Hayen verrast met nieuwe chouchou bij Club Brugge

2290 stemmen
Hayen verrast met nieuwe chouchou bij Club Brugge

Eerder deze week heeft Club Brugge een oefenpot gespeeld tegen Valenciennes. Door de internationale break was dit het uitgelezen moment om niet-internationals en wisselspelers aan de bak te laten komen. Hans Vanaken was weer belangrijk, maar ook Casper Nielsen speelde een belangrijke rol.

LEES OOK: 'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Hayen voor het eerst met experimenteel Club Brugge

Voor Hayen werd de oefenpot tegen de hekkensluiter uit de Ligue 1 uiteraard een speciaal duel. Voor het eerst stond hij aan de zijlijn als (interim-)hoofdcoach van Blauw-Zwart. Dat leverde meteen een goed resultaat op.

Zo werd in Roeselare met 1-0 gewonnen. Uiteraard mogen aan een oefenwedstrijd geen al te grote conclusies verbonden worden. Bovendien moest Hayen het doen zonder een pak spelers met internationale verplichtingen.

Sleutelrol Hans Vanaken

Toch waren al enkele accenten zichtbaar volgens Het Nieuwsblad, dat de wedstrijd achter gesloten deuren mocht bijwonen. Zo viel het meteen op dat Hayen een sleutelrol heeft voorzien voor Hans Vanaken.

De aanvoerder moet in de komende weken opnieuw dé spilfiguur worden. Wanneer Vanaken zich bijvoorbeeld liet inzakken, maande Hayen zijn controlerende middenvelders nadrukkelijk aan om vooruit te trekken.

Ook Casper Nielsen wordt belangrijk

Op die manier heeft zijn spelmaker immers meer aanspeelopties voor zich lopen. Dat was onder Deila wel vaker een probleem. De krant merkt op dat Hayen uitdrukkelijke kreten richting Casper Nielsen verstuurde, met de vraag om ‘runs’ of loopbewegingen te maken in de rug van de defensie.

“Ook als de Deen de bal niet ontving, kreeg hij complimenten van Hayen: hij wil af van het statische spel.” Het is duidelijk dat Vanaken in balbezit ook alle vrijheid kreeg om te lopen waar hij wil.

“De anderen moeten er dan maar voor zorgen dat de posities ingevuld zijn", schrijft HNB. De draaischijf bedankt alvast voor het vertrouwen door het enige doelpunt te scoren met een vrije trap.

Nielsen zal belangrijk worden voor Club Brugge

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

63
63
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

47
47
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

15
15
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

24
24
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

47
47
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

42
42
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

175
175
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

219
219
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

311
311
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

321
321
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

328
328
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

142
142
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

171
171
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

74
74
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

376
376
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

429
429
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

33
33
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

95
95
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

206
206
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

82
82
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

129
129
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

100
100
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

648
648
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

302
302
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

413
413
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

232
232

Meer sportnieuws