Albert: "Tedesco zou hem terug bij de selectie kunnen halen"

167 stemmen
Albert:

De Rode Duivels hebben genoeg opties in de aanval en op het middenveld. Achteraan is er amper weelde. Voormalig verdediger Philippe Albert oppert om toch een ervaren kracht alsnog mee te nemen naar het EK in Duitsland.

LEES OOK: ‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Defensie vragen bij de Rode Duivels

België heeft een defensie die allerminst van Europees topniveau is. Arthur Theate, Jan Vertonghen, Wout Faes en Timothy Castagne spelen voor Stade Rennes, Anderlecht, Leicester City en Fulham. Dat zijn allemaal laagvliegers in Europa. Het verschil met pakweg zes jaar geleden is enorm.

Albert is van mening dat Toby Alderweireld terughalen misschien toch een goed idee zou zij. "Hij heeft de deur nog niet helemaal gesloten. Hij zou een goede doublure kunnen zijn voor Jan Vertonghen, want als die zou ontbreken is er een gebrek aan ervaring. Misschien kan Alderweireld zelfs nog een goed duo vormen met Vertonghen als Debast, De Winter en Faes niet zouden overtuigen tegen Ierland en Engeland", zegt hij in La Capitale.

Alderweireld terug in juni?

"Ik zeg niet dat we Alderweireld moeten terugroepen, maar het is een oplossing die de coach zeker in gedachten zal houden", aldus Albert. Alleen zou het vooral ten opzichte van vooral Faes en Debast een héél slecht signaal zijn.

Faes speelt altijd en Debast is er ook altijd bij. Beiden zouden plots voorbij worden gestoken door Alderweireld, die zelf wél afhaakte na het WK en maanden nadien aangaf dat Tedesco hem altijd mocht oproepen voor het EK. De bondscoach pakt het slim aan door met spelers verder te gaan die al speelden onder zijn bewind. 

Moet Alderweireld nog opgeroepen worden?

Meest recent

Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

50
50
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

98
98
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

233
233
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

311
311
Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

De tweede dag van de knock out-fase op het WK 2026 heeft de kop gekost van twee grote Europese ...

229
229
Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

57
57
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

219
219
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

87
87
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

114
114
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

510
510
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

127
127
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

180
180
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

651
651
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

66
66
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

280
280
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

414
414
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1445
1445
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

621
621
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

207
207
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

224
224
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

898
898
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

664
664
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

289
289
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

153
153

Meer sportnieuws