Club Brugge vermorzelt Rik De Mil's ultieme droom

1808 stemmen
Club Brugge vermorzelt Rik De Mil's ultieme droom

Rik De Mil is ontslagen als coach van KVC Westerlo na een controversiële salonremise tegen KRC Genk, wat niet strookte met de normen van de club. Hoewel hij goede resultaten boekte, krijgt de coach een smet op zijn jonge trainerscarrière.

Toch wordt hij genoemd als mogelijke coach voor Sporting Charleroi. Ondanks de hoop van Club Brugge-fans op zijn terugkeer, lijkt een reünie onwaarschijnlijk. De Mil heeft altijd de wens geuit om ooit hoofdcoach van Club Brugge te worden, maar momenteel lijkt dit niet aan de orde te zijn.

LEES OOK: De Mil benoemt positieve punten na ontgoochelend resultaat

Farce van De Mil wordt niet zomaar weggeveegd

Dinsdag heeft Rik De Mil zijn ontslag gekregen bij KVC Westerlo na de veelbesproken salonremise tegen KRC Genk. Deze vorm van geen fair play strookt niet met de normen en waarden van de club.

Bovendien werd De Mil al voor de wedstrijd op de hoogte gebracht dat zo'n schijnvertoning niet kon én mocht van de clubleiding. De ambitieuze eigenaar en voorzitter Oktay Ercan draagt respect hoog in het vaandel en hij wil om verschillende redenen met Westerlo een positief scenario uitstralen.

Ercan was dan ook absoluut niet amused met het belachelijke tafereel in het Kuipje en gaf De Mil zijn C4. Spijtig voor de 42-jarige coach, die goed werk leverde bij Westerlo.

De Mil behoedde Westerlo van de degradatie en loodste de club naar een knappe elfde plaats in het klassement. Hij was amper 3 maanden hoofdcoach bij KVC Westerlo, maar hij drukte wel zijn stempel op de Kemphanen.

De MiI profileerde zich als een coach die meeleeft langs de zijlijn, die er kort op zit en veel praat met de spelers. Hij boekte goede resultaten bij een zwalpend Westerlo. “Rik De Mil blijkt de wonderdokter die Westerlo nodig had”, schreef Het Nieuwsblad bijvoorbeeld eind januari.

“Rik Tovenaar”, aldus Gazet van Antwerpen.

Anderzijds betekent de farce tegen Genk wel een smet op zijn imago. “Hij zal dit niet zomaar van zich af kunnen zetten. Als je een trainer hebt met 15 jaar dienst, is het iets anders. Maar De Mil staat nog maar aan het prille begin van zijn trainerscarrière”, waarschuwt Peter Vandenbempt bij Sporza.

“Dat het niet zomaar weggeveegd zal worden in de toekomst, is duidelijk.”

Rik De Mil de ideale tussenpaus voor Club Brugge

Blijkbaar is de smet op Rik De Mil niet al te groot, want zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad melden dat hij kandidaat is om coach te worden bij Sporting Charleroi, dat woensdag afscheid nam van Felice Mazzu.

Veel supporters van Club Brugge hoopten echter dat De Mil zou terugkeren naar blauw-zwart, waar hij vorig jaar assistent-trainer en T1-ad-interim was. Ook De Mil zou ongetwijfeld staan te springen om weer over te nemen bij Club Brugge, de club van zijn hart.

“De Mil wist namelijk niet alleen als geen ander wat het DNA van Club is, hij kende ook de spelersgroep én hij was reeds vertrouwd met de (enorme) druk die bij blauw-zwart komt kijken. Kortom: de geschikte tussenpaus,” schreef Het Laatste Nieuws.

Twaalf maanden nadat De Mil tijdelijk hoofdcoach werd van Club Brugge, is de club weer op hetzelfde punt aanbeland. De kans op een reünie tussen Club Brugge en De Mil lijkt echter bijzonder klein te zijn.

“De suggestie dat hij nu snel weer aan de slag zou kunnen bij Club Brugge, waar hij tot eind vorig jaar assistent was, wordt bij Blauw-Zwart alvast met klem ontkend,” schreef Het Nieuwsblad. Of de salonremise van KVC Westerlo tegen KRC Genk daar een rol in speelt, is niet duidelijk.

“Of ik ooit coach van Club wil worden? Dan zeg ik volmondig ja!”

Rik De Mil heeft er nooit een geheim van gemaakt dat hij in de toekomst zou willen terugkeren naar Club Brugge. “Ik ken Club van binnen en van buiten,” zei hij medio januari aan Het Laatste Nieuws.

Hij was ergens teleurgesteld dat hij vorig seizoen de kans niet kreeg om zijn kans te gaan als hoofdcoach van Vincent Mannaert. “Toen ik overnam, dacht ik voor een paar procentjes: ‘Misschien mag ik blijven.’”

Mannaert was echter altijd heel duidelijk dat de opdracht van De Mil als T1 ad interim enkel tot het einde van het vorige seizoen zou zijn, Club Brugge wilde namelijk niet nog een trainer verbranden zoals Carl Hoefkens.

