Zware strijd: Tedesco zoekt nog 3 spelers voor het EK

257 stemmen
Zware strijd: Tedesco zoekt nog 3 spelers voor het EK

Domenico Tedesco maakt vandaag zijn selectie bekend voor de matchen tegen Ierland en Engeland. Veel verrassingen zullen er niet zijn. De coach heeft zijn kern van 23 spelers voor het EK immers al zo goed als in zijn hoofd. VoetbalNieuws geeft een stand van zaken.

Thibaut Courtois heeft zelf de deur dichtgedaan voor het EK, behoudens een ommekeer in zijn dossier zullen Koen Casteels, Matz Sels en Thomas Kaminski de drie keepers zijn. Tenzij Arnaud Bodart alsnog de rol van derde keeper zal veroveren. Tedesco koos altijd voor hen en aangezien ze altijd spelen bij hun club, gaan daar geen wijzigingen plaatsvinden. 

LEES OOK: Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Weelde op het middenveld

Achteraan zijn Wout Faes, Zeno Debast en Jan Vertonghen zekerheden voor de centrale posities. Arthur Theate kan er ook uit de voeten. Olivier Deman is de doublure op links. Timothy Castagne is ook zeker van een EK-selectie. Toch zoekt Tedesco nog 1 of 2 verdedigers. Wie gaan de extra verdedigers worden?

Op het middenveld heeft de bondscoach véél opties. Kevin De Bruyne, Amadou Onana, Youri Tielemans en Orel Mangala zijn zekerheden. Yannick Carrasco werd er ook uitgetest en het voordeel voor hem is dat hij ook op de flank kan spelen. Polyvalentie speelt zeker mee. Daarom dat Alexis Saelemaekers (die als flankverdediger- en aanvaller kan spelen) een grote EK-kanshebber is. Toch zal er nog zeker een centrale middenvelder aan deze selectie worden toegevoegd, zeker aangezien Onana makkelijk kaarten pakt.

Geen Batshuayi en De Ketelaere?

Vooraan zal Romelu Lukaku de aanval leiden. Loïs Openda en Michy Batshuayi waren er altijd bij. Allen zijn ze héél productief dit seizoen en het zijn verschillende types. Maar neemt Tedesco wel drie centrumspitsen mee? Trossard kan immers ook in de punt van de aanval spelen, zelfs Lukebakio speelde er al. Batshuayi mag zich zeker nog niet rijk rekenen. Hij mocht maar 3 keer invallen onder Tedesco.

Op de flanken mogen Jérémy Doku en Johan Bakayoko ook gerust slapen, net als Leandro Trossard. Dodi Lukebakio was er ook altijd bij en hij kan links en rechts spelen. De flankspeler is terug fit, waardoor we denken dat hij meegaat naar het EK. Hij mocht in 7 van de 10 duels onder Tedesco meespelen.

Charles De Ketelaere, sterk bezig bij Atalanta, moet opvallend genoeg stevig vrezen. Hij werd door Tedesco amper 3 keer kort gebruikt. Past hij wel in de voetbalvisie van de bondscoach? Die kiest namelijk voor heel direct voetbal en opteert vooral voor explosieve types in de aanval. CDK moet zich zorgen maken. Tegen Ierland en Engeland staat hij voor een zéér belangrijke interlandperiode. Hij lijkt zich vooral te moeten richten op een positie als doublure van Kevin De Bruyne, als aanvallende middenvelder. Of kiest Tedesco daar voor een extra defensieve krachtpatser als pakweg Mandela Keita?

De 20 'zekerheden' voor het EK: 

  • Doel: Casteels (Wolfsburg), Sels (Nottingham Forest), Kaminski (Luton)
  • Verdediging: Castagne (Fulham), Faes (Leicester City), Vertonghen (Anderlecht), Theate (Rennes), Debast (Anderlecht), Deman (Werder Bremen)
  • Middenveld: De Bruyne (Man City), Onana (Everton), Tielemans (Aston Villa), Mangala (Lyon), Carrasco (Al-Duhail)
  • Aanval: Lukaku (AS Roma), Openda (Leipzig), Bakayoko (PSV), Doku (Man City), Lukebakio (Sevilla), Trossard (Arsenal)

CR

Gaat CDK meegaan naar het EK?

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

11
11
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

108
108
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

22
22
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

17
17
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

43
43
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

79
79
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

168
168
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

659
659
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

118
118
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

210
210
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

165
165
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

148
148
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

263
263
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

40
40
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

45
45
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

173
173
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

510
510
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

249
249
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

234
234
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

91
91
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

472
472
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

344
344
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

151
151
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

143
143

Meer sportnieuws