'Voetbalbond grijpt drastisch in na nieuw VAR-debacle'

door
'Voetbalbond grijpt drastisch in na nieuw VAR-debacle'

Geen voetbalweekend gaat voorbij of er wordt over de spelleiding en vooral de VAR gesproken in de Jupiler Pro League. Ook de afgelopen speeldag ging de VAR de mist in. Reden voor de voetbalbond en het Referee Department om nog voor de play-offs in te grijpen.

Zo werd een treffer van Club Brugge en meer bepaald Ferran Jutgla onterecht afgekeurd.  De Spanjaard scoorde de 4-1, maar zag zijn treffer afgekeurd worden wegens buitenspel. De bewuste fase werd ook minutenlang herbekeken door de VAR en daar bleef men bij de beslissing. De officiële buitenspellijn werd zelfs weergegeven tijdens de televisie-uitzending. Maar daarop was nauwelijks te zien hoe Jutgla buitenspel stond. Integendeel, de Brugse spits leek zelfs on-side te staan.

LEES OOK: Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Commentatoren snappen er niets van

De commentatoren bij Eleven Sports/DAZN hadden dan ook hun bedenkingen. "Wat is hier nu buitenspel aan? Met de onderarm mag je toch niet scoren? Een hoogst twijfelachtige lijn", stelde Aster Nzeyimana.

"Dit lijkt te gaan over Michal Skoras. Maar dat was niet de man die kopte, tenzij je oordeelt dat hij ook deelnam aan de actie. Dat lijkt me sterk", stelde analist Gert Verheyen. Ook Het Nieuwsblad stelde achteraf dat de VAR zich wel eens vergist kon hebben van speler. Een nieuwe blunder dus, gelukkig eentje zonder verregaande gevolgen.

KBVB grijpt meteen in

Volgens Het Laatste Nieuws hebben de voetbalbond en het Referee Department genoeg gezien en wordt er nog voor de play-offs ingegrepen. De krant meent dat de VAR in de play-offs uit vaste teams zal bestaan. Het is de bedoeling dat de videoref zal samenwerken met een vaste assistent (A-VAR) en een vaste Replay Operator (RO).

Volgens HLN hoopt het RD zo dat de samenwerking tussen de drie vlotter zal verlopen en dat er ook meer vertrouwen zal zijn tussen de videorefs. Bij een fout zou het team dan ook eerder de schuldige zijn in plaats van een individu.

Goede beslissing?

Meest recent

2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

26
26
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

17
17
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

24
24
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

19
19
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

75
75
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

62
62
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

46
46
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

205
205
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

321
321
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

75
75
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

126
126
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

141
141
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

106
106
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

96
96
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

118
118
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

199
199
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

138
138
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

670
670
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

540
540
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

172
172
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

177
177
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

220
220
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

30
30
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

295
295
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

196
196

Meer sportnieuws