'Union bibbert voor vertrek van Blessin'

338
'Union bibbert voor vertrek van Blessin'

Union is alweer aan een zeer straf seizoen bezig. Het is al 22 wedstrijden ongeslagen in de Jupiler Pro League en staat daardoor autoritair aan de leiding, speelt de bekerfinale tegen Antwerp en gaat donderdagavond op zoek naar een ticket voor de kwartfinale van de Conference League tegen Fenerbahçe. Dat succes kent echter ook een keerzijde.

Met die keerzijde maakten ze bij Union de voorbije jaren al uitgebreid kennis: na elk succesjaar zien ze heel wat belangrijke figuren vertrekken. Opvallende vaststelling daarbij is dat de Brusselaars ook telkens hun trainer verloren.

LEES OOK: Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Duitse interesse voor Blessin

Na het eerste jaar terug in eerste klasser verkaste Felice Mazzu naar Anderlecht, terwijl Union vorige zomer afscheid nam van Karel Geraerts. Zijn opvolger werd Alexander Blessin, die zo mogelijk nog meer indruk maakt dan zijn voorgangers en op weg lijkt om Union naar een prijs te leiden.

Dat gaat niet onopgemerkt voorbij. Het Nieuwsblad weet dat de interesse voor Blessin groeit, vooral vanuit Duitsland. In de Bundesliga lonken alsmaar meer teams naar de coach, die ook zijn visitekaartje afgaf door in de vorige ronde van de Conference League knap Eintracht Frankfurt uit te schakelen.

Union staat sterker dan met Mazzu en Geraerts

Union vreest dus dat het voor de derde zomer op rij zijn trainer zal moeten afstaan. Al hebben ze deze keer wel een stok achter de deur. Bij Mazzu en Geraerts was het probleem dat zij een contract voor onbepaalde duur hadden, waardoor zij ook goedkoop konden vertrekken. Dat is bij Blessin niet het geval.

De Duitser tekende vorige zomer immers een overeenkomst voor twee jaar met optie op een extra seizoen. Union staat dus juridisch steviger in zijn schoenen en er zal een grotere afkoopsom op tafel moeten komen als een Duitse club Blessin uit het Dudenpark wil weghalen.

Moet Blessin na dit seizoen bij Union blijven?

Meest recent

Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

5
5
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

33
33
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

24
24
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

99
99
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

218
218
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

34
34
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

13
13
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

77
77
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

58
58
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

103
103
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

127
127
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

261
261
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

489
489
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

213
213
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

168
168
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

457
457
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

78
78
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

418
418
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

48
48
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

72
72
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

126
126
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

282
282
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

30
30
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

83
83
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

154
154

Meer sportnieuws