Albert: "Tedesco zou hem terug bij de selectie kunnen halen"

167 stemmen
Albert:

De Rode Duivels hebben genoeg opties in de aanval en op het middenveld. Achteraan is er amper weelde. Voormalig verdediger Philippe Albert oppert om toch een ervaren kracht alsnog mee te nemen naar het EK in Duitsland.

LEES OOK: Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Defensie vragen bij de Rode Duivels

België heeft een defensie die allerminst van Europees topniveau is. Arthur Theate, Jan Vertonghen, Wout Faes en Timothy Castagne spelen voor Stade Rennes, Anderlecht, Leicester City en Fulham. Dat zijn allemaal laagvliegers in Europa. Het verschil met pakweg zes jaar geleden is enorm.

Albert is van mening dat Toby Alderweireld terughalen misschien toch een goed idee zou zij. "Hij heeft de deur nog niet helemaal gesloten. Hij zou een goede doublure kunnen zijn voor Jan Vertonghen, want als die zou ontbreken is er een gebrek aan ervaring. Misschien kan Alderweireld zelfs nog een goed duo vormen met Vertonghen als Debast, De Winter en Faes niet zouden overtuigen tegen Ierland en Engeland", zegt hij in La Capitale.

Alderweireld terug in juni?

"Ik zeg niet dat we Alderweireld moeten terugroepen, maar het is een oplossing die de coach zeker in gedachten zal houden", aldus Albert. Alleen zou het vooral ten opzichte van vooral Faes en Debast een héél slecht signaal zijn.

Faes speelt altijd en Debast is er ook altijd bij. Beiden zouden plots voorbij worden gestoken door Alderweireld, die zelf wél afhaakte na het WK en maanden nadien aangaf dat Tedesco hem altijd mocht oproepen voor het EK. De bondscoach pakt het slim aan door met spelers verder te gaan die al speelden onder zijn bewind. 

Moet Alderweireld nog opgeroepen worden?

Meest recent

Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

204
204
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

184
184
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

63
63
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

54
54
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

497
497
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

255
255
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

114
114
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

115
115
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

120
120
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

12
12
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

94
94
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

280
280
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

113
113
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

401
401
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

100
100
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

37
37
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

136
136
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

562
562
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

205
205
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

70
70
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

355
355
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

268
268
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

140
140
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

196
196
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

527
527

Meer sportnieuws