Club Brugge van streek: hij is helemaal van het padje af

door
Club Brugge van streek: hij is helemaal van het padje af

Bjorn Meijer heeft een hobbelige weg gekend dit seizoen. Van langdurige blessures, geruchten dat hij moét spelen van het bestuur, grondige twijfels over zijn vorm, hij heeft het allemaal meegemaakt.

Zijn sterke prestatie Oud-Heverlee Leuven vorig weekend laat zien dat hij terug is op het goede spoor. Is dit het definitieve keerpunt voor de jonge Nederlander, of wacht hem straks opnieuw een stevige terugval?

LEES OOK: ‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Bjorn Meijer moét spelen bij Club Brugge

Een blessure gooide flink wat roet in het eten voor Bjorn Meijer tijdens een groot deel van de eerste seizoenshelft. De Nederlander herstelde tijdens de voorbereiding van een blessure, en hij maakte pas zijn comeback tijdens de Brugse Metten tegen AZ Alkmaar.

Na zijn eerste speelminuten van het seizoen kreeg hij te maken met een terugval door een probleem met zijn buikspieren. Dit betekende dat hij pas begin oktober weer op het veld verscheen.

Bij zijn terugkeer was het duidelijk dat Meijer nog niet op zijn oude niveau was, maar desondanks kreeg hij erg vaak speeltijd en stond hij vaak in de basis in de ploeg van Ronny Deila.

Opvallend was echter dat zijn prestaties niet boven die van Maxim De Cuyper, de vaste linksback van Club Brugge dit seizoen, uitstaken. Dit leidde tot terechte vragen over waarom De Cuyper, die moeiteloos en onopvallend uit de basisopstelling was verdwenen, opeens plaats moest maken voor Meijer.

“De inbreng van de herstelde Bjorn Meijer lijkt voor de bobo's een evidentie”, schreef Het Laatste Nieuws toen. “Het was zeker niet met de volle goesting dat Deila tegemoet was gekomen aan de wens van het bestuur, maar finaal was ook hij bij resultaatvoetbal gebaat”, aldus de krant.

Grote twijfels dat Meijer terug de oude wordt

De inbreng van Bjorn Meijer in de basisploeg leidde er zelfs toe dat Maxim De Cuyper, een linkspoot, als rechtsback werd gebruikt. Dit zorgde voor onbegrip bij analist René Vandereycken, die niet begreep waarom De Cuyper tegen zijn voet op de rechtsachter stond.

“Is dat, zoals wel eens gesuggereerd wordt, omdat Meijer van het bestuur moet spelen?” vroeg de ex-bondscoach zich af in Het Nieuwsblad.

De Nederlander kon zelden tot nooit overtuigen wanneer hij speelde en sommigen twijfelden er zelfs aan of Meijer na zijn blessure nog zijn niveau van vorig seizoen zou kunnen halen.

In dat seizoen maakte Meijer indruk en was hij zelfs een van de genomineerden voor de Golden Boy Award, een prestigieuze prijs voor de beste voetballer onder de 21 jaar in Europa.

Volgens transferspecialist Fabrizio Romano stond Meijer vorig seizoen op de radar van verschillende topclubs in Engeland, Spanje en Duitsland. In juni bevestigde Stijn Francis aan Het Nieuwsblad dat Meijer internationaal gezien de meest interessante speler is bij Club Brugge.

“Binnen Club is iedereen ervan overtuigd dat Meijer een meerwaarde­speler is”, stelde Het Nieuwsblad.

Meijer blijft in se één van de beste spelers van Club Brugge

Desondanks bleef Club Brugge vasthouden aan Meijer in de basisploeg, en uiteindelijk begon dat plan zijn vruchten af te werpen. In de laatste wedstrijden van 2023 begon hij geleidelijk aan zijn vorm van vorig seizoen terug te vinden.

Tegen AA Gent leverde hij een sterke prestatie, waarbij Het Laatste Nieuws opmerkte dat hij “nog een beetje op zoek is naar zijn beste vorm, maar in se één van de beste spelers van Club” is.

Met zijn loopacties veroorzaakte hij opnieuw veel problemen voor tegenstanders. Hoewel Meijer nog niet hetzelfde hoge niveau bereikte als vorig seizoen, leek hij duidelijk goed op weg terug te komen.

Zijn stijgende vormcurve trok zelfs de aandacht van Bologna, maar intrinsiek bezit hij de kwaliteiten om voor een veel prestigieuzere club te spelen. “Bjorn Meijer, nog altijd maar 20 jaar, heeft het potentieel om op termijn veel geld op te brengen”, schreef Het Laatste Nieuws begin januari.

Na de winterstage in Marbella kreeg Meijer de kans om te bewijzen dat hij écht weer in topvorm is.

Wat is er aan de hand met Meijer?

Na de jaarwisseling leek Bjorn Meijer aanvankelijk te bevestigen dat hij naar een goed niveau toe groeide. Tegen AA Gent was hij defensief betrouwbaar en zocht hij offensief naar mogelijkheden om zijn stempel te drukken.

Daarna sloeg de stemming weer om na een matige prestatie tegen Anderlecht. “Haalt nog steeds niet het niveau van in zijn topperiode vorig seizoen”, schreef Het Nieuwsblad.

In de wedstrijd tegen Union SG gooide hij weliswaar zijn fysiek goed in de schaal, maar hij maakte ook een paar serieuze fouten en verkeek hij zich een paar keer serieus.

Het Laatste Nieuws vroeg zich af wat er eigenlijk aan de hand was met het vormpeil van Meijer, die intrinsiek een van de bepalende spelers van de ploeg moest zijn. In de Europese wedstrijd tegen Molde vorige week ging het opnieuw bergafwaarts met de Nederlander. 

“Het loopt al het hele seizoen niet bij Meijer: Molde was daar enkel een bevestiging van. Ondermaats”, oordeelde Het Nieuwsblad.

Afgelopen weekend bewees Meijer echter zijn waarde door zich te kronen tot matchwinnaar tegen Oud-Heverlee Leuven, waarbij hij verantwoordelijk was voor twee doelpunten. Het Laatste Nieuws zag een zeldzaam sterke Meijer.

Het Nieuwsblad erkende dat hij een zeer productieve middag kende en dat dit hem goed zal doen na enkele moeilijke weken. Is het keerpunt nu definitief ingezet?

Zal Meijer nog zijn oude niveau halen?

Meest recent

Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

40
40
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

193
193
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

124
124
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

345
345
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

162
162
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

96
96
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

475
475
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

77
77
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

280
280
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

264
264
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

538
538
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

794
794
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

855
855
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

351
351
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

46
46
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

303
303
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

636
636
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

357
357
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

372
372
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

176
176
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

260
260
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

367
367
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

733
733
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

220
220
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

409
409

Meer sportnieuws