Vanhaezebrouck zet Antwerp FC in vuur en vlam

2757
Vanhaezebrouck zet Antwerp FC in vuur en vlam

Hein Vanhaezebrouck staat in het middelpunt van de belangstelling met geruchten over een mogelijke overstap naar Antwerp FC. Speculaties rond zijn toekomst bij AA Gent en de onzekere situatie van Mark van Bommel bij Antwerp voeden deze discussies alleen maar.

Eerdere flirts tussen Vanhaezebrouck en Antwerp, samen met ophefmakende opmerkingen en incidenten, voegen extra brandstof toe aan het vuur.

LEES OOK: Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

Vanhaezebrouck naar Antwerp? Er was al wat geflirt

Bij AA Gent lijkt de samenwerking met de huidige coach Hein Vanhaezebrouck ten einde te komen. De vraag is alleen wanneer. Bij Antwerp FC is de situatie rond Mark van Bommel eveneens onzeker.

De ambitieuze Nederlandse coach lijkt te botsen met de financiële realiteit van de club, die tot een lager tempo gedwongen wordt. Van Bommel's enorme ambitie drijft hem wellicht naar een topcompetitie na dit seizoen, waardoor de positie van hoofdcoach bij Antwerp FC mogelijk vacant zal worden.

In Mid Mid werd er gesuggereerd dat Vanhaezebrouck weleens de overstap zou kunnen maken naar Antwerp FC na zijn vertrek bij AA Gent. Yanko Beeckman vroeg zich in de podcast af wat Vanhaezebrouck straks moet doen.

Sam Kerkhofs stelde Antwerp FC voor. “Die positie zal vrijkomen en er was al wat geflirt.” Beeckman ziet Vanhaezebrouck als coach en Marc Overmars als Directeur Voetbalzaken een krachtige tandem vormen bij de Great Old. “Het zijn twee voetbalkenners dus waarom zou dat niet werken?”

D’Onofrio wilde Vanhaezebrouck naar Antwerp FC halen

In het verleden is er al meermaals gespeculeerd over een mogelijke samenwerking tussen Hein Vanhaezebrouck en Antwerp FC. Zo'n vijf jaar geleden, in april 2019, werd de coach voor het eerst in verband gebracht met de Great Old.

Toen was de positie van de toenmalige coach, Laszlo Bölöni, onduidelijk en hoogst onzeker. Christian Vandenabeele, destijds journalist bij het ter ziele gegane Sport/Voetbalmagazine, zag Antwerp als een serieuze optie voor Vanhaezebrouck.

“Antwerp lijkt mij wel een optie, mocht Laszlo Bölöni daar inderdaad vertrekken: een ambitieuze club die aan het groeien is met een West-Vlaamse voorzitter nog wel.”

Op dat moment was Vanhaezebrouck clubloos na zijn pijnlijke ontslag enkele maanden eerder bij Anderlecht. Achteraf bevestigde Luciano D’Onofrio zelfs dat de kans groot was dat Vanhaezebrouck in die periode aan de slag zou gaan bij Antwerp.

De toenmalige technisch directeur van RAFC had een interessant gesprek gehad met Vanhaezebrouck, en de coach zelf bevestigde de interesse van Antwerp in hem. Op dat moment liet Vanhaezebroucks situatie niet toe om meteen weer als hoofdcoach aan de slag te gaan, na de turbulente periode bij Anderlecht.

Exit Priske: Gheysens is een fan van Vanhaezebrouck

Twee jaar geleden laaiden de speculaties over een mogelijke komst van Hein Vanhaezebrouck naar Antwerp FC opnieuw hoog op. Op dat moment was het duidelijk dat de club niet zou doorgaan met de toenmalige coach, Brian Priske, wat Vanhaezebrouck naar voren schoof als mogelijke opvolger van de Deen.

In de podcast 90 minutes liet presentator Aster Nzeyimana destijds doorschemeren: “Ze gaan voor Hein (Vanhaezebrouck, red.)”. Ook panellid Sam Kerkhofs sloot deze optie niet uit.

Er werd gesuggereerd dat Paul Gheysens al geruime tijd een bewonderaar was van Vanhaezebrouck en dat de voorzitter van Antwerp hem zag als de gedroomde opvolger voor Priske.

Opvallend genoeg bevond Vanhaezebrouck zich destijds ook in een situatie waarin zijn contract afliep, net zoals dat nu het geval is.

Vanhaezebrouck zorgt voor ophef bij Antwerp FC

Aan de andere kant zijn er ook enkele gevoeligheden rondom een mogelijke aanstelling van Hein Vanhaezebrouck als coach van Antwerp FC

Naast het feit dat AA Gent en Antwerp twee Belgische topclubs zijn, heeft Vanhaezebrouck zich de afgelopen jaren niet bijzonder geliefd gemaakt bij de Antwerpse achterban en in de bestuurskamer.

In december 2021 zorgde Vanhaezebrouck voor ophef met een opmerking over de doelstellingen van concurrent Antwerp in dat seizoen.

Op een persconferentie suggereerde hij dat Antwerp FC de Europa League en de Croky Cup bewust minder serieus nam: “We kunnen doen zoals Antwerp: ons laten uitschakelen in twee competities en dan zeggen ‘we gaan vol voor de titel in mei’”, werd de trainer geciteerd bij Het Laatste Nieuws.

Vanhaezebrouck bood later zijn excuses aan voor deze opmerking, waarbij hij zei: “Ik bied dan ook mijn verontschuldigingen aan aan mijn collega Brian Priske, zijn staf, de spelersgroep maar ook aan de directie en de fans van Antwerp", klonk het.

Vanhaezebrouck sneert naar Antwerp-fans

Ook in het begin van dit seizoen heeft Hein Vanhaezebrouck geen goodwill gekregen bij de fans van Antwerp FC. Tijdens de wedstrijd tegen AA Gent werd het spel stilgelegd vanwege een opmerkelijk incident langs de zijlijn.

Een thuisfan had hard op het dak van de bezoekende Gentse dug-out geklopt, waardoor de constructie instortte. Dit zorgde voor grote verbazing bij het team van Gent. Er werd geprobeerd om het dak van de bezoekende bank te repareren, maar dat bleek geen eenvoudige taak.

Vanhaezebrouck greep deze gelegenheid aan om een sneer uit te delen aan het Antwerpse publiek in de buurt van de bezoekende bank.

“Het is al erger geweest dan dit. Het is niet de eerste keer dat hier problemen zijn rond de bank van de bezoekers. De mensen die daar zitten zouden eens goed moeten nadenken of de club moet eens nadenken wie daar mag gaan zitten”, werd de coach geciteerd bij Het Nieuwsblad.

Vanhaezebrouck en Antwerp FC: een match?

Meest recent

Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

14
14
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

40
40
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

68
68
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

31
31
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

92
92
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

135
135
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

65
65
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

38
38
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

163
163
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

82
82
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

152
152
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

182
182
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

45
45
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

71
71
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

352
352
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

248
248
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

202
202
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

947
947
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

374
374
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

155
155
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

201
201
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

99
99
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

230
230
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

280
280
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

649
649

Meer sportnieuws