Nieuwe klacht in de maak omtrent gedrag Westerlo?

door
Nieuwe klacht in de maak omtrent gedrag Westerlo?

Het laatste woord is nog niet gezegd over de slotfase van KVC Westerlo tegen KRC Genk. In de extra tijd tikten de ploegen bal maar wat rond en gingen ze niet meer voluit. Westerlo mag zich aan een sanctie verwachten. Dat schrijft Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

AA Gent boos

Hein Vanhaezebrouck was woedend. Gent kwam 1 punt tekort voor de Champions' Play-Offs. "Wat er gebeurde in Westerlo zou ik als trainer nooit toelaten. Je bent met een man meer en dan blijf je gewoon stilstaan ... Ik vind dat een schande voor je eigen publiek. Kijk, mocht er nog een risico geweest zijn dat Westerlo eruit viel, zou ik het begrijpen. Maar in dit geval? Ik had nooit verwacht dat ik dit in België nog zou zien", aldus de coach aan DAZN.

Bondsparket onderzoekt de zaak

Volgens HNB gaat het bondsparket dit onderzoeken. "We kunnen het niet blauwblauw laten, want er zijn verschillende artikels in het bondsreglement waar dit soort situaties onder vallen. Clubs en leden zijn ertoe gehouden de principes van loyaliteit, integriteit en van sportieve geest als uitdrukking van de fair play na te leven” alsook “zich te onthouden van elke daad of poging tot wedstrijdvervalsing", zegt bondsprocureur Ebe Verhaege.

Westerlo kan daardoor een straf krijgen. Dat kan gaan van een boete tot zelfs puntenaftrek. AA Gent kan als getroffen club bovendien ook klacht indienen bij de Integrity Officer. Zelfs de onderzoekscommissie kan worden ingeschakeld. Genk zou geen straf moeten vrezen, tenzij kan worden aangetoond dat zij afspraken hadden gemaakt met Westerlo. Dat leek nochtans op het veld ook duidelijk te zijn. Zij gingen ook niet meer voluit.

Zijn we zo op weg naar een nieuwe zaak? Het zou alvast weer geen reclame zijn voor het Belgische voetbal, wat deze slotfase uiteraard ook niet was.

Verdient Westerlo een straf?

Meest recent

Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

9
9
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

15
15
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

153
153
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

213
213
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

89
89
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

28
28
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

68
68
'AA Gent mikt op woekerwinst: smaakmaker tekent bij'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

75
75
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

267
267
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

180
180
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

282
282
'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

412
412
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

45
45
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

55
55
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

197
197
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

296
296
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

46
46
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

121
121
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

71
71
'Anderlecht zet Duitse goalgetter op verlanglijst'

Ondanks dat het nog steeds geen sportief directeur heeft, lijkt Anderlecht al volop begonnen te zijn ...

134
134
'Straffe toekomstwending voor Stassin'

In maart gaf Rudi Garcia in de oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico kansen aan enkele ...

77
77
Onthuld: speech Kompany zorgde voor comeback Bayern

Vincent Kompany wordt straks de eerste Belgische trainer ooit die in de halve finale van de ...

376
376
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

568
568
Ook Kompany vloekt en briest na clash met Real Madrid

Vincent Kompany heeft weer geschiedenis geschreven. Met Bayern München schakelde hij Real ...

120
120
‘KV Kortrijk heeft eerste topaankoop na promotie al beet’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels zijn zeker van ...

475
475

Meer sportnieuws