'D-Day voor Deila: Club Brugge overweegt ontslag'

door
'D-Day voor Deila: Club Brugge overweegt ontslag'

In de achtste finale van de Conference League moet Club Brugge straks een 1-2 nederlaag uit Noorwegen goedkmaken. D-Day dus voor Ronny Deila, die bij een verkeerde afloop mogelijk meteen zijn koffers mag pakken.

De opkomst in Jan Breydel is matig, maar de match tegen Molde is voor het bestuur wel degelijk van levensbelang. Blauw-Zwart maakte dit seizoen meermaals duidelijk dat het Europese toernooi winnen wel degelijk een doelstelling is. Geëlimineerd worden door zulk een bescheiden tegenstander zou dan ook een stevige streep door de rekening zijn.

Veto van Verhaeghe

Te meer daar de teleurstellingen in eigen land elkaar de laatste tijd in sneltempo opvolgden. Daardoor nam de druk op Deila alsmaar toe, in die mate zelfs dat hier en daar reeds luidop gespeculeerd werd over een ontslag. Naar verluidt verkenden zijn bazen de afgelopen weken alvast voorzichtig de trainersmarkt op zoek naar een eventuele opvolger.

Kwalificatie is donderdag dus een absolute must. Dat wordt nu nogmaals bevestigd door Het Nieuwsblad. "Anders is het onherroepelijk gedaan voor Deila. Niks te winnen, maar dus wel te verliezen: zijn job. Die staat op het spel. Bart Verhaeghe zal niet nóg een ontgoocheling dulden", spreekt de krant klare taal. Al hoorden we dat dit seizoen al eerder.

Ultimatum voor Deila

Ook volgens Het Laatste Nieuws is het deels omwille van de druk van buitenaf, met vooral de fans die de coach zijn C4 eisen, nu evenwel echt wel van moeten. "De roep om in te grijpen zal anders niet te negeren zijn", klinkt het daar onder meer. Sowieso heeft het huwelijk voor beide partijen de verwachtingen tot dusver op geen enkel moment ingelost.

Zelf blijft Deila nog steeds strijdvaardig, maar van een klik met het bestuur blijkt geen sprake. Zelfs als de Noor zijn vel tegen zijn landgenoten alsnog weet te redden lijkt het dan ook slechts uitstel van executie. Met het oog op volgend seizoen, wanneer de nieuwe TD wellicht met een propere lei zal willen beginnen, oogt een afscheid onafwendbaar.

Denkt u dat Deila een eventuele uitschakeling tegen Molde nog overleeft?

Meest recent

'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

37
37
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

20
20
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

41
41
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

52
52
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

45
45
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

83
83
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

93
93
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

266
266
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

106
106
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

282
282
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

118
118
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

39
39
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

401
401
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

193
193
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

128
128
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

45
45
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

89
89
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

282
282
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

162
162
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

139
139
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

415
415
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

112
112
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

240
240
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

123
123

Meer sportnieuws