'Bologna zet nu ook smaakmaker KV Mechelen op zijn lijstje'

door
'Bologna zet nu ook smaakmaker KV Mechelen op zijn lijstje'

KV Mechelen is tot dusver dé sensatie van 2024 in de Jupiler Pro League. Het zette de voorbije maanden onder Besnik Hasi een fraaie remonte in en heeft daardoor twee speeldagen voor het einde zelfs nog altijd uitzicht op een stek in Play-Off I. Maar binnen enkele maanden krijgt Malinwa mogelijk ook te maken met de keerzijde van dat succes.

Als ze hun goede prestaties verderzetten, zou het zomaar kunnen dat Mechelen in de zomer enkele van zijn smaakmakers zal verliezen. Dat kan bijvoorbeeld het geval zijn voor Ngal'ayel Mukau, die sinds de winterstop helemaal doorgebroken is op het middenveld.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

Mukau breekt door bij KV Mechelen

De 19-jarige Congolese Belg debuteerde vorig seizoen al in de hoofdmacht, maar is sinds de jaarwisseling niet meer weg te denken uit de basiself. Enkel vorig weekend tegen Cercle was hij er door ziekte niet bij. Intussen kwam Mukau in totaal al 25 keer in actie voor KV Mechelen.

Zijn ontwikkeling blijft niet onopgemerkt, want volgens Calciomercato heeft hij de aandacht van Bologna getrokken. Dat is dit seizoen de revelatie in de Serie A en staat na 27 speeldagen knap vierde, waarmee het op koers ligt om een Champions League-ticket te pakken.

Bologna wil snel een deal sluiten

Desondanks blijft de club zijn strategie trouw om goede talenten zo goedkoop mogelijk op te pikken. Daarbij houden ze ook de Belgische markt nauwlettend in het oog. In het recente verleden haalden ze Arthur Theate, Jhon Lucumi en Oussama El Azzouzi al weg uit de Jupiler Pro League en in de voorbije maanden werden ook Zeno Van Den Bosch (Antwerp) en Bjorn Meijer (Club Brugge) al aan de club gelinkt.

Mukau is de volgende die op het verlanglijstje beland is. Bologna zou hem de rest van het seizoen opvolgen en daarna zo snel mogelijk de onderhandelingen met KV Mechelen willen opstarten, als ze dan nog steeds overtuigd zijn van zijn potentieel. In Italië denken ze dat Mukau een slordige 2 miljoen euro zal moeten kosten.

Is Mukau al klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

142
142
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

43
43
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

83
83
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

119
119
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

56
56
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

171
171
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

167
167
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

296
296
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

268
268
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

367
367
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

304
304
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

276
276
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

55
55
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

257
257
El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

428
428
Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

116
116
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

193
193
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

60
60
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

121
121
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

178
178
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

329
329
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

62
62
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

116
116
Antwerp-revelatie doet onthulling: “Dat woog op me”

Royal Antwerp FC haalde in 2022 Christopher Scott binnen, maar het ‘juweeltje van ...

179
179
Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

348
348

Meer sportnieuws