Inter blijft razen en zet nieuwe stap naar Scudetto

door
Inter blijft razen en zet nieuwe stap naar Scudetto

Internazionale lijkt dit seizoen niet van de titel te houden in de Serie A. De fiere leider boekte zaterdagavond alweer een straffe zege, want deze keer maakten ze een einde aan de ongeslagen thuisreeks van revelatie Bologna. Door de 0-1 verstevigen de Nerazzurri hun koppositie nog wat verder.

Bologna is dit seizoen dé sensatie van de Serie A. De ploeg van Rode Duivel Alexis Saelemaekers, die zaterdag een basisplaats kreeg, staat knap vierde in de klassering en is vooral in eigen huis haast niet te kloppen. Ze verloren op de openingsspeeldag van AC Milan, maar sindsdien bleven ze dertien thuiswedstrijden op een rij ongeslagen.

LEES OOK: 'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Inter maakt einde aan straffe reeks

Tot Inter zaterdag dus op bezoek kwam. Acht minuten voor rust viel het enige doelpunt van de wedstrijd, met dank aan de verdedigers. Bastoni zwiepte de bal immers voor doel en daar stond Bisseck op de juiste plaats om zijn ploeg op voorsprong te koppen.

Daarna ging Bologna nog op zoek naar de gelijkmaker. Het drukte Inter weg en kreeg enkele kansjes, met de beste wellicht voor Joshua Zirkzee. De Nederlander raakte na een mooie actie echter niet voorbij doelman Sommer. Inter hield zo stand tot het einde.

Nu al achttien punten voorsprong

Daardoor zet het eerste achtervolger Juventus verder onder druk, want Inter heeft nu al een voorsprong van maar liefst achttien punten verzameld met slechts tien speeldagen voor de boeg. Juve komt wel zondag nog in actie, maar tegen Atalanta zijn de drie punten lang geen zekerheid.

Bologna houdt voorlopig de vierde plaats vast, maar kan straks wel de hete adem van AS Roma in de nek voelen. Als Romelu Lukaku en zijn maats erin slagen om Fiorentina te kloppen, naderen ze immers tot op één punt van de top vier en een Champions League-ticket.

Zal Inter deze voorsprong nog weggeven?

Meest recent

Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

0
0
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

26
26
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

37
37
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

258
258
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

107
107
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

63
63
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

123
123
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

117
117
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

211
211
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

435
435
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

176
176
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

333
333
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

76
76
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

304
304
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

259
259
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

218
218
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

80
80
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

132
132
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

92
92
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

534
534
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

49
49
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

79
79
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

261
261
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

85
85
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

81
81

Meer sportnieuws