Blessin duidt dé oorzaak aan voor mindere prestatie Union

door
Blessin duidt dé oorzaak aan voor mindere prestatie Union

Lange tijd leek Union onfeilbaar, maar de laatste dagen lijken er toch barstjes te komen in het pantser van de Brusselaars. Donderdag kregen ze in de Conference League een oplawaai van Fenerbahçe en zondag lieten ze ook van hun pluimen in de competitie. 

In eigen huis moest Union immers vrede nemen met een 1-1 tegen AA Gent. Daarmee mochten ze eigenlijk nog blij zijn, want ze haalden een achterstand op en de beste kansen op de overwinning waren nog voor de bezoekers. De meeste sterkhouders haalden niet hun gebruikelijke niveau.

LEES OOK: Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Blessin tilt niet te zwaar aan puntenverlies

Daar was Alexander Blessin eigenlijk niet zo verbaasd over. "We hebben te veel fouten gemaakt, maar daar zijn ook verklaringen voor", merkte hij immers op bij Sporza. "Het is altijd de vraag hoe je reageert na een tegendoelpunt en we zijn teruggekomen. In de laatste 20 minuten toonden we ook meer honger om de wedstrijd naar ons toe te trekken en op het einde hadden we nog enkele goede kansen."

Blessin tilde dan ook niet al te zwaar aan het puntenverlies, ook al doet Union daarmee een slechte zaak in de titelstrijd. Het ziet immers Anderlecht naderen tot op zes punten, in de wetenschap dat die kloof na volgende week gehalveerd zal worden bij de start van de play-offs.

Union zit op zijn tandvlees

"Ik wil mijn team beschermen, er zijn redenen waarom we niet ons normale niveau haalden. Kijk gewoon naar ons wedstrijdschema", besefte Blessin echter. "Er waren vandaag makkelijke fouten die mijn spelers normaal gezien niet maken. We moeten nu nog twee wedstrijden afwerken en dan komt er een break die we echt nodig hebben."

Doordat het nog op drie fronten actief is, werkte Union de voorbije weken een hels programma af. Sinds het einde van de winterstop speelde het op anderhalve maand tijd maar liefst veertien wedstrijden. Bovendien moeten ze donderdag alweer aan de bak, want dan wacht hun terugmatch tegen Fenerbahçe.

Daarna wacht nog de kraker op Antwerp op de slotspeeldag van de reguliere competitie, maar daarna kan Union eindelijk uitblazen. Dan wacht immers de interlandbreak. Die blijkt dringend nodig te zijn.

Zal Union de komende twee matchen nog goed doorkomen?

Meest recent

Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

5
5
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

7
7
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

25
25
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

50
50
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

12
12
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

35
35
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

34
34
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

32
32
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

67
67
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

32
32
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

138
138
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

100
100
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

95
95
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

46
46
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

664
664
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

25
25
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

54
54
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

84
84
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

192
192
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

109
109
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

48
48
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

69
69
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34
Bayern op cruise control voorbij moedig 'Belgisch' Werder

Bayern München wist wat het namiddag moest doen op het veld van Werder Bremen: winnen. Borussia ...

40
40
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

129
129

Meer sportnieuws