Ook in Het Nieuwsblad benadrukte hij zijn ambitie om later ooit als hoofdcoach van Club Brugge in de dug-out te zitten. “Of ik ooit coach van Club wil worden? Dan zeg ik volmondig ja!”

De krant benadrukte dat er niemand was die nog durfde te zeggen dat dat perspectief er niet is, maar vandaag lijkt een terugkeer niet aan de orde te zijn.

De Mil is de perfecte coach voor Club Brugge

Meest recent

'Charleroi ziet miljoenentransfer nog in het water vallen'

Charleroi zag deze zomer de kassa al eens rinkelen met de verkoop van Etienne Camara, die voor 4 ...

18
18
Spalletti brengt cruciale update over transfer Openda

Juventus was dit weekend te gast in België, want zaterdagavond kwam het op bezoek bij Standard. ...

37
37
'Genk zet zich schrap voor nieuw Karetsas-offensief'

KRC Genk haalde deze zomer al stevig uit op de transfermarkt door 10,5 miljoen euro neer te tellen ...

142
142
'Club grijnst na nieuwe wending in dossier Tresoldi'

Er blijkt bij Club Brugge nog heel veel werk aan de winkel voor het nieuwe seizoen, want van zijn ...

279
279
Standard slaagt er niet in te stunten tegen Juventus

Standard werkte zaterdagavond de galawedstrijd van zijn voorbereiding af. Op Sclessin kregen de ...

101
101
Thibaut Courtois trekt aandacht met mysterieuze foto

Alsof een trouwfeest nog niet genoeg was, trok Thibaut Courtois later op de avond naar een van de ...

86
86
'Union heeft volgende uitgaande knaltransfer beet'

Union lijkt een week voor de start van zijn seizoen klaar voor de dienst. Het zette in zijn laatste ...

90
90
'Real haalt meteen weer keihard uit: persoonlijk akkoord'

Bij Real Madrid pakten ze deze zomer al uit met een stevig transferoffensief, want na twee jaar ...

67
67
Henry komt met zéér straffe uitspraak over Tzolis

Christos Tzolis heeft deze week eindelijk zijn droomtransfer afgerond. De Griekse winger trok na ...

138
138
Grote clash: Van Gucht zet Vannieuwkerke stevig onder druk

Na weken waarin Ruben Van Gucht vooral om andere redenen de aandacht trok, krijgt de populaire ...

104
104
'Real dropt weer transferbom: akkoord over Rodri'

Na twee tegenvallende seizoenen zonder prijs is het Real Madrid menens om straks weer met succes aan ...

91
91
'Union neemt afscheid van zeldzame flop'

Union maakte de voorbije seizoenen indruk met de consistentie in zijn prestaties, ondanks dat het ...

32
32
Week voor Supercup: Club verliest wéér, knappe zege Union

Binnen iets minder dan een week gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen alweer van start met de ...

221
221
Club Brugge plant stuntdeal met Braziliaanse dribbelkoning

Club Brugge kijkt naar Brazilië voor versterking. Blauw-zwart heeft miljoenen klaar voor een ...

856
856
'Naar Antwerp? Stengs heeft nieuwe club gekozen'

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

270
270
"Van Bommel? Hij stond ook bij ons op het lijstje"

Mark van Bommel tekende voor amper twee jaar bij de Belgische bond. Niet echt een project voor de ...

128
128
'Cercle Brugge stunt met transfer bij Manchester City'

Cercle Brugge beseft dat het nood heeft aan versterking. De Bruggelingen hebben daarom besloten om ...

119
119
Haalt Anderlecht nog ex-spelers terug in huis?

Bij RSC Anderlecht haalde Tim Borguet Guillaume Gillet terug naar Neerpede. Hij werd er trainer van ...

490
490
Extra optie voor Van Bommel? Belgische parel maakt indruk

Olympique Lyon heeft mogelijk een uitstekende zaak gedaan op de transfermarkt. Zij haalden Julien ...

208
208
Oefenmatchen: OHL, Cercle onderuit, STVV speelt gelijk

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. Cercle Brugge, Zulte Waregem, KV ...

69
69
'Club Brugge verliest Onyedika: clubs vinden akkoord'

Club Brugge gaat nog een sterkhouder verliezen. Raphael Onyedika trekt weldra de deur achter zich ...

679
679
'Rol Vandenhaute bekend, Alderweireld moét kiezen'

Wouter Vandenhaute is de hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp FC, Toby Alderweireld stapt ook mee ...

962
962
Kana ziet goede evolutie: "Dàt is Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde verdienstelijk in en tegen Hammarby. Maar meer ook niet. Marco Kana kijkt al ...

297
297
'STVV dreigt volgende sterkhouder te verliezen'

STVV lijkt zich mogelijk op te maken voor een mogelijke wissel onder de lat. Hoewel er nog geen ...

158
158
Lierse SK klaar op de transfermarkt? Van den Abbeel oordeelt

Lierse SK is volop bezig aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De club uit de Challenger Pro ...

80
80

Meer sportnieuws