Nieuwe klacht in de maak omtrent gedrag Westerlo?

door
Nieuwe klacht in de maak omtrent gedrag Westerlo?

Het laatste woord is nog niet gezegd over de slotfase van KVC Westerlo tegen KRC Genk. In de extra tijd tikten de ploegen bal maar wat rond en gingen ze niet meer voluit. Westerlo mag zich aan een sanctie verwachten. Dat schrijft Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

AA Gent boos

Hein Vanhaezebrouck was woedend. Gent kwam 1 punt tekort voor de Champions' Play-Offs. "Wat er gebeurde in Westerlo zou ik als trainer nooit toelaten. Je bent met een man meer en dan blijf je gewoon stilstaan ... Ik vind dat een schande voor je eigen publiek. Kijk, mocht er nog een risico geweest zijn dat Westerlo eruit viel, zou ik het begrijpen. Maar in dit geval? Ik had nooit verwacht dat ik dit in België nog zou zien", aldus de coach aan DAZN.

Bondsparket onderzoekt de zaak

Volgens HNB gaat het bondsparket dit onderzoeken. "We kunnen het niet blauwblauw laten, want er zijn verschillende artikels in het bondsreglement waar dit soort situaties onder vallen. Clubs en leden zijn ertoe gehouden de principes van loyaliteit, integriteit en van sportieve geest als uitdrukking van de fair play na te leven” alsook “zich te onthouden van elke daad of poging tot wedstrijdvervalsing", zegt bondsprocureur Ebe Verhaege.

Westerlo kan daardoor een straf krijgen. Dat kan gaan van een boete tot zelfs puntenaftrek. AA Gent kan als getroffen club bovendien ook klacht indienen bij de Integrity Officer. Zelfs de onderzoekscommissie kan worden ingeschakeld. Genk zou geen straf moeten vrezen, tenzij kan worden aangetoond dat zij afspraken hadden gemaakt met Westerlo. Dat leek nochtans op het veld ook duidelijk te zijn. Zij gingen ook niet meer voluit.

Zijn we zo op weg naar een nieuwe zaak? Het zou alvast weer geen reclame zijn voor het Belgische voetbal, wat deze slotfase uiteraard ook niet was.

Verdient Westerlo een straf?

Meest recent

Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

16
16
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

165
165
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

69
69
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

545
545
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

133
133
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

545
545
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

57
57
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

133
133
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

199
199
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

72
72
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

171
171
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

513
513
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

69
69
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

33
33
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

31
31
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

199
199
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

256
256
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

528
528
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

199
199
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

168
168
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

148
148
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

95
95
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

82
82
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

405
405
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

63
63

Meer sportnieuws