'Voetbalbond grijpt drastisch in na nieuw VAR-debacle'

door
'Voetbalbond grijpt drastisch in na nieuw VAR-debacle'

Geen voetbalweekend gaat voorbij of er wordt over de spelleiding en vooral de VAR gesproken in de Jupiler Pro League. Ook de afgelopen speeldag ging de VAR de mist in. Reden voor de voetbalbond en het Referee Department om nog voor de play-offs in te grijpen.

Zo werd een treffer van Club Brugge en meer bepaald Ferran Jutgla onterecht afgekeurd.  De Spanjaard scoorde de 4-1, maar zag zijn treffer afgekeurd worden wegens buitenspel. De bewuste fase werd ook minutenlang herbekeken door de VAR en daar bleef men bij de beslissing. De officiële buitenspellijn werd zelfs weergegeven tijdens de televisie-uitzending. Maar daarop was nauwelijks te zien hoe Jutgla buitenspel stond. Integendeel, de Brugse spits leek zelfs on-side te staan.

LEES OOK: Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Commentatoren snappen er niets van

De commentatoren bij Eleven Sports/DAZN hadden dan ook hun bedenkingen. "Wat is hier nu buitenspel aan? Met de onderarm mag je toch niet scoren? Een hoogst twijfelachtige lijn", stelde Aster Nzeyimana.

"Dit lijkt te gaan over Michal Skoras. Maar dat was niet de man die kopte, tenzij je oordeelt dat hij ook deelnam aan de actie. Dat lijkt me sterk", stelde analist Gert Verheyen. Ook Het Nieuwsblad stelde achteraf dat de VAR zich wel eens vergist kon hebben van speler. Een nieuwe blunder dus, gelukkig eentje zonder verregaande gevolgen.

KBVB grijpt meteen in

Volgens Het Laatste Nieuws hebben de voetbalbond en het Referee Department genoeg gezien en wordt er nog voor de play-offs ingegrepen. De krant meent dat de VAR in de play-offs uit vaste teams zal bestaan. Het is de bedoeling dat de videoref zal samenwerken met een vaste assistent (A-VAR) en een vaste Replay Operator (RO).

Volgens HLN hoopt het RD zo dat de samenwerking tussen de drie vlotter zal verlopen en dat er ook meer vertrouwen zal zijn tussen de videorefs. Bij een fout zou het team dan ook eerder de schuldige zijn in plaats van een individu.

Goede beslissing?

Meest recent

'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

98
98
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

15
15
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

47
47
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

49
49
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

37
37
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

130
130
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

105
105
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

108
108
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

354
354
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

571
571
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

165
165
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

156
156
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

357
357
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

24
24
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

112
112
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

119
119
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

269
269
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

126
126
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

77
77
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

97
97
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

208
208
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

49
49
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

192
192
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

37
37
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

206
206

Meer sportnieuws