Mysterieuze aandoening Olsson (ex-RSCA) eindelijk bekend

door
Mysterieuze aandoening Olsson (ex-RSCA) eindelijk bekend

Een dikke week geleden kwam er zeer onrustwekkend nieuws naar buiten over Kristoffer Olsson, de middenvelder die van 2021 tot vorige zomer nog onder contract stond bij Anderlecht. De 28-jarige Zweed bleek al een week aan kunstmatige beademing te liggen in het ziekenhuis van Aarhus.

Daar was Olsson beland nadat hij thuis het bewustzijn verloren had. Lange tijd was niet duidelijk wat er precies met hem aan de hand was, De dokters dachten wel in de richting van een mysterieuze hersenaandoening en nu hebben ze eindelijk ook een diagnose gevonden.

Zeldzame hersenaandoening voor Olsson

In een nieuw statement laat FC Midtjylland, de huidige club van Olsson, weten dat een zeldzame ontsteking heeft in de bloedvaten van de hersenen, waardoor er in beide hersenhelften verschillende kleine bloedklonters ontstaan zijn.

Voorlopig bljft Olsson wel in het ziekenhuis. Hij is er wel alsmaar meer bij bewustzijn, maar verder verbetert zijn toestand slechts langzaam. De dokters hopen hem in de komende dagen geleidelijk aan van de kunstmatige beademing te kunnen halen. Hoelang Olsson nog in het ziekenhuis zal moeten blijven en hoe lang hij daarna zal moeten herstellen, is echter niet duidelijk.

Olsson kon zich bij Anderlecht niet doorzetten

Olsson was tussen 2021 en 2023 een speler van Anderlecht. Paars-Wit haalde hem destijds voor 4 miljoen euro weg bij het Russische Krasnodar, maar de verwachtingen inlossen lukte hem niet. Al na één jaar werd Olsson doorgestuurd. Vorig seizoen werd hij verhuurd aan Midtjylland, dat hem vorige zomer ook voor 2,8 miljoen euro definitief overnam.

Olsson, die verder in zijn carrière ook uitkwam voor Arsenal en AIK, is ook een vaste waarde in de Zweedse nationale ploeg. Hij verzamelde al 47 caps en was er in november ook bij tijdens de stilgelegde interland tegen de Rode Duivels, zij het wel als bankzitter.

Meest recent

Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

3
3
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

48
48
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

49
49
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

42
42
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

99
99
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

109
109
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

57
57
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

55
55
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

148
148
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

178
178
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

126
126
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

164
164
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

149
149
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

27
27
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

266
266
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

232
232
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

325
325
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

96
96
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

432
432
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

335
335
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

142
142
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

215
215
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

472
472
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

120
120
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

300
300

Meer sportnieuws