Opvallende afwezige bij Club Brugge: oorzaak bekend

door
Opvallende afwezige bij Club Brugge: oorzaak bekend

Om zijn job veilig te stellen volstaat voor Ronny Deila alleen de kwalificatie tegen Molde. Helaas voor de coach van Club Brugge zal hij donderdag geen beroep kunnen doen op een van zijn favoriete spelers.

Met de terugkeer van Simon Mignolet, Igor Thiago, Antonio Nusa en Éder Balanta kreeg Blauw-Zwart uitstekend nieuws uit de ziekenboeg. Ten opzichte van de heenwedstrijd in Noorwegen, waar Club met 2-1 onderuit ging, is ook Hugo Vetlesen weer van de partij.

LEES OOK: Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Zinckernagel uit selectie

Daartegenover ontbreekt Philip Zinckernagel verrassend genoeg in de selectie. De 29-jarige Deen dwong vorige week als invaller een penalty af, maar lag met balverlies ook aan de basis van de late nederlaag. Ook tegen OH Leuven luidde hij een tegendoelpunt in.

Deila gaf tijdens zijn persbabbel bovendien geen uitleg over zijn afwezigheid, wat voer biedt voor speculaties. Toch hoeven we het volgens Het Nieuwsblad niet te ver te zoeken, want Zinckernagel zou simpelweg omwille van een lichte blessure forfait moeten geven.

Wie links voorin?

Wat er precies aan de hand is met de polyvalente aanvaller is nog niet helemaal duidelijk, maar nog volgens de krant zal hij alleszins niet echt worden gemist. Integendeel: dat hij Zinckernagel niet kan opstellen wordt er zelfs als een voordeel beschouwd voor Deila.

Tenslotte wordt hij zo haast gedwongen om links voorin te kiezen voor Nusa, Michal Skoras of Ferran Jutglà, die stuk voor stuk beter liggen bij de fans én voor meer diepgang en dynamiek kunnen zorgen. Of krijgt het experiment met De Cuyper alsnog een vervolg?

Wie moet starten als linksbuiten?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

95
95
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

66
66
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

854
854
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

86
86
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

25
25
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

76
76
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

161
161
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

43
43
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

95
95
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

40
40
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

37
37
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

141
141
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

70
70
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

257
257
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

64
64
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

72
72
Liverpool en Chelsea verwennen fans met ouderwetse partij

In de Premier League namen Liverpool en Chelsea het tegen elkaar op. De twee ploegen kennen een ...

19
19
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

85
85
'PSV neemt beslissing over Antwerp-huurling Babadi'

De afgelopen transferperiodes van Royal Antwerp FC waren niet bepaald een succes. Dat is nog zacht ...

76
76
Euvrard waarschuwt Genk en Westerlo: "Ik voelde het"

Standard won verdiend met 2-1 van OH Leuven en staat zo aan de leiding in de Europe Play-Offs. Zij ...

109
109
Sonck over Verschaeren: "Zet hem bij Club Brugge..."

Club Brugge was twee keer véél te sterk voor RSC Anderlecht in deze PO's. Ze scoorden ...

496
496
Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

De terugkeer van Schalke 04 naar de Bundesliga zorgde vorig weekend voor taferelen die perfect ...

36
36
Hubert krijgt héél goed nieuws bij Union SG

Union SG moet winnen van KV Mechelen, anders lijkt het titel vaarwel te mogen zeggen. Trainer David ...

85
85
Club Brugge verrast fans compleet vlak voor cruciale clash

De spanning stijgt met de week bij Club Brugge, waar elke wedstrijd nu aanvoelt als een finale in de ...

261
261
Makelaar Lukaku speelt open kaart over AC Milan

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Dat is nog steeds koffiedik kijken. De Belgische ...

47
47
'Nederlandse toptransfer voor Ilenikhena?'

George Ilenikhena werd bij Royal Antwerp FC al snel vergeleken met Romelu Lukaku, maar de aanvaller ...

68
68

Meer sportnieuws