'Union bibbert voor vertrek van Blessin'

338 stemmen
'Union bibbert voor vertrek van Blessin'

Union is alweer aan een zeer straf seizoen bezig. Het is al 22 wedstrijden ongeslagen in de Jupiler Pro League en staat daardoor autoritair aan de leiding, speelt de bekerfinale tegen Antwerp en gaat donderdagavond op zoek naar een ticket voor de kwartfinale van de Conference League tegen Fenerbahçe. Dat succes kent echter ook een keerzijde.

Met die keerzijde maakten ze bij Union de voorbije jaren al uitgebreid kennis: na elk succesjaar zien ze heel wat belangrijke figuren vertrekken. Opvallende vaststelling daarbij is dat de Brusselaars ook telkens hun trainer verloren.

LEES OOK: 'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Duitse interesse voor Blessin

Na het eerste jaar terug in eerste klasser verkaste Felice Mazzu naar Anderlecht, terwijl Union vorige zomer afscheid nam van Karel Geraerts. Zijn opvolger werd Alexander Blessin, die zo mogelijk nog meer indruk maakt dan zijn voorgangers en op weg lijkt om Union naar een prijs te leiden.

Dat gaat niet onopgemerkt voorbij. Het Nieuwsblad weet dat de interesse voor Blessin groeit, vooral vanuit Duitsland. In de Bundesliga lonken alsmaar meer teams naar de coach, die ook zijn visitekaartje afgaf door in de vorige ronde van de Conference League knap Eintracht Frankfurt uit te schakelen.

Union staat sterker dan met Mazzu en Geraerts

Union vreest dus dat het voor de derde zomer op rij zijn trainer zal moeten afstaan. Al hebben ze deze keer wel een stok achter de deur. Bij Mazzu en Geraerts was het probleem dat zij een contract voor onbepaalde duur hadden, waardoor zij ook goedkoop konden vertrekken. Dat is bij Blessin niet het geval.

De Duitser tekende vorige zomer immers een overeenkomst voor twee jaar met optie op een extra seizoen. Union staat dus juridisch steviger in zijn schoenen en er zal een grotere afkoopsom op tafel moeten komen als een Duitse club Blessin uit het Dudenpark wil weghalen.

Moet Blessin na dit seizoen bij Union blijven?

Meest recent

'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

569
569
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

123
123
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

49
49
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

117
117
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

62
62
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

207
207
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

95
95
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

438
438
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

431
431
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

369
369
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

821
821
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

193
193
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

253
253
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

377
377
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

55
55
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

555
555
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

210
210
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

174
174
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

67
67
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

95
95
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

74
74
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

473
473
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

274
274
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

609
609
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

190
190

Meer sportnieuws