Dramatische Rode Duivels danken Sels bij Iers fiasco

259 stemmen
Dramatische Rode Duivels danken Sels bij Iers fiasco

Een experimenteel Belgisch elftal heeft vanavond een wel heel slechte beurt gemaakt in Ierland. In een flauwe eerste helft redde Sels de Rode Duivels, met een kwaliteitsinjectie na rust liep het zowaar nog slechter voor een compleet inspiratieloos België.

In de aanloop naar het EK begonnen de Rode Duivels vanavond met een oefenwedstrijd in en tegen Ierland. Van de elf die in de laatste interland van de Rode Duivels startten, in november tegen Azerbeidzjan, stonden vandaag nog slechts vijf spelers aan de aftrap. Castagne, Faes, Vranckx, Bakayoko en Trossard waren de overblijvers. Voorin kreeg Openda voluit zijn kans in afwezigheid van Lukaku.

LEES OOK: Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Experimentele Duivels danken Sels

In het knappe Aviva Stadium kregen de Ieren in de openingsfase meteen een dot van een kans. Faes klungelde erop los in de achterhoede en Ogbene liet oog in oog met Sels een huizenhoge mogelijkheid onbenut. Aan de overzijde werd een knappe voorzet van Trossard niet binnen het doelkader gekopt door Tielemans.

De wedstrijd bleef nadien gespaard van veel doelgerichte acties, tot de Ieren op het halfuur plots een wel heel lichte strafschop kregen na handspel van Vermeeren. Sels zorgde voor gerechtigheid door de strafschop van Ferguson te keren. Wat volgde was opnieuw een tempoloos schouwspel waarbij de thuisploeg veruit het meeste initiatief nam. Op slag van rust knalde Szmodics wild over. Halfweg stond het nog 0-0 en maakte België een wel heel slappe indruk.

Kwaliteitsinjectie met 0,0 resultaat

Na rust kwamen Batshuayi, Doku en Meunier in het elftal maar beterschap leverde dat aanvankelijk niet op. Binnen de minuut mikte Ferguson (weer hij) van dichtbij over. En de geestdriftige Ieren toonden ook nadien veel meer strijdlust dan de makke Duivels. Een paar hete standjes werden nog ternauwernood afgeblokt door de wankele bezoekende verdediging.

Pas op een kwartier van het einde kwam er eindelijk een grote kans voor de bezoekers: Lukebakio flitste op rechts voorbij zijn bewaker, gaf gepast voor op Meunier en diens lage schuiver werd knap door doelman Kelleher gepakt. In het slot claimden de Belgen nog een strafschop maar die kregen ze niet. Met een flauw gelijkspel en een zeer slecht gevoel trekken Tedesco en co richting de interland tegen Engeland.

Bijzonderheid:

Ferguson (Ierland) mist een strafschop (28').

Was deze prestatie onvergeeflijk?

Meest recent

FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

1
1
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

70
70
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

40
40
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

147
147
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

112
112
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

792
792
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

54
54
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

331
331
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

152
152
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

525
525
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

616
616
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

75
75
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

141
141
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

741
741
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

89
89
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

68
68
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

64
64
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

41
41
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

159
159
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

120
120
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

112
112
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

98
98
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

146
146
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

48
48
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

115
115

Meer sportnieuws