'Spilfiguur persoonlijk aanwezig op proces dubieuze verkoop Anderlecht'

door
'Spilfiguur persoonlijk aanwezig op proces dubieuze verkoop Anderlecht'

RSC Anderlecht lijkt helemaal terug aan de top van het Belgische voetbal. Marc Coucke nam de club in 2017 over, maar werd toen mogelijk opgelicht. De raadkamer moet daar uitsluitsel over brengen.

Eind 2017 deed Coucke de Belgische voetbalwereld daveren. Zo raakte bekend dat de toenmalige preses van KV Oostende het merendeel van de aandelen bij Anderlecht zou overnemen. De Brusselse topclub was jarenlang in handen van de familie Vanden Stock. Maar voorzitter Roger Vanden Stock was al aardig op leeftijd en vond het tijd om de club over te geven.

Verschillende kandidaten toonden interesse, waaronder huidig Antwerp-voorzitter Paul Gheysens. Maar uiteindelijk was het Coucke die het pleit won. De overname werd echter niet meteen een succes. Anderlecht belandde op sportief vlak in één van de meest tegenvallende periode uit de recente clubgeschiedenis. En ook financieel gezien kampte de club met grote problemen.

LEES OOK: Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Oplichtingspraktijken

Maar dat was zeker niet enkel de schuld van Coucke en vazallen. Zo raakte al snel bekend dat er ongeregeldheden waren opgedoken tijdens het verkoopproces. Bepaalde zaken werden verbloemd of achtergehouden. Er zou zelfs foutieve informatie zijn overgemaakt. Naar verluidt zou Coucke valse financiële tabellen hebben gekregen om de totale verkoopsom zo hoog mogelijk te krijgen.

In de nasleep van een grootschalig onderzoek naar financiële wanpraktijken rond makelaar Christophe Henrotay, kwam het federaal parket de vermeende oplichtingspraktijken op het spoor. Er werd een grondig onderzoek opgestart en uiteindelijk werd de zaak overgemaakt aan de raadkamer. Daarbij zal Coucke zich burgerlijke partij stellen.

Van Holsbeeck persoonlijk aanwezig

Ook Herman Van Holdsbeeck is een van de gedaagden. De ex-manager van Paars-Wit was persoonlijk aanwezig toen de zaak dinsdag voor de raadkamer verscheen. Dat schrijft Het Laatste Nieuws.

De raadkamer zal moeten beslissen of het dossier wordt overgemaakt aan de correctionele rechtbank, waar het echte proces gevoerd kan worden. Die beslissing zou nog voor de zomer vallen. De lijst met mogelijke feiten van het federaal parket is alvast aanzienlijk: oplichting, valsheid in geschrifte, witwassen, corruptie, schending van het beroepsgeheim en misbruik van vertrouwen.

Zal Van Holsbeeck schuldig worden bevonden?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

91
91
Real-bom zindert na: vrouw Valverde haalt verschroeiend uit

De aanloop naar de Clasico van zondagavond is bijzonder woelig verlopen bij Real Madrid. Zo kwam het ...

7
7
'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Antoine Sibierski is sinds deze week officieel aan de slag als sportief directeur bij RSC ...

74
74
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

122
122
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

215
215
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

141
141
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

26
26
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

186
186
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

39
39
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

96
96
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

213
213
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

173
173
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

136
136
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

176
176
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

358
358
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

21
21
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

510
510
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

797
797
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

172
172
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

28
28
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

135
135
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

112
112
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

136
136
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

533
533
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

326
326
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

155
155

Meer sportnieuws