Eupen doet tegen STVV gouden zaak in strijd om het behoud

127
Eupen doet tegen STVV gouden zaak in strijd om het behoud

AS Eupen heeft zondagavond nog een uitstekende zaak gedaan met het oog op de strijd voor het behoud. De Panda's waren wel al zeker van de play-downs, maar met een verrassende zege tegen STVV zorgden ze ervoor dat hun uitgangspositie daarin een stuk beter oogt. Renaud Emond ontpopte zich tot matchwinnaar.

LEES OOK: STVV maakt zich klaar voor historische avond

Emond profiteert snel van foutje

Eupen was nog uitstekend aan 2024 begonnen met zeges tegen RWDM en Antwerp, maar daarna volgde een pijnlijke nul op achttien. Het had dus al sinds eind januari niet meer gewonnen, maar tegen STVV nam het een droomstart. Na nog geen tien minuten kwam het al op voorsprong.

Met dank aan STVV-doelman Suzuki, die een hoge bal moest lossen. Renaud Emond profiteerde optimaal van het foutje en zorgde voor een vroege 1-0. STVV had het daarna moeilijk om zijn wil op te leggen, onder meer door het slechte veld Am Kehrweg. Desondanks kregen de Kanaries wel de beste kansen. Vooral Barnes en Ogawa lieten enorme mogelijkheden liggen.

STVV laat de kansen liggen

Daardoor haalde Eupen de rust met 1-0. De tweede helft leverde echter hetzelfde spelbeeld op, maar STVV bleef pech kennen in de afwerking. Ogawa knalde op de binnenkant van de paal, Steuckers trapte naat en Delorge raakte niet verder dan het zijnet. Eupen moest pompen of verzuipen, al moest in het slot Suzuki toch nog eens ingrijpen op een goed schot van Déom.

Het bleef uiteindelijk wel bij 1-0 en daarmee doet Eupen een geweldige zaak. Het wipt over RWDM naar de veertiende plaats en heeft nu één punt meer dan de Brusselaars en drie punten meer dan rode lantaarn KV Kortrijk. Voor STVV maakt de nederlaag weinig uit, want zij waren al zeker van hun plaats in Play-Off II.

🚀

Zal AS Eupen zich nog redden?

Meest recent

Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

1
1
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

3
3
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

68
68
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

20
20
Rode Duivels treffen in november nieuwe bondscoach

De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de ...

20
20
Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Karl Vannieuwkerke kreeg zopas een zware shock te verwerken. De veelzijdige presentator is betrokken ...

33
33
'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

De wintermercato is nog ver weg, maar achter de schermen wordt er uiteraard niet stilgezeten in de ...

83
83
De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Na zeven speeldagen is AA Gent samen met Union de fiere leider in onze competitie. Om verder te gaan ...

36
36
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

91
91
Alderweireld viert comeback: Antwerp maakt fans al warm

Er waait sinds kort een frisse wind bij Antwerp, waar Wouter Vandenhaute het roer overnam van Paul ...

112
112
Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

215
215
Thorup klopt op tafel: crisisstemming bij KRC Genk

De competitiestart verliep niet van een leien dakje bij KRC Genk, dat na zeven speeldagen amper ...

187
187
Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge hervat de competitie met een bezoek aan La Louvière. Op papier is de ...

253
253
Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

126
126
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

119
119
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

87
87
Lavia en Diego Moreira gaan viraal: “Waarom zo boos?”

De interlandperiode is gedaan, maar een moment met Roméo Lavia en Diego Moreira gaat plots ...

28
28
Kohnen gooit olie op het vuur voor Waalse derby

Speeldag 8 van de Jupiler Pro League staat voor de deur. De affiche die in het oog springt is de ...

51
51
Ferme waarschuwing Anderlecht: Friis slaat op tafel bij Cercle

Cercle Brugge neemt het na de interlandbreak op tegen RSC Anderlecht in de Jupiler Pro League. ...

200
200
De Mil grijpt in na afgesprongen transfer Max Dean

Max Dean werd afgelopen zomermercato nog nadrukkelijk met een knaltransfer in verband gebracht, maar ...

260
260
Van Bommel-blunder bij Rode Duivels: “Mislukte gok”

De interlandperiode van de Nations League zit erop voor de Rode Duivels. Mark van Bommel heeft zijn ...

117
117
Extra troef Thorup? Uitblinker Jong Genk heeft plan

Voor KRC Genk is het seizoen niet al te best begonnen, want er wordt toch veel meer verwacht van de ...

97
97
AA Gent baalt hard na veelbelovend internationaal debuut

Dit weekend gaat de Jupiler Pro League weer van start. AA Gent zal daarbij op zijn elan willen ...

45
45
Mbappé-saga: Mourinho haalt verschroeiend uit

De laatste dagen draait de geruchtenmolen op volle toeren rond Kylian Mbappé. De ...

64
64
Ex-Rode Duivel: "Ik had naar Atletico Madrid moeten gaan"

Het kan soms hard verkeren in een carrière. In 2019 en 2020 zat hij nog drie keer op de bank ...

79
79

Meer sportnieuws