De 11 namen: Leko & Kohfeldt voeren elk één wissel door

door
De 11 namen: Leko & Kohfeldt voeren elk één wissel door

De laatste speeldag van de reguliere competitie begint in Luik, waar Standard het opneemt tegen Eupen. Een schijnbaar overbodige match, al nemen beide coaches het duidelijk toch serieus.

Tenslotte voert zowel Ivan Leko als Florian Kohfeldt slechts één wissel door ten opzichte van afgelopen weekend. Standard ging toen met 1-0 onderuit in Genk, terwijl de Panda's met het kleinste verschil wisten te winnen van STVV.

LEES OOK: Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Paeshuyse geschorst

Toch moest Kohfeldt zijn elftal noodgedwongen op één plek wijzigen, want Rune Paeshuyse liep tegen zijn vijfde gele kaart aan. Daarom vat Yentl Van Genechten achterin post naast Victor Palsson, Oleksandr Filin en Jason Davidson.

Op het middenveld kiest Kohfeldt opnieuw voor het vaste trio Amadou Keita, Boris Lambert en Brandon Baiye, met Isaac Nuhu en Regan Charles-Cook voorin in steun van spits Renaud Emond. Tussen de palen staat Gabriel Slonina.

Weinig op het spel

Bij de Rouches besloot Leko dan weer om William Balikwisha op het middenveld nog eens de voorkeur te gunnen op Hakim Sahabo. Ondanks de zwakke prestatie rekent ook hij voorts gewoon terug op zijn stilaan vertrouwde namen.

Als nummers 10 en 14 in het klassement zijn Standard en Eupen vooraf reeds veroordeeld tot respectievelijk de Europe en Relegation Play-Offs. Beide kunnen daarin wel nog een gunstigere uitgangspositie proberen af te dwingen.

Wie zal winnen?

Meest recent

Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

0
0
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

9
9
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

15
15
"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

92
92
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

201
201
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

273
273
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

69
69
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

140
140
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

263
263
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

139
139
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

62
62
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

140
140
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

147
147
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

300
300
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

147
147
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

1049
1049
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

148
148
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

179
179
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

19
19
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

732
732
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

350
350
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

249
249
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

183
183
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

45
45
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

414
414

Meer sportnieuws