Mysterieuze aandoening Olsson (ex-RSCA) eindelijk bekend

door
Mysterieuze aandoening Olsson (ex-RSCA) eindelijk bekend

Een dikke week geleden kwam er zeer onrustwekkend nieuws naar buiten over Kristoffer Olsson, de middenvelder die van 2021 tot vorige zomer nog onder contract stond bij Anderlecht. De 28-jarige Zweed bleek al een week aan kunstmatige beademing te liggen in het ziekenhuis van Aarhus.

Daar was Olsson beland nadat hij thuis het bewustzijn verloren had. Lange tijd was niet duidelijk wat er precies met hem aan de hand was, De dokters dachten wel in de richting van een mysterieuze hersenaandoening en nu hebben ze eindelijk ook een diagnose gevonden.

Zeldzame hersenaandoening voor Olsson

In een nieuw statement laat FC Midtjylland, de huidige club van Olsson, weten dat een zeldzame ontsteking heeft in de bloedvaten van de hersenen, waardoor er in beide hersenhelften verschillende kleine bloedklonters ontstaan zijn.

Voorlopig bljft Olsson wel in het ziekenhuis. Hij is er wel alsmaar meer bij bewustzijn, maar verder verbetert zijn toestand slechts langzaam. De dokters hopen hem in de komende dagen geleidelijk aan van de kunstmatige beademing te kunnen halen. Hoelang Olsson nog in het ziekenhuis zal moeten blijven en hoe lang hij daarna zal moeten herstellen, is echter niet duidelijk.

Olsson kon zich bij Anderlecht niet doorzetten

Olsson was tussen 2021 en 2023 een speler van Anderlecht. Paars-Wit haalde hem destijds voor 4 miljoen euro weg bij het Russische Krasnodar, maar de verwachtingen inlossen lukte hem niet. Al na één jaar werd Olsson doorgestuurd. Vorig seizoen werd hij verhuurd aan Midtjylland, dat hem vorige zomer ook voor 2,8 miljoen euro definitief overnam.

Olsson, die verder in zijn carrière ook uitkwam voor Arsenal en AIK, is ook een vaste waarde in de Zweedse nationale ploeg. Hij verzamelde al 47 caps en was er in november ook bij tijdens de stilgelegde interland tegen de Rode Duivels, zij het wel als bankzitter.

Meest recent

'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

31
31
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

16
16
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

33
33
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

43
43
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

43
43
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

75
75
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

86
86
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

253
253
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

105
105
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

273
273
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

118
118
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

38
38
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

396
396
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

193
193
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

127
127
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

44
44
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

86
86
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

282
282
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

162
162
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

137
137
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

411
411
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

112
112
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

240
240
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

121
121

Meer sportnieuws