'Spilfiguur persoonlijk aanwezig op proces dubieuze verkoop Anderlecht'

door
'Spilfiguur persoonlijk aanwezig op proces dubieuze verkoop Anderlecht'

RSC Anderlecht lijkt helemaal terug aan de top van het Belgische voetbal. Marc Coucke nam de club in 2017 over, maar werd toen mogelijk opgelicht. De raadkamer moet daar uitsluitsel over brengen.

Eind 2017 deed Coucke de Belgische voetbalwereld daveren. Zo raakte bekend dat de toenmalige preses van KV Oostende het merendeel van de aandelen bij Anderlecht zou overnemen. De Brusselse topclub was jarenlang in handen van de familie Vanden Stock. Maar voorzitter Roger Vanden Stock was al aardig op leeftijd en vond het tijd om de club over te geven.

Verschillende kandidaten toonden interesse, waaronder huidig Antwerp-voorzitter Paul Gheysens. Maar uiteindelijk was het Coucke die het pleit won. De overname werd echter niet meteen een succes. Anderlecht belandde op sportief vlak in één van de meest tegenvallende periode uit de recente clubgeschiedenis. En ook financieel gezien kampte de club met grote problemen.

LEES OOK: Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Oplichtingspraktijken

Maar dat was zeker niet enkel de schuld van Coucke en vazallen. Zo raakte al snel bekend dat er ongeregeldheden waren opgedoken tijdens het verkoopproces. Bepaalde zaken werden verbloemd of achtergehouden. Er zou zelfs foutieve informatie zijn overgemaakt. Naar verluidt zou Coucke valse financiële tabellen hebben gekregen om de totale verkoopsom zo hoog mogelijk te krijgen.

In de nasleep van een grootschalig onderzoek naar financiële wanpraktijken rond makelaar Christophe Henrotay, kwam het federaal parket de vermeende oplichtingspraktijken op het spoor. Er werd een grondig onderzoek opgestart en uiteindelijk werd de zaak overgemaakt aan de raadkamer. Daarbij zal Coucke zich burgerlijke partij stellen.

Van Holsbeeck persoonlijk aanwezig

Ook Herman Van Holdsbeeck is een van de gedaagden. De ex-manager van Paars-Wit was persoonlijk aanwezig toen de zaak dinsdag voor de raadkamer verscheen. Dat schrijft Het Laatste Nieuws.

De raadkamer zal moeten beslissen of het dossier wordt overgemaakt aan de correctionele rechtbank, waar het echte proces gevoerd kan worden. Die beslissing zou nog voor de zomer vallen. De lijst met mogelijke feiten van het federaal parket is alvast aanzienlijk: oplichting, valsheid in geschrifte, witwassen, corruptie, schending van het beroepsgeheim en misbruik van vertrouwen.

Zal Van Holsbeeck schuldig worden bevonden?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

11
11
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

55
55
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

19
19
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

66
66
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

122
122
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

121
121
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

100
100
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

146
146
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

269
269
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

17
17
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

435
435
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

726
726
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

151
151
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

24
24
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

106
106
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

98
98
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

121
121
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

494
494
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

299
299
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

144
144
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

120
120
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

454
454
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

661
661
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

335
335
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

151
151

Meer sportnieuws