Hayen verrast met nieuwe chouchou bij Club Brugge

2290 stemmen
Hayen verrast met nieuwe chouchou bij Club Brugge

Eerder deze week heeft Club Brugge een oefenpot gespeeld tegen Valenciennes. Door de internationale break was dit het uitgelezen moment om niet-internationals en wisselspelers aan de bak te laten komen. Hans Vanaken was weer belangrijk, maar ook Casper Nielsen speelde een belangrijke rol.

LEES OOK: 'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Hayen voor het eerst met experimenteel Club Brugge

Voor Hayen werd de oefenpot tegen de hekkensluiter uit de Ligue 1 uiteraard een speciaal duel. Voor het eerst stond hij aan de zijlijn als (interim-)hoofdcoach van Blauw-Zwart. Dat leverde meteen een goed resultaat op.

Zo werd in Roeselare met 1-0 gewonnen. Uiteraard mogen aan een oefenwedstrijd geen al te grote conclusies verbonden worden. Bovendien moest Hayen het doen zonder een pak spelers met internationale verplichtingen.

Sleutelrol Hans Vanaken

Toch waren al enkele accenten zichtbaar volgens Het Nieuwsblad, dat de wedstrijd achter gesloten deuren mocht bijwonen. Zo viel het meteen op dat Hayen een sleutelrol heeft voorzien voor Hans Vanaken.

De aanvoerder moet in de komende weken opnieuw dé spilfiguur worden. Wanneer Vanaken zich bijvoorbeeld liet inzakken, maande Hayen zijn controlerende middenvelders nadrukkelijk aan om vooruit te trekken.

Ook Casper Nielsen wordt belangrijk

Op die manier heeft zijn spelmaker immers meer aanspeelopties voor zich lopen. Dat was onder Deila wel vaker een probleem. De krant merkt op dat Hayen uitdrukkelijke kreten richting Casper Nielsen verstuurde, met de vraag om ‘runs’ of loopbewegingen te maken in de rug van de defensie.

“Ook als de Deen de bal niet ontving, kreeg hij complimenten van Hayen: hij wil af van het statische spel.” Het is duidelijk dat Vanaken in balbezit ook alle vrijheid kreeg om te lopen waar hij wil.

“De anderen moeten er dan maar voor zorgen dat de posities ingevuld zijn", schrijft HNB. De draaischijf bedankt alvast voor het vertrouwen door het enige doelpunt te scoren met een vrije trap.

Nielsen zal belangrijk worden voor Club Brugge

Meest recent

'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

7
7
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

56
56
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

16
16
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

221
221
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

311
311
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

99
99
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

70
70
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

337
337
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

321
321
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

350
350
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

122
122
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

148
148
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

625
625
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

77
77
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

139
139
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

267
267
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

302
302
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

292
292
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

88
88
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

62
62
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

304
304
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

120
120
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

298
298
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

490
490
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

81
81

Meer sportnieuws