Club Brugge van streek: hij is helemaal van het padje af

951
Club Brugge van streek: hij is helemaal van het padje af

Bjorn Meijer heeft een hobbelige weg gekend dit seizoen. Van langdurige blessures, geruchten dat hij moét spelen van het bestuur, grondige twijfels over zijn vorm, hij heeft het allemaal meegemaakt.

Zijn sterke prestatie Oud-Heverlee Leuven vorig weekend laat zien dat hij terug is op het goede spoor. Is dit het definitieve keerpunt voor de jonge Nederlander, of wacht hem straks opnieuw een stevige terugval?

LEES OOK: Opvolger Vanaken: Club-leiding krijgt immense transferjob

Bjorn Meijer moét spelen bij Club Brugge

Een blessure gooide flink wat roet in het eten voor Bjorn Meijer tijdens een groot deel van de eerste seizoenshelft. De Nederlander herstelde tijdens de voorbereiding van een blessure, en hij maakte pas zijn comeback tijdens de Brugse Metten tegen AZ Alkmaar.

Na zijn eerste speelminuten van het seizoen kreeg hij te maken met een terugval door een probleem met zijn buikspieren. Dit betekende dat hij pas begin oktober weer op het veld verscheen.

Bij zijn terugkeer was het duidelijk dat Meijer nog niet op zijn oude niveau was, maar desondanks kreeg hij erg vaak speeltijd en stond hij vaak in de basis in de ploeg van Ronny Deila.

Opvallend was echter dat zijn prestaties niet boven die van Maxim De Cuyper, de vaste linksback van Club Brugge dit seizoen, uitstaken. Dit leidde tot terechte vragen over waarom De Cuyper, die moeiteloos en onopvallend uit de basisopstelling was verdwenen, opeens plaats moest maken voor Meijer.

“De inbreng van de herstelde Bjorn Meijer lijkt voor de bobo's een evidentie”, schreef Het Laatste Nieuws toen. “Het was zeker niet met de volle goesting dat Deila tegemoet was gekomen aan de wens van het bestuur, maar finaal was ook hij bij resultaatvoetbal gebaat”, aldus de krant.

Grote twijfels dat Meijer terug de oude wordt

De inbreng van Bjorn Meijer in de basisploeg leidde er zelfs toe dat Maxim De Cuyper, een linkspoot, als rechtsback werd gebruikt. Dit zorgde voor onbegrip bij analist René Vandereycken, die niet begreep waarom De Cuyper tegen zijn voet op de rechtsachter stond.

“Is dat, zoals wel eens gesuggereerd wordt, omdat Meijer van het bestuur moet spelen?” vroeg de ex-bondscoach zich af in Het Nieuwsblad.

De Nederlander kon zelden tot nooit overtuigen wanneer hij speelde en sommigen twijfelden er zelfs aan of Meijer na zijn blessure nog zijn niveau van vorig seizoen zou kunnen halen.

In dat seizoen maakte Meijer indruk en was hij zelfs een van de genomineerden voor de Golden Boy Award, een prestigieuze prijs voor de beste voetballer onder de 21 jaar in Europa.

Volgens transferspecialist Fabrizio Romano stond Meijer vorig seizoen op de radar van verschillende topclubs in Engeland, Spanje en Duitsland. In juni bevestigde Stijn Francis aan Het Nieuwsblad dat Meijer internationaal gezien de meest interessante speler is bij Club Brugge.

“Binnen Club is iedereen ervan overtuigd dat Meijer een meerwaarde­speler is”, stelde Het Nieuwsblad.

Meijer blijft in se één van de beste spelers van Club Brugge

Desondanks bleef Club Brugge vasthouden aan Meijer in de basisploeg, en uiteindelijk begon dat plan zijn vruchten af te werpen. In de laatste wedstrijden van 2023 begon hij geleidelijk aan zijn vorm van vorig seizoen terug te vinden.

Tegen AA Gent leverde hij een sterke prestatie, waarbij Het Laatste Nieuws opmerkte dat hij “nog een beetje op zoek is naar zijn beste vorm, maar in se één van de beste spelers van Club” is.

Met zijn loopacties veroorzaakte hij opnieuw veel problemen voor tegenstanders. Hoewel Meijer nog niet hetzelfde hoge niveau bereikte als vorig seizoen, leek hij duidelijk goed op weg terug te komen.

Zijn stijgende vormcurve trok zelfs de aandacht van Bologna, maar intrinsiek bezit hij de kwaliteiten om voor een veel prestigieuzere club te spelen. “Bjorn Meijer, nog altijd maar 20 jaar, heeft het potentieel om op termijn veel geld op te brengen”, schreef Het Laatste Nieuws begin januari.

Na de winterstage in Marbella kreeg Meijer de kans om te bewijzen dat hij écht weer in topvorm is.

Wat is er aan de hand met Meijer?

Na de jaarwisseling leek Bjorn Meijer aanvankelijk te bevestigen dat hij naar een goed niveau toe groeide. Tegen AA Gent was hij defensief betrouwbaar en zocht hij offensief naar mogelijkheden om zijn stempel te drukken.

Daarna sloeg de stemming weer om na een matige prestatie tegen Anderlecht. “Haalt nog steeds niet het niveau van in zijn topperiode vorig seizoen”, schreef Het Nieuwsblad.

In de wedstrijd tegen Union SG gooide hij weliswaar zijn fysiek goed in de schaal, maar hij maakte ook een paar serieuze fouten en verkeek hij zich een paar keer serieus.

Het Laatste Nieuws vroeg zich af wat er eigenlijk aan de hand was met het vormpeil van Meijer, die intrinsiek een van de bepalende spelers van de ploeg moest zijn. In de Europese wedstrijd tegen Molde vorige week ging het opnieuw bergafwaarts met de Nederlander. 

“Het loopt al het hele seizoen niet bij Meijer: Molde was daar enkel een bevestiging van. Ondermaats”, oordeelde Het Nieuwsblad.

Afgelopen weekend bewees Meijer echter zijn waarde door zich te kronen tot matchwinnaar tegen Oud-Heverlee Leuven, waarbij hij verantwoordelijk was voor twee doelpunten. Het Laatste Nieuws zag een zeldzaam sterke Meijer.

Het Nieuwsblad erkende dat hij een zeer productieve middag kende en dat dit hem goed zal doen na enkele moeilijke weken. Is het keerpunt nu definitief ingezet?

Zal Meijer nog zijn oude niveau halen?

Meest recent

Opvolger Vanaken: Club-leiding krijgt immense transferjob

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl aanvoerder Hans Vanaken geblesseerd in ...

113
113
Nieuw Anderlecht-duo zakt door ijs: "Dan beter de jongeren"

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije zomermercato een elftal verse krachten in huis. Een aantal ...

95
95
Courtois bloost: Real maakt keepersstatement op mercato

Thibaut Courtois is ook dit seizoen weer van cruciaal belang van Real Madrid. De Spaanse grootmacht ...

86
86
‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Bij Club Brugge ligt plots een comeback op tafel die vijf weken geleden nog compleet ondenkbaar ...

411
411
'Bruno hakt knopen door: drie wissels bij Anderlecht'

Na de zuinige zege tegen KV Mechelen richt RSC Anderlecht de blik op Europa League, waar het ...

241
241
Leko moet puzzelen: debutant aan aftrap bij Club Brugge?

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp, maar net zoals enkele dagen eerder tegen Aston Villa ...

211
211
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

42
42
AA Gent strikt goudhaantje: contract tot medio 2030

Na het 1-1 gelijkspel in Genk is AA Gent zijn perfect rapport kwijt, maar met een 16 op 18 zijn de ...

91
91
'Club Brugge dumpt Sommer: vervanger al in wachtkamer'

Club Brugge boekte zondag een 3-1 zege tegen Antwerp, maar dat leek achteraf slechts bijzaak. ...

543
543
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

87
87
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

524
524
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

168
168
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

916
916
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

88
88
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

87
87
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

1139
1139
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

64
64
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

69
69
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

249
249
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

164
164
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

424
424
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

193
193
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

95
95
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

169
169
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

279
279

Meer sportnieuws