Eupen doet tegen STVV gouden zaak in strijd om het behoud

door
Eupen doet tegen STVV gouden zaak in strijd om het behoud

AS Eupen heeft zondagavond nog een uitstekende zaak gedaan met het oog op de strijd voor het behoud. De Panda's waren wel al zeker van de play-downs, maar met een verrassende zege tegen STVV zorgden ze ervoor dat hun uitgangspositie daarin een stuk beter oogt. Renaud Emond ontpopte zich tot matchwinnaar.

LEES OOK: Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Emond profiteert snel van foutje

Eupen was nog uitstekend aan 2024 begonnen met zeges tegen RWDM en Antwerp, maar daarna volgde een pijnlijke nul op achttien. Het had dus al sinds eind januari niet meer gewonnen, maar tegen STVV nam het een droomstart. Na nog geen tien minuten kwam het al op voorsprong.

Met dank aan STVV-doelman Suzuki, die een hoge bal moest lossen. Renaud Emond profiteerde optimaal van het foutje en zorgde voor een vroege 1-0. STVV had het daarna moeilijk om zijn wil op te leggen, onder meer door het slechte veld Am Kehrweg. Desondanks kregen de Kanaries wel de beste kansen. Vooral Barnes en Ogawa lieten enorme mogelijkheden liggen.

STVV laat de kansen liggen

Daardoor haalde Eupen de rust met 1-0. De tweede helft leverde echter hetzelfde spelbeeld op, maar STVV bleef pech kennen in de afwerking. Ogawa knalde op de binnenkant van de paal, Steuckers trapte naat en Delorge raakte niet verder dan het zijnet. Eupen moest pompen of verzuipen, al moest in het slot Suzuki toch nog eens ingrijpen op een goed schot van Déom.

Het bleef uiteindelijk wel bij 1-0 en daarmee doet Eupen een geweldige zaak. Het wipt over RWDM naar de veertiende plaats en heeft nu één punt meer dan de Brusselaars en drie punten meer dan rode lantaarn KV Kortrijk. Voor STVV maakt de nederlaag weinig uit, want zij waren al zeker van hun plaats in Play-Off II.

Zal AS Eupen zich nog redden?

Meest recent

'Club Brugge verbaast en zet zinnen op Genk-speler'

Het wordt uitkijken of Club Brugge nog zal uithalen op de transfermarkt deze maand. Tot dusver bleef ...

37
37
Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

54
54
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

109
109
Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

27
27
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

260
260
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

113
113
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

482
482
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

82
82
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

149
149
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

104
104
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

147
147
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

190
190
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

283
283
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

123
123
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

49
49
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

68
68
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

335
335
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

70
70
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

386
386
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

326
326
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

84
84
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

254
254
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

449
449
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

159
159

Meer sportnieuws