Club Brugge van streek: hij is helemaal van het padje af

door
Club Brugge van streek: hij is helemaal van het padje af

Bjorn Meijer heeft een hobbelige weg gekend dit seizoen. Van langdurige blessures, geruchten dat hij moét spelen van het bestuur, grondige twijfels over zijn vorm, hij heeft het allemaal meegemaakt.

Zijn sterke prestatie Oud-Heverlee Leuven vorig weekend laat zien dat hij terug is op het goede spoor. Is dit het definitieve keerpunt voor de jonge Nederlander, of wacht hem straks opnieuw een stevige terugval?

LEES OOK: Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

Bjorn Meijer moét spelen bij Club Brugge

Een blessure gooide flink wat roet in het eten voor Bjorn Meijer tijdens een groot deel van de eerste seizoenshelft. De Nederlander herstelde tijdens de voorbereiding van een blessure, en hij maakte pas zijn comeback tijdens de Brugse Metten tegen AZ Alkmaar.

Na zijn eerste speelminuten van het seizoen kreeg hij te maken met een terugval door een probleem met zijn buikspieren. Dit betekende dat hij pas begin oktober weer op het veld verscheen.

Bij zijn terugkeer was het duidelijk dat Meijer nog niet op zijn oude niveau was, maar desondanks kreeg hij erg vaak speeltijd en stond hij vaak in de basis in de ploeg van Ronny Deila.

Opvallend was echter dat zijn prestaties niet boven die van Maxim De Cuyper, de vaste linksback van Club Brugge dit seizoen, uitstaken. Dit leidde tot terechte vragen over waarom De Cuyper, die moeiteloos en onopvallend uit de basisopstelling was verdwenen, opeens plaats moest maken voor Meijer.

“De inbreng van de herstelde Bjorn Meijer lijkt voor de bobo's een evidentie”, schreef Het Laatste Nieuws toen. “Het was zeker niet met de volle goesting dat Deila tegemoet was gekomen aan de wens van het bestuur, maar finaal was ook hij bij resultaatvoetbal gebaat”, aldus de krant.

Grote twijfels dat Meijer terug de oude wordt

De inbreng van Bjorn Meijer in de basisploeg leidde er zelfs toe dat Maxim De Cuyper, een linkspoot, als rechtsback werd gebruikt. Dit zorgde voor onbegrip bij analist René Vandereycken, die niet begreep waarom De Cuyper tegen zijn voet op de rechtsachter stond.

“Is dat, zoals wel eens gesuggereerd wordt, omdat Meijer van het bestuur moet spelen?” vroeg de ex-bondscoach zich af in Het Nieuwsblad.

De Nederlander kon zelden tot nooit overtuigen wanneer hij speelde en sommigen twijfelden er zelfs aan of Meijer na zijn blessure nog zijn niveau van vorig seizoen zou kunnen halen.

In dat seizoen maakte Meijer indruk en was hij zelfs een van de genomineerden voor de Golden Boy Award, een prestigieuze prijs voor de beste voetballer onder de 21 jaar in Europa.

Volgens transferspecialist Fabrizio Romano stond Meijer vorig seizoen op de radar van verschillende topclubs in Engeland, Spanje en Duitsland. In juni bevestigde Stijn Francis aan Het Nieuwsblad dat Meijer internationaal gezien de meest interessante speler is bij Club Brugge.

“Binnen Club is iedereen ervan overtuigd dat Meijer een meerwaarde­speler is”, stelde Het Nieuwsblad.

Meijer blijft in se één van de beste spelers van Club Brugge

Desondanks bleef Club Brugge vasthouden aan Meijer in de basisploeg, en uiteindelijk begon dat plan zijn vruchten af te werpen. In de laatste wedstrijden van 2023 begon hij geleidelijk aan zijn vorm van vorig seizoen terug te vinden.

Tegen AA Gent leverde hij een sterke prestatie, waarbij Het Laatste Nieuws opmerkte dat hij “nog een beetje op zoek is naar zijn beste vorm, maar in se één van de beste spelers van Club” is.

Met zijn loopacties veroorzaakte hij opnieuw veel problemen voor tegenstanders. Hoewel Meijer nog niet hetzelfde hoge niveau bereikte als vorig seizoen, leek hij duidelijk goed op weg terug te komen.

Zijn stijgende vormcurve trok zelfs de aandacht van Bologna, maar intrinsiek bezit hij de kwaliteiten om voor een veel prestigieuzere club te spelen. “Bjorn Meijer, nog altijd maar 20 jaar, heeft het potentieel om op termijn veel geld op te brengen”, schreef Het Laatste Nieuws begin januari.

Na de winterstage in Marbella kreeg Meijer de kans om te bewijzen dat hij écht weer in topvorm is.

Wat is er aan de hand met Meijer?

Na de jaarwisseling leek Bjorn Meijer aanvankelijk te bevestigen dat hij naar een goed niveau toe groeide. Tegen AA Gent was hij defensief betrouwbaar en zocht hij offensief naar mogelijkheden om zijn stempel te drukken.

Daarna sloeg de stemming weer om na een matige prestatie tegen Anderlecht. “Haalt nog steeds niet het niveau van in zijn topperiode vorig seizoen”, schreef Het Nieuwsblad.

In de wedstrijd tegen Union SG gooide hij weliswaar zijn fysiek goed in de schaal, maar hij maakte ook een paar serieuze fouten en verkeek hij zich een paar keer serieus.

Het Laatste Nieuws vroeg zich af wat er eigenlijk aan de hand was met het vormpeil van Meijer, die intrinsiek een van de bepalende spelers van de ploeg moest zijn. In de Europese wedstrijd tegen Molde vorige week ging het opnieuw bergafwaarts met de Nederlander. 

“Het loopt al het hele seizoen niet bij Meijer: Molde was daar enkel een bevestiging van. Ondermaats”, oordeelde Het Nieuwsblad.

Afgelopen weekend bewees Meijer echter zijn waarde door zich te kronen tot matchwinnaar tegen Oud-Heverlee Leuven, waarbij hij verantwoordelijk was voor twee doelpunten. Het Laatste Nieuws zag een zeldzaam sterke Meijer.

Het Nieuwsblad erkende dat hij een zeer productieve middag kende en dat dit hem goed zal doen na enkele moeilijke weken. Is het keerpunt nu definitief ingezet?

Zal Meijer nog zijn oude niveau halen?

Meest recent

Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

21
21
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

15
15
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

51
51
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

13
13
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

109
109
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

97
97
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

118
118
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

38
38
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

51
51
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

572
572
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

287
287
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

534
534
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

429
429
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

296
296
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

130
130
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

115
115
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

361
361
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

186
186
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

288
288
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

354
354
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

51
51
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

120
120
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

204
204
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

648
648
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

182
182

Meer sportnieuws