'D-Day voor Deila: Club Brugge overweegt ontslag'

door
'D-Day voor Deila: Club Brugge overweegt ontslag'

In de achtste finale van de Conference League moet Club Brugge straks een 1-2 nederlaag uit Noorwegen goedkmaken. D-Day dus voor Ronny Deila, die bij een verkeerde afloop mogelijk meteen zijn koffers mag pakken.

De opkomst in Jan Breydel is matig, maar de match tegen Molde is voor het bestuur wel degelijk van levensbelang. Blauw-Zwart maakte dit seizoen meermaals duidelijk dat het Europese toernooi winnen wel degelijk een doelstelling is. Geëlimineerd worden door zulk een bescheiden tegenstander zou dan ook een stevige streep door de rekening zijn.

Veto van Verhaeghe

Te meer daar de teleurstellingen in eigen land elkaar de laatste tijd in sneltempo opvolgden. Daardoor nam de druk op Deila alsmaar toe, in die mate zelfs dat hier en daar reeds luidop gespeculeerd werd over een ontslag. Naar verluidt verkenden zijn bazen de afgelopen weken alvast voorzichtig de trainersmarkt op zoek naar een eventuele opvolger.

Kwalificatie is donderdag dus een absolute must. Dat wordt nu nogmaals bevestigd door Het Nieuwsblad. "Anders is het onherroepelijk gedaan voor Deila. Niks te winnen, maar dus wel te verliezen: zijn job. Die staat op het spel. Bart Verhaeghe zal niet nóg een ontgoocheling dulden", spreekt de krant klare taal. Al hoorden we dat dit seizoen al eerder.

Ultimatum voor Deila

Ook volgens Het Laatste Nieuws is het deels omwille van de druk van buitenaf, met vooral de fans die de coach zijn C4 eisen, nu evenwel echt wel van moeten. "De roep om in te grijpen zal anders niet te negeren zijn", klinkt het daar onder meer. Sowieso heeft het huwelijk voor beide partijen de verwachtingen tot dusver op geen enkel moment ingelost.

Zelf blijft Deila nog steeds strijdvaardig, maar van een klik met het bestuur blijkt geen sprake. Zelfs als de Noor zijn vel tegen zijn landgenoten alsnog weet te redden lijkt het dan ook slechts uitstel van executie. Met het oog op volgend seizoen, wanneer de nieuwe TD wellicht met een propere lei zal willen beginnen, oogt een afscheid onafwendbaar.

Denkt u dat Deila een eventuele uitschakeling tegen Molde nog overleeft?

Meest recent

Union gelooft eigen ogen niet: "Mijn voetbalhart bloedt"

De eerste Champions League-campagne van Union SG dreigt te gaan stranden in de League Phase. De ...

4
4
Eerste basiself Leko: twee cruciale wissels bij Club Brugge

Na alle commotie van de voorbije dagen, moet Club Brugge woensdagavond weer vol aan de bak. In de ...

60
60
Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

100
100
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

40
40
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

58
58
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

61
61
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

94
94
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

263
263
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

207
207
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

336
336
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

57
57
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

383
383
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

102
102
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

171
171
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

158
158
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

84
84
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

124
124
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

303
303
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

1002
1002
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

403
403
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

298
298
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

817
817
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

233
233
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

770
770
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

507
507

Meer sportnieuws