Dramatische Rode Duivels danken Sels bij Iers fiasco

259 stemmen
Dramatische Rode Duivels danken Sels bij Iers fiasco

Een experimenteel Belgisch elftal heeft vanavond een wel heel slechte beurt gemaakt in Ierland. In een flauwe eerste helft redde Sels de Rode Duivels, met een kwaliteitsinjectie na rust liep het zowaar nog slechter voor een compleet inspiratieloos België.

In de aanloop naar het EK begonnen de Rode Duivels vanavond met een oefenwedstrijd in en tegen Ierland. Van de elf die in de laatste interland van de Rode Duivels startten, in november tegen Azerbeidzjan, stonden vandaag nog slechts vijf spelers aan de aftrap. Castagne, Faes, Vranckx, Bakayoko en Trossard waren de overblijvers. Voorin kreeg Openda voluit zijn kans in afwezigheid van Lukaku.

LEES OOK: Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Experimentele Duivels danken Sels

In het knappe Aviva Stadium kregen de Ieren in de openingsfase meteen een dot van een kans. Faes klungelde erop los in de achterhoede en Ogbene liet oog in oog met Sels een huizenhoge mogelijkheid onbenut. Aan de overzijde werd een knappe voorzet van Trossard niet binnen het doelkader gekopt door Tielemans.

De wedstrijd bleef nadien gespaard van veel doelgerichte acties, tot de Ieren op het halfuur plots een wel heel lichte strafschop kregen na handspel van Vermeeren. Sels zorgde voor gerechtigheid door de strafschop van Ferguson te keren. Wat volgde was opnieuw een tempoloos schouwspel waarbij de thuisploeg veruit het meeste initiatief nam. Op slag van rust knalde Szmodics wild over. Halfweg stond het nog 0-0 en maakte België een wel heel slappe indruk.

Kwaliteitsinjectie met 0,0 resultaat

Na rust kwamen Batshuayi, Doku en Meunier in het elftal maar beterschap leverde dat aanvankelijk niet op. Binnen de minuut mikte Ferguson (weer hij) van dichtbij over. En de geestdriftige Ieren toonden ook nadien veel meer strijdlust dan de makke Duivels. Een paar hete standjes werden nog ternauwernood afgeblokt door de wankele bezoekende verdediging.

Pas op een kwartier van het einde kwam er eindelijk een grote kans voor de bezoekers: Lukebakio flitste op rechts voorbij zijn bewaker, gaf gepast voor op Meunier en diens lage schuiver werd knap door doelman Kelleher gepakt. In het slot claimden de Belgen nog een strafschop maar die kregen ze niet. Met een flauw gelijkspel en een zeer slecht gevoel trekken Tedesco en co richting de interland tegen Engeland.

Bijzonderheid:

Ferguson (Ierland) mist een strafschop (28').

Was deze prestatie onvergeeflijk?

Meest recent

Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

482
482
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

91
91
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

86
86
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

70
70
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

70
70
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

230
230
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

102
102
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

299
299
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

33
33
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

93
93
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

83
83
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

276
276
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

66
66
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

182
182
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

182
182
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

234
234
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

692
692
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

275
275
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

514
514
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

45
45
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

106
106
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

134
134
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

31
31
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

81
81
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

632
632

Meer sportnieuws