Over en out: Vanhaezebrouck richting exit bij AA Gent

door
Over en out: Vanhaezebrouck richting exit bij AA Gent

Met het ontslag van achtereenvolgens Ronny Deila en Rik De Mil lijkt de trainerscarrousel in de Jupiler Pro League na de slotspeeldag van de reguliere competitie al begonnen. Ook in het tussenseizoen zal er weer heel wat beweging plaatsvinden.

Zo staat het al een tijdje zo goed als vast dat Hein Vanhaezebrouck zijn aflopend contract in Gent niet zal worden verlengd. Het meubelstuk van de Buffalo's zit niet op dezelfde lijn als nieuwe eigenaar Sam Baro. Bovendien greep AA Gent andermaal naast de Champions' Play-Offs.

LEES OOK: Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

Schepens hard voor Hein

Gunther Schepens, die als sportief adviseur aan de slag is in de KAA Gent Arena, was in Extra Time dan ook streng voor de coach. Hoewel ook hij moeite had met de salonremise in Westerlo-Genk schuift Vanhaezebrouck volgens hem de schuld telkens te gemakkelijk van zich af.

"Na onze negen op 30 hebben we het niet hier verloren. Daarmee ben je gebuisd. Op die vijf minuten, ook al waren ze niet correct, mag je het niet steken. We hebben in 2024 twee keer gewonnen, van degradatieploegen Charleroi en Eupen. Voor de rest hebben we nog drie op 24."

Koekje van eigen deeg

Filip Joos concludeerde daaruit dat Vanhaezebrouck zijn verhaal in Gent sowieso afgelopen is. "Dat zijn jouw woorden. Ik bedoel gewoon maar dat we de schuld niet opnieuw bij iemand anders moeten zoeken. We moeten naar onszelf kijken", neemt Schepens geen blad voor de mond.

Op die manier geeft hij Vanhaezebrouck dus een koekje van eigen deeg. De kans lijkt dan ook groot dat Joos het toch gewoon bij het rechte eind heeft, en de immer kritische T1 bezig is aan zijn laatste maanden in Gent. Daar heeft men schijnbaar nood aan een frisse wind op de bank.

Schepens heeft gelijk

Meest recent

'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

147
147
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

33
33
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

57
57
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

159
159
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

30
30
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

78
78
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

138
138
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

75
75
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

142
142
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

85
85
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

159
159
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

53
53
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

332
332
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

394
394
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

183
183
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

79
79
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

370
370
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

271
271
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

43
43
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

422
422
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

114
114
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

105
105
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

574
574
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

133
133
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

569
569

Meer sportnieuws