'Spilfiguur persoonlijk aanwezig op proces dubieuze verkoop Anderlecht'

373
'Spilfiguur persoonlijk aanwezig op proces dubieuze verkoop Anderlecht'

RSC Anderlecht lijkt helemaal terug aan de top van het Belgische voetbal. Marc Coucke nam de club in 2017 over, maar werd toen mogelijk opgelicht. De raadkamer moet daar uitsluitsel over brengen.

Eind 2017 deed Coucke de Belgische voetbalwereld daveren. Zo raakte bekend dat de toenmalige preses van KV Oostende het merendeel van de aandelen bij Anderlecht zou overnemen. De Brusselse topclub was jarenlang in handen van de familie Vanden Stock. Maar voorzitter Roger Vanden Stock was al aardig op leeftijd en vond het tijd om de club over te geven.

Verschillende kandidaten toonden interesse, waaronder huidig Antwerp-voorzitter Paul Gheysens. Maar uiteindelijk was het Coucke die het pleit won. De overname werd echter niet meteen een succes. Anderlecht belandde op sportief vlak in één van de meest tegenvallende periode uit de recente clubgeschiedenis. En ook financieel gezien kampte de club met grote problemen.

LEES OOK: Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Oplichtingspraktijken

Maar dat was zeker niet enkel de schuld van Coucke en vazallen. Zo raakte al snel bekend dat er ongeregeldheden waren opgedoken tijdens het verkoopproces. Bepaalde zaken werden verbloemd of achtergehouden. Er zou zelfs foutieve informatie zijn overgemaakt. Naar verluidt zou Coucke valse financiële tabellen hebben gekregen om de totale verkoopsom zo hoog mogelijk te krijgen.

In de nasleep van een grootschalig onderzoek naar financiële wanpraktijken rond makelaar Christophe Henrotay, kwam het federaal parket de vermeende oplichtingspraktijken op het spoor. Er werd een grondig onderzoek opgestart en uiteindelijk werd de zaak overgemaakt aan de raadkamer. Daarbij zal Coucke zich burgerlijke partij stellen.

Van Holsbeeck persoonlijk aanwezig

Ook Herman Van Holdsbeeck is een van de gedaagden. De ex-manager van Paars-Wit was persoonlijk aanwezig toen de zaak dinsdag voor de raadkamer verscheen. Dat schrijft Het Laatste Nieuws.

De raadkamer zal moeten beslissen of het dossier wordt overgemaakt aan de correctionele rechtbank, waar het echte proces gevoerd kan worden. Die beslissing zou nog voor de zomer vallen. De lijst met mogelijke feiten van het federaal parket is alvast aanzienlijk: oplichting, valsheid in geschrifte, witwassen, corruptie, schending van het beroepsgeheim en misbruik van vertrouwen.

Zal Van Holsbeeck schuldig worden bevonden?

Meest recent

‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

8
8
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

18
18
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

94
94
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

171
171
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

182
182
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

68
68
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

54
54
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

178
178
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

33
33
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

98
98
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

181
181
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

699
699
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

91
91
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

135
135
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

188
188
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

182
182
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

66
66
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

119
119
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

132
132
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

228
228
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

447
447
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

146
146
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

251
251
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

41
41
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

186
186

Meer sportnieuws