'Spilfiguur persoonlijk aanwezig op proces dubieuze verkoop Anderlecht'

door
'Spilfiguur persoonlijk aanwezig op proces dubieuze verkoop Anderlecht'

RSC Anderlecht lijkt helemaal terug aan de top van het Belgische voetbal. Marc Coucke nam de club in 2017 over, maar werd toen mogelijk opgelicht. De raadkamer moet daar uitsluitsel over brengen.

Eind 2017 deed Coucke de Belgische voetbalwereld daveren. Zo raakte bekend dat de toenmalige preses van KV Oostende het merendeel van de aandelen bij Anderlecht zou overnemen. De Brusselse topclub was jarenlang in handen van de familie Vanden Stock. Maar voorzitter Roger Vanden Stock was al aardig op leeftijd en vond het tijd om de club over te geven.

Verschillende kandidaten toonden interesse, waaronder huidig Antwerp-voorzitter Paul Gheysens. Maar uiteindelijk was het Coucke die het pleit won. De overname werd echter niet meteen een succes. Anderlecht belandde op sportief vlak in één van de meest tegenvallende periode uit de recente clubgeschiedenis. En ook financieel gezien kampte de club met grote problemen.

LEES OOK: Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Oplichtingspraktijken

Maar dat was zeker niet enkel de schuld van Coucke en vazallen. Zo raakte al snel bekend dat er ongeregeldheden waren opgedoken tijdens het verkoopproces. Bepaalde zaken werden verbloemd of achtergehouden. Er zou zelfs foutieve informatie zijn overgemaakt. Naar verluidt zou Coucke valse financiële tabellen hebben gekregen om de totale verkoopsom zo hoog mogelijk te krijgen.

In de nasleep van een grootschalig onderzoek naar financiële wanpraktijken rond makelaar Christophe Henrotay, kwam het federaal parket de vermeende oplichtingspraktijken op het spoor. Er werd een grondig onderzoek opgestart en uiteindelijk werd de zaak overgemaakt aan de raadkamer. Daarbij zal Coucke zich burgerlijke partij stellen.

Van Holsbeeck persoonlijk aanwezig

Ook Herman Van Holdsbeeck is een van de gedaagden. De ex-manager van Paars-Wit was persoonlijk aanwezig toen de zaak dinsdag voor de raadkamer verscheen. Dat schrijft Het Laatste Nieuws.

De raadkamer zal moeten beslissen of het dossier wordt overgemaakt aan de correctionele rechtbank, waar het echte proces gevoerd kan worden. Die beslissing zou nog voor de zomer vallen. De lijst met mogelijke feiten van het federaal parket is alvast aanzienlijk: oplichting, valsheid in geschrifte, witwassen, corruptie, schending van het beroepsgeheim en misbruik van vertrouwen.

Zal Van Holsbeeck schuldig worden bevonden?

Meest recent

Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

37
37
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

82
82
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

63
63
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

171
171
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

216
216
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

63
63
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

325
325
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

119
119
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

776
776
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

165
165
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

684
684
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

71
71
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

186
186
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

232
232
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

89
89
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

182
182
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

591
591
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

70
70
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

33
33
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

270
270
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

572
572
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

212
212
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

177
177
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

151
151

Meer sportnieuws