Club Brugge vermorzelt Rik De Mil's ultieme droom

door
Club Brugge vermorzelt Rik De Mil's ultieme droom

Rik De Mil is ontslagen als coach van KVC Westerlo na een controversiële salonremise tegen KRC Genk, wat niet strookte met de normen van de club. Hoewel hij goede resultaten boekte, krijgt de coach een smet op zijn jonge trainerscarrière.

Toch wordt hij genoemd als mogelijke coach voor Sporting Charleroi. Ondanks de hoop van Club Brugge-fans op zijn terugkeer, lijkt een reünie onwaarschijnlijk. De Mil heeft altijd de wens geuit om ooit hoofdcoach van Club Brugge te worden, maar momenteel lijkt dit niet aan de orde te zijn.

LEES OOK: ‘De Mil stroopt mouwen op: grote transferplannen KAA Gent'

Farce van De Mil wordt niet zomaar weggeveegd

Dinsdag heeft Rik De Mil zijn ontslag gekregen bij KVC Westerlo na de veelbesproken salonremise tegen KRC Genk. Deze vorm van geen fair play strookt niet met de normen en waarden van de club.

Bovendien werd De Mil al voor de wedstrijd op de hoogte gebracht dat zo'n schijnvertoning niet kon én mocht van de clubleiding. De ambitieuze eigenaar en voorzitter Oktay Ercan draagt respect hoog in het vaandel en hij wil om verschillende redenen met Westerlo een positief scenario uitstralen.

Ercan was dan ook absoluut niet amused met het belachelijke tafereel in het Kuipje en gaf De Mil zijn C4. Spijtig voor de 42-jarige coach, die goed werk leverde bij Westerlo.

De Mil behoedde Westerlo van de degradatie en loodste de club naar een knappe elfde plaats in het klassement. Hij was amper 3 maanden hoofdcoach bij KVC Westerlo, maar hij drukte wel zijn stempel op de Kemphanen.

De MiI profileerde zich als een coach die meeleeft langs de zijlijn, die er kort op zit en veel praat met de spelers. Hij boekte goede resultaten bij een zwalpend Westerlo. “Rik De Mil blijkt de wonderdokter die Westerlo nodig had”, schreef Het Nieuwsblad bijvoorbeeld eind januari.

“Rik Tovenaar”, aldus Gazet van Antwerpen.

Anderzijds betekent de farce tegen Genk wel een smet op zijn imago. “Hij zal dit niet zomaar van zich af kunnen zetten. Als je een trainer hebt met 15 jaar dienst, is het iets anders. Maar De Mil staat nog maar aan het prille begin van zijn trainerscarrière”, waarschuwt Peter Vandenbempt bij Sporza.

“Dat het niet zomaar weggeveegd zal worden in de toekomst, is duidelijk.”

Rik De Mil de ideale tussenpaus voor Club Brugge

Blijkbaar is de smet op Rik De Mil niet al te groot, want zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad melden dat hij kandidaat is om coach te worden bij Sporting Charleroi, dat woensdag afscheid nam van Felice Mazzu.

Veel supporters van Club Brugge hoopten echter dat De Mil zou terugkeren naar blauw-zwart, waar hij vorig jaar assistent-trainer en T1-ad-interim was. Ook De Mil zou ongetwijfeld staan te springen om weer over te nemen bij Club Brugge, de club van zijn hart.

“De Mil wist namelijk niet alleen als geen ander wat het DNA van Club is, hij kende ook de spelersgroep én hij was reeds vertrouwd met de (enorme) druk die bij blauw-zwart komt kijken. Kortom: de geschikte tussenpaus,” schreef Het Laatste Nieuws.

Twaalf maanden nadat De Mil tijdelijk hoofdcoach werd van Club Brugge, is de club weer op hetzelfde punt aanbeland. De kans op een reünie tussen Club Brugge en De Mil lijkt echter bijzonder klein te zijn.

“De suggestie dat hij nu snel weer aan de slag zou kunnen bij Club Brugge, waar hij tot eind vorig jaar assistent was, wordt bij Blauw-Zwart alvast met klem ontkend,” schreef Het Nieuwsblad. Of de salonremise van KVC Westerlo tegen KRC Genk daar een rol in speelt, is niet duidelijk.

“Of ik ooit coach van Club wil worden? Dan zeg ik volmondig ja!”

Rik De Mil heeft er nooit een geheim van gemaakt dat hij in de toekomst zou willen terugkeren naar Club Brugge. “Ik ken Club van binnen en van buiten,” zei hij medio januari aan Het Laatste Nieuws.

Hij was ergens teleurgesteld dat hij vorig seizoen de kans niet kreeg om zijn kans te gaan als hoofdcoach van Vincent Mannaert. “Toen ik overnam, dacht ik voor een paar procentjes: ‘Misschien mag ik blijven.’”

Mannaert was echter altijd heel duidelijk dat de opdracht van De Mil als T1 ad interim enkel tot het einde van het vorige seizoen zou zijn, Club Brugge wilde namelijk niet nog een trainer verbranden zoals Carl Hoefkens.

Ook in Het Nieuwsblad benadrukte hij zijn ambitie om later ooit als hoofdcoach van Club Brugge in de dug-out te zitten. “Of ik ooit coach van Club wil worden? Dan zeg ik volmondig ja!”

De krant benadrukte dat er niemand was die nog durfde te zeggen dat dat perspectief er niet is, maar vandaag lijkt een terugkeer niet aan de orde te zijn.

De Mil is de perfecte coach voor Club Brugge

Meest recent

'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

19
19
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

41
41
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

147
147
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

417
417
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

19
19
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

85
85
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

113
113
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

132
132
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

88
88
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

69
69
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

195
195
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

243
243
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

104
104
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

151
151
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

366
366
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

313
313
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

111
111
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

176
176
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

337
337
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

153
153
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

124
124
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

158
158
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

545
545
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

107
107
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

623
623

Meer sportnieuws