Dramatische Rode Duivels danken Sels bij Iers fiasco

259 stemmen
Dramatische Rode Duivels danken Sels bij Iers fiasco

Een experimenteel Belgisch elftal heeft vanavond een wel heel slechte beurt gemaakt in Ierland. In een flauwe eerste helft redde Sels de Rode Duivels, met een kwaliteitsinjectie na rust liep het zowaar nog slechter voor een compleet inspiratieloos België.

In de aanloop naar het EK begonnen de Rode Duivels vanavond met een oefenwedstrijd in en tegen Ierland. Van de elf die in de laatste interland van de Rode Duivels startten, in november tegen Azerbeidzjan, stonden vandaag nog slechts vijf spelers aan de aftrap. Castagne, Faes, Vranckx, Bakayoko en Trossard waren de overblijvers. Voorin kreeg Openda voluit zijn kans in afwezigheid van Lukaku.

LEES OOK: Garcia mag dromen: 'Debast zorgt voor WK-mirakel'

Experimentele Duivels danken Sels

In het knappe Aviva Stadium kregen de Ieren in de openingsfase meteen een dot van een kans. Faes klungelde erop los in de achterhoede en Ogbene liet oog in oog met Sels een huizenhoge mogelijkheid onbenut. Aan de overzijde werd een knappe voorzet van Trossard niet binnen het doelkader gekopt door Tielemans.

De wedstrijd bleef nadien gespaard van veel doelgerichte acties, tot de Ieren op het halfuur plots een wel heel lichte strafschop kregen na handspel van Vermeeren. Sels zorgde voor gerechtigheid door de strafschop van Ferguson te keren. Wat volgde was opnieuw een tempoloos schouwspel waarbij de thuisploeg veruit het meeste initiatief nam. Op slag van rust knalde Szmodics wild over. Halfweg stond het nog 0-0 en maakte België een wel heel slappe indruk.

Kwaliteitsinjectie met 0,0 resultaat

Na rust kwamen Batshuayi, Doku en Meunier in het elftal maar beterschap leverde dat aanvankelijk niet op. Binnen de minuut mikte Ferguson (weer hij) van dichtbij over. En de geestdriftige Ieren toonden ook nadien veel meer strijdlust dan de makke Duivels. Een paar hete standjes werden nog ternauwernood afgeblokt door de wankele bezoekende verdediging.

Pas op een kwartier van het einde kwam er eindelijk een grote kans voor de bezoekers: Lukebakio flitste op rechts voorbij zijn bewaker, gaf gepast voor op Meunier en diens lage schuiver werd knap door doelman Kelleher gepakt. In het slot claimden de Belgen nog een strafschop maar die kregen ze niet. Met een flauw gelijkspel en een zeer slecht gevoel trekken Tedesco en co richting de interland tegen Engeland.

Bijzonderheid:

Ferguson (Ierland) mist een strafschop (28').

Was deze prestatie onvergeeflijk?

Meest recent

Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

9
9
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

3
3
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

25
25
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

59
59
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

106
106
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

142
142
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

315
315
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

75
75
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

725
725
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

266
266
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

88
88
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

436
436
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

268
268
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

226
226
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

313
313
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

432
432
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

121
121
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

575
575
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

243
243
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

1026
1026
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

241
241
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

480
480
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

57
57
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

732
732
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

269
269

Meer sportnieuws