'Voetbalbond grijpt drastisch in na nieuw VAR-debacle'

674 stemmen
'Voetbalbond grijpt drastisch in na nieuw VAR-debacle'

Geen voetbalweekend gaat voorbij of er wordt over de spelleiding en vooral de VAR gesproken in de Jupiler Pro League. Ook de afgelopen speeldag ging de VAR de mist in. Reden voor de voetbalbond en het Referee Department om nog voor de play-offs in te grijpen.

Zo werd een treffer van Club Brugge en meer bepaald Ferran Jutgla onterecht afgekeurd.  De Spanjaard scoorde de 4-1, maar zag zijn treffer afgekeurd worden wegens buitenspel. De bewuste fase werd ook minutenlang herbekeken door de VAR en daar bleef men bij de beslissing. De officiële buitenspellijn werd zelfs weergegeven tijdens de televisie-uitzending. Maar daarop was nauwelijks te zien hoe Jutgla buitenspel stond. Integendeel, de Brugse spits leek zelfs on-side te staan.

LEES OOK: Beveren maakt nieuwe versterking bekend

Commentatoren snappen er niets van

De commentatoren bij Eleven Sports/DAZN hadden dan ook hun bedenkingen. "Wat is hier nu buitenspel aan? Met de onderarm mag je toch niet scoren? Een hoogst twijfelachtige lijn", stelde Aster Nzeyimana.

"Dit lijkt te gaan over Michal Skoras. Maar dat was niet de man die kopte, tenzij je oordeelt dat hij ook deelnam aan de actie. Dat lijkt me sterk", stelde analist Gert Verheyen. Ook Het Nieuwsblad stelde achteraf dat de VAR zich wel eens vergist kon hebben van speler. Een nieuwe blunder dus, gelukkig eentje zonder verregaande gevolgen.

KBVB grijpt meteen in

Volgens Het Laatste Nieuws hebben de voetbalbond en het Referee Department genoeg gezien en wordt er nog voor de play-offs ingegrepen. De krant meent dat de VAR in de play-offs uit vaste teams zal bestaan. Het is de bedoeling dat de videoref zal samenwerken met een vaste assistent (A-VAR) en een vaste Replay Operator (RO).

Volgens HLN hoopt het RD zo dat de samenwerking tussen de drie vlotter zal verlopen en dat er ook meer vertrouwen zal zijn tussen de videorefs. Bij een fout zou het team dan ook eerder de schuldige zijn in plaats van een individu.

Goede beslissing?

Meest recent

Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

25
25
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

61
61
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

60
60
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

30
30
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

35
35
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

34
34
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

108
108
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

108
108
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

409
409
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

77
77
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

153
153
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

317
317
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

64
64
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

926
926
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

508
508
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

33
33
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

185
185
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

936
936
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

160
160
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

446
446
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

823
823
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

567
567
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

355
355
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

591
591

Meer sportnieuws