Eupen doet tegen STVV gouden zaak in strijd om het behoud

127 stemmen
Eupen doet tegen STVV gouden zaak in strijd om het behoud

AS Eupen heeft zondagavond nog een uitstekende zaak gedaan met het oog op de strijd voor het behoud. De Panda's waren wel al zeker van de play-downs, maar met een verrassende zege tegen STVV zorgden ze ervoor dat hun uitgangspositie daarin een stuk beter oogt. Renaud Emond ontpopte zich tot matchwinnaar.

LEES OOK: STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Emond profiteert snel van foutje

Eupen was nog uitstekend aan 2024 begonnen met zeges tegen RWDM en Antwerp, maar daarna volgde een pijnlijke nul op achttien. Het had dus al sinds eind januari niet meer gewonnen, maar tegen STVV nam het een droomstart. Na nog geen tien minuten kwam het al op voorsprong.

Met dank aan STVV-doelman Suzuki, die een hoge bal moest lossen. Renaud Emond profiteerde optimaal van het foutje en zorgde voor een vroege 1-0. STVV had het daarna moeilijk om zijn wil op te leggen, onder meer door het slechte veld Am Kehrweg. Desondanks kregen de Kanaries wel de beste kansen. Vooral Barnes en Ogawa lieten enorme mogelijkheden liggen.

STVV laat de kansen liggen

Daardoor haalde Eupen de rust met 1-0. De tweede helft leverde echter hetzelfde spelbeeld op, maar STVV bleef pech kennen in de afwerking. Ogawa knalde op de binnenkant van de paal, Steuckers trapte naat en Delorge raakte niet verder dan het zijnet. Eupen moest pompen of verzuipen, al moest in het slot Suzuki toch nog eens ingrijpen op een goed schot van Déom.

Het bleef uiteindelijk wel bij 1-0 en daarmee doet Eupen een geweldige zaak. Het wipt over RWDM naar de veertiende plaats en heeft nu één punt meer dan de Brusselaars en drie punten meer dan rode lantaarn KV Kortrijk. Voor STVV maakt de nederlaag weinig uit, want zij waren al zeker van hun plaats in Play-Off II.

🚀

Zal AS Eupen zich nog redden?

Meest recent

Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

20
20
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

29
29
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

31
31
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

62
62
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

26
26
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

102
102
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

85
85
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

16
16
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

133
133
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

315
315
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

201
201
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

59
59
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

644
644
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

449
449
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

446
446
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

333
333
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

621
621
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

315
315
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

472
472
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

129
129
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2046
2046
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

178
178
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

259
259
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

246
246
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

77
77

Meer sportnieuws