Club Brugge vermorzelt Rik De Mil's ultieme droom

1808
Club Brugge vermorzelt Rik De Mil's ultieme droom

Rik De Mil is ontslagen als coach van KVC Westerlo na een controversiële salonremise tegen KRC Genk, wat niet strookte met de normen van de club. Hoewel hij goede resultaten boekte, krijgt de coach een smet op zijn jonge trainerscarrière.

Toch wordt hij genoemd als mogelijke coach voor Sporting Charleroi. Ondanks de hoop van Club Brugge-fans op zijn terugkeer, lijkt een reünie onwaarschijnlijk. De Mil heeft altijd de wens geuit om ooit hoofdcoach van Club Brugge te worden, maar momenteel lijkt dit niet aan de orde te zijn.

LEES OOK: AA Gent-spits verrast: "Leek me tijd om te vertrekken"

Farce van De Mil wordt niet zomaar weggeveegd

Dinsdag heeft Rik De Mil zijn ontslag gekregen bij KVC Westerlo na de veelbesproken salonremise tegen KRC Genk. Deze vorm van geen fair play strookt niet met de normen en waarden van de club.

Bovendien werd De Mil al voor de wedstrijd op de hoogte gebracht dat zo'n schijnvertoning niet kon én mocht van de clubleiding. De ambitieuze eigenaar en voorzitter Oktay Ercan draagt respect hoog in het vaandel en hij wil om verschillende redenen met Westerlo een positief scenario uitstralen.

Ercan was dan ook absoluut niet amused met het belachelijke tafereel in het Kuipje en gaf De Mil zijn C4. Spijtig voor de 42-jarige coach, die goed werk leverde bij Westerlo.

De Mil behoedde Westerlo van de degradatie en loodste de club naar een knappe elfde plaats in het klassement. Hij was amper 3 maanden hoofdcoach bij KVC Westerlo, maar hij drukte wel zijn stempel op de Kemphanen.

De MiI profileerde zich als een coach die meeleeft langs de zijlijn, die er kort op zit en veel praat met de spelers. Hij boekte goede resultaten bij een zwalpend Westerlo. “Rik De Mil blijkt de wonderdokter die Westerlo nodig had”, schreef Het Nieuwsblad bijvoorbeeld eind januari.

“Rik Tovenaar”, aldus Gazet van Antwerpen.

Anderzijds betekent de farce tegen Genk wel een smet op zijn imago. “Hij zal dit niet zomaar van zich af kunnen zetten. Als je een trainer hebt met 15 jaar dienst, is het iets anders. Maar De Mil staat nog maar aan het prille begin van zijn trainerscarrière”, waarschuwt Peter Vandenbempt bij Sporza.

“Dat het niet zomaar weggeveegd zal worden in de toekomst, is duidelijk.”

Rik De Mil de ideale tussenpaus voor Club Brugge

Blijkbaar is de smet op Rik De Mil niet al te groot, want zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad melden dat hij kandidaat is om coach te worden bij Sporting Charleroi, dat woensdag afscheid nam van Felice Mazzu.

Veel supporters van Club Brugge hoopten echter dat De Mil zou terugkeren naar blauw-zwart, waar hij vorig jaar assistent-trainer en T1-ad-interim was. Ook De Mil zou ongetwijfeld staan te springen om weer over te nemen bij Club Brugge, de club van zijn hart.

“De Mil wist namelijk niet alleen als geen ander wat het DNA van Club is, hij kende ook de spelersgroep én hij was reeds vertrouwd met de (enorme) druk die bij blauw-zwart komt kijken. Kortom: de geschikte tussenpaus,” schreef Het Laatste Nieuws.

Twaalf maanden nadat De Mil tijdelijk hoofdcoach werd van Club Brugge, is de club weer op hetzelfde punt aanbeland. De kans op een reünie tussen Club Brugge en De Mil lijkt echter bijzonder klein te zijn.

“De suggestie dat hij nu snel weer aan de slag zou kunnen bij Club Brugge, waar hij tot eind vorig jaar assistent was, wordt bij Blauw-Zwart alvast met klem ontkend,” schreef Het Nieuwsblad. Of de salonremise van KVC Westerlo tegen KRC Genk daar een rol in speelt, is niet duidelijk.

“Of ik ooit coach van Club wil worden? Dan zeg ik volmondig ja!”

Rik De Mil heeft er nooit een geheim van gemaakt dat hij in de toekomst zou willen terugkeren naar Club Brugge. “Ik ken Club van binnen en van buiten,” zei hij medio januari aan Het Laatste Nieuws.

Hij was ergens teleurgesteld dat hij vorig seizoen de kans niet kreeg om zijn kans te gaan als hoofdcoach van Vincent Mannaert. “Toen ik overnam, dacht ik voor een paar procentjes: ‘Misschien mag ik blijven.’”

Mannaert was echter altijd heel duidelijk dat de opdracht van De Mil als T1 ad interim enkel tot het einde van het vorige seizoen zou zijn, Club Brugge wilde namelijk niet nog een trainer verbranden zoals Carl Hoefkens.

Ook in Het Nieuwsblad benadrukte hij zijn ambitie om later ooit als hoofdcoach van Club Brugge in de dug-out te zitten. “Of ik ooit coach van Club wil worden? Dan zeg ik volmondig ja!”

De krant benadrukte dat er niemand was die nog durfde te zeggen dat dat perspectief er niet is, maar vandaag lijkt een terugkeer niet aan de orde te zijn.

De Mil is de perfecte coach voor Club Brugge

Meest recent

'Naast Forbs nog zeer verrassende aanwezige bij Club'

Voor Club Brugge breken er zeer drukke weken aan, want in drie van de vier komende weken wacht een ...

20
20
'Witte rook: Courtois kent zijn club voor volgend seizoen'

De Rode Duivels moesten het de voorbije weken in de Nations League zien te stellen zonder Thibaut ...

34
34
Tielemans moet vrezen: Neville komt met pijnlijk verdict

Het is alweer crisis bij Manchester United, dat afgelopen weekend niet verder raakte dan een 1-1 ...

18
18
'Courtois slaat verrassend toe: opvallende Belgische overname'

Thibaut Courtois heeft een opvallende zet gedaan naast het voetbalveld. De doelman van Real Madrid ...

21
21
Cucurella reageert op rood Vinicius: "Als ze één haar aanraken..."

Real Madrid pakte zaterdag een belangrijke zege tegen Villarreal, maar grote vreugde heerste er ...

62
62
Bizarre situatie Club: genegeerd door Leko, niet door maats

Club Brugge stoomt zich klaar voor zijn volgende cruciale opdracht, want dinsdag volgt al de tweede ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Sensatietransfer Alvarez, nieuwe grootmacht voor Seys'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

99
99
"Atypische" Rik De Mil pakt achilleshiel KAA Gent hard aan

KAA Gent blijft verbazen. De Buffalo’s wonnen afgelopen speeldag met 0-2 op het veld van KV ...

128
128
Code rood bij Anderlecht: “Dit kan niet zo doorgaan”

RSC Anderlecht kroop afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League door het oog van de naald tegen ...

241
241
‘Club krijgt verrassend uitsluitsel over Forbs voor Inter’

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Internazionale. De twee blauw-zwarte clubs ...

290
290
Coucke belandt in onwaarschijnlijke financiële rollercoaster

Marc Coucke is in een financiële rollercoaster beland waar zelfs hij even van moet opkijken. ...

133
133
Degryse ziet 'nieuwe' topspeler opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht is correct begonnen aan het seizoen. De Brusselaars hebben dit seizoen een ruime kern ...

341
341
"Ongelooflijk": Vandenbempt merkt énorme JPL-blunder op

Standard boekte een nul op negen. Ze verloren in een leeg stadion met 0-1 van Sporting Charleroi. ...

176
176
"Pure horror": Alderweireld over Rode Duivel bij Match of the Day

Toby Alderweireld kende een prachtige carrière als voetballer. Sinds hij gestopt is hij een ...

73
73
'Kompany zorgt voor sensatie: Haaland naar Bayern München?'

Bayern München houdt de deur op een kier voor Erling Haaland. De Duitse topclub heeft momenteel ...

145
145
KBVB gaat niet vrijuit: "Ik vind dat een beetje jammer"

Vlaanderen versus Wallonië. Het duikt plots weer op bij de Rode Duivels. We hoorden het vele ...

55
55
Degryse verrast door Bruno: "Dat zou Guardiola nooit doen"

De intrede van Vitor Bruno bij RSC Anderlecht is voorlopig uitstekend. Een 16 op 24 en na een lange ...

234
234
Sommer hypet Club-ploegmaat in Italië: "Europese topper"

In de Champions League gaat Club Brugge dinsdagavond op bezoek bij Internazionale. Voor Yann Sommer ...

295
295
Doku speelt Liverpool aan grut: Britse pers deelt dik cijfer uit

Ondanks alle commotie van de voorbije weken, blijft Manchester City hoge toppen scheren in de ...

189
189
Enorme woede bij Standard: "Gewoonweg schandalig"

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

139
139
"Helemaal uitgerangeerd" - Anderlecht-exit na 66 duels

RSC Anderlecht won zaterdag op het veld van Cercle Brugge, maar speelde er een belabberde partij. ...

371
371
München kookt: Duitsland gaat volledig los op Kompany

Bayern München heeft zaterdag in Augsburg alweer punten laten liggen, de tweede keer in vijf ...

472
472
KRC Genk leeft weer: nieuw succesrecept gevonden?

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

162
162
Debuut Alderweireld op 'Match of the Day': Engelse kijker velt verdict

Sinds hij zijn voetbalschoenen aan de haak hing, stortte Toby Alderweireld zich op verschillende ...

384
384
Club gehavend naar Milaan: de vier alternatieven voor Forbs

Club Brugge staat dinsdag voor een enorme uitdaging in de Champions League en gaat dan op bezoek bij ...

312
312

Meer sportnieuws