'Union bibbert voor vertrek van Blessin'

338 stemmen
'Union bibbert voor vertrek van Blessin'

Union is alweer aan een zeer straf seizoen bezig. Het is al 22 wedstrijden ongeslagen in de Jupiler Pro League en staat daardoor autoritair aan de leiding, speelt de bekerfinale tegen Antwerp en gaat donderdagavond op zoek naar een ticket voor de kwartfinale van de Conference League tegen Fenerbahçe. Dat succes kent echter ook een keerzijde.

Met die keerzijde maakten ze bij Union de voorbije jaren al uitgebreid kennis: na elk succesjaar zien ze heel wat belangrijke figuren vertrekken. Opvallende vaststelling daarbij is dat de Brusselaars ook telkens hun trainer verloren.

LEES OOK: Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Duitse interesse voor Blessin

Na het eerste jaar terug in eerste klasser verkaste Felice Mazzu naar Anderlecht, terwijl Union vorige zomer afscheid nam van Karel Geraerts. Zijn opvolger werd Alexander Blessin, die zo mogelijk nog meer indruk maakt dan zijn voorgangers en op weg lijkt om Union naar een prijs te leiden.

Dat gaat niet onopgemerkt voorbij. Het Nieuwsblad weet dat de interesse voor Blessin groeit, vooral vanuit Duitsland. In de Bundesliga lonken alsmaar meer teams naar de coach, die ook zijn visitekaartje afgaf door in de vorige ronde van de Conference League knap Eintracht Frankfurt uit te schakelen.

Union staat sterker dan met Mazzu en Geraerts

Union vreest dus dat het voor de derde zomer op rij zijn trainer zal moeten afstaan. Al hebben ze deze keer wel een stok achter de deur. Bij Mazzu en Geraerts was het probleem dat zij een contract voor onbepaalde duur hadden, waardoor zij ook goedkoop konden vertrekken. Dat is bij Blessin niet het geval.

De Duitser tekende vorige zomer immers een overeenkomst voor twee jaar met optie op een extra seizoen. Union staat dus juridisch steviger in zijn schoenen en er zal een grotere afkoopsom op tafel moeten komen als een Duitse club Blessin uit het Dudenpark wil weghalen.

Moet Blessin na dit seizoen bij Union blijven?

Meest recent

'Hete zomer Anderlecht: toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

38
38
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

115
115
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

174
174
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

72
72
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

244
244
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

164
164
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

111
111
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

82
82
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

97
97
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

154
154
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

98
98
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

84
84
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

425
425
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

107
107
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

275
275
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

120
120
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

281
281
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

159
159
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

377
377
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

229
229
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

163
163
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

461
461
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

144
144
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

336
336
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

136
136

Meer sportnieuws