Club Brugge van streek: hij is helemaal van het padje af

door
Club Brugge van streek: hij is helemaal van het padje af

Bjorn Meijer heeft een hobbelige weg gekend dit seizoen. Van langdurige blessures, geruchten dat hij moét spelen van het bestuur, grondige twijfels over zijn vorm, hij heeft het allemaal meegemaakt.

Zijn sterke prestatie Oud-Heverlee Leuven vorig weekend laat zien dat hij terug is op het goede spoor. Is dit het definitieve keerpunt voor de jonge Nederlander, of wacht hem straks opnieuw een stevige terugval?

LEES OOK: Leko kondigt enorme domper aan voor Marseille

Bjorn Meijer moét spelen bij Club Brugge

Een blessure gooide flink wat roet in het eten voor Bjorn Meijer tijdens een groot deel van de eerste seizoenshelft. De Nederlander herstelde tijdens de voorbereiding van een blessure, en hij maakte pas zijn comeback tijdens de Brugse Metten tegen AZ Alkmaar.

Na zijn eerste speelminuten van het seizoen kreeg hij te maken met een terugval door een probleem met zijn buikspieren. Dit betekende dat hij pas begin oktober weer op het veld verscheen.

Bij zijn terugkeer was het duidelijk dat Meijer nog niet op zijn oude niveau was, maar desondanks kreeg hij erg vaak speeltijd en stond hij vaak in de basis in de ploeg van Ronny Deila.

Opvallend was echter dat zijn prestaties niet boven die van Maxim De Cuyper, de vaste linksback van Club Brugge dit seizoen, uitstaken. Dit leidde tot terechte vragen over waarom De Cuyper, die moeiteloos en onopvallend uit de basisopstelling was verdwenen, opeens plaats moest maken voor Meijer.

“De inbreng van de herstelde Bjorn Meijer lijkt voor de bobo's een evidentie”, schreef Het Laatste Nieuws toen. “Het was zeker niet met de volle goesting dat Deila tegemoet was gekomen aan de wens van het bestuur, maar finaal was ook hij bij resultaatvoetbal gebaat”, aldus de krant.

Grote twijfels dat Meijer terug de oude wordt

De inbreng van Bjorn Meijer in de basisploeg leidde er zelfs toe dat Maxim De Cuyper, een linkspoot, als rechtsback werd gebruikt. Dit zorgde voor onbegrip bij analist René Vandereycken, die niet begreep waarom De Cuyper tegen zijn voet op de rechtsachter stond.

“Is dat, zoals wel eens gesuggereerd wordt, omdat Meijer van het bestuur moet spelen?” vroeg de ex-bondscoach zich af in Het Nieuwsblad.

De Nederlander kon zelden tot nooit overtuigen wanneer hij speelde en sommigen twijfelden er zelfs aan of Meijer na zijn blessure nog zijn niveau van vorig seizoen zou kunnen halen.

In dat seizoen maakte Meijer indruk en was hij zelfs een van de genomineerden voor de Golden Boy Award, een prestigieuze prijs voor de beste voetballer onder de 21 jaar in Europa.

Volgens transferspecialist Fabrizio Romano stond Meijer vorig seizoen op de radar van verschillende topclubs in Engeland, Spanje en Duitsland. In juni bevestigde Stijn Francis aan Het Nieuwsblad dat Meijer internationaal gezien de meest interessante speler is bij Club Brugge.

“Binnen Club is iedereen ervan overtuigd dat Meijer een meerwaarde­speler is”, stelde Het Nieuwsblad.

Meijer blijft in se één van de beste spelers van Club Brugge

Desondanks bleef Club Brugge vasthouden aan Meijer in de basisploeg, en uiteindelijk begon dat plan zijn vruchten af te werpen. In de laatste wedstrijden van 2023 begon hij geleidelijk aan zijn vorm van vorig seizoen terug te vinden.

Tegen AA Gent leverde hij een sterke prestatie, waarbij Het Laatste Nieuws opmerkte dat hij “nog een beetje op zoek is naar zijn beste vorm, maar in se één van de beste spelers van Club” is.

Met zijn loopacties veroorzaakte hij opnieuw veel problemen voor tegenstanders. Hoewel Meijer nog niet hetzelfde hoge niveau bereikte als vorig seizoen, leek hij duidelijk goed op weg terug te komen.

Zijn stijgende vormcurve trok zelfs de aandacht van Bologna, maar intrinsiek bezit hij de kwaliteiten om voor een veel prestigieuzere club te spelen. “Bjorn Meijer, nog altijd maar 20 jaar, heeft het potentieel om op termijn veel geld op te brengen”, schreef Het Laatste Nieuws begin januari.

Na de winterstage in Marbella kreeg Meijer de kans om te bewijzen dat hij écht weer in topvorm is.

Wat is er aan de hand met Meijer?

Na de jaarwisseling leek Bjorn Meijer aanvankelijk te bevestigen dat hij naar een goed niveau toe groeide. Tegen AA Gent was hij defensief betrouwbaar en zocht hij offensief naar mogelijkheden om zijn stempel te drukken.

Daarna sloeg de stemming weer om na een matige prestatie tegen Anderlecht. “Haalt nog steeds niet het niveau van in zijn topperiode vorig seizoen”, schreef Het Nieuwsblad.

In de wedstrijd tegen Union SG gooide hij weliswaar zijn fysiek goed in de schaal, maar hij maakte ook een paar serieuze fouten en verkeek hij zich een paar keer serieus.

Het Laatste Nieuws vroeg zich af wat er eigenlijk aan de hand was met het vormpeil van Meijer, die intrinsiek een van de bepalende spelers van de ploeg moest zijn. In de Europese wedstrijd tegen Molde vorige week ging het opnieuw bergafwaarts met de Nederlander. 

“Het loopt al het hele seizoen niet bij Meijer: Molde was daar enkel een bevestiging van. Ondermaats”, oordeelde Het Nieuwsblad.

Afgelopen weekend bewees Meijer echter zijn waarde door zich te kronen tot matchwinnaar tegen Oud-Heverlee Leuven, waarbij hij verantwoordelijk was voor twee doelpunten. Het Laatste Nieuws zag een zeldzaam sterke Meijer.

Het Nieuwsblad erkende dat hij een zeer productieve middag kende en dat dit hem goed zal doen na enkele moeilijke weken. Is het keerpunt nu definitief ingezet?

Zal Meijer nog zijn oude niveau halen?

Meest recent

Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

13
13
'Drukte bij KVM: 2 smaakmakers op vertrekken, nieuw target'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KV Mechelen. Er lijken immers heel wat transfers op til ...

69
69
Mbappé loodst Real naar zege, Marseille maakt statement

Real Madrid heeft zich voorlopig op kop genesteld in LaLiga. Het wipt minstens voor even over ...

40
40
Union ontsnapt dankzij VAR aan nederlaag in Leuven

De terugkeer van David Hubert naar Den Dreef heeft Union geen zege opgeleverd. Een stug OH Leuven ...

185
185
Leko kondigt enorme domper aan voor Marseille

Club Brugge heeft in de voorbije week vertrouwen kunnen tanken. Na de bekeruitschakeling tegen ...

238
238
Nainggolan beslissend, Lommel wint op valreep

Radja Nainggolan maakte deze winter een veelbesproken transfer van Lokeren naar Patro Eisden. ...

36
36
Leko en Verhaeghe niet op zelfde lijn: "Ik kon niet kwaad zijn"

Club Brugge heeft zaterdagavond gedaan wat het moest doen door Zulte Waregem te kloppen. Ze moesten ...

510
510
'KV Mechelen schiet in actie voor opvolger Lauberbach'

KV Mechelen hoopt zondag tegen Westerlo op een zege om zo zijn plaats in de top zes veilig te ...

235
235
'Union blijft gaan en wil nog een spits binnenhalen'

Het blijft Union maar voor de wind gaan. Nadat het vorig seizoen al de landstitel veroverde prijkt ...

35
35
'Club slaat meteen weer toe: tweede aanwinst op komst'

Club Brugge heeft zaterdag een eerste keer weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde immers ...

455
455
Liverpool krijgt nieuwe mokerslag na goal in slotminuut

Liverpool blijft op de sukkel in de Premier League. De uittredende kampioen kon zaterdagavond al ...

38
38
Club moet bibberen tot einde maar knoopt weer aan met zege

Club Brugge heeft zich nu ook in eigen land weer hersteld van de pijnlijke nederlagen tegen ...

127
127
‘Lukaku verrast: Napoli krijgt transferbom om de oren’

Romelu Lukaku traint eindelijk weer volledig mee bij Napoli. Maar nog voor hij écht terug ...

274
274
Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Tom Saintfiet is een Belgische coach die een zeer groot aanzien heeft in Afrika. Vreemd genoeg ...

120
120
Kompany ziet oorzaak voor nederlaag Bayern München

Bayern München verloor met 1-2 van FC Augsburg. Het was een verdiende eerste nederlaag in de ...

109
109
Sensatie bij Club Brugge: fans viseren één man

Club Brugge begon om 18u15 aan zijn thuisduel tegen Zulte Waregem. De eerste 45 minuten liggen ...

518
518
Bormans geeft geheim Union prijs: "Zelfs Mourinho niet"

Philippe Bormans levert goed werk bij Union SG. De Brusselaars zijn uitgegroeid tot een topclub in ...

66
66
Sterke Bounida gidst Ajax naar zeer belangrijke zege

Ajax begint nog maar eens opnieuw met Jordi Cruijff. Na de dramatische passages van Sven Mislintat ...

39
39
Hasi ziet kwaliteitsinjectie: "Extra concurrentie"

Bij RSC Anderlecht werden er al een aantal in- en uitgaande transfers afgerond. Trainer Besnik Hasi ...

186
186
Beerschot schiet zichzelf in voet, Lokeren met straffe reeks

In de Challenger Pro League hebben Lokeren en Beerschot de punten onder mekaar verdeeld. In de ...

164
164
Man City veert recht, Tottenham blijft op de dool

We zijn dit seizoen niet onder de indruk van het algemene niveau in de Premier League. Veel topclubs ...

10
10
STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Het sprookjesachtige seizoen van STVV blijft maar verder vorm krijgen. De Kanaries wisten nu ook een ...

138
138
Sensatie in Bundesliga: Bayern verliest in eigen huis

Van een titelstrijd is geen sprake meer in Duitsland. Het is alleen nog maar de vraag wanneer Bayern ...

88
88
Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u15 tegen Zulte Waregem. Een partij die ze moeten winnen na de nederlaag ...

139
139
'Topclub legt bod neer, Lierse SK haalt opgelucht adem'

Bij Lierse SK hebben ze met Bryan Adinany een zeer interessante spits in hun rangen. Aan interesse ...

144
144

Meer sportnieuws