terug naar Limburg

KRC Genk hoopte na drie zeges op rij tegen KV Mechelen de vierde opeenvolgende overwinning te ...

68
68
Nusa en El Khannouss schitteren in de Bundesliga

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vijf duels op het programma. Zo kwamen onder meer Bayer ...

27
27
Tresoldi schrijft geschiedenis bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi scoorde gisteren nog maar eens tegen Zulte Waregem. De aanvaller is bezig aan een ...

352
352

Meer sportnieuws