Dramatische Rode Duivels danken Sels bij Iers fiasco

door
Dramatische Rode Duivels danken Sels bij Iers fiasco

Een experimenteel Belgisch elftal heeft vanavond een wel heel slechte beurt gemaakt in Ierland. In een flauwe eerste helft redde Sels de Rode Duivels, met een kwaliteitsinjectie na rust liep het zowaar nog slechter voor een compleet inspiratieloos België.

In de aanloop naar het EK begonnen de Rode Duivels vanavond met een oefenwedstrijd in en tegen Ierland. Van de elf die in de laatste interland van de Rode Duivels startten, in november tegen Azerbeidzjan, stonden vandaag nog slechts vijf spelers aan de aftrap. Castagne, Faes, Vranckx, Bakayoko en Trossard waren de overblijvers. Voorin kreeg Openda voluit zijn kans in afwezigheid van Lukaku.

LEES OOK: Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

Experimentele Duivels danken Sels

In het knappe Aviva Stadium kregen de Ieren in de openingsfase meteen een dot van een kans. Faes klungelde erop los in de achterhoede en Ogbene liet oog in oog met Sels een huizenhoge mogelijkheid onbenut. Aan de overzijde werd een knappe voorzet van Trossard niet binnen het doelkader gekopt door Tielemans.

De wedstrijd bleef nadien gespaard van veel doelgerichte acties, tot de Ieren op het halfuur plots een wel heel lichte strafschop kregen na handspel van Vermeeren. Sels zorgde voor gerechtigheid door de strafschop van Ferguson te keren. Wat volgde was opnieuw een tempoloos schouwspel waarbij de thuisploeg veruit het meeste initiatief nam. Op slag van rust knalde Szmodics wild over. Halfweg stond het nog 0-0 en maakte België een wel heel slappe indruk.

Kwaliteitsinjectie met 0,0 resultaat

Na rust kwamen Batshuayi, Doku en Meunier in het elftal maar beterschap leverde dat aanvankelijk niet op. Binnen de minuut mikte Ferguson (weer hij) van dichtbij over. En de geestdriftige Ieren toonden ook nadien veel meer strijdlust dan de makke Duivels. Een paar hete standjes werden nog ternauwernood afgeblokt door de wankele bezoekende verdediging.

Pas op een kwartier van het einde kwam er eindelijk een grote kans voor de bezoekers: Lukebakio flitste op rechts voorbij zijn bewaker, gaf gepast voor op Meunier en diens lage schuiver werd knap door doelman Kelleher gepakt. In het slot claimden de Belgen nog een strafschop maar die kregen ze niet. Met een flauw gelijkspel en een zeer slecht gevoel trekken Tedesco en co richting de interland tegen Engeland.

Bijzonderheid:

Ferguson (Ierland) mist een strafschop (28').

Was deze prestatie onvergeeflijk?

Meest recent

KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

18
18
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

49
49
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

162
162
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

28
28
Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

84
84
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

295
295
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

99
99
Verschaeren toch kritisch, Heynen baalt als een stekker

RSC Anderlecht won met 1-3 van KRC Genk en zit in de kwartfinales van de Croky Cup, waar ze AA Gent ...

139
139
DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

201
201
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

322
322
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

208
208
Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

506
506
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

375
375
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

222
222
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

52
52
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

305
305
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

175
175
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

846
846
Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

775
775
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

705
705
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

127
127
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

635
635
Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

69
69
Vreemd moment in bekerzege Club: "Grijze zone?"

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

536
536
'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

Club Brugge zou in januari onder meer een extra flankaanvaller willen aantrekken. Maar Blauw-Zwart ...

381
381

Meer sportnieuws