Paul Gascoigne legt ontluisterende getuigenis af: "Om te janken"

door
Paul Gascoigne legt ontluisterende getuigenis af:

De Engelsman Paul Gascoigne is een voormalig voetballer die bekend werd omwille van zijn uitzonderlijke talent en kleurrijke persoonlijkheid. Na zijn carrière ging het echter steil bergaf met 'Gazza', die nu met een ontluisterende getuigenis kwam, die Engeland naar adem deed happen.

LEES OOK: Doku schittert in verwoestende Manchester-derbyzege

Topper op het veld, hoongelach naast het terrein

Gazza brak door in de jaren ‘80 en schitterde bij clubs als Newcastle United, Tottenham Hotspur, Lazio Roma, Glasgow Rangers en het Engelse nationale elftal. Maar toen al zorgde hij naast het veld voor heel wat ophef met tal van rare stoten. Het maakte hem populair maar zorgde even vaak voor hoongelach.

Tijdens zijn voetballoopbaan geraakte al bekend dat Gascoigne wel heel graag een glaasje dronk, nadien ging het van kwaad naar erger. Meermaals doken beelden op van een zatte ex-speler en de ooit zo gevierde man geraakte aan lager wal.

Oplossing of toch niet?

Na meerdere opnames leek er een paar jaar geleden een oplossing in de maak. Gascoigne liet een speciaal implantaat inbrengen in de maag, dat ervoor zorgt dat hij meteen kotsmisselijk wordt van zodra hij té veel alcohol drinkt. “Ik ben ervoor naar Australië getrokken”, onthulde de voormalige sterspeler van Newcastle, Tottenham en de Engelse nationale ploeg. “Alles bij elkaar kostte de ingreep me 23.000 euro, maar dankzij de operatie drink ik niet langer zoveel."

En toch ging het opnieuw fout, zo liet hij weten bij de Podcast High Performance. “Vroeger was ik een vrolijke dronkaard, maar nu niet meer”, zegt hij. “Tegenwoordig ben ik een triestige drinker. Ik ga niet meer uit om te drinken. Ik drink binnen. Alleen.” Gascoigne woont momenteel bij zijn manager Katie Davies (logeerkamer) en is officieel 'dakloos'. “Ik kan wel janken als ik nadenk over wat ik mezelf en andere mensen heb aangedaan. De gevangenis, ontwenningsklinieken, vanaf toiletbrillen cocaïne opsnuiven... En dan word je tussendoor gevraagd om ambassadeur voor je land te zijn... Moet je dan lachen of huilen? Ik wist het ook niet.”

In de podcast geraakte ook bekend dat er meermaals flessen gin of andere alcohol voor de deur worden gezet bij Gascoigne, in de hoop dat de ex-voetballer er van zou drinken en gefotografeerd kan worden, of hoe de tabloids in Engeland nog steeds de foute richting ingaan.

Triest om te zien?

Meest recent

'Opvallende oorzaak voor ontbolstering De Bruyne bij Napoli'

De blikvanger van donderdagavond in de Champions League op donderdagavond is de terugkeer van Kevin ...

21
21
Lukaku terug naar België? Eén detail houdt alles tegen

Lukaku in de loge, knuffel met Coucke — het beeld ging rond. Maar achter die glimlach schuift ...

147
147
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht droomt van terugkeer, verrassing Clement'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

154
154
Barça zwaar in de penarie: CL-drama op komst

FC Barcelona begint dit seizoen weer met hernieuwde ambities aan de Champions League. De Catalanen ...

58
58
Crisis in Genk? Smets met de handen in het haar

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. De Limburgers zijn dit seizoen weer razend ...

146
146
Verhaeghe pakt uit met primeur over nieuw Club-stadion

Club Brugge is al jarenlang aan het proberen om een nieuw stadion op poten te zetten en dat blijkt ...

595
595
Goed nieuws voor Club: Monaco ziet steunpilaar nog uitvallen

Club Brugge zal er meteen moeten staan in de Champions League. Het treft dit seizoen immers de ...

183
183
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Terwijl de transfermarkt in principe gesloten is, vallen er toch nog enkele Belgische ...

61
61
'Witte rook op komst: Messi beslist over toekomst'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Lionel Messi. De Argentijnse ...

126
126
Mourinho beschuldigd van bizar 'complot' na nieuwe job

Het lijkt erop dat José Mourinho snel weer aan de slag zal gaan. Amper enkele weken na zijn ...

82
82
Nieuw knaljaar voor Charleroi? "Creëren iets buitengewoons"

Vorig seizoen wist Charleroi vriend en vijand te verbazen door met goed voetbal uiteindelijk een ...

58
58
Monaco-coach spreekt na hallucinante ervaring

Club Brugge begint straks om 18u45 aan zijn eerste opdracht in de league phase van de Champions ...

127
127
Lies Vandenberghe treft vrouw Van Gucht recht in het hart

VTM-sportanker Lies Vandenberghe en voormalig kampioene Blanka Vlasic lijken op het eerste gezicht ...

525
525
Verheyen snoeihard: "Die speler redt het niet bij Club"

Club Brugge speelt vanavond tegen AS Monaco. Als ze net als vorig jaar door willen gaan naar de ...

439
439
Crisis lonkt bij KRC Genk: Heynen trekt stevig van leer

KRC Genk moet zich dringend gaan bezinnen. Het verloor na een zeer zwakke prestatie met 0-1 van ...

402
402
Hoe vergaat het deze ‘Monaco-helden’ van Club Brugge?

Club Brugge speelt vanavond in eigen huis tegen AS Monaco. Een ploeg die ze in Brugge in principe ...

165
165
Bart Verhaeghe ontploft: "Dit gerucht klopt niet"

Het draait momenteel niet geweldig bij Club Brugge. In de competitie overtuigen ze zeker niet en ...

268
268
Dreun voor Club Brugge: Vanaken-probleem loopt uit de hand

Club Brugge worstelt met een paradox: Hans Vanaken is minder metronoom, maar beslist nog wél ...

445
445
Kompany doorbreekt stilzwijgen over ontslag Vandenhaute

Vincent Kompany wist met Bayern München Chelsea met 3-1 naar huis te sturen. Een vlotte zege ...

542
542
'Feest bij Standard: floptransfer vertrekt alsnog’

Standard gaat mogelijk alsnog een uitgaande transfer afronden. De Rouches zouden volgens ...

114
114
Na Mignolet-saga: flatert Club alweer met ervaren pion?

Club Brugge zadelt zich onbegrijpelijk zélf op met de nodige problemen. Er is de ...

339
339
‘Transferbom onthuld: De Bruyne weigerde opvallende lokroep’

Kevin De Bruyne ruilde deze zomer Manchester City in voor Napoli. KDB is zeer goed begonnen aan zijn ...

178
178
Club Brugge opgelet voor ex-JPL'ers: "De 'nieuwe Dirar'"

Club Brugge speelt om 18u45 in het eigen Jan Breydelstadion tegen AS Monaco. Bij de Monegasken ...

130
130
Heftige beelden: Simeone gaat compléét over de rooie

Het is Liverpool FC andermaal gelukt om in de absolute slotfase met de zege aan de haal te gaan. ...

160
160
Onthutste Fink luidt alarmbel: "Niemand verwachtte dit"

KRC Genk is bezig aan een erg teleurstellende start van de competitie. De Limburgers verloren ...

342
342

Meer sportnieuws