Braziliaanse bond maakt Alves en Robinho met de grond gelijk

door
Braziliaanse bond maakt Alves en Robinho met de grond gelijk

Dani Alves en Robinho moeten voorlopig respectievelijk 4,5 en 9 jaar in de cel wegens verkrachting. De twee gevallen topvoetballers zitten al in de cel. De Braziliaanse voetbalbond haalt stevig uit naar de twee ex-voetballers.

Robinho en Dani Alves

"De definitieve veroordelingen van Robson de Souza (Robinho) en Daniel Alves (Dani Alves) maakten een einde aan een van de schadelijkste hoofdstukken uit Braziliaanse voetbal', zo luidt de opening.

De CBF vervolgt met een ‘solidaire’ steunbetuiging aan de vrouwen die slachtoffers zijn in de dossiers. "Het is beschamend dat een atleet zich op zijn gemak voelt bij het begaan van dit soort perversiteit, in de overtuiging dat wat hij door middel van sport heeft bereikt hem op de een of andere manier tegen welke straf dan ook zal beschermen", klinkt het.

Stappenplan

De Braziliaanse bond wil zijn leden meer gaan 'opvoeden'. Zo is er ook de situatie rondom de racistische uitlatigen die Vinicius Junior te verduren krijgt. De bond kwam met een stappenplan.

  1. Vierjarig partnerschap met Observatorium van Rassendiscriminatie in het voetbal
  2. Organisatie van een seminar betreffende racisme en geweld in het voetbal
  3. Oprichting van een werkgroep (50 vertegenwoordigers) ter bestrijding van het probleem
  4. Optuigen van campagnes
  5. Hervorming van competitiereglementen waarin mensenrechten worden gewaarborgd
  6. Permanente dialogen met verschillende Braziliaanse ministeries
  7. Financiële steun voor de Coletivo Canarinhos LGBTQIAP+ gemeenschap
  8. Het houden van een enquête over diversiteit in het Braziliaanse voetbal

 

Goede aanpak?

Meest recent

"Anderlecht? Leuk, maar niet te vergelijken met Ajax"

RSC Anderlecht en Ajax zijn twee clubs die al jaren op de sukkel zijn, al is het in Amsterdam minder ...

29
29
Beerschot ruikt bloed: "Zou mooi zijn"

Beerschot neemt het vanavond op verplaatsing op tegen KV Kortrijk. Dat is een bijzonder belangrijk ...

59
59
'Antwerp zoekt geld: twee pistes worden plots genoemd'

Het is al héél lang geen geheim dat Royal Antwerp FC deels te koop staat. Een nieuwe ...

149
149
Boskamp gelooft in Anderlecht: "Zou goede keuze zijn"

Johan Boskamp was dertig jaar geleden trainer in een periode dat RSC Anderlecht de nummer ...

178
178
'Standard gaat strijd aan voor absolute knaltransfer'

Standard hoopt de top zes te halen, maar dat wordt bijzonder moeilijk. De Rouches kijken echter ook ...

80
80
'Kassa, kassa bij STVV: miljoenensom lonkt'

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar dat gaat ook gevolgen hebben. Het lijkt nu al vast ...

116
116
‘Jackpot voor Anderlecht: miljoenen als enorme meevaller’

RSC Anderlecht mag Jesper Fredberg mogelijk nog een bedankbriefje sturen. De kans bestaat dat ...

388
388
D-day voor Hoefkens: ontslag loert om de hoek

Carl Hoefkens staat voor een cruciale periode bij NAC Breda. De Belgische trainer moet vrezen voor ...

50
50
KRC Genk blijft scherp: "Dat moet nog beter"

KRC Genk overtuigde zeker niet altijd, maar wist wel met 2-3 te winnen op het veld van KV Mechelen. ...

94
94
Kwakkelend Tottenham verbaast met nieuwe hoofdcoach

Tottenham Hotspur is andermaal bezig aan een bedroevend seizoen in de Premier League. Deze week werd ...

38
38
'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Het blijft voorlopig wachten op een definitieve bevestiging. Maar momenteel heeft het er alle schijn ...

464
464
Ploegmaat doet Vanaken-boekje open: "In de kleedkamer ..."

Hans Vanaken is ook dit seizoen weer één van de sleutelfiguren bij Club Brugge KV. ...

583
583
Courtois onomwonden: "De favoriete match uit mijn carrière?"

Thibaut Courtois is wederom bezig aan een sterk seizoen als sluitstuk van Real Madrid en wil straks ...

199
199
Genk helemaal terug: Hayen geeft oorzaak ommekeer

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

292
292
TRANSFERUURTJE: 'Bliksem-exit bij Club, recorddeal Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

349
349
‘Rigaux voorspelt Club-leegloop: monsterbod onthuld’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in de Champions League. Verschillende smaakmakers staan ...

227
227
Opvallend voorstel na trainerscarrousel: "Aparte periode"

De Jupiler Pro League kende dit seizoen een opvallende trainerscarrousel met onder meer Rik De Mil ...

74
74
Ongezien: Club Brugge liet 102 miljoen euro liggen

Club Brugge staat financieel zeer sterk. De afgelopen seizoenen pakte Blauw-Zwart verschillende ...

246
246
Anderlecht stelt Jacobs teleur: “Had ik nooit verwacht”

RSC Anderlecht pakte een ferme opsteker door zich te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Royal ...

240
240
Vanderbiest briest na KRC Genk: “Niet de eerste keer”

KV Mechelen ging in eigen huis met 2-3 onderuit tegen KRC Genk, een rechtstreekse concurrent voor ...

493
493
‘Club Brugge schuift toptarget naar voren: zomerse knaller'

Club Brugge bleef afgelopen wintermercato relatief rustig. De grote opdracht van Devy Rigaux en ...

534
534
Hatenboer komt met bizarre openbaring over Hasi

RSC Anderlecht haalde ruim een jaar geleden Cédric Hatenboer naar het Lotto Park. Hij mocht ...

421
421
Rigaux deelt straffe financiële cijfers Furo-deal mee

Bij Club Brugge baalden ze enorm toen bleek dat Kaye Furo zijn contract niet wenste open te breken. ...

203
203
'Anderlecht verrast met 'nieuwe speler' in de A-kern'

RSC Anderlecht bakte er maandenlang niets van onder Besnik Hasi. De Brusselaars leken op weg naar ...

498
498
'Anderlecht duizelt: krankzinnige transfersom De Cat'

"Buitenaards". "Grootste talent op de Belgische velden". "Vijf sterren-prestatie". De superlatieven ...

1256
1256

Meer sportnieuws