Eupen leeft plots weer op: "Alles kan nog onderin"

92 stemmen
Eupen leeft plots weer op:

De Jupiler Pro League blijft één speeldag voor het einde razend spannend. Er moeten nog heel wat play-off-tickets uitgedeeld worden, maar zelf zij die al zeker zijn van hun plaats blijven het spannend maken. Zo zorgde AS Eupen onderaan het klassement voor een verrassing op zondagavond.

De Panda's haalden het tot veler verbazing in eigen huis van STVV, toch één van de revelaties van het seizoen. Daardoor duwden ze RWDM naar de voorlaatste plaats en nemen ze drie punten afstand van rode lantaarn KV Kortrijk. De play-downs ontlopen doen ze er niet mee, maar die zege kan nog een groot verschil maken.

Eupen pakt gevleide zege

In de play-downs worden de punten immers niet gehalveerd en dus heeft Eupen een uitstekende zaak gedaan. Trainer Florian Kohfeldt hoopt dat zijn ploeg nu op dat elan kan doorgaan.

"Als STVV vandaag won, dan hadden we niet moeten klagen", besefte de Duitser wel bij Sporza. "Ze hebben kansen gehad, maar we hielden stand. Suzuki doet nog een uitstekende redding, anders stond het nog 2-0."

Kohfeldt gelooft in stunt op Sclessin

Maar Kohfeldt zag wel een soort gerechtigheid in de gevleide zege. "We zijn al vaker beter geweest dan onze tegenstander, maar toen pakten we geen punten", herinnert hij zich immers. "Nu wel en dat is wat telt. Ik denk dat we in Standard kunnen gaan winnen, alles kan nog volgens mij onderin. We gaan onze huid alleszins duur verkopen."

Volgende week sluit Eupen zijn reguliere seizoen af op Sclessin, waar Standard al zeker is van zijn plaats in Play-Off II. Ongetwijfeld zullen de Panda's hopen dat hun tegenstander daardoor iets minder scherp voor de dag zal komen. Op die manier zouden ze weer een stapje dichter kunnen komen bij het behoud.

Zal AS Eupen zich nog redden?

Meest recent

'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

105
105
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

56
56
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

140
140
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

118
118
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

67
67
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

189
189
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

445
445
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

125
125
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

264
264
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

185
185
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

364
364
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

89
89
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

586
586
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

53
53
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

242
242
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

56
56
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

247
247
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

416
416
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

946
946
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

518
518
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

173
173
Mechele: "Gebeurden dingen die ik nog nooit zag"

België had het ongeveer 55 minuten héél lastig met de snelle aanvallen van ...

499
499
Zet de wekker maar: België speelt op deze datum tegen de VS

De Rode Duivels wisten met 3-2 te winnen van Senegal na een ronduit epische partij in Seattle. Een ...

281
281
Degryse scherp voor twee matige sterren bij de Rode Duivels

België won met 3-2 van Senegal. Het werd een waanzinnige partij, maar uiteraard ging er ook ...

800
800
Garcia: "Ik wil in de Belgische geschiedenisboeken komen"

Rudi Garcia was uiteraard een zéér gelukkige trainer na de 3-2-zege tegen Senegal. De ...

201
201

Meer sportnieuws