Eupen leeft plots weer op: "Alles kan nog onderin"

92 stemmen
Eupen leeft plots weer op:

De Jupiler Pro League blijft één speeldag voor het einde razend spannend. Er moeten nog heel wat play-off-tickets uitgedeeld worden, maar zelf zij die al zeker zijn van hun plaats blijven het spannend maken. Zo zorgde AS Eupen onderaan het klassement voor een verrassing op zondagavond.

De Panda's haalden het tot veler verbazing in eigen huis van STVV, toch één van de revelaties van het seizoen. Daardoor duwden ze RWDM naar de voorlaatste plaats en nemen ze drie punten afstand van rode lantaarn KV Kortrijk. De play-downs ontlopen doen ze er niet mee, maar die zege kan nog een groot verschil maken.

Eupen pakt gevleide zege

In de play-downs worden de punten immers niet gehalveerd en dus heeft Eupen een uitstekende zaak gedaan. Trainer Florian Kohfeldt hoopt dat zijn ploeg nu op dat elan kan doorgaan.

"Als STVV vandaag won, dan hadden we niet moeten klagen", besefte de Duitser wel bij Sporza. "Ze hebben kansen gehad, maar we hielden stand. Suzuki doet nog een uitstekende redding, anders stond het nog 2-0."

Kohfeldt gelooft in stunt op Sclessin

Maar Kohfeldt zag wel een soort gerechtigheid in de gevleide zege. "We zijn al vaker beter geweest dan onze tegenstander, maar toen pakten we geen punten", herinnert hij zich immers. "Nu wel en dat is wat telt. Ik denk dat we in Standard kunnen gaan winnen, alles kan nog volgens mij onderin. We gaan onze huid alleszins duur verkopen."

Volgende week sluit Eupen zijn reguliere seizoen af op Sclessin, waar Standard al zeker is van zijn plaats in Play-Off II. Ongetwijfeld zullen de Panda's hopen dat hun tegenstander daardoor iets minder scherp voor de dag zal komen. Op die manier zouden ze weer een stapje dichter kunnen komen bij het behoud.

Zal AS Eupen zich nog redden?

Meest recent

Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

8
8
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

5
5
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

39
39
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

44
44
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

40
40
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

78
78
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

33
33
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

118
118
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

90
90
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

18
18
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

140
140
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

330
330
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

213
213
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

66
66
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

681
681
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

464
464
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

465
465
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

351
351
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

646
646
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

323
323
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

480
480
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

132
132
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2090
2090
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

179
179
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

267
267

Meer sportnieuws