Dramatische Rode Duivels danken Sels bij Iers fiasco

door
Dramatische Rode Duivels danken Sels bij Iers fiasco

Een experimenteel Belgisch elftal heeft vanavond een wel heel slechte beurt gemaakt in Ierland. In een flauwe eerste helft redde Sels de Rode Duivels, met een kwaliteitsinjectie na rust liep het zowaar nog slechter voor een compleet inspiratieloos België.

In de aanloop naar het EK begonnen de Rode Duivels vanavond met een oefenwedstrijd in en tegen Ierland. Van de elf die in de laatste interland van de Rode Duivels startten, in november tegen Azerbeidzjan, stonden vandaag nog slechts vijf spelers aan de aftrap. Castagne, Faes, Vranckx, Bakayoko en Trossard waren de overblijvers. Voorin kreeg Openda voluit zijn kans in afwezigheid van Lukaku.

LEES OOK: Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

Experimentele Duivels danken Sels

In het knappe Aviva Stadium kregen de Ieren in de openingsfase meteen een dot van een kans. Faes klungelde erop los in de achterhoede en Ogbene liet oog in oog met Sels een huizenhoge mogelijkheid onbenut. Aan de overzijde werd een knappe voorzet van Trossard niet binnen het doelkader gekopt door Tielemans.

De wedstrijd bleef nadien gespaard van veel doelgerichte acties, tot de Ieren op het halfuur plots een wel heel lichte strafschop kregen na handspel van Vermeeren. Sels zorgde voor gerechtigheid door de strafschop van Ferguson te keren. Wat volgde was opnieuw een tempoloos schouwspel waarbij de thuisploeg veruit het meeste initiatief nam. Op slag van rust knalde Szmodics wild over. Halfweg stond het nog 0-0 en maakte België een wel heel slappe indruk.

Kwaliteitsinjectie met 0,0 resultaat

Na rust kwamen Batshuayi, Doku en Meunier in het elftal maar beterschap leverde dat aanvankelijk niet op. Binnen de minuut mikte Ferguson (weer hij) van dichtbij over. En de geestdriftige Ieren toonden ook nadien veel meer strijdlust dan de makke Duivels. Een paar hete standjes werden nog ternauwernood afgeblokt door de wankele bezoekende verdediging.

Pas op een kwartier van het einde kwam er eindelijk een grote kans voor de bezoekers: Lukebakio flitste op rechts voorbij zijn bewaker, gaf gepast voor op Meunier en diens lage schuiver werd knap door doelman Kelleher gepakt. In het slot claimden de Belgen nog een strafschop maar die kregen ze niet. Met een flauw gelijkspel en een zeer slecht gevoel trekken Tedesco en co richting de interland tegen Engeland.

Bijzonderheid:

Ferguson (Ierland) mist een strafschop (28').

Was deze prestatie onvergeeflijk?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

80
80
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

33
33
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

29
29
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

67
67
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

61
61
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

277
277
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

267
267
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

189
189
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

203
203
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

183
183
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

495
495
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

57
57
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

71
71
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

417
417
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

588
588
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

422
422
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

280
280
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

461
461
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

708
708
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

418
418
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

414
414
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

505
505
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

688
688
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

171
171
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

161
161
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

81
81

Meer sportnieuws