'Union bibbert voor vertrek van Blessin'

338 stemmen
'Union bibbert voor vertrek van Blessin'

Union is alweer aan een zeer straf seizoen bezig. Het is al 22 wedstrijden ongeslagen in de Jupiler Pro League en staat daardoor autoritair aan de leiding, speelt de bekerfinale tegen Antwerp en gaat donderdagavond op zoek naar een ticket voor de kwartfinale van de Conference League tegen Fenerbahçe. Dat succes kent echter ook een keerzijde.

Met die keerzijde maakten ze bij Union de voorbije jaren al uitgebreid kennis: na elk succesjaar zien ze heel wat belangrijke figuren vertrekken. Opvallende vaststelling daarbij is dat de Brusselaars ook telkens hun trainer verloren.

Duitse interesse voor Blessin

Na het eerste jaar terug in eerste klasser verkaste Felice Mazzu naar Anderlecht, terwijl Union vorige zomer afscheid nam van Karel Geraerts. Zijn opvolger werd Alexander Blessin, die zo mogelijk nog meer indruk maakt dan zijn voorgangers en op weg lijkt om Union naar een prijs te leiden.

Dat gaat niet onopgemerkt voorbij. Het Nieuwsblad weet dat de interesse voor Blessin groeit, vooral vanuit Duitsland. In de Bundesliga lonken alsmaar meer teams naar de coach, die ook zijn visitekaartje afgaf door in de vorige ronde van de Conference League knap Eintracht Frankfurt uit te schakelen.

Union staat sterker dan met Mazzu en Geraerts

Union vreest dus dat het voor de derde zomer op rij zijn trainer zal moeten afstaan. Al hebben ze deze keer wel een stok achter de deur. Bij Mazzu en Geraerts was het probleem dat zij een contract voor onbepaalde duur hadden, waardoor zij ook goedkoop konden vertrekken. Dat is bij Blessin niet het geval.

De Duitser tekende vorige zomer immers een overeenkomst voor twee jaar met optie op een extra seizoen. Union staat dus juridisch steviger in zijn schoenen en er zal een grotere afkoopsom op tafel moeten komen als een Duitse club Blessin uit het Dudenpark wil weghalen.

Moet Blessin na dit seizoen bij Union blijven?

Meest recent

Hein Vanhaezebrouck onthult: echte reden van afwezigheid

Hein Vanhaezebrouck blijft een naam die in het Belgische voetbal nooit helemaal verdwijnt. Zelfs ...

19
19
Club dokt zwaar voor opvolger Tzolis: Barcelona viert mee

Club Brugge heeft zijn nieuwe flankaanvaller beet. Voor de komst van Jan Virgili dokte de ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Club breekt de bank, grote plannen Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

218
218
Cisse Sandra legt vertrek bij Club Brugge haarfijn uit

Cisse Sandra stond in de Supercup tegen Union SG nog in de basis bij Club Brugge, maar niet veel ...

180
180
‘KV Mechelen heeft absolute toptransfer binnen’

KV Mechelen is nog niet klaar op de zomermercato. Malinwa neemt het op speeldag 1 van de Jupiler Pro ...

91
91
‘Nieuwe dag, nieuw schandaal: affaire Infantino bij UEFA’

Gianni Infantino komt sinds het WK elke dag in de media. De grote baas van de FIFA werd afgeschoten ...

133
133
‘Jackpot KAA Gent: Europese topclub klopt aan’

De zomermercato loopt nog even door en dan is het ook voor de Belgische clubs zweten. Als ...

199
199
Praet onthult resem aanbiedingen: “Ik was verbaasd”

Dennis Praet maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar KV Mechelen, maar de middenvelder had ...

134
134
Club Brugge pakt ferm uit: miljoenentransfer afgerond

Club Brugge heeft na de competitiezege tegen KV Kortrijk zwaar uitgepakt op de zomermercato. ...

366
366
De Meyer speelt open kaart over in- en uitgaande transfers

Bij STVV zagen ze al een aantal spelers de club verlaten. En niet van de minste spelers. Trainer ...

51
51
Belgische topclubs vrezen: "De schrik van België"

Club Brugge zal met de komst van Jan Virgili weer zwaar uithalen. Hij kost 12 miljoen euro. Daarmee ...

793
793
Anderlecht 10 jaar zonder prijs: Bruno spreekt over ambities

Bij RSC Anderlecht beginnen ze het seizoen met een thuismatch tegen La Louvière. Het ...

187
187
'Bruno schuift met pionnen: groot slachtoffer in basiself'

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

382
382
'Liverpool helemaal los: stuntdeal bij Barça, bod van 115 mil'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

125
125
Potts debuteert bij Club: ploegmaats doen boekje open

Club Brugge heeft de competitie geopend met een vlotte 3-0-overwinning tegen KV Kortrijk. Daarbij ...

815
815
Vermeeren forceert plots sensationele transferwending

Arthur Vermeeren leek bij RB Leipzig opnieuw op weg naar de uitgang. Enkele maanden later ligt alles ...

323
323
'Genk lanceert nieuw offensief: dríé extra aanwinsten'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. Ondertussen ...

762
762
Club Brugge heeft nieuw 'monster': kranten gaan uit hun dak

Club Brugge is foutloos aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Vrijdagavond ...

965
965
Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

93
93
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

660
660
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

906
906
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

135
135
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

391
391
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

652
652
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

243
243

Meer sportnieuws