Braziliaanse bond maakt Alves en Robinho met de grond gelijk

87 stemmen
Braziliaanse bond maakt Alves en Robinho met de grond gelijk

Dani Alves en Robinho moeten voorlopig respectievelijk 4,5 en 9 jaar in de cel wegens verkrachting. De twee gevallen topvoetballers zitten al in de cel. De Braziliaanse voetbalbond haalt stevig uit naar de twee ex-voetballers.

LEES OOK: Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Robinho en Dani Alves

"De definitieve veroordelingen van Robson de Souza (Robinho) en Daniel Alves (Dani Alves) maakten een einde aan een van de schadelijkste hoofdstukken uit Braziliaanse voetbal', zo luidt de opening.

De CBF vervolgt met een ‘solidaire’ steunbetuiging aan de vrouwen die slachtoffers zijn in de dossiers. "Het is beschamend dat een atleet zich op zijn gemak voelt bij het begaan van dit soort perversiteit, in de overtuiging dat wat hij door middel van sport heeft bereikt hem op de een of andere manier tegen welke straf dan ook zal beschermen", klinkt het.

Stappenplan

De Braziliaanse bond wil zijn leden meer gaan 'opvoeden'. Zo is er ook de situatie rondom de racistische uitlatigen die Vinicius Junior te verduren krijgt. De bond kwam met een stappenplan.

  1. Vierjarig partnerschap met Observatorium van Rassendiscriminatie in het voetbal
  2. Organisatie van een seminar betreffende racisme en geweld in het voetbal
  3. Oprichting van een werkgroep (50 vertegenwoordigers) ter bestrijding van het probleem
  4. Optuigen van campagnes
  5. Hervorming van competitiereglementen waarin mensenrechten worden gewaarborgd
  6. Permanente dialogen met verschillende Braziliaanse ministeries
  7. Financiële steun voor de Coletivo Canarinhos LGBTQIAP+ gemeenschap
  8. Het houden van een enquête over diversiteit in het Braziliaanse voetbal

 

Goede aanpak?

Meest recent

'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

9
9
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

39
39
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

146
146
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

134
134
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

246
246
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

128
128
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

75
75
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

188
188
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

60
60
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

134
134
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

59
59
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

135
135
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

234
234
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

561
561
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

240
240
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

915
915
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

67
67
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

530
530
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

1197
1197
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

113
113
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

279
279
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

208
208
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

375
375
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

98
98

Meer sportnieuws