'Voetbalbond grijpt drastisch in na nieuw VAR-debacle'

door
'Voetbalbond grijpt drastisch in na nieuw VAR-debacle'

Geen voetbalweekend gaat voorbij of er wordt over de spelleiding en vooral de VAR gesproken in de Jupiler Pro League. Ook de afgelopen speeldag ging de VAR de mist in. Reden voor de voetbalbond en het Referee Department om nog voor de play-offs in te grijpen.

Zo werd een treffer van Club Brugge en meer bepaald Ferran Jutgla onterecht afgekeurd.  De Spanjaard scoorde de 4-1, maar zag zijn treffer afgekeurd worden wegens buitenspel. De bewuste fase werd ook minutenlang herbekeken door de VAR en daar bleef men bij de beslissing. De officiële buitenspellijn werd zelfs weergegeven tijdens de televisie-uitzending. Maar daarop was nauwelijks te zien hoe Jutgla buitenspel stond. Integendeel, de Brugse spits leek zelfs on-side te staan.

LEES OOK: El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Commentatoren snappen er niets van

De commentatoren bij Eleven Sports/DAZN hadden dan ook hun bedenkingen. "Wat is hier nu buitenspel aan? Met de onderarm mag je toch niet scoren? Een hoogst twijfelachtige lijn", stelde Aster Nzeyimana.

"Dit lijkt te gaan over Michal Skoras. Maar dat was niet de man die kopte, tenzij je oordeelt dat hij ook deelnam aan de actie. Dat lijkt me sterk", stelde analist Gert Verheyen. Ook Het Nieuwsblad stelde achteraf dat de VAR zich wel eens vergist kon hebben van speler. Een nieuwe blunder dus, gelukkig eentje zonder verregaande gevolgen.

KBVB grijpt meteen in

Volgens Het Laatste Nieuws hebben de voetbalbond en het Referee Department genoeg gezien en wordt er nog voor de play-offs ingegrepen. De krant meent dat de VAR in de play-offs uit vaste teams zal bestaan. Het is de bedoeling dat de videoref zal samenwerken met een vaste assistent (A-VAR) en een vaste Replay Operator (RO).

Volgens HLN hoopt het RD zo dat de samenwerking tussen de drie vlotter zal verlopen en dat er ook meer vertrouwen zal zijn tussen de videorefs. Bij een fout zou het team dan ook eerder de schuldige zijn in plaats van een individu.

Goede beslissing?

Meest recent

De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

5
5
Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

28
28
'Juventus gaat voor zes absolute knaltransfers'

Juventus is al jaren op de dool. De Oude Dame wil daar verandering in gaan brengen. De Italiaanse ...

10
10
Weldra transferdeal tussen AA Gent en Cercle Brugge?

Het is april en dan begint de transfermolen inzake transfers steeds meer te draaien. De Belgische ...

82
82
Arsenal met grote zorgen na nieuwe optater

Arsenal wil dit jaar na ruim 20 jaar eindelijk nog eens landskampioen worden. De Gunners hoopten ...

22
22
'Standard kan eindelijk cashen: twee hete transferdossiers'

Standard is een club die de komende jaren weer aansluiting wil vinden met de Belgische subtop. De ...

38
38
'Anderlecht, opgelet: twee clubs strijden om Lukaku'

Ze spreken het bij RSC Anderlecht niet uit, maar uiteraard dromen ze door de huidige situatie van ...

145
145
Coosemans doet boekje open over toekomst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht zal Thorgan Hazard heel erg uitkijken naar de contractbesprekingen tussen de club ...

129
129
Dipje bij STVV: Vrancken blikt vooruit naar Club Brugge

STVV kent een fantastisch seizoen. De Kanaries kunnen echter niet ontkennen dat ze in een dipje ...

87
87
'City pakt zwaar uit: PL-smaakmaker eerste zomeraanwinst'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

34
34
Exodus Club dreigt: vier smaakmakers tóch langer aan boord?

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer. Verschillende sterkhouders van Blauw-Zwart ...

321
321
Taravel zet orde op zaken na bolwassing: "Heeft me gestoord"

Jérémy Taravel maakt momenteel kennis met de keerzijde van de trainersmedaille. Na ...

159
159
"Respect van heel Europa" - Bayern-CEO gaat los over Kompany

Bayern München staat voor een belangrijke week. In de Bundesliga ligt het doelpuntenrecord ...

233
233
Genk op scherp gezet: Hayen krijgt 'duidelijke ambitie'

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Topaankoop Club Brugge, transferschok Lukaku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

516
516
Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Royal Antwerp FC kreeg een nieuwe mokerslag in de Europe Play-Offs. The Great Old ging met 2-1 ...

156
156
Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

109
109
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

247
247
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

63
63
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

74
74
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

73
73
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

215
215
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

136
136
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

120
120
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

723
723

Meer sportnieuws