'Union bibbert voor vertrek van Blessin'

door
'Union bibbert voor vertrek van Blessin'

Union is alweer aan een zeer straf seizoen bezig. Het is al 22 wedstrijden ongeslagen in de Jupiler Pro League en staat daardoor autoritair aan de leiding, speelt de bekerfinale tegen Antwerp en gaat donderdagavond op zoek naar een ticket voor de kwartfinale van de Conference League tegen Fenerbahçe. Dat succes kent echter ook een keerzijde.

Met die keerzijde maakten ze bij Union de voorbije jaren al uitgebreid kennis: na elk succesjaar zien ze heel wat belangrijke figuren vertrekken. Opvallende vaststelling daarbij is dat de Brusselaars ook telkens hun trainer verloren.

LEES OOK: Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

Duitse interesse voor Blessin

Na het eerste jaar terug in eerste klasser verkaste Felice Mazzu naar Anderlecht, terwijl Union vorige zomer afscheid nam van Karel Geraerts. Zijn opvolger werd Alexander Blessin, die zo mogelijk nog meer indruk maakt dan zijn voorgangers en op weg lijkt om Union naar een prijs te leiden.

Dat gaat niet onopgemerkt voorbij. Het Nieuwsblad weet dat de interesse voor Blessin groeit, vooral vanuit Duitsland. In de Bundesliga lonken alsmaar meer teams naar de coach, die ook zijn visitekaartje afgaf door in de vorige ronde van de Conference League knap Eintracht Frankfurt uit te schakelen.

Union staat sterker dan met Mazzu en Geraerts

Union vreest dus dat het voor de derde zomer op rij zijn trainer zal moeten afstaan. Al hebben ze deze keer wel een stok achter de deur. Bij Mazzu en Geraerts was het probleem dat zij een contract voor onbepaalde duur hadden, waardoor zij ook goedkoop konden vertrekken. Dat is bij Blessin niet het geval.

De Duitser tekende vorige zomer immers een overeenkomst voor twee jaar met optie op een extra seizoen. Union staat dus juridisch steviger in zijn schoenen en er zal een grotere afkoopsom op tafel moeten komen als een Duitse club Blessin uit het Dudenpark wil weghalen.

Moet Blessin na dit seizoen bij Union blijven?

Meest recent

Transfergekte bij PSV? Bosz zet orde op zaken

Bij PSV blijft Joey Veerman dan toch en Ricardo Pepi mag ondanks een bod van 30 miljoen euro ...

1
1
'Zulte Waregem en La Louvière op zucht van ingaande deals'

Zulte Waregem en La Louvière promoveerden samen naar de Jupiler Pro League. De twee clubs ...

27
27
Ongeziene woede-uitbarsting Hasi: "Sprong een zekering"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

47
47
‘De Bruyne verbijsterd: Napoli duwt richting vertrek’

Kevin De Bruyne had zich dit anders voorgesteld. Wat een nieuw hoofdstuk moest worden, voelt plots ...

148
148
'Club Brugge duikt transfermarkt op met Furo-miljoenen'

Club Brugge staat op punt een erg straffe transfer te beklinken. Zo is Kaye Furo na amper een ...

299
299
Genk vindt 'opvolger Hrosovsky': Hayen laaiend enthousiast

KRC Genk wil zich na de winterstop herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. Coach Nicky ...

112
112
'Anderlecht gaat los: transfergesprekken met international'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

258
258
72ste Gouden Schoen: drama voor Club Brugge in de maak?

Zondagavond is het zover, dan wordt in het Silt te Middelkerke de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. ...

325
325
'Belgie boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

50
50
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

101
101
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

38
38
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

444
444
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

81
81
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

380
380
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

59
59
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

176
176
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

392
392
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

469
469
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

238
238
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

784
784
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

508
508
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

126
126
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

217
217
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

141
141
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

133
133

Meer sportnieuws