Club Brugge vermorzelt Rik De Mil's ultieme droom

door
Club Brugge vermorzelt Rik De Mil's ultieme droom

Rik De Mil is ontslagen als coach van KVC Westerlo na een controversiële salonremise tegen KRC Genk, wat niet strookte met de normen van de club. Hoewel hij goede resultaten boekte, krijgt de coach een smet op zijn jonge trainerscarrière.

Toch wordt hij genoemd als mogelijke coach voor Sporting Charleroi. Ondanks de hoop van Club Brugge-fans op zijn terugkeer, lijkt een reünie onwaarschijnlijk. De Mil heeft altijd de wens geuit om ooit hoofdcoach van Club Brugge te worden, maar momenteel lijkt dit niet aan de orde te zijn.

LEES OOK: De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

Farce van De Mil wordt niet zomaar weggeveegd

Dinsdag heeft Rik De Mil zijn ontslag gekregen bij KVC Westerlo na de veelbesproken salonremise tegen KRC Genk. Deze vorm van geen fair play strookt niet met de normen en waarden van de club.

Bovendien werd De Mil al voor de wedstrijd op de hoogte gebracht dat zo'n schijnvertoning niet kon én mocht van de clubleiding. De ambitieuze eigenaar en voorzitter Oktay Ercan draagt respect hoog in het vaandel en hij wil om verschillende redenen met Westerlo een positief scenario uitstralen.

Ercan was dan ook absoluut niet amused met het belachelijke tafereel in het Kuipje en gaf De Mil zijn C4. Spijtig voor de 42-jarige coach, die goed werk leverde bij Westerlo.

De Mil behoedde Westerlo van de degradatie en loodste de club naar een knappe elfde plaats in het klassement. Hij was amper 3 maanden hoofdcoach bij KVC Westerlo, maar hij drukte wel zijn stempel op de Kemphanen.

De MiI profileerde zich als een coach die meeleeft langs de zijlijn, die er kort op zit en veel praat met de spelers. Hij boekte goede resultaten bij een zwalpend Westerlo. “Rik De Mil blijkt de wonderdokter die Westerlo nodig had”, schreef Het Nieuwsblad bijvoorbeeld eind januari.

“Rik Tovenaar”, aldus Gazet van Antwerpen.

Anderzijds betekent de farce tegen Genk wel een smet op zijn imago. “Hij zal dit niet zomaar van zich af kunnen zetten. Als je een trainer hebt met 15 jaar dienst, is het iets anders. Maar De Mil staat nog maar aan het prille begin van zijn trainerscarrière”, waarschuwt Peter Vandenbempt bij Sporza.

“Dat het niet zomaar weggeveegd zal worden in de toekomst, is duidelijk.”

Rik De Mil de ideale tussenpaus voor Club Brugge

Blijkbaar is de smet op Rik De Mil niet al te groot, want zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad melden dat hij kandidaat is om coach te worden bij Sporting Charleroi, dat woensdag afscheid nam van Felice Mazzu.

Veel supporters van Club Brugge hoopten echter dat De Mil zou terugkeren naar blauw-zwart, waar hij vorig jaar assistent-trainer en T1-ad-interim was. Ook De Mil zou ongetwijfeld staan te springen om weer over te nemen bij Club Brugge, de club van zijn hart.

“De Mil wist namelijk niet alleen als geen ander wat het DNA van Club is, hij kende ook de spelersgroep én hij was reeds vertrouwd met de (enorme) druk die bij blauw-zwart komt kijken. Kortom: de geschikte tussenpaus,” schreef Het Laatste Nieuws.

Twaalf maanden nadat De Mil tijdelijk hoofdcoach werd van Club Brugge, is de club weer op hetzelfde punt aanbeland. De kans op een reünie tussen Club Brugge en De Mil lijkt echter bijzonder klein te zijn.

“De suggestie dat hij nu snel weer aan de slag zou kunnen bij Club Brugge, waar hij tot eind vorig jaar assistent was, wordt bij Blauw-Zwart alvast met klem ontkend,” schreef Het Nieuwsblad. Of de salonremise van KVC Westerlo tegen KRC Genk daar een rol in speelt, is niet duidelijk.

“Of ik ooit coach van Club wil worden? Dan zeg ik volmondig ja!”

Rik De Mil heeft er nooit een geheim van gemaakt dat hij in de toekomst zou willen terugkeren naar Club Brugge. “Ik ken Club van binnen en van buiten,” zei hij medio januari aan Het Laatste Nieuws.

Hij was ergens teleurgesteld dat hij vorig seizoen de kans niet kreeg om zijn kans te gaan als hoofdcoach van Vincent Mannaert. “Toen ik overnam, dacht ik voor een paar procentjes: ‘Misschien mag ik blijven.’”

Mannaert was echter altijd heel duidelijk dat de opdracht van De Mil als T1 ad interim enkel tot het einde van het vorige seizoen zou zijn, Club Brugge wilde namelijk niet nog een trainer verbranden zoals Carl Hoefkens.

Ook in Het Nieuwsblad benadrukte hij zijn ambitie om later ooit als hoofdcoach van Club Brugge in de dug-out te zitten. “Of ik ooit coach van Club wil worden? Dan zeg ik volmondig ja!”

De krant benadrukte dat er niemand was die nog durfde te zeggen dat dat perspectief er niet is, maar vandaag lijkt een terugkeer niet aan de orde te zijn.

De Mil is de perfecte coach voor Club Brugge

Meest recent

'Anderlecht krijgt vrij spel voor nieuwe sportief directeur'

Terwijl het einde van het seizoen nadert en de voorbereiding op het volgend dus op volle toeren ...

28
28
'Kompany verwend: Bayern zet Kane in voor mega-aanwinst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de ongetwijfeld ...

25
25
RSCA-fans reageren massaal op één foto van Eddy Merckx

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De Kannibaal, een trouwe fan van voetbalclub ...

40
40
'Keerzijde voor STVV: Vrancken richting topcompetitie'

STVV is op weg om zijn uitstekende seizoen te gaan verzilveren met een gunstig Europees ticket. Maar ...

131
131
'Transferspektakel Club Brugge: heuse spitsenwissel pruttelt'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

172
172
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

146
146
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

42
42
Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk vat de terugronde van de Europe Play-Offs als leider aan op het veld van Charleroi. Voor de ...

60
60
Oosting tikt Antwerp-chouchou stevig op de vingers

In de Europe Play-Offs krijgt Antwerp zondag Standard over de vloer. Na de recente negen op negen ...

101
101
'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

185
185
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

83
83
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

190
190
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

42
42
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

109
109
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

128
128
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

215
215
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

72
72
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

494
494
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

392
392
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

350
350
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

306
306
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

243
243
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

44
44
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

76
76
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

49
49

Meer sportnieuws