Mysterieuze aandoening Olsson (ex-RSCA) eindelijk bekend

door
Mysterieuze aandoening Olsson (ex-RSCA) eindelijk bekend

Een dikke week geleden kwam er zeer onrustwekkend nieuws naar buiten over Kristoffer Olsson, de middenvelder die van 2021 tot vorige zomer nog onder contract stond bij Anderlecht. De 28-jarige Zweed bleek al een week aan kunstmatige beademing te liggen in het ziekenhuis van Aarhus.

Daar was Olsson beland nadat hij thuis het bewustzijn verloren had. Lange tijd was niet duidelijk wat er precies met hem aan de hand was, De dokters dachten wel in de richting van een mysterieuze hersenaandoening en nu hebben ze eindelijk ook een diagnose gevonden.

Zeldzame hersenaandoening voor Olsson

In een nieuw statement laat FC Midtjylland, de huidige club van Olsson, weten dat een zeldzame ontsteking heeft in de bloedvaten van de hersenen, waardoor er in beide hersenhelften verschillende kleine bloedklonters ontstaan zijn.

Voorlopig bljft Olsson wel in het ziekenhuis. Hij is er wel alsmaar meer bij bewustzijn, maar verder verbetert zijn toestand slechts langzaam. De dokters hopen hem in de komende dagen geleidelijk aan van de kunstmatige beademing te kunnen halen. Hoelang Olsson nog in het ziekenhuis zal moeten blijven en hoe lang hij daarna zal moeten herstellen, is echter niet duidelijk.

Olsson kon zich bij Anderlecht niet doorzetten

Olsson was tussen 2021 en 2023 een speler van Anderlecht. Paars-Wit haalde hem destijds voor 4 miljoen euro weg bij het Russische Krasnodar, maar de verwachtingen inlossen lukte hem niet. Al na één jaar werd Olsson doorgestuurd. Vorig seizoen werd hij verhuurd aan Midtjylland, dat hem vorige zomer ook voor 2,8 miljoen euro definitief overnam.

Olsson, die verder in zijn carrière ook uitkwam voor Arsenal en AIK, is ook een vaste waarde in de Zweedse nationale ploeg. Hij verzamelde al 47 caps en was er in november ook bij tijdens de stilgelegde interland tegen de Rode Duivels, zij het wel als bankzitter.

Meest recent

Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

6
6
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

128
128
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

51
51
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

386
386
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

212
212
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

129
129
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

76
76
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

160
160
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

73
73
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

262
262
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

35
35
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

927
927
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

291
291
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

327
327
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

89
89
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

425
425
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

188
188
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

24
24
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

337
337
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

125
125
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

135
135
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

275
275
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

151
151
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

465
465
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

408
408

Meer sportnieuws