Blessin duidt dé oorzaak aan voor mindere prestatie Union

door
Blessin duidt dé oorzaak aan voor mindere prestatie Union

Lange tijd leek Union onfeilbaar, maar de laatste dagen lijken er toch barstjes te komen in het pantser van de Brusselaars. Donderdag kregen ze in de Conference League een oplawaai van Fenerbahçe en zondag lieten ze ook van hun pluimen in de competitie. 

In eigen huis moest Union immers vrede nemen met een 1-1 tegen AA Gent. Daarmee mochten ze eigenlijk nog blij zijn, want ze haalden een achterstand op en de beste kansen op de overwinning waren nog voor de bezoekers. De meeste sterkhouders haalden niet hun gebruikelijke niveau.

LEES OOK: Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Blessin tilt niet te zwaar aan puntenverlies

Daar was Alexander Blessin eigenlijk niet zo verbaasd over. "We hebben te veel fouten gemaakt, maar daar zijn ook verklaringen voor", merkte hij immers op bij Sporza. "Het is altijd de vraag hoe je reageert na een tegendoelpunt en we zijn teruggekomen. In de laatste 20 minuten toonden we ook meer honger om de wedstrijd naar ons toe te trekken en op het einde hadden we nog enkele goede kansen."

Blessin tilde dan ook niet al te zwaar aan het puntenverlies, ook al doet Union daarmee een slechte zaak in de titelstrijd. Het ziet immers Anderlecht naderen tot op zes punten, in de wetenschap dat die kloof na volgende week gehalveerd zal worden bij de start van de play-offs.

Union zit op zijn tandvlees

"Ik wil mijn team beschermen, er zijn redenen waarom we niet ons normale niveau haalden. Kijk gewoon naar ons wedstrijdschema", besefte Blessin echter. "Er waren vandaag makkelijke fouten die mijn spelers normaal gezien niet maken. We moeten nu nog twee wedstrijden afwerken en dan komt er een break die we echt nodig hebben."

Doordat het nog op drie fronten actief is, werkte Union de voorbije weken een hels programma af. Sinds het einde van de winterstop speelde het op anderhalve maand tijd maar liefst veertien wedstrijden. Bovendien moeten ze donderdag alweer aan de bak, want dan wacht hun terugmatch tegen Fenerbahçe.

Daarna wacht nog de kraker op Antwerp op de slotspeeldag van de reguliere competitie, maar daarna kan Union eindelijk uitblazen. Dan wacht immers de interlandbreak. Die blijkt dringend nodig te zijn.

Zal Union de komende twee matchen nog goed doorkomen?

Meest recent

Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

9
9
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

20
20
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

28
28
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

35
35
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

182
182
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

51
51
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

34
34
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

191
191
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

69
69
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'

FC Barcelona stevent voorlopig af op de titel in LaLiga en is ook in de Champions League nog steeds ...

43
43
Anderlecht botst op njet van Rode Duivel

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

131
131
'Rode Duivel bekroont boerenjaar met knaltransfer'

De Rode Duivels oefenen in de komende dagen tegen de Verenigde Staten en Mexico en die matchen ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club in gevaar, Kompany hakt knoop door'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

130
130
Peperdure flop Anderlecht: pijnlijke details onthuld

RSC Anderlecht laat zich niet opjagen in de zoektocht naar een nieuwe sportieve baas. Maar goed ook, ...

199
199
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

509
509
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

121
121
AA Gent draait overuren: overeenkomst tot medio 2029

Voor het tweede jaar op rij kwalificeerde AA Gent zich voor de Champions' Play-Offs, waarin het dit ...

94
94
Club Brugge trendsetter: "Goed gezien van Verhaeghe"

Na de landstitel van afgelopen seizoen begint Union straks alweer in polepositie aan de play-offs. ...

435
435
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

117
117
Italianen zorgen voor woede: pikante beelden na kwalificatie

Donderdagavond werden de halve finales van de WK-barrages afgewerkt. Daarin zette onder meer ...

162
162
'Twee clubs doen strijd om Karetsas helemaal losbarsten'

KRC Genk greep vorige week naast de top zes en dat maakte heel wat los. Heel wat analisten toonden ...

463
463
Rode Duivels schrikken op na nieuwe update uit Iran

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten met het oog op het WK van komende zomer. ...

243
243
'Antwerp hakt knoop door: flop moet beschikken'

Bij Antwerp zullen ze in de Europe Play-Off de komende weken nog alles uit de kast halen om het ...

234
234
'Vuurwerk op Sclessin: transferplannen Standard bekend'

De voorbije jaren werden de Europe Play-Offs doorgaans een sof voor Standard. Dit seizoen willen de ...

284
284
WK-barrages: geen stunts voor Suriname en Nieuw-Caledonië

In de komende dagen worden de laatste tickets voor het WK van deze zomer nog uitgedeeld. ...

82
82

Meer sportnieuws