Vanhaezebrouck zet Antwerp FC in vuur en vlam

2757
Vanhaezebrouck zet Antwerp FC in vuur en vlam

Hein Vanhaezebrouck staat in het middelpunt van de belangstelling met geruchten over een mogelijke overstap naar Antwerp FC. Speculaties rond zijn toekomst bij AA Gent en de onzekere situatie van Mark van Bommel bij Antwerp voeden deze discussies alleen maar.

Eerdere flirts tussen Vanhaezebrouck en Antwerp, samen met ophefmakende opmerkingen en incidenten, voegen extra brandstof toe aan het vuur.

LEES OOK: Club speelt met vuur: vrees voor grove transferblunder

Vanhaezebrouck naar Antwerp? Er was al wat geflirt

Bij AA Gent lijkt de samenwerking met de huidige coach Hein Vanhaezebrouck ten einde te komen. De vraag is alleen wanneer. Bij Antwerp FC is de situatie rond Mark van Bommel eveneens onzeker.

De ambitieuze Nederlandse coach lijkt te botsen met de financiële realiteit van de club, die tot een lager tempo gedwongen wordt. Van Bommel's enorme ambitie drijft hem wellicht naar een topcompetitie na dit seizoen, waardoor de positie van hoofdcoach bij Antwerp FC mogelijk vacant zal worden.

In Mid Mid werd er gesuggereerd dat Vanhaezebrouck weleens de overstap zou kunnen maken naar Antwerp FC na zijn vertrek bij AA Gent. Yanko Beeckman vroeg zich in de podcast af wat Vanhaezebrouck straks moet doen.

Sam Kerkhofs stelde Antwerp FC voor. “Die positie zal vrijkomen en er was al wat geflirt.” Beeckman ziet Vanhaezebrouck als coach en Marc Overmars als Directeur Voetbalzaken een krachtige tandem vormen bij de Great Old. “Het zijn twee voetbalkenners dus waarom zou dat niet werken?”

D’Onofrio wilde Vanhaezebrouck naar Antwerp FC halen

In het verleden is er al meermaals gespeculeerd over een mogelijke samenwerking tussen Hein Vanhaezebrouck en Antwerp FC. Zo'n vijf jaar geleden, in april 2019, werd de coach voor het eerst in verband gebracht met de Great Old.

Toen was de positie van de toenmalige coach, Laszlo Bölöni, onduidelijk en hoogst onzeker. Christian Vandenabeele, destijds journalist bij het ter ziele gegane Sport/Voetbalmagazine, zag Antwerp als een serieuze optie voor Vanhaezebrouck.

“Antwerp lijkt mij wel een optie, mocht Laszlo Bölöni daar inderdaad vertrekken: een ambitieuze club die aan het groeien is met een West-Vlaamse voorzitter nog wel.”

Op dat moment was Vanhaezebrouck clubloos na zijn pijnlijke ontslag enkele maanden eerder bij Anderlecht. Achteraf bevestigde Luciano D’Onofrio zelfs dat de kans groot was dat Vanhaezebrouck in die periode aan de slag zou gaan bij Antwerp.

De toenmalige technisch directeur van RAFC had een interessant gesprek gehad met Vanhaezebrouck, en de coach zelf bevestigde de interesse van Antwerp in hem. Op dat moment liet Vanhaezebroucks situatie niet toe om meteen weer als hoofdcoach aan de slag te gaan, na de turbulente periode bij Anderlecht.

Exit Priske: Gheysens is een fan van Vanhaezebrouck

Twee jaar geleden laaiden de speculaties over een mogelijke komst van Hein Vanhaezebrouck naar Antwerp FC opnieuw hoog op. Op dat moment was het duidelijk dat de club niet zou doorgaan met de toenmalige coach, Brian Priske, wat Vanhaezebrouck naar voren schoof als mogelijke opvolger van de Deen.

In de podcast 90 minutes liet presentator Aster Nzeyimana destijds doorschemeren: “Ze gaan voor Hein (Vanhaezebrouck, red.)”. Ook panellid Sam Kerkhofs sloot deze optie niet uit.

Er werd gesuggereerd dat Paul Gheysens al geruime tijd een bewonderaar was van Vanhaezebrouck en dat de voorzitter van Antwerp hem zag als de gedroomde opvolger voor Priske.

Opvallend genoeg bevond Vanhaezebrouck zich destijds ook in een situatie waarin zijn contract afliep, net zoals dat nu het geval is.

Vanhaezebrouck zorgt voor ophef bij Antwerp FC

Aan de andere kant zijn er ook enkele gevoeligheden rondom een mogelijke aanstelling van Hein Vanhaezebrouck als coach van Antwerp FC

Naast het feit dat AA Gent en Antwerp twee Belgische topclubs zijn, heeft Vanhaezebrouck zich de afgelopen jaren niet bijzonder geliefd gemaakt bij de Antwerpse achterban en in de bestuurskamer.

In december 2021 zorgde Vanhaezebrouck voor ophef met een opmerking over de doelstellingen van concurrent Antwerp in dat seizoen.

Op een persconferentie suggereerde hij dat Antwerp FC de Europa League en de Croky Cup bewust minder serieus nam: “We kunnen doen zoals Antwerp: ons laten uitschakelen in twee competities en dan zeggen ‘we gaan vol voor de titel in mei’”, werd de trainer geciteerd bij Het Laatste Nieuws.

Vanhaezebrouck bood later zijn excuses aan voor deze opmerking, waarbij hij zei: “Ik bied dan ook mijn verontschuldigingen aan aan mijn collega Brian Priske, zijn staf, de spelersgroep maar ook aan de directie en de fans van Antwerp", klonk het.

Vanhaezebrouck sneert naar Antwerp-fans

Ook in het begin van dit seizoen heeft Hein Vanhaezebrouck geen goodwill gekregen bij de fans van Antwerp FC. Tijdens de wedstrijd tegen AA Gent werd het spel stilgelegd vanwege een opmerkelijk incident langs de zijlijn.

Een thuisfan had hard op het dak van de bezoekende Gentse dug-out geklopt, waardoor de constructie instortte. Dit zorgde voor grote verbazing bij het team van Gent. Er werd geprobeerd om het dak van de bezoekende bank te repareren, maar dat bleek geen eenvoudige taak.

Vanhaezebrouck greep deze gelegenheid aan om een sneer uit te delen aan het Antwerpse publiek in de buurt van de bezoekende bank.

“Het is al erger geweest dan dit. Het is niet de eerste keer dat hier problemen zijn rond de bank van de bezoekers. De mensen die daar zitten zouden eens goed moeten nadenken of de club moet eens nadenken wie daar mag gaan zitten”, werd de coach geciteerd bij Het Nieuwsblad.

Vanhaezebrouck en Antwerp FC: een match?

Meest recent

"Lamentabel" - Club Brugge-schlemiel 'delft eigen graf'

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

69
69
UCL-koorts: dramatische start PSG, eerste uitschuiver Real

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. Maar enkele van de Europese ...

18
18
Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

77
77
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

79
79
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

445
445
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

177
177
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

160
160
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

117
117
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

145
145
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

85
85
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

260
260
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

570
570
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

55
55
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

211
211
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

133
133
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

123
123
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

187
187
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

128
128
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

48
48
Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

254
254
'Transferitis bij Club Brugge: meer details lekken uit'

In het absolute slot van de mercato was het nog alle hens aan dek bij Club Brugge, waar enkele ...

473
473
Coucke in shock: doodsbedreigingen raken heel hard

Marc Coucke staat opnieuw volop in de belangstelling, al gaat het deze keer niet alleen over wat er ...

88
88
'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

De voorbije weken was er al sprake van een duidelijke typeploeg bij Club Brugge, maar voor de ...

259
259
'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Met maar liefst 11 nieuwkomers ging RSC Anderlecht met de grove borstel door de kleedkamer. Hoewel ...

963
963
Antwerp verklaart oorlog: fans niet welkom in Sclessin

Antwerp gaat zaterdag op bezoek bij Standard, dat net zoals de Great Old vrij degelijk uit de ...

321
321

Meer sportnieuws