Eupen leeft plots weer op: "Alles kan nog onderin"

door
Eupen leeft plots weer op:

De Jupiler Pro League blijft één speeldag voor het einde razend spannend. Er moeten nog heel wat play-off-tickets uitgedeeld worden, maar zelf zij die al zeker zijn van hun plaats blijven het spannend maken. Zo zorgde AS Eupen onderaan het klassement voor een verrassing op zondagavond.

De Panda's haalden het tot veler verbazing in eigen huis van STVV, toch één van de revelaties van het seizoen. Daardoor duwden ze RWDM naar de voorlaatste plaats en nemen ze drie punten afstand van rode lantaarn KV Kortrijk. De play-downs ontlopen doen ze er niet mee, maar die zege kan nog een groot verschil maken.

Eupen pakt gevleide zege

In de play-downs worden de punten immers niet gehalveerd en dus heeft Eupen een uitstekende zaak gedaan. Trainer Florian Kohfeldt hoopt dat zijn ploeg nu op dat elan kan doorgaan.

"Als STVV vandaag won, dan hadden we niet moeten klagen", besefte de Duitser wel bij Sporza. "Ze hebben kansen gehad, maar we hielden stand. Suzuki doet nog een uitstekende redding, anders stond het nog 2-0."

Kohfeldt gelooft in stunt op Sclessin

Maar Kohfeldt zag wel een soort gerechtigheid in de gevleide zege. "We zijn al vaker beter geweest dan onze tegenstander, maar toen pakten we geen punten", herinnert hij zich immers. "Nu wel en dat is wat telt. Ik denk dat we in Standard kunnen gaan winnen, alles kan nog volgens mij onderin. We gaan onze huid alleszins duur verkopen."

Volgende week sluit Eupen zijn reguliere seizoen af op Sclessin, waar Standard al zeker is van zijn plaats in Play-Off II. Ongetwijfeld zullen de Panda's hopen dat hun tegenstander daardoor iets minder scherp voor de dag zal komen. Op die manier zouden ze weer een stapje dichter kunnen komen bij het behoud.

Zal AS Eupen zich nog redden?

Meest recent

'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

31
31
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

69
69
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

74
74
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

50
50
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

100
100
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

54
54
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

107
107
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

61
61
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

99
99
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

91
91
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

142
142
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

269
269
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

236
236
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

613
613
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

253
253
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

114
114
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

98
98
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

88
88
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

251
251
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

130
130
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

185
185
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

107
107
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

291
291
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

253
253

Meer sportnieuws