AA Gent heeft grote plannen: "Zoals Fredberg en Riemer"

672 stemmen
AA Gent heeft grote plannen:

In Gent lijkt de samenwerking met de huidige coach Hein Vanhaezebrouck ten einde te komen. Er wordt al volop gespeculeerd wie zijn eventuele opvolger zou kunnen worden, en naar welke club Vanhaezebrouck zou kunnen gaan.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

Gent zoekt nieuwe coach én TD

De vraag is niet of Gent en Vanhaezebrouck straks uit elkaar gaan, maar wanneer. Als zijn contract in juni ten einde is of nog vóór het slot van de competitie? In elk geval zal Gent een opvolger moeten zoeken.

Wim De Coninck stelt dat Gent een nieuwe coach én een nieuwe technisch directeur zal zoeken. Voorzitter Sam Baro heeft namelijk aangekondigd dat AA Gent evolueert naar een structuur met een 'Manager Sports' en een 'Manager Non-sports'.

Zoals Fredberg en Riemer bij Anderlecht

Dit zou moeten helpen om de besluitvorming in transfers te verbeteren en meer evenwicht te brengen in de verantwoordelijkheden binnen de club. “Zoek je eerst een coach en dan pas een technisch directeur of omgekeerd?”, vraagt De Coninck zich af in Het Nieuwsblad.

“Dat is zoals het verhaal van de kip en het ei. Ach, je moet vooral een combinatie vinden waarbij de persoonlijkheden compatibel zijn, zoals bijvoorbeeld Fredberg en Riemer bij Anderlecht.”

Wat doet Vanhaezebrouck?

Bepaalde bronnen linkten Hein Vanhaezebrouck aan Club Brugge. Dat 'gerucht' ging een eigen leven leiden. De coach was zeer duidelijk over een mogelijk vertrek naar Club Brugge. "Daar is helemaal niets van aan. Dat is onmogelijk. Als je al die jaren in Gent hebt gewerkt, dan ga je het volgende jaar niet naar Club Brugge. Misschien zelfs nooit. Je hebt iets opgebouwd met AA Gent en deze fans.”

“We hebben ongeziene zaken gerealiseerd. Binnen 20 jaar spreekt men er nog over. Dáár sta ik voor. Dus al die stories over mij en Club Brugge: stop ermee. Ik vind dat ook volkomen respectloos tegenover Ronny Deila, een goede collega", schepte hij duidelijkheid.

Zal Vanhaezebrouck nog in België coachen?

Meest recent

Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Het aftellen is nu ook echt begonnen: woensdagavond strijden de Rode Duivels voor een plek in de ...

24
24
Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

179
179
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

224
224
WK-ontdekking bij Duivels: "De leider die lang gemist hebben"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

270
270
Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

158
158
Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

57
57
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

170
170
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

65
65
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

68
68
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

110
110
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

71
71
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

117
117
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

86
86
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

284
284
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

80
80
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

50
50
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

121
121
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

823
823
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

76
76
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

489
489
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

42
42
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

29
29
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

46
46
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

441
441
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

338
338

Meer sportnieuws