Inter blijft razen en zet nieuwe stap naar Scudetto

door
Inter blijft razen en zet nieuwe stap naar Scudetto

Internazionale lijkt dit seizoen niet van de titel te houden in de Serie A. De fiere leider boekte zaterdagavond alweer een straffe zege, want deze keer maakten ze een einde aan de ongeslagen thuisreeks van revelatie Bologna. Door de 0-1 verstevigen de Nerazzurri hun koppositie nog wat verder.

Bologna is dit seizoen dé sensatie van de Serie A. De ploeg van Rode Duivel Alexis Saelemaekers, die zaterdag een basisplaats kreeg, staat knap vierde in de klassering en is vooral in eigen huis haast niet te kloppen. Ze verloren op de openingsspeeldag van AC Milan, maar sindsdien bleven ze dertien thuiswedstrijden op een rij ongeslagen.

LEES OOK: 'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Inter maakt einde aan straffe reeks

Tot Inter zaterdag dus op bezoek kwam. Acht minuten voor rust viel het enige doelpunt van de wedstrijd, met dank aan de verdedigers. Bastoni zwiepte de bal immers voor doel en daar stond Bisseck op de juiste plaats om zijn ploeg op voorsprong te koppen.

Daarna ging Bologna nog op zoek naar de gelijkmaker. Het drukte Inter weg en kreeg enkele kansjes, met de beste wellicht voor Joshua Zirkzee. De Nederlander raakte na een mooie actie echter niet voorbij doelman Sommer. Inter hield zo stand tot het einde.

Nu al achttien punten voorsprong

Daardoor zet het eerste achtervolger Juventus verder onder druk, want Inter heeft nu al een voorsprong van maar liefst achttien punten verzameld met slechts tien speeldagen voor de boeg. Juve komt wel zondag nog in actie, maar tegen Atalanta zijn de drie punten lang geen zekerheid.

Bologna houdt voorlopig de vierde plaats vast, maar kan straks wel de hete adem van AS Roma in de nek voelen. Als Romelu Lukaku en zijn maats erin slagen om Fiorentina te kloppen, naderen ze immers tot op één punt van de top vier en een Champions League-ticket.

Zal Inter deze voorsprong nog weggeven?

Meest recent

Hasi verrast met debutant in basis, Standard zonder Epolo

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op Luik gericht. Daar nemen met Standard en ...

13
13
TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

187
187
Somers krijgt krop in de keel door Cercle-supporters

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Royal Antwerp FC. De 26-jarige middenvelder ...

48
48
Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

43
43
Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

45
45
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

140
140
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

183
183
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

94
94
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

287
287
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

439
439
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

66
66
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

264
264
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

98
98
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

99
99
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

1173
1173
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

384
384
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

351
351
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

158
158
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

121
121
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

560
560
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

167
167
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

206
206
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

585
585
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

39
39
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

66
66

Meer sportnieuws