Mysterieuze aandoening Olsson (ex-RSCA) eindelijk bekend

0 stemmen
Mysterieuze aandoening Olsson (ex-RSCA) eindelijk bekend

Een dikke week geleden kwam er zeer onrustwekkend nieuws naar buiten over Kristoffer Olsson, de middenvelder die van 2021 tot vorige zomer nog onder contract stond bij Anderlecht. De 28-jarige Zweed bleek al een week aan kunstmatige beademing te liggen in het ziekenhuis van Aarhus.

Daar was Olsson beland nadat hij thuis het bewustzijn verloren had. Lange tijd was niet duidelijk wat er precies met hem aan de hand was, De dokters dachten wel in de richting van een mysterieuze hersenaandoening en nu hebben ze eindelijk ook een diagnose gevonden.

Zeldzame hersenaandoening voor Olsson

In een nieuw statement laat FC Midtjylland, de huidige club van Olsson, weten dat een zeldzame ontsteking heeft in de bloedvaten van de hersenen, waardoor er in beide hersenhelften verschillende kleine bloedklonters ontstaan zijn.

Voorlopig bljft Olsson wel in het ziekenhuis. Hij is er wel alsmaar meer bij bewustzijn, maar verder verbetert zijn toestand slechts langzaam. De dokters hopen hem in de komende dagen geleidelijk aan van de kunstmatige beademing te kunnen halen. Hoelang Olsson nog in het ziekenhuis zal moeten blijven en hoe lang hij daarna zal moeten herstellen, is echter niet duidelijk.

Olsson kon zich bij Anderlecht niet doorzetten

Olsson was tussen 2021 en 2023 een speler van Anderlecht. Paars-Wit haalde hem destijds voor 4 miljoen euro weg bij het Russische Krasnodar, maar de verwachtingen inlossen lukte hem niet. Al na één jaar werd Olsson doorgestuurd. Vorig seizoen werd hij verhuurd aan Midtjylland, dat hem vorige zomer ook voor 2,8 miljoen euro definitief overnam.

Olsson, die verder in zijn carrière ook uitkwam voor Arsenal en AIK, is ook een vaste waarde in de Zweedse nationale ploeg. Hij verzamelde al 47 caps en was er in november ook bij tijdens de stilgelegde interland tegen de Rode Duivels, zij het wel als bankzitter.

Meest recent

Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

21
21
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

36
36
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

10
10
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

34
34
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

184
184
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

26
26
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

100
100
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

100
100
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

47
47
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

119
119
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

195
195
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

35
35
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

52
52
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

62
62
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

113
113
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

89
89
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

36
36
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

188
188
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

214
214
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

479
479
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

234
234
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

356
356
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

35
35
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

48
48
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

193
193

Meer sportnieuws