'Voetbalbond grijpt drastisch in na nieuw VAR-debacle'

door
'Voetbalbond grijpt drastisch in na nieuw VAR-debacle'

Geen voetbalweekend gaat voorbij of er wordt over de spelleiding en vooral de VAR gesproken in de Jupiler Pro League. Ook de afgelopen speeldag ging de VAR de mist in. Reden voor de voetbalbond en het Referee Department om nog voor de play-offs in te grijpen.

Zo werd een treffer van Club Brugge en meer bepaald Ferran Jutgla onterecht afgekeurd.  De Spanjaard scoorde de 4-1, maar zag zijn treffer afgekeurd worden wegens buitenspel. De bewuste fase werd ook minutenlang herbekeken door de VAR en daar bleef men bij de beslissing. De officiële buitenspellijn werd zelfs weergegeven tijdens de televisie-uitzending. Maar daarop was nauwelijks te zien hoe Jutgla buitenspel stond. Integendeel, de Brugse spits leek zelfs on-side te staan.

LEES OOK: ‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

Commentatoren snappen er niets van

De commentatoren bij Eleven Sports/DAZN hadden dan ook hun bedenkingen. "Wat is hier nu buitenspel aan? Met de onderarm mag je toch niet scoren? Een hoogst twijfelachtige lijn", stelde Aster Nzeyimana.

"Dit lijkt te gaan over Michal Skoras. Maar dat was niet de man die kopte, tenzij je oordeelt dat hij ook deelnam aan de actie. Dat lijkt me sterk", stelde analist Gert Verheyen. Ook Het Nieuwsblad stelde achteraf dat de VAR zich wel eens vergist kon hebben van speler. Een nieuwe blunder dus, gelukkig eentje zonder verregaande gevolgen.

KBVB grijpt meteen in

Volgens Het Laatste Nieuws hebben de voetbalbond en het Referee Department genoeg gezien en wordt er nog voor de play-offs ingegrepen. De krant meent dat de VAR in de play-offs uit vaste teams zal bestaan. Het is de bedoeling dat de videoref zal samenwerken met een vaste assistent (A-VAR) en een vaste Replay Operator (RO).

Volgens HLN hoopt het RD zo dat de samenwerking tussen de drie vlotter zal verlopen en dat er ook meer vertrouwen zal zijn tussen de videorefs. Bij een fout zou het team dan ook eerder de schuldige zijn in plaats van een individu.

Goede beslissing?

Meest recent

Rode Duivels kennen WK-schema: dit zijn de data en uren

De Rode Duivels weten sinds vrijdag dat ze op het WK 2026 aan de bak moeten tegen Iran, Egypte en ...

38
38
PSV blijft met volgende zege doorrazen in Eredivisie

Wie stopt PSV in de Eredivisie? De Eindhovenaren zijn bezig aan een straf seizoen, zowel in ...

7
7
Lierse blijft imponeren en zet indrukwekkende remonte voort

Lierse SK heeft zaterdag een derde opeenvolgende overwinning geboekt. In eigen huis klopten de ...

6
6
Standard knalt PO1 binnen ondanks late Brugse stormprik

Standard heeft op het veld van Cercle Brugge een knappe en bijzonder efficiënte zege geboekt. ...

40
40
Manchester City gooit titelstrijd weer helemaal open

In de Premier League hoopte Manchester City om 16u te profiteren van de nederlaag van Arsenal. Ze ...

12
12
Weergaloze Kane laat Kompany alwéér juichen

In de Bundesliga stond er om 15u30 de topper tussen VfB Stuttgart en Bayern München op het ...

40
40
Mag Union wéér dromen van jackpot: “Een geweldige speler"

Union SG kent voorlopig inzake resultaten een zeer goed seizoen. Toch verwacht men nog meer van een ...

28
28
Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers werden in de Beker van ...

83
83
Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

51
51
Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

152
152
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

167
167
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

70
70
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

105
105
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

90
90
Vormer breekt de stilte: het echte verhaal komt uit

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

74
74
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

191
191
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

170
170
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

244
244
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

406
406
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

134
134
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

240
240
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

210
210
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

165
165
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

557
557
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

291
291

Meer sportnieuws