'Spilfiguur persoonlijk aanwezig op proces dubieuze verkoop Anderlecht'

door
'Spilfiguur persoonlijk aanwezig op proces dubieuze verkoop Anderlecht'

RSC Anderlecht lijkt helemaal terug aan de top van het Belgische voetbal. Marc Coucke nam de club in 2017 over, maar werd toen mogelijk opgelicht. De raadkamer moet daar uitsluitsel over brengen.

Eind 2017 deed Coucke de Belgische voetbalwereld daveren. Zo raakte bekend dat de toenmalige preses van KV Oostende het merendeel van de aandelen bij Anderlecht zou overnemen. De Brusselse topclub was jarenlang in handen van de familie Vanden Stock. Maar voorzitter Roger Vanden Stock was al aardig op leeftijd en vond het tijd om de club over te geven.

Verschillende kandidaten toonden interesse, waaronder huidig Antwerp-voorzitter Paul Gheysens. Maar uiteindelijk was het Coucke die het pleit won. De overname werd echter niet meteen een succes. Anderlecht belandde op sportief vlak in één van de meest tegenvallende periode uit de recente clubgeschiedenis. En ook financieel gezien kampte de club met grote problemen.

LEES OOK: SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

Oplichtingspraktijken

Maar dat was zeker niet enkel de schuld van Coucke en vazallen. Zo raakte al snel bekend dat er ongeregeldheden waren opgedoken tijdens het verkoopproces. Bepaalde zaken werden verbloemd of achtergehouden. Er zou zelfs foutieve informatie zijn overgemaakt. Naar verluidt zou Coucke valse financiële tabellen hebben gekregen om de totale verkoopsom zo hoog mogelijk te krijgen.

In de nasleep van een grootschalig onderzoek naar financiële wanpraktijken rond makelaar Christophe Henrotay, kwam het federaal parket de vermeende oplichtingspraktijken op het spoor. Er werd een grondig onderzoek opgestart en uiteindelijk werd de zaak overgemaakt aan de raadkamer. Daarbij zal Coucke zich burgerlijke partij stellen.

Van Holsbeeck persoonlijk aanwezig

Ook Herman Van Holdsbeeck is een van de gedaagden. De ex-manager van Paars-Wit was persoonlijk aanwezig toen de zaak dinsdag voor de raadkamer verscheen. Dat schrijft Het Laatste Nieuws.

De raadkamer zal moeten beslissen of het dossier wordt overgemaakt aan de correctionele rechtbank, waar het echte proces gevoerd kan worden. Die beslissing zou nog voor de zomer vallen. De lijst met mogelijke feiten van het federaal parket is alvast aanzienlijk: oplichting, valsheid in geschrifte, witwassen, corruptie, schending van het beroepsgeheim en misbruik van vertrouwen.

Zal Van Holsbeeck schuldig worden bevonden?

Meest recent

'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

81
81
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

140
140
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

14
14
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

135
135
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

105
105
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

155
155
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

101
101
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

236
236
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

385
385
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

116
116
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

72
72
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

48
48
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

56
56
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

210
210
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1275
1275
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

265
265
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

130
130
Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

144
144
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

44
44
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

234
234
Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. De Mannekes zijn op de ...

126
126
Donderwolk boven Anderlecht: vrees voor belangrijk trio

Anderlecht zit even in de hoek waar de klappen vallen. De ziekenboeg van Besnik Hasi zit overvol en ...

362
362
Club Brugge neemt afscheid: verrassende transfer

Club Brugge zal zich nog roeren op de wintermercato, dat liet Bart Verhaeghe eerder weten. ...

258
258
Anderlecht stelt winterversterking voor: “Imposant”

RSC Anderlecht heeft met Justin Heekeren een winterversterking officieel voorgesteld. Vlak na de ...

432
432
Kogel door de kerk: KAA Gent sluit straffe deal

KAA Gent is actief op de wintermercato. Vooral uitgaand staat er heel wat te bewegen. Met Samuel ...

260
260

Meer sportnieuws