Eupen doet tegen STVV gouden zaak in strijd om het behoud

door
Eupen doet tegen STVV gouden zaak in strijd om het behoud

AS Eupen heeft zondagavond nog een uitstekende zaak gedaan met het oog op de strijd voor het behoud. De Panda's waren wel al zeker van de play-downs, maar met een verrassende zege tegen STVV zorgden ze ervoor dat hun uitgangspositie daarin een stuk beter oogt. Renaud Emond ontpopte zich tot matchwinnaar.

LEES OOK: Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

Emond profiteert snel van foutje

Eupen was nog uitstekend aan 2024 begonnen met zeges tegen RWDM en Antwerp, maar daarna volgde een pijnlijke nul op achttien. Het had dus al sinds eind januari niet meer gewonnen, maar tegen STVV nam het een droomstart. Na nog geen tien minuten kwam het al op voorsprong.

Met dank aan STVV-doelman Suzuki, die een hoge bal moest lossen. Renaud Emond profiteerde optimaal van het foutje en zorgde voor een vroege 1-0. STVV had het daarna moeilijk om zijn wil op te leggen, onder meer door het slechte veld Am Kehrweg. Desondanks kregen de Kanaries wel de beste kansen. Vooral Barnes en Ogawa lieten enorme mogelijkheden liggen.

STVV laat de kansen liggen

Daardoor haalde Eupen de rust met 1-0. De tweede helft leverde echter hetzelfde spelbeeld op, maar STVV bleef pech kennen in de afwerking. Ogawa knalde op de binnenkant van de paal, Steuckers trapte naat en Delorge raakte niet verder dan het zijnet. Eupen moest pompen of verzuipen, al moest in het slot Suzuki toch nog eens ingrijpen op een goed schot van Déom.

Het bleef uiteindelijk wel bij 1-0 en daarmee doet Eupen een geweldige zaak. Het wipt over RWDM naar de veertiende plaats en heeft nu één punt meer dan de Brusselaars en drie punten meer dan rode lantaarn KV Kortrijk. Voor STVV maakt de nederlaag weinig uit, want zij waren al zeker van hun plaats in Play-Off II.

Zal AS Eupen zich nog redden?

Meest recent

Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

43
43
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

152
152
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

79
79
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

122
122
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

87
87
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

378
378
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

412
412
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

37
37
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

321
321
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

150
150
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

194
194
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

175
175
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

372
372
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

509
509
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

131
131
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

116
116
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

63
63
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

70
70
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

232
232
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1769
1769
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

303
303
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

134
134
Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

176
176
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

50
50
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

238
238

Meer sportnieuws