Club Brugge vermorzelt Rik De Mil's ultieme droom

1808 stemmen
Club Brugge vermorzelt Rik De Mil's ultieme droom

Rik De Mil is ontslagen als coach van KVC Westerlo na een controversiële salonremise tegen KRC Genk, wat niet strookte met de normen van de club. Hoewel hij goede resultaten boekte, krijgt de coach een smet op zijn jonge trainerscarrière.

Toch wordt hij genoemd als mogelijke coach voor Sporting Charleroi. Ondanks de hoop van Club Brugge-fans op zijn terugkeer, lijkt een reünie onwaarschijnlijk. De Mil heeft altijd de wens geuit om ooit hoofdcoach van Club Brugge te worden, maar momenteel lijkt dit niet aan de orde te zijn.

LEES OOK: 'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Farce van De Mil wordt niet zomaar weggeveegd

Dinsdag heeft Rik De Mil zijn ontslag gekregen bij KVC Westerlo na de veelbesproken salonremise tegen KRC Genk. Deze vorm van geen fair play strookt niet met de normen en waarden van de club.

Bovendien werd De Mil al voor de wedstrijd op de hoogte gebracht dat zo'n schijnvertoning niet kon én mocht van de clubleiding. De ambitieuze eigenaar en voorzitter Oktay Ercan draagt respect hoog in het vaandel en hij wil om verschillende redenen met Westerlo een positief scenario uitstralen.

Ercan was dan ook absoluut niet amused met het belachelijke tafereel in het Kuipje en gaf De Mil zijn C4. Spijtig voor de 42-jarige coach, die goed werk leverde bij Westerlo.

De Mil behoedde Westerlo van de degradatie en loodste de club naar een knappe elfde plaats in het klassement. Hij was amper 3 maanden hoofdcoach bij KVC Westerlo, maar hij drukte wel zijn stempel op de Kemphanen.

De MiI profileerde zich als een coach die meeleeft langs de zijlijn, die er kort op zit en veel praat met de spelers. Hij boekte goede resultaten bij een zwalpend Westerlo. “Rik De Mil blijkt de wonderdokter die Westerlo nodig had”, schreef Het Nieuwsblad bijvoorbeeld eind januari.

“Rik Tovenaar”, aldus Gazet van Antwerpen.

Anderzijds betekent de farce tegen Genk wel een smet op zijn imago. “Hij zal dit niet zomaar van zich af kunnen zetten. Als je een trainer hebt met 15 jaar dienst, is het iets anders. Maar De Mil staat nog maar aan het prille begin van zijn trainerscarrière”, waarschuwt Peter Vandenbempt bij Sporza.

“Dat het niet zomaar weggeveegd zal worden in de toekomst, is duidelijk.”

Rik De Mil de ideale tussenpaus voor Club Brugge

Blijkbaar is de smet op Rik De Mil niet al te groot, want zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad melden dat hij kandidaat is om coach te worden bij Sporting Charleroi, dat woensdag afscheid nam van Felice Mazzu.

Veel supporters van Club Brugge hoopten echter dat De Mil zou terugkeren naar blauw-zwart, waar hij vorig jaar assistent-trainer en T1-ad-interim was. Ook De Mil zou ongetwijfeld staan te springen om weer over te nemen bij Club Brugge, de club van zijn hart.

“De Mil wist namelijk niet alleen als geen ander wat het DNA van Club is, hij kende ook de spelersgroep én hij was reeds vertrouwd met de (enorme) druk die bij blauw-zwart komt kijken. Kortom: de geschikte tussenpaus,” schreef Het Laatste Nieuws.

Twaalf maanden nadat De Mil tijdelijk hoofdcoach werd van Club Brugge, is de club weer op hetzelfde punt aanbeland. De kans op een reünie tussen Club Brugge en De Mil lijkt echter bijzonder klein te zijn.

“De suggestie dat hij nu snel weer aan de slag zou kunnen bij Club Brugge, waar hij tot eind vorig jaar assistent was, wordt bij Blauw-Zwart alvast met klem ontkend,” schreef Het Nieuwsblad. Of de salonremise van KVC Westerlo tegen KRC Genk daar een rol in speelt, is niet duidelijk.

“Of ik ooit coach van Club wil worden? Dan zeg ik volmondig ja!”

Rik De Mil heeft er nooit een geheim van gemaakt dat hij in de toekomst zou willen terugkeren naar Club Brugge. “Ik ken Club van binnen en van buiten,” zei hij medio januari aan Het Laatste Nieuws.

Hij was ergens teleurgesteld dat hij vorig seizoen de kans niet kreeg om zijn kans te gaan als hoofdcoach van Vincent Mannaert. “Toen ik overnam, dacht ik voor een paar procentjes: ‘Misschien mag ik blijven.’”

Mannaert was echter altijd heel duidelijk dat de opdracht van De Mil als T1 ad interim enkel tot het einde van het vorige seizoen zou zijn, Club Brugge wilde namelijk niet nog een trainer verbranden zoals Carl Hoefkens.

Ook in Het Nieuwsblad benadrukte hij zijn ambitie om later ooit als hoofdcoach van Club Brugge in de dug-out te zitten. “Of ik ooit coach van Club wil worden? Dan zeg ik volmondig ja!”

De krant benadrukte dat er niemand was die nog durfde te zeggen dat dat perspectief er niet is, maar vandaag lijkt een terugkeer niet aan de orde te zijn.

De Mil is de perfecte coach voor Club Brugge

Meest recent

Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

216
216
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

13
13
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

157
157
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

156
156
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

335
335
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

161
161
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

103
103
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

24
24
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

110
110
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

84
84
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

489
489
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

64
64
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

215
215
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

177
177
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

225
225
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

102
102
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

159
159
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

28
28
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

304
304
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

125
125
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

230
230
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

139
139
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

290
290
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

42
42
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

174
174

Meer sportnieuws