Zware strijd: Tedesco zoekt nog 3 spelers voor het EK

257 stemmen
Zware strijd: Tedesco zoekt nog 3 spelers voor het EK

Domenico Tedesco maakt vandaag zijn selectie bekend voor de matchen tegen Ierland en Engeland. Veel verrassingen zullen er niet zijn. De coach heeft zijn kern van 23 spelers voor het EK immers al zo goed als in zijn hoofd. VoetbalNieuws geeft een stand van zaken.

Thibaut Courtois heeft zelf de deur dichtgedaan voor het EK, behoudens een ommekeer in zijn dossier zullen Koen Casteels, Matz Sels en Thomas Kaminski de drie keepers zijn. Tenzij Arnaud Bodart alsnog de rol van derde keeper zal veroveren. Tedesco koos altijd voor hen en aangezien ze altijd spelen bij hun club, gaan daar geen wijzigingen plaatsvinden. 

LEES OOK: Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Weelde op het middenveld

Achteraan zijn Wout Faes, Zeno Debast en Jan Vertonghen zekerheden voor de centrale posities. Arthur Theate kan er ook uit de voeten. Olivier Deman is de doublure op links. Timothy Castagne is ook zeker van een EK-selectie. Toch zoekt Tedesco nog 1 of 2 verdedigers. Wie gaan de extra verdedigers worden?

Op het middenveld heeft de bondscoach véél opties. Kevin De Bruyne, Amadou Onana, Youri Tielemans en Orel Mangala zijn zekerheden. Yannick Carrasco werd er ook uitgetest en het voordeel voor hem is dat hij ook op de flank kan spelen. Polyvalentie speelt zeker mee. Daarom dat Alexis Saelemaekers (die als flankverdediger- en aanvaller kan spelen) een grote EK-kanshebber is. Toch zal er nog zeker een centrale middenvelder aan deze selectie worden toegevoegd, zeker aangezien Onana makkelijk kaarten pakt.

Geen Batshuayi en De Ketelaere?

Vooraan zal Romelu Lukaku de aanval leiden. Loïs Openda en Michy Batshuayi waren er altijd bij. Allen zijn ze héél productief dit seizoen en het zijn verschillende types. Maar neemt Tedesco wel drie centrumspitsen mee? Trossard kan immers ook in de punt van de aanval spelen, zelfs Lukebakio speelde er al. Batshuayi mag zich zeker nog niet rijk rekenen. Hij mocht maar 3 keer invallen onder Tedesco.

Op de flanken mogen Jérémy Doku en Johan Bakayoko ook gerust slapen, net als Leandro Trossard. Dodi Lukebakio was er ook altijd bij en hij kan links en rechts spelen. De flankspeler is terug fit, waardoor we denken dat hij meegaat naar het EK. Hij mocht in 7 van de 10 duels onder Tedesco meespelen.

Charles De Ketelaere, sterk bezig bij Atalanta, moet opvallend genoeg stevig vrezen. Hij werd door Tedesco amper 3 keer kort gebruikt. Past hij wel in de voetbalvisie van de bondscoach? Die kiest namelijk voor heel direct voetbal en opteert vooral voor explosieve types in de aanval. CDK moet zich zorgen maken. Tegen Ierland en Engeland staat hij voor een zéér belangrijke interlandperiode. Hij lijkt zich vooral te moeten richten op een positie als doublure van Kevin De Bruyne, als aanvallende middenvelder. Of kiest Tedesco daar voor een extra defensieve krachtpatser als pakweg Mandela Keita?

De 20 'zekerheden' voor het EK: 

  • Doel: Casteels (Wolfsburg), Sels (Nottingham Forest), Kaminski (Luton)
  • Verdediging: Castagne (Fulham), Faes (Leicester City), Vertonghen (Anderlecht), Theate (Rennes), Debast (Anderlecht), Deman (Werder Bremen)
  • Middenveld: De Bruyne (Man City), Onana (Everton), Tielemans (Aston Villa), Mangala (Lyon), Carrasco (Al-Duhail)
  • Aanval: Lukaku (AS Roma), Openda (Leipzig), Bakayoko (PSV), Doku (Man City), Lukebakio (Sevilla), Trossard (Arsenal)

CR

Gaat CDK meegaan naar het EK?

Meest recent

'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

0
0
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

27
27
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

39
39
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

144
144
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

171
171
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

17
17
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

785
785
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

29
29
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

32
32
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

73
73
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

331
331
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

123
123
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

135
135
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

63
63
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

98
98
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

60
60
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

58
58
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

232
232
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

142
142
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

120
120
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

39
39
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

299
299
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

190
190
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

65
65
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22

Meer sportnieuws