Hayen verrast met nieuwe chouchou bij Club Brugge

door
Hayen verrast met nieuwe chouchou bij Club Brugge

Eerder deze week heeft Club Brugge een oefenpot gespeeld tegen Valenciennes. Door de internationale break was dit het uitgelezen moment om niet-internationals en wisselspelers aan de bak te laten komen. Hans Vanaken was weer belangrijk, maar ook Casper Nielsen speelde een belangrijke rol.

LEES OOK: 'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Hayen voor het eerst met experimenteel Club Brugge

Voor Hayen werd de oefenpot tegen de hekkensluiter uit de Ligue 1 uiteraard een speciaal duel. Voor het eerst stond hij aan de zijlijn als (interim-)hoofdcoach van Blauw-Zwart. Dat leverde meteen een goed resultaat op.

Zo werd in Roeselare met 1-0 gewonnen. Uiteraard mogen aan een oefenwedstrijd geen al te grote conclusies verbonden worden. Bovendien moest Hayen het doen zonder een pak spelers met internationale verplichtingen.

Sleutelrol Hans Vanaken

Toch waren al enkele accenten zichtbaar volgens Het Nieuwsblad, dat de wedstrijd achter gesloten deuren mocht bijwonen. Zo viel het meteen op dat Hayen een sleutelrol heeft voorzien voor Hans Vanaken.

De aanvoerder moet in de komende weken opnieuw dé spilfiguur worden. Wanneer Vanaken zich bijvoorbeeld liet inzakken, maande Hayen zijn controlerende middenvelders nadrukkelijk aan om vooruit te trekken.

Ook Casper Nielsen wordt belangrijk

Op die manier heeft zijn spelmaker immers meer aanspeelopties voor zich lopen. Dat was onder Deila wel vaker een probleem. De krant merkt op dat Hayen uitdrukkelijke kreten richting Casper Nielsen verstuurde, met de vraag om ‘runs’ of loopbewegingen te maken in de rug van de defensie.

“Ook als de Deen de bal niet ontving, kreeg hij complimenten van Hayen: hij wil af van het statische spel.” Het is duidelijk dat Vanaken in balbezit ook alle vrijheid kreeg om te lopen waar hij wil.

“De anderen moeten er dan maar voor zorgen dat de posities ingevuld zijn", schrijft HNB. De draaischijf bedankt alvast voor het vertrouwen door het enige doelpunt te scoren met een vrije trap.

Nielsen zal belangrijk worden voor Club Brugge

Meest recent

Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

2
2
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

38
38
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

94
94
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

64
64
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

49
49
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

167
167
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

582
582
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

231
231
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

121
121
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

142
142
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

134
134
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

99
99
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

197
197
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

144
144
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

117
117
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

409
409
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

833
833
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

171
171
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

178
178
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

420
420
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

25
25
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

128
128
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

161
161
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

315
315
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

137
137

Meer sportnieuws