Haalt Mechelen top zes? "Ik zie ze niet snel winnen op OHL"

495 stemmen
Haalt Mechelen top zes?

Op de laatste speeldag van de reguliere competitie wordt er nog steeds volop gestreden voor een ticket in de Champions' Play-Offs. KRC Genk en KV Mechelen staan voorlopig in de top zes, maar zowel Cercle Brugge als KAA Gent azen nog op een ticket voor de eindronde. 

Analist en voormalige coach Dennis van Wijk is er dan ook van overtuigd dat Cercle Brugge in de top zes zal eindigen. De 'Vereniging' staat voorlopig zevende én moet hopen dat zowel Genk en KV Mechelen punten laten vallen. 

Het minimum

"Ik zie een grote kans dat Cercle het haalt, al hebben ze het niet in eigen handen", vertelde hij aan Krant van West-Vlaanderen. "Thuis winnen van RWDM lijkt mij geen groot probleem. Als je ambitie hebt voor de Champions' Play-offs is dat het minimum, al heb je geschorsten of geblesseerden.

"Ik zie ze dat wel doen. Met hun sturm-und-drangvoetbal en meteen de tweede bal oppikken zal het heel zwakke RWDM het heel moeilijk hebben."

Maar natuurlijk is het voor Cercle dan nog steeds bang afwachten wat de concurrentie zal doen. "Dan blijft Cercle natuurlijk nog afhankelijk van de uitslagen van Mechelen, Genk en Gent. Gent zie ik thuis nog wel winnen van Charleroi."

Mechelen

Van Wijk heeft minder vertrouwen in de play-off-kansen van KV Mechelen. "Mechelen zie ik niet zo snel winnen op OH Leuven, dat er alles zal aan doen om zijn laatste kans te grijpen om de Relegation Play-offs te ontlopen – al kan Leuven het moeilijk hebben met die druk."

"Idem voor Genk op Westerlo, altijd een moeilijke verplaatsing en ook de Kemphanen hebben nog een punt nodig om de degradatieplay-offs te ontlopen."

Ik zou het liefst ... zien spelen in de Champions' Play-Offs.

Meest recent

De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

45
45
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

73
73
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

56
56
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

128
128
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

91
91
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

209
209
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

123
123
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

109
109
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

349
349
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

102
102
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

279
279
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

119
119
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

257
257
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

222
222
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

295
295
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

123
123
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

236
236
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

1172
1172
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

522
522
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

261
261
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

272
272
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

451
451
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

352
352
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

81
81
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

294
294

Meer sportnieuws