Eupen doet tegen STVV gouden zaak in strijd om het behoud

127 stemmen
Eupen doet tegen STVV gouden zaak in strijd om het behoud

AS Eupen heeft zondagavond nog een uitstekende zaak gedaan met het oog op de strijd voor het behoud. De Panda's waren wel al zeker van de play-downs, maar met een verrassende zege tegen STVV zorgden ze ervoor dat hun uitgangspositie daarin een stuk beter oogt. Renaud Emond ontpopte zich tot matchwinnaar.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

Emond profiteert snel van foutje

Eupen was nog uitstekend aan 2024 begonnen met zeges tegen RWDM en Antwerp, maar daarna volgde een pijnlijke nul op achttien. Het had dus al sinds eind januari niet meer gewonnen, maar tegen STVV nam het een droomstart. Na nog geen tien minuten kwam het al op voorsprong.

Met dank aan STVV-doelman Suzuki, die een hoge bal moest lossen. Renaud Emond profiteerde optimaal van het foutje en zorgde voor een vroege 1-0. STVV had het daarna moeilijk om zijn wil op te leggen, onder meer door het slechte veld Am Kehrweg. Desondanks kregen de Kanaries wel de beste kansen. Vooral Barnes en Ogawa lieten enorme mogelijkheden liggen.

STVV laat de kansen liggen

Daardoor haalde Eupen de rust met 1-0. De tweede helft leverde echter hetzelfde spelbeeld op, maar STVV bleef pech kennen in de afwerking. Ogawa knalde op de binnenkant van de paal, Steuckers trapte naat en Delorge raakte niet verder dan het zijnet. Eupen moest pompen of verzuipen, al moest in het slot Suzuki toch nog eens ingrijpen op een goed schot van Déom.

Het bleef uiteindelijk wel bij 1-0 en daarmee doet Eupen een geweldige zaak. Het wipt over RWDM naar de veertiende plaats en heeft nu één punt meer dan de Brusselaars en drie punten meer dan rode lantaarn KV Kortrijk. Voor STVV maakt de nederlaag weinig uit, want zij waren al zeker van hun plaats in Play-Off II.

Zal AS Eupen zich nog redden?

Meest recent

Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

2
2
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

56
56
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

294
294
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

100
100
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

45
45
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

93
93
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

29
29
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

635
635
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

112
112
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

109
109
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

84
84
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

423
423
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

369
369
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

406
406
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

247
247
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

366
366
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

690
690
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

509
509
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

43
43
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

276
276
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

818
818
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

72
72
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

365
365
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

460
460
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

299
299

Meer sportnieuws