'Bologna zet nu ook smaakmaker KV Mechelen op zijn lijstje'

575 stemmen
'Bologna zet nu ook smaakmaker KV Mechelen op zijn lijstje'

KV Mechelen is tot dusver dé sensatie van 2024 in de Jupiler Pro League. Het zette de voorbije maanden onder Besnik Hasi een fraaie remonte in en heeft daardoor twee speeldagen voor het einde zelfs nog altijd uitzicht op een stek in Play-Off I. Maar binnen enkele maanden krijgt Malinwa mogelijk ook te maken met de keerzijde van dat succes.

Als ze hun goede prestaties verderzetten, zou het zomaar kunnen dat Mechelen in de zomer enkele van zijn smaakmakers zal verliezen. Dat kan bijvoorbeeld het geval zijn voor Ngal'ayel Mukau, die sinds de winterstop helemaal doorgebroken is op het middenveld.

LEES OOK: Kiki Vanrafelghem toont foto met vriendin: fans reageren massaal

Mukau breekt door bij KV Mechelen

De 19-jarige Congolese Belg debuteerde vorig seizoen al in de hoofdmacht, maar is sinds de jaarwisseling niet meer weg te denken uit de basiself. Enkel vorig weekend tegen Cercle was hij er door ziekte niet bij. Intussen kwam Mukau in totaal al 25 keer in actie voor KV Mechelen.

Zijn ontwikkeling blijft niet onopgemerkt, want volgens Calciomercato heeft hij de aandacht van Bologna getrokken. Dat is dit seizoen de revelatie in de Serie A en staat na 27 speeldagen knap vierde, waarmee het op koers ligt om een Champions League-ticket te pakken.

Bologna wil snel een deal sluiten

Desondanks blijft de club zijn strategie trouw om goede talenten zo goedkoop mogelijk op te pikken. Daarbij houden ze ook de Belgische markt nauwlettend in het oog. In het recente verleden haalden ze Arthur Theate, Jhon Lucumi en Oussama El Azzouzi al weg uit de Jupiler Pro League en in de voorbije maanden werden ook Zeno Van Den Bosch (Antwerp) en Bjorn Meijer (Club Brugge) al aan de club gelinkt.

Mukau is de volgende die op het verlanglijstje beland is. Bologna zou hem de rest van het seizoen opvolgen en daarna zo snel mogelijk de onderhandelingen met KV Mechelen willen opstarten, als ze dan nog steeds overtuigd zijn van zijn potentieel. In Italië denken ze dat Mukau een slordige 2 miljoen euro zal moeten kosten.

🚀

Is Mukau al klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

19
19
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

87
87
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

41
41
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

60
60
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

321
321
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

85
85
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

134
134
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

492
492
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

59
59
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

239
239
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

363
363
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1292
1292
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

552
552
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

182
182
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

206
206
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

823
823
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

604
604
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

281
281
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

142
142
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

204
204
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

55
55
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